Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Hallstahammars OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Surahammars SOK / Hallstahammars OK / Västerås SOK 525manna (366)ej godkänd
1. Sofia Hasler1:02:20339+27:571:02:20339
2. Andreas Alsén1:05:16324+27:032:07:36333-6
3. Arvid Jonforsen48:051118+25:552:55:41354+21
3. Juha Pettersson1:01:381360+39:283:09:14354+21
3. Frida Jonforsen1:08:401404+46:303:16:16354+21
3. Carina Gunérus2:03:031454+1:40:534:10:39354+21
4. Agnes Johansson22:34844+18:003:18:15346-8
4. Clara Svensson22:36852+18:023:31:50346-8
4. Arvid Gunérus23:36948+19:023:39:52346-8
4. Ida Olsson38:501419+34:164:49:29346-8
5. Henrik Olsson1:06:111326+34:164:24:26338-8
5. Henrik Hallin56:341130+24:394:28:24338-8
5. Kristian Birath53:03985+21:084:32:55338-8
5. Rickard Jonforsen58:361193+26:415:48:05338-8
6. Lena Ramberg56:391210+31:055:29:34329-9
6. Beatrice Österberg1:04:221320+38:485:32:46329-9
6. Elisabeth Stödeman1:14:201408+48:465:38:46329-9
6. Disa Svensson1:07:021349+41:286:55:07329-9
7. Axel Olsson57:111126+30:136:29:57326-3
7. Jan Torbjörn Svensson1:00:111202+33:136:38:57326-3
7. Gustav Lund1:09:371328+42:396:39:11326-3
7. Anders Galin49:2814397:50:37326-3
23. Ellen Thorsén46:123407:47:21322-4
24. vacant ej startej start
25. Simon Svensson41:03278ej godkänd

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Surahammars SOK / Hallstahammars OK / Västerås SOK 525manna (366)ej godkänd
1. Sofia Hasler1:02:20339+27:571:02:20339
2. Andreas Alsén1:05:16324+27:032:07:36333-6
3. Arvid Jonforsen48:051118+25:552:55:41354+21
3. Juha Pettersson1:01:381360+39:283:09:14354+21
3. Frida Jonforsen1:08:401404+46:303:16:16354+21
3. Carina Gunérus2:03:031454+1:40:534:10:39354+21
4. Agnes Johansson22:34844+18:003:18:15346-8
4. Clara Svensson22:36852+18:023:31:50346-8
4. Arvid Gunérus23:36948+19:023:39:52346-8
4. Ida Olsson38:501419+34:164:49:29346-8
5. Henrik Olsson1:06:111326+34:164:24:26338-8
5. Henrik Hallin56:341130+24:394:28:24338-8
5. Kristian Birath53:03985+21:084:32:55338-8
5. Rickard Jonforsen58:361193+26:415:48:05338-8
6. Lena Ramberg56:391210+31:055:29:34329-9
6. Beatrice Österberg1:04:221320+38:485:32:46329-9
6. Elisabeth Stödeman1:14:201408+48:465:38:46329-9
6. Disa Svensson1:07:021349+41:286:55:07329-9
7. Axel Olsson57:111126+30:136:29:57326-3
7. Jan Torbjörn Svensson1:00:111202+33:136:38:57326-3
7. Gustav Lund1:09:371328+42:396:39:11326-3
7. Anders Galin49:2814397:50:37326-3
23. Ellen Thorsén46:123407:47:21322-4
24. vacant ej startej start
25. Simon Svensson41:03278ej godkänd

Västerås SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50Västerås SOK 125manna (366)6:10:25
1. Klara Åkerman Sjöström39:0963+4:4639:0963
2. Fredrik Hamrefors44:0076+5:471:23:0960-3
3. Mattias Löfqvist28:06132+5:561:51:1568+8
3. Jonas Lindegren28:22147+6:121:51:3168+8
3. Martin Oldaeus32:25355+10:151:55:3468+8
3. Lucas Ahlström38:36719+16:262:01:4568+8
4. Maja Ahlström17:40261+13:062:08:5553-15
4. Sixten Slagbrand17:31238+12:572:13:0553-15
4. Elis Wiklund22:47880+18:132:14:1853-15
4. Kristoffer Klarin15:3961+11:052:17:2453-15
5. Carl Näslund37:18125+5:232:51:3652-1
5. Johan Sundén39:30234+7:352:52:3552-1
5. Claes Klarin44:21532+12:262:53:1652-1
5. Johan Ahlström39:16226+7:212:56:4052-1
6. Anna Lindgren34:20269+8:463:27:3654+2
6. Anna Zetterberg34:07257+8:333:30:4754+2
6. Anna Nygård40:59643+15:253:32:3554+2
6. Inger Gunnarsson42:10714+16:363:34:4554+2
7. Anders Österlund36:36273+9:384:04:1256+2
7. Robert Palm33:35152+6:374:08:2056+2
7. Henrik Wickström35:47238+8:494:08:2256+2
7. Andreas Näslund41:20496+14:224:12:0756+2
23. Per Sundström28:4584+7:544:40:5259+3
24. Cecilia Einarsson39:5476+9:355:20:4657-2
25. Kasper Westman49:3943+6:156:10:2550-7
200Västerås SOK 325manna (366)7:43:42
1. Eva Wadman1:06:38349+32:151:06:38349
2. Jens Andertoft1:04:52322+26:392:11:30341-8
3. Joakim Ahlström37:31661+15:212:49:01288-53
3. Ulf Hamrefors38:04686+15:542:49:34288-53
3. Lars-Erik Sjöstrand38:11694+16:012:49:41288-53
3. Ruhdi Karlsson39:15746+17:052:50:45288-53
4. Nova Sahlén19:39495+15:053:08:40281-7
4. Per Wadman19:43506+15:093:09:24281-7
4. Stefan Törnqvist20:34613+16:003:10:08281-7
4. Rickard Persson24:341037+20:003:15:19281-7
5. Anders Älvegran45:33606+13:383:54:57249-32
5. Johan Herbst46:58672+15:033:57:06249-32
5. Jan Viklund51:00888+19:053:59:40249-32
5. Jonas Jensen-Tornehed48:45761+16:504:04:04249-32
6. Malena Ahlström44:39832+19:054:41:45248-1
6. Jenny Sigurdsson51:431090+26:094:46:40248-1
6. Gunilla Boman48:43990+23:094:48:23248-1
6. Annika Sundström50:581067+25:244:55:02248-1
7. Carl Byman41:54517+14:565:30:17228-20
7. Ola Torstensson41:03487+14:055:36:05228-20
7. Jan-Olov Bergman51:47968+24:495:38:27228-20
7. Marcus Arnoldsson1:00:321214+33:345:42:17227-21
23. Per-Olov Sjöström27:1263+6:216:09:29202-26
24. Anna Hall49:07194+18:486:58:362020
25. Anders Sahlén42:332977:43:42200-2
215Västerås SOK 225manna (366)7:36:31
1. Elin Dahlmark1:03:27344+29:041:03:27344
2. Elmar Montero Cárceles56:05268+17:521:59:32320-24
3. Tobias Dahlmark35:37543+13:272:35:09307-13
3. Emil Ahlström37:14644+15:042:36:46307-13
3. Tamás Szüts42:05884+19:552:41:37307-13
3. David Lindgren1:00:201343+38:102:59:52307-13
4. Elisabeth Westman17:13205+12:392:53:59286-21
4. Felicia Sahlén26:021149+21:283:01:11286-21
4. Elvira Björnberg20:14569+15:403:01:51286-21
4. Erik Palm17:59293+13:253:17:51286-21
5. Martin Sandqvist50:51880+18:563:44:50241-45
5. Sixten Törnqvist48:45761+16:503:49:56241-45
5. Henrik Hamrefors49:51820+17:563:51:42241-45
5. Noa Sjöstrand42:32434+10:374:00:23241-45
6. Ida Larsson38:31497+12:574:23:21236-5
6. Kristina Lindgren41:50692+16:164:31:46236-5
6. Amanda Hall40:58640+15:244:32:40236-5
6. Hanna Sundström50:001034+24:264:50:23236-5
7. Hugo Frisk52:13989+25:155:15:34249+13
7. Markus Österlund43:34589+16:365:16:14249+13
7. Dan Österlund54:021040+27:045:25:48249+13
7. Pontus Lindgren1:03:071260+36:095:53:30249+13
23. Hans Westman32:58156+12:076:26:28230-19
24. Pernilla Sahlén49:24198+19:057:15:52227-3
25. Hampus Westman35:222057:36:31215-12
Surahammars SOK / Hallstahammars OK / Västerås SOK 525manna (366)ej godkänd
1. Sofia Hasler1:02:20339+27:571:02:20339
2. Andreas Alsén1:05:16324+27:032:07:36333-6
3. Arvid Jonforsen48:051118+25:552:55:41354+21
3. Juha Pettersson1:01:381360+39:283:09:14354+21
3. Frida Jonforsen1:08:401404+46:303:16:16354+21
3. Carina Gunérus2:03:031454+1:40:534:10:39354+21
4. Agnes Johansson22:34844+18:003:18:15346-8
4. Clara Svensson22:36852+18:023:31:50346-8
4. Arvid Gunérus23:36948+19:023:39:52346-8
4. Ida Olsson38:501419+34:164:49:29346-8
5. Henrik Olsson1:06:111326+34:164:24:26338-8
5. Henrik Hallin56:341130+24:394:28:24338-8
5. Kristian Birath53:03985+21:084:32:55338-8
5. Rickard Jonforsen58:361193+26:415:48:05338-8
6. Lena Ramberg56:391210+31:055:29:34329-9
6. Beatrice Österberg1:04:221320+38:485:32:46329-9
6. Elisabeth Stödeman1:14:201408+48:465:38:46329-9
6. Disa Svensson1:07:021349+41:286:55:07329-9
7. Axel Olsson57:111126+30:136:29:57326-3
7. Jan Torbjörn Svensson1:00:111202+33:136:38:57326-3
7. Gustav Lund1:09:371328+42:396:39:11326-3
7. Anders Galin49:2814397:50:37326-3
23. Ellen Thorsén46:123407:47:21322-4
24. vacant ej startej start
25. Simon Svensson41:03278ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser