Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Selånger SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Selånger SOK / Timrå SOK / VK Uvarna 125manna (366)ej godkänd
1. Sofia Lindén53:06307+18:4353:06307
2. Jonas Wiberg2:06:56363+1:28:433:00:02361+54
3. Thomas Engberg47:051086+24:553:47:07356-5
3. Kajsa Lindqvist55:551294+33:453:55:57356-5
3. Anders Sundberg1:08:381403+46:284:08:40356-5
3. Mårten Lampinen1:26:311444+1:04:214:26:33356-5
4. Alice Lindqvist28:341262+24:00ej godkänd
4. Carl Erngrund42:131427+37:39ej godkänd
4. Laila Näslundej godkändej godkänd
4. Åke Höglund36:401404+32:06ej godkänd
5. Tomas Virtanen1:05:211319+33:26ej godkänd
5. Mats Nissilä55:371096+23:42ej godkänd
5. Lars-Peter Johnsson1:28:251445+56:30ej godkänd
5. Sven Erik Sundin1:20:231427+48:28ej godkänd
6. Lena Widell1:11:461391+46:12ej godkänd
6. Hanna Lundgren53:551160+28:21ej godkänd
6. Lina Pontén1:14:581411+49:24ej godkänd
6. Åsa Ponténej godkändej godkänd
7. Johan Lindén1:10:281336+43:30ej godkänd
7. Anders Svensson56:451443ej godkänd
7. Sten Åke Vedin1:14:351448ej godkänd
7. Peter Erngrund1:20:121449ej godkänd
23. Tomas Sellstedt33:56330ej godkänd
24. Annelie Nordström53:53334ej godkänd
25. Fredrik Pontén56:07342ej godkänd

Timrå SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Selånger SOK / Timrå SOK / VK Uvarna 125manna (366)ej godkänd
1. Sofia Lindén53:06307+18:4353:06307
2. Jonas Wiberg2:06:56363+1:28:433:00:02361+54
3. Thomas Engberg47:051086+24:553:47:07356-5
3. Kajsa Lindqvist55:551294+33:453:55:57356-5
3. Anders Sundberg1:08:381403+46:284:08:40356-5
3. Mårten Lampinen1:26:311444+1:04:214:26:33356-5
4. Alice Lindqvist28:341262+24:00ej godkänd
4. Carl Erngrund42:131427+37:39ej godkänd
4. Laila Näslundej godkändej godkänd
4. Åke Höglund36:401404+32:06ej godkänd
5. Tomas Virtanen1:05:211319+33:26ej godkänd
5. Mats Nissilä55:371096+23:42ej godkänd
5. Lars-Peter Johnsson1:28:251445+56:30ej godkänd
5. Sven Erik Sundin1:20:231427+48:28ej godkänd
6. Lena Widell1:11:461391+46:12ej godkänd
6. Hanna Lundgren53:551160+28:21ej godkänd
6. Lina Pontén1:14:581411+49:24ej godkänd
6. Åsa Ponténej godkändej godkänd
7. Johan Lindén1:10:281336+43:30ej godkänd
7. Anders Svensson56:451443ej godkänd
7. Sten Åke Vedin1:14:351448ej godkänd
7. Peter Erngrund1:20:121449ej godkänd
23. Tomas Sellstedt33:56330ej godkänd
24. Annelie Nordström53:53334ej godkänd
25. Fredrik Pontén56:07342ej godkänd

VK Uvarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Selånger SOK / Timrå SOK / VK Uvarna 125manna (366)ej godkänd
1. Sofia Lindén53:06307+18:4353:06307
2. Jonas Wiberg2:06:56363+1:28:433:00:02361+54
3. Thomas Engberg47:051086+24:553:47:07356-5
3. Kajsa Lindqvist55:551294+33:453:55:57356-5
3. Anders Sundberg1:08:381403+46:284:08:40356-5
3. Mårten Lampinen1:26:311444+1:04:214:26:33356-5
4. Alice Lindqvist28:341262+24:00ej godkänd
4. Carl Erngrund42:131427+37:39ej godkänd
4. Laila Näslundej godkändej godkänd
4. Åke Höglund36:401404+32:06ej godkänd
5. Tomas Virtanen1:05:211319+33:26ej godkänd
5. Mats Nissilä55:371096+23:42ej godkänd
5. Lars-Peter Johnsson1:28:251445+56:30ej godkänd
5. Sven Erik Sundin1:20:231427+48:28ej godkänd
6. Lena Widell1:11:461391+46:12ej godkänd
6. Hanna Lundgren53:551160+28:21ej godkänd
6. Lina Pontén1:14:581411+49:24ej godkänd
6. Åsa Ponténej godkändej godkänd
7. Johan Lindén1:10:281336+43:30ej godkänd
7. Anders Svensson56:451443ej godkänd
7. Sten Åke Vedin1:14:351448ej godkänd
7. Peter Erngrund1:20:121449ej godkänd
23. Tomas Sellstedt33:56330ej godkänd
24. Annelie Nordström53:53334ej godkänd
25. Fredrik Pontén56:07342ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser