Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Bredareds IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hjobygdens OK / Bredareds IF / Stora Tuna OK / Tibro OK / Tierps SOK 325manna (366)ej godkänd
1. Anna Schmiterlöw50:00275+15:3750:00275
2. Johan Olsson50:06177+11:531:40:06222-53
3. Owe Törnroth36:01571+13:512:16:07267+45
3. Malin Jansson38:04686+15:542:18:10267+45
3. Teodor Lundborg39:01737+16:512:19:07267+45
3. Lars Ekmark1:04:121384+42:022:44:18267+45
4. Ann-Kristin Jansson21:27721+16:53ej godkänd
4. Jessica Holst21:06675+16:32ej godkänd
4. Ingrid Schmiterlöwej godkändej godkänd
4. Sofia Jansson24:301034+19:56ej godkänd
5. Johan Banck46:01629+14:06ej godkänd
5. Mikael Lundborg59:141211+27:19ej godkänd
5. Oscar Törnroth56:301129+24:35ej godkänd
5. Andreas Nordfors50:49877+18:54ej godkänd
6. Elin Hansson39:59585+14:25ej godkänd
6. Malin Andrén59:411261+34:07ej godkänd
6. Maria Schmiterlöw38:37507+13:03ej godkänd
6. Ebba Andrén59:021250+33:28ej godkänd
7. Philip Stensby55:481088+28:50ej godkänd
7. Bertil Karlsson51:57977+24:59ej godkänd
7. Håkan Olsson51:51973+24:53ej godkänd
7. Roelof Bevort1:09:091324+42:11ej godkänd
23. Bernhard Grenabo1:13:06322+52:15ej godkänd
24. Lisa Axelsson43:44288ej godkänd
25. Erik Hansson36:45225ej godkänd

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hjobygdens OK / Bredareds IF / Stora Tuna OK / Tibro OK / Tierps SOK 325manna (366)ej godkänd
1. Anna Schmiterlöw50:00275+15:3750:00275
2. Johan Olsson50:06177+11:531:40:06222-53
3. Owe Törnroth36:01571+13:512:16:07267+45
3. Malin Jansson38:04686+15:542:18:10267+45
3. Teodor Lundborg39:01737+16:512:19:07267+45
3. Lars Ekmark1:04:121384+42:022:44:18267+45
4. Ann-Kristin Jansson21:27721+16:53ej godkänd
4. Jessica Holst21:06675+16:32ej godkänd
4. Ingrid Schmiterlöwej godkändej godkänd
4. Sofia Jansson24:301034+19:56ej godkänd
5. Johan Banck46:01629+14:06ej godkänd
5. Mikael Lundborg59:141211+27:19ej godkänd
5. Oscar Törnroth56:301129+24:35ej godkänd
5. Andreas Nordfors50:49877+18:54ej godkänd
6. Elin Hansson39:59585+14:25ej godkänd
6. Malin Andrén59:411261+34:07ej godkänd
6. Maria Schmiterlöw38:37507+13:03ej godkänd
6. Ebba Andrén59:021250+33:28ej godkänd
7. Philip Stensby55:481088+28:50ej godkänd
7. Bertil Karlsson51:57977+24:59ej godkänd
7. Håkan Olsson51:51973+24:53ej godkänd
7. Roelof Bevort1:09:091324+42:11ej godkänd
23. Bernhard Grenabo1:13:06322+52:15ej godkänd
24. Lisa Axelsson43:44288ej godkänd
25. Erik Hansson36:45225ej godkänd

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hjobygdens OK / Bredareds IF / Stora Tuna OK / Tibro OK / Tierps SOK 325manna (366)ej godkänd
1. Anna Schmiterlöw50:00275+15:3750:00275
2. Johan Olsson50:06177+11:531:40:06222-53
3. Owe Törnroth36:01571+13:512:16:07267+45
3. Malin Jansson38:04686+15:542:18:10267+45
3. Teodor Lundborg39:01737+16:512:19:07267+45
3. Lars Ekmark1:04:121384+42:022:44:18267+45
4. Ann-Kristin Jansson21:27721+16:53ej godkänd
4. Jessica Holst21:06675+16:32ej godkänd
4. Ingrid Schmiterlöwej godkändej godkänd
4. Sofia Jansson24:301034+19:56ej godkänd
5. Johan Banck46:01629+14:06ej godkänd
5. Mikael Lundborg59:141211+27:19ej godkänd
5. Oscar Törnroth56:301129+24:35ej godkänd
5. Andreas Nordfors50:49877+18:54ej godkänd
6. Elin Hansson39:59585+14:25ej godkänd
6. Malin Andrén59:411261+34:07ej godkänd
6. Maria Schmiterlöw38:37507+13:03ej godkänd
6. Ebba Andrén59:021250+33:28ej godkänd
7. Philip Stensby55:481088+28:50ej godkänd
7. Bertil Karlsson51:57977+24:59ej godkänd
7. Håkan Olsson51:51973+24:53ej godkänd
7. Roelof Bevort1:09:091324+42:11ej godkänd
23. Bernhard Grenabo1:13:06322+52:15ej godkänd
24. Lisa Axelsson43:44288ej godkänd
25. Erik Hansson36:45225ej godkänd

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hjobygdens OK / Bredareds IF / Stora Tuna OK / Tibro OK / Tierps SOK 325manna (366)ej godkänd
1. Anna Schmiterlöw50:00275+15:3750:00275
2. Johan Olsson50:06177+11:531:40:06222-53
3. Owe Törnroth36:01571+13:512:16:07267+45
3. Malin Jansson38:04686+15:542:18:10267+45
3. Teodor Lundborg39:01737+16:512:19:07267+45
3. Lars Ekmark1:04:121384+42:022:44:18267+45
4. Ann-Kristin Jansson21:27721+16:53ej godkänd
4. Jessica Holst21:06675+16:32ej godkänd
4. Ingrid Schmiterlöwej godkändej godkänd
4. Sofia Jansson24:301034+19:56ej godkänd
5. Johan Banck46:01629+14:06ej godkänd
5. Mikael Lundborg59:141211+27:19ej godkänd
5. Oscar Törnroth56:301129+24:35ej godkänd
5. Andreas Nordfors50:49877+18:54ej godkänd
6. Elin Hansson39:59585+14:25ej godkänd
6. Malin Andrén59:411261+34:07ej godkänd
6. Maria Schmiterlöw38:37507+13:03ej godkänd
6. Ebba Andrén59:021250+33:28ej godkänd
7. Philip Stensby55:481088+28:50ej godkänd
7. Bertil Karlsson51:57977+24:59ej godkänd
7. Håkan Olsson51:51973+24:53ej godkänd
7. Roelof Bevort1:09:091324+42:11ej godkänd
23. Bernhard Grenabo1:13:06322+52:15ej godkänd
24. Lisa Axelsson43:44288ej godkänd
25. Erik Hansson36:45225ej godkänd

Tierps SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hjobygdens OK / Bredareds IF / Stora Tuna OK / Tibro OK / Tierps SOK 325manna (366)ej godkänd
1. Anna Schmiterlöw50:00275+15:3750:00275
2. Johan Olsson50:06177+11:531:40:06222-53
3. Owe Törnroth36:01571+13:512:16:07267+45
3. Malin Jansson38:04686+15:542:18:10267+45
3. Teodor Lundborg39:01737+16:512:19:07267+45
3. Lars Ekmark1:04:121384+42:022:44:18267+45
4. Ann-Kristin Jansson21:27721+16:53ej godkänd
4. Jessica Holst21:06675+16:32ej godkänd
4. Ingrid Schmiterlöwej godkändej godkänd
4. Sofia Jansson24:301034+19:56ej godkänd
5. Johan Banck46:01629+14:06ej godkänd
5. Mikael Lundborg59:141211+27:19ej godkänd
5. Oscar Törnroth56:301129+24:35ej godkänd
5. Andreas Nordfors50:49877+18:54ej godkänd
6. Elin Hansson39:59585+14:25ej godkänd
6. Malin Andrén59:411261+34:07ej godkänd
6. Maria Schmiterlöw38:37507+13:03ej godkänd
6. Ebba Andrén59:021250+33:28ej godkänd
7. Philip Stensby55:481088+28:50ej godkänd
7. Bertil Karlsson51:57977+24:59ej godkänd
7. Håkan Olsson51:51973+24:53ej godkänd
7. Roelof Bevort1:09:091324+42:11ej godkänd
23. Bernhard Grenabo1:13:06322+52:15ej godkänd
24. Lisa Axelsson43:44288ej godkänd
25. Erik Hansson36:45225ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser