Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Göteborg-Majorna OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Göteborg-Majorna OK 125manna (366)5:12:38
1. Lisa Holer34:5615+0:3334:5615
2. Joakim Eliasson40:1723+2:041:15:1314-1
3. Anders Axenborg24:2311+2:131:39:366-8
3. Fredrik Karlsson25:4543+3:351:40:586-8
3. Viktor Jellvert Börjeson26:2363+4:131:41:366-8
3. Arvid Aronsson27:0487+4:541:42:176-8
4. Ludwig Rosén14:1815+9:441:53:543-3
4. Åsa Nordberg15:3558+11:011:56:333-3
4. Elias Nordberg14:2421+9:501:56:413-3
4. Louise Götfors15:5179+11:171:57:273-3
5. Viktor Runnby35:3553+3:402:32:082-1
5. Daniel Martinsson35:5364+3:582:32:342-1
5. Daniel Wernersson35:0738+3:122:32:342-1
5. Mattis Hallberg40:06276+8:112:34:002-1
6. Runa Fremstad26:124+0:382:58:2020
6. Line Cederberg26:247+0:502:58:5820
6. Anna Wallin27:1122+1:372:59:4520
6. Viktoria Tingström27:1523+1:413:01:1520
7. Martin Jellvert Börjeson29:2033+2:223:27:4020
7. Henrik Håkansson28:2916+1:313:28:1420
7. Anders Hedberg30:1450+3:163:29:1220
7. Måns Östman29:0027+2:023:30:1520
23. Anders Johansson24:3528+3:443:54:504+2
24. Anna Forsberg32:588+2:394:27:482-2
25. Mikael Eliasson44:5011+1:265:12:385+3
52Göteborg-Majorna OK 225manna (366)6:11:06
1. Petra Wernersson40:1788+5:5440:1788
2. Martin Ivarsson47:18130+9:051:27:3592+4
3. Ola Wallinder28:49164+6:391:56:2469-23
3. Andreas Persson30:31258+8:211:58:0669-23
3. Simon Nordberg31:27299+9:171:59:0269-23
3. Torbjörn Aronsson34:29480+12:192:02:0469-23
4. Ola Leire15:1239+10:382:13:1858-11
4. Jennifer Davidson16:22116+11:482:15:2458-11
4. Wilma Rosén19:36485+15:022:16:0058-11
4. Alva Sellgren16:0797+11:332:18:1158-11
5. Egil Edvardsen40:03273+8:082:53:2165+7
5. Erik Hogedal41:47388+9:522:57:1165+7
5. Johnny Hålsjö40:57332+9:022:59:0865+7
5. Rasmus Arfwedson43:56507+12:012:59:5665+7
6. Jolanta Gänssinger34:39290+9:053:28:0053-12
6. Kerstin Wadman28:4451+3:103:28:4053-12
6. Kristine Berglia32:30176+6:563:29:4153-12
6. Jennie Andersson35:06308+9:323:34:1453-12
7. Hans Melin36:45283+9:474:06:2654+1
7. Moa Enmark34:53202+7:554:09:0754+1
7. Viktor Stensson42:01524+15:034:10:4154+1
7. Daniel Valentin43:18576+16:204:11:1854+1
23. Marie-Louise Axenborg27:0360+6:124:38:2157+3
24. Aina Edgren35:3924+5:205:14:0045-12
25. Robbie Anderson57:06109+13:426:11:0652+7
203Göteborg-Majorna OK 325manna (366)7:56:24
1. Lucyna Wiktor52:42304+18:1952:42304
2. Anders Leire59:22289+21:091:52:04296-8
3. Johan Axenborg33:02396+10:522:25:06253-43
3. Ivan Magnusson33:22417+11:122:25:26253-43
3. Mikael Kuhlin47:181091+25:082:39:22253-43
3. Cathrine Davidson47:341101+25:242:39:38253-43
4. Johanna Wallinder23:52973+19:182:49:18232-21
4. Jonas Leire29:421305+25:082:54:48232-21
4. Lovisa Davidson18:40370+14:062:58:18232-21
4. Klara Wallinder19:31477+14:572:58:53232-21
5. Felix Falk50:59886+19:043:45:47254+22
5. Jan Petter Hansen1:02:051267+30:104:00:58254+22
5. Yves Gänssinger1:13:491399+41:544:03:07254+22
5. Anders Spånér1:06:321329+34:374:04:50254+22
6. Åsa Nyberg38:26490+12:524:39:24223-31
6. Åsa Jellvert40:19607+14:454:45:09223-31
6. Hedda Bergqvist-kringstad42:08708+16:344:45:15223-31
6. Fanny Andersson1:01:051282+35:314:46:52223-31
7. Annika Kuhlin40:52477+13:545:27:44224+1
7. Christina Halvarsson54:391055+27:415:34:03224+1
7. Thomas Gustafsson50:14893+23:165:35:23224+1
7. Anne Farbrot55:101068+28:125:40:25224+1
23. Patrik Falk29:0891+8:176:09:33205-19
24. Hanna Persson39:4472+9:256:49:17186-19
25. Mats Gustafsson55:153377:56:24203+17
214Göteborg-Majorna OK 425manna (366)7:42:06
1. Moa Pettersson39:2067+4:5739:2067
2. Henrik Pettersson1:07:39335+29:261:46:59270+203
3. Mia Jodal38:32713+16:222:25:31317+47
3. Annica Clevnert Leire39:36765+17:262:26:35317+47
3. Christer Nordberg42:01879+19:512:29:00317+47
3. Ingvar Lilja1:21:431438+59:333:08:42317+47
4. Frida Andersson20:21588+15:472:46:56303-14
4. Axel Persson22:34844+18:002:48:05303-14
4. Annika Hogedal24:411047+20:072:53:41303-14
4. Filip Valentin21:15695+16:413:29:57303-14
5. Ulf Börjesson51:14906+19:193:44:55281-22
5. Ulf Andersson57:441174+25:493:45:49281-22
5. Tobias Valentin1:19:081424+47:134:06:04281-22
5. Per Sander47:40711+15:454:17:37281-22
6. Svetlana Kobets43:18767+17:444:28:13249-32
6. Agneta Sander43:39780+18:054:29:28249-32
6. Agnes Spånér33:15205+7:414:50:52249-32
6. Isabella Lago49:011000+23:274:55:05249-32
7. Michael Andersson1:09:241326+42:265:38:52236-13
7. Martin Ahlberger50:01878+23:035:40:53236-13
7. Tobias Farbrot1:16:361378+49:385:44:49236-13
7. Helena Sellgren51:42963+24:445:46:47236-13
23. Elisabeth Strandhagen37:28201+16:376:24:15225-11
24. Frida Nero44:58145+14:397:09:13214-11
25. Wojciech Wiktor40:572767:42:062140

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser