Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Järla Orientering

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Järla Orientering 125manna (366)5:25:52
1. Elin Hemmyr Skantze34:273+0:0434:273
2. Jens Rönnols39:228+1:091:13:492-1
3. Peter Hemmyr24:3214+2:221:38:2116+14
3. Petri Laaksonen31:18289+9:081:45:0716+14
3. Donald Staudte31:25296+9:151:45:1416+14
3. Bengt Hall32:14343+10:041:46:0316+14
4. Sonja Ahlquist21:12690+16:381:59:3315-1
4. Ivar Gentz16:58171+12:242:02:0515-1
4. Åsa Sundström16:59172+12:252:02:1315-1
4. Malin Samuelsson16:42145+12:082:02:4515-1
5. Oscar Björck35:2042+3:252:34:5310-5
5. Noah Zbinden33:3610+1:412:35:4910-5
5. Erik Berzell33:168+1:212:36:0110-5
5. Ivan Kuchmenko33:5918+2:042:36:0410-5
6. Anna Dahlgren-Rosén28:3145+2:573:04:3514+4
6. Dominique Bucher29:4175+4:073:05:3014+4
6. Filipa Rodrigues33:30222+7:563:08:2314+4
6. Signe Klinting33:57249+8:233:09:5814+4
7. Simon Frisk29:4841+2:503:35:1812-2
7. Anton Nilsson32:01101+5:033:36:3612-2
7. Espen Hultgreen Weltzien28:3319+1:353:36:5612-2
7. David Bejbom29:1030+2:123:39:0812-2
23. Petrina Costermans26:0244+5:114:05:10120
24. Stina Haraldsson34:5623+4:374:40:0613+1
25. Olle Boström45:4615+2:225:25:5212-1
91Järla Orientering 225manna (366)6:41:36
1. Siri Engberg44:30147+10:0744:30147
2. Timon Schweizer47:10129+8:571:31:40149+2
3. Per Lembre28:50166+6:402:00:30148-1
3. Fredrik Trahn31:24294+9:142:03:04148-1
3. Ola Henriksson33:20411+11:102:05:00148-1
3. Michael Ahlquist46:111060+24:012:17:51147-2
4. Britta Börjesson20:09561+15:352:20:39146-2
4. Märta Ahlquist18:04302+13:302:21:08146-2
4. Ludvig Hagwall17:41263+13:072:22:41146-2
4. Axel Friberger22:45874+18:112:40:36146-1
5. Arvid Henriksson38:04160+6:092:58:43111-35
5. Michael Refors41:28369+9:333:02:36111-35
5. Mathias Hall40:16287+8:213:02:57111-35
5. Harri Andrée38:55204+7:003:19:31111-35
6. Johanna Sundström34:23275+8:493:33:06112+1
6. Elsa Jansson34:40292+9:063:37:16112+1
6. Hilda Mattsson35:44343+10:103:38:41112+1
6. Josefin Persson41:18666+15:444:00:49112+1
7. Harald Henriksson39:19394+12:214:12:2587-25
7. Henric Carlsson41:55520+14:574:19:1187-25
7. Victor Sadarangani40:41464+13:434:19:2287-25
7. Dan Wester31:1681+4:184:32:0587-25
23. Henrik Hagwall36:38189+15:475:08:4397+10
24. Malin Sandström40:3389+10:145:49:1696-1
25. Mattias Millinger52:2064+8:566:41:3691-5
223Järla Orientering 325manna (366)7:39:37
1. Gunilla Kreiss52:43305+18:2052:43305
2. Joel Andersson Skantze52:06211+13:531:44:49258-47
3. Gustaf Ericson37:00622+14:502:21:49219-39
3. Jonas Andersson37:11640+15:012:22:00219-39
3. Lukas Wallhed42:00877+19:502:26:49219-39
3. Åsa Börjesson46:531081+24:432:31:42219-39
4. Tindra Åhlin21:58780+17:242:43:58201-18
4. Jerker Ruthström23:28934+18:542:45:17201-18
4. Sven Börjesson19:21454+14:472:46:10201-18
4. Olof Hagwall19:23461+14:492:51:05201-18
5. Axel Mattsson43:23474+11:283:27:21194-7
5. Victor Karlsson48:15744+16:203:39:20194-7
5. Anders Platt54:191030+22:243:40:29194-7
5. Jan Glevén56:181123+24:233:41:35194-7
6. Linda Ruthström44:52844+19:184:26:27210+16
6. Nina Wallander47:22935+21:484:26:42210+16
6. Anna Brandhorst-Satzkorn51:331087+25:594:32:02210+16
6. Anna Forsberg1:12:101396+46:364:39:31210+16
7. Fredrik Brandhorst-Satzkorn51:01931+24:035:23:03218+8
7. Anna Johansson57:541151+30:565:24:36218+8
7. Martin Sahlin1:01:111227+34:135:27:38218+8
7. Lars Nicander56:031094+29:055:35:34218+8
23. Matilda Ahlquist46:34276+25:436:22:08222+4
24. Anna Curtius55:27239+25:087:17:35231+9
25. Erik Brandhorst-Satzkorn38:282657:39:37223-8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser