Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

OK Roxen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29OK Roxen 125manna (366)5:49:29
1. Emma Helmersson39:3372+5:1039:3372
2. Hugo Lillieström42:1050+3:571:21:4348-24
3. Anna-Stina Påledal29:03175+6:531:50:4634-14
3. Henrik Pettersson29:17190+7:071:51:0034-14
3. Erik Helander29:41210+7:311:51:2434-14
3. Henrik Marmelid30:11233+8:011:51:5434-14
4. Rasmus Påledal15:5682+11:222:06:4227-7
4. Alice Marmelid15:4366+11:092:06:4327-7
4. Jacob Påledal15:2047+10:462:06:4427-7
4. Stefan Thellsén15:0837+10:342:07:0227-7
5. Jonas Andersson35:5364+3:582:42:5533+6
5. Nils Nedfors39:33240+7:382:46:1633+6
5. Sören Nilsson Påledal39:35245+7:402:46:1733+6
5. Mattias Zackrisson40:55330+9:002:47:3933+6
6. Fanny Asketun29:3370+3:593:12:2831-2
6. Susanne Aldén29:1464+3:403:15:3131-2
6. Amanda Tellsén32:14169+6:403:18:3031-2
6. Emma Pettersson34:22274+8:483:22:0131-2
7. Hugo Dalhammer35:11215+8:133:47:3936+5
7. Emil Rankka32:54127+5:563:51:2436+5
7. Emil Tellsén31:1077+4:123:53:1136+5
7. Adam Tellsén42:42556+15:443:58:1336+5
23. Anders Lillieström26:2852+5:374:24:4130-6
24. Tove Pettersson37:1840+6:595:01:59300
25. Albin Lillieström47:3032+4:065:49:2929-1
OK Roxen 225manna (366)ej godkänd
1. Jenny Sandh45:36175+11:1345:36175
2. Joel Karnehed55:23262+17:101:40:59230+55
3. Måns Björnskiöld30:15239+8:052:11:14248+18
3. Annika Asketun30:18241+8:082:11:17248+18
3. Jan Asketun36:44607+14:342:17:43248+18
3. David Josefsson57:441318+35:342:38:43247+17
4. Mindra Langer18:37363+14:032:29:51226-22
4. Ida Hjort24:221019+19:482:35:39226-22
4. Malva Eveborn20:16576+15:422:37:59226-22
4. Mattias Josefsson18:22340+13:482:57:05225-22
5. Josef Helander49:31799+17:36ej godkänd
5. Mikael Langer50:10840+18:15ej godkänd
5. Björn Carlson43:32485+11:37ej godkänd
5. Malte Evebornej godkändej godkänd
6. Tilda Marmelid42:02703+16:28ej godkänd
6. Victoria Asketun38:00470+12:26ej godkänd
6. Karolina Falk39:10535+13:36ej godkänd
6. Charlotte Nedfors-2:05:111449ej godkänd
7. Pontus Lindblom38:57375+11:59ej godkänd
7. Örjan Sandell48:51822+21:53ej godkänd
7. Lukas Eveborn41:06489+14:08ej godkänd
7. Anders Dalhammer39:59428+13:01ej godkänd
23. Maria Lillieström37:58206+17:07ej godkänd
24. Lova Eveborn40:3088+10:11ej godkänd
25. Stefan Nyström41:08280ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser