Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Rajamäen Rykmentti

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26Rajamäen Rykmentti 125manna (366)5:48:50
1. Megan Carter-Davies34:509+0:2734:509
2. Sander Vaher40:0917+1:561:14:597-2
3. Mika Loukkalahti28:31153+6:211:43:3017+10
3. Aleksanteri Hiiro29:07180+6:571:44:0617+10
3. Samuli Kyyrönen29:17190+7:071:44:1617+10
3. Jaakko Pitkänen31:13284+9:031:46:1217+10
4. Elisa Mänty18:19335+13:452:01:49170
4. Nikanor Pitkänen16:0595+11:312:02:17170
4. Emma Varmavuo19:02416+14:282:03:08170
4. Atte Himilä19:43506+15:092:03:59170
5. Hannu-Pekka Pukema35:3451+3:392:39:3331+14
5. Ilari Haltia40:25299+8:302:42:4231+14
5. Tuomas Tölli44:52564+12:572:46:4131+14
5. Tapio Perä44:09521+12:142:47:1731+14
6. Julia Himilä36:41396+11:073:16:1430-1
6. Kseniia Penzina31:18140+5:443:18:3530-1
6. Iida Varmavuo36:04362+10:303:18:4630-1
6. Piia Latva-Kiskola35:18320+9:443:21:5930-1
7. Antti Paasikoski38:54370+11:563:55:0838+8
7. Pyry Niemi37:08308+10:103:55:4338+8
7. Antero Pulli35:17221+8:193:57:1638+8
7. Artturi Hiiro39:45415+12:473:58:3138+8
23. Arto Niemi26:2750+5:364:24:5831-7
24. Suvi Heittola36:5233+6:335:01:5025-6
25. Ben Mitchell47:0022+3:365:48:5026+1
295Rajamäen Rykmentti 225manna (366)7:54:16
1. Pinja Koskinen47:45217+13:2247:45217
2. Markus Turunen1:05:01323+26:481:52:46301+84
3. Pauli Savela41:18844+19:082:34:04285-16
3. Aleksi Hämäläinen51:531224+29:432:44:39285-16
3. Tatu Lääveri52:051229+29:552:44:51285-16
3. Martti Santajoki56:161298+34:062:49:02285-16
4. Peetu Malmström21:36739+17:022:55:40280-5
4. Kaapo Malmström19:59536+15:253:04:50280-5
4. Aino Loukkalahti21:20706+16:463:05:59280-5
4. Moona Multala26:041150+21:303:15:06280-5
5. Erkki Oinaskallio54:131025+22:183:49:53272-8
5. Seppo Varmavuo1:02:511283+30:564:08:50272-8
5. Jyri Malmström1:06:231328+34:284:11:13272-8
5. Jari Väisänen56:261126+24:314:11:32272-8
6. Viona Väisänen1:04:221320+38:484:54:15280+8
6. Elina Hämäläinen48:45991+23:114:59:58280+8
6. Heli Murto53:431151+28:095:02:33280+8
6. Heli Heilimo1:05:291332+39:555:17:01280+8
7. Ari Enroth57:451145+30:475:57:43294+14
7. Tuomas Multala1:03:261266+36:286:05:59294+14
7. Mikko Väkiparta1:12:051347+45:076:06:20294+14
7. Pasi Himilä1:10:051332+43:076:27:06294+14
23. Krister Hiiro1:08:19321+47:287:35:25298+4
24. Riikka Haltia44:142937:45:23293-5
25. Jukka Hietala53:073317:54:16295+2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser