Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Turun Suunnistajat

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
42Turun Suunnistajat 125manna (366)6:02:21
1. Enni Jalava35:0116+0:3835:0116
2. Touko Seppä41:3945+3:261:16:4020+4
3. Daniil Fomin22:382+0:281:39:1823+3
3. Olesia Riazanova30:06226+7:561:46:4623+3
3. Pasi Rantala30:24249+8:141:47:0423+3
3. Leevi Röntynen32:39372+10:291:49:1923+3
4. Elli Kyläkoski16:50153+12:161:56:0830+7
4. Joonas Paananen15:2348+10:492:02:0930+7
4. Alina Lounela17:19218+12:452:04:2330+7
4. Henna Rantala19:20452+14:462:08:3930+7
5. Otto Itkonen41:05343+9:102:43:1439+9
5. Saku Valkila43:08464+11:132:47:3139+9
5. Oskari Nummelin40:37315+8:422:49:1639+9
5. Onni Sinervä55:291088+23:342:51:3739+9
6. Hanne Manderbacka33:51244+8:173:17:0540+1
6. Riikka Ajalin32:45182+7:113:20:1640+1
6. Emmi Haavisto28:4248+3:083:20:1940+1
6. Anni Liimatainen35:43339+10:093:24:5940+1
7. Olli Huhtinen33:16141+6:183:58:1548+8
7. Juho Rajaniemi43:25583+16:274:03:4448+8
7. Olli Kara46:58751+20:004:04:0348+8
7. Kimmo Paldanius45:31689+18:334:05:4748+8
23. Sakari Holmroos24:3729+3:464:30:2438-10
24. Sonja Julkunen38:1354+7:545:08:3739+1
25. Ville Kinnala53:4476+10:206:02:2142+3
Turun Suunnistajat 225manna (366)ej godkänd
1. Maija Huhtala50:50288+16:2750:50288
2. Jyri Huurre1:06:05326+27:521:56:55313+25
3. Erkki Haavisto36:30596+14:202:33:25290-23
3. Arto Itkonen38:20703+16:102:35:15290-23
3. Maarit Korte40:58832+18:482:37:53290-23
3. Anna Tarkia54:371279+32:272:51:32290-23
4. Samuel Jalonen21:06675+16:32ej godkänd
4. Lotta Huhtalaej godkändej godkänd
4. Felix Ruohonen29:191294+24:45ej godkänd
4. Aino Syväluoma24:481056+20:14ej godkänd
5. Orvo Moisio56:471140+24:52ej godkänd
5. Marko Virta47:23697+15:28ej godkänd
5. Miikka Tarkia56:081114+24:13ej godkänd
5. Iiro Seppä50:21851+18:26ej godkänd
6. Reetta Kyläkoski39:56579+14:22ej godkänd
6. Lotta Haavisto41:07653+15:33ej godkänd
6. Laura Neuvonen45:27870+19:53ej godkänd
6. Henna Niemi40:01586+14:27ej godkänd
7. Ilona Haapasaari50:12891+23:14ej godkänd
7. Teemu Toivonen39:29403+12:31ej godkänd
7. Vladimin Nironen49:29852+22:31ej godkänd
7. Kalle Salste1:12:271353+45:29ej godkänd
23. Pyry Vaho42:08242+21:17ej godkänd
24. Laura Jerkku44:52142+14:33ej godkänd
25. Ville Paananen43:53311ej godkänd
Turun Suunnistajat 325manna (366)ej godkänd
1. Sanna Valkonen50:43285+16:2050:43285
2. Heikki Pesola52:36223+14:231:43:19244-41
3. Mari Huurre38:04686+15:542:21:23298+54
3. Mikko Jalonen51:551225+29:452:35:14298+54
3. Milla Wall1:04:011382+41:512:47:20298+54
3. Riikka Jalonen1:13:021423+50:522:56:21298+54
4. Sanni Jalonen26:111159+21:372:47:34288-10
4. Niko Mannonen28:101251+23:363:03:24288-10
4. Vilma Huhtala21:04669+16:303:08:24288-10
4. Anu Mannonen22:34844+18:003:18:55288-10
5. Matti Tahvonen48:53768+16:583:36:27291+3
5. Juha Lappalainen1:04:481313+32:534:13:12291+3
5. Jani Tamminen56:471140+24:524:15:42291+3
5. Oke Peltola1:21:351432+49:404:24:59291+3
6. Alli Haavisto53:251144+27:51ej start
6. Venla Kinnala40:49634+15:15ej start
6. vacant (vacant)ej startej start
7. vacant (vacant)ej startej start
7. vacant (vacant)ej startej start
7. vacant (vacant)ej startej start
7. vacant (vacant)ej startej start
23. vacant (vacant)ej startej start
24. vacant (vacant)ej startej start
25. vacant (vacant)ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser