Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Kangasala SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37Kangasala SK 125manna (366)5:58:46
1. Fanny Kukonlehto36:2632+2:0336:2632
2. Tuomo Istolahti46:04113+7:511:22:3054+22
3. Mikko Sipilä25:2232+3:121:47:5239-15
3. Jarkko Liuha25:5953+3:491:48:2939-15
3. Petteri Laitinen28:50166+6:401:51:2039-15
3. Miika Vennelä31:21290+9:111:53:5139-15
4. Linda Sainio17:34241+13:002:05:2636-3
4. Jenni Joensuu-Partanen17:58291+13:242:06:2736-3
4. Eveliina Muukkonen16:48152+12:142:08:0836-3
4. Katri Kontio17:09199+12:352:11:0036-3
5. Jiri-Pekka Rissanen38:27179+6:322:44:54360
5. Santeri Sainio37:51151+5:562:45:59360
5. Jeremias Joutsensaari41:03341+9:082:46:29360
5. Mikko Hölli38:33182+6:382:49:33360
6. Vilma Annala27:5935+2:253:13:5827-9
6. Jaana Pietilä-Annala31:27150+5:533:16:2127-9
6. Minna Saarinen30:1899+4:443:16:4727-9
6. Sirra Toivonen30:49116+5:153:20:2227-9
7. Panu Teittinen35:10213+8:123:51:5734+7
7. Antti Rantala36:54291+9:563:53:1534+7
7. Kimmo Kontio39:24398+12:263:53:2234+7
7. Petri Ikävalko36:53290+9:553:57:1534+7
23. Riina Liuha32:47153+11:564:30:0237+3
24. Hanna Siven38:3658+8:175:08:3840+3
25. Jaakko Istolahti50:0845+6:445:58:4637-3
275Kangasala SK 225manna (366)7:42:38
1. Tiina Äijälä48:09233+13:4648:09233
2. Kristian Kannus52:12214+13:591:40:21226-7
3. Jarmo Joutsensaari35:34540+13:242:15:55212-14
3. Markku Huikkola42:47919+20:372:23:08212-14
3. Tuomo Ahola49:361160+27:262:29:57212-14
3. Pasi Kontio49:381161+27:282:29:59212-14
4. Eino Liuha21:07679+16:332:37:02214+2
4. Nuutti Vennelä18:53401+14:192:48:52214+2
4. Vilma Liuha23:14912+18:402:53:11214+2
4. Netta Tammisalo30:401326+26:062:53:48214+2
5. Lasse-Pekka Lahti58:581203+27:033:36:00246+32
5. Erik Ahola47:17693+15:223:40:28246+32
5. Joona Malmi56:011108+24:063:49:49246+32
5. Juho Leonsaari1:13:551400+42:004:02:47246+32
6. Kati Niemelä54:361170+29:024:35:04276+30
6. Birgit Ahola1:03:291309+37:554:39:29276+30
6. Siiri Pajula45:19866+19:454:48:06276+30
6. Kirsi Kontio1:23:551428+58:215:13:44276+30
7. Topias Ahola48:35810+21:375:23:39270-6
7. Anna Vilmala44:13620+17:155:23:42270-6
7. Mikko Ahola42:37552+15:395:30:43270-6
7. Saku Suuriniemi53:211013+26:236:07:05270-6
23. Leevi Niemelä44:38264+23:476:51:43268-2
24. Saija Laurila1:00:573498:02:06278+10
25. Juho Kattelus41:292917:42:38275-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser