Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Djerf / Degerfors OK 225manna (366)ej godkänd
1. Maja Welander1:00:11331+25:481:00:11331
2. Arvid Johnson55:28263+17:151:55:39311-20
3. Eric Luthman43:07935+20:572:38:46309-2
3. Lars Broström50:381186+28:282:46:17309-2
3. Jessica Blomqvist1:00:181341+38:082:55:57309-2
3. Kristina Tinglöf1:04:431386+42:333:00:22309-2
4. Emma Wahlström26:191164+21:453:05:05287-22
4. Isabella Holm28:311260+23:573:14:48287-22
4. Gabriel Laine20:30604+15:563:16:27287-22
4. Ella Laine18:28348+13:543:18:50287-22
5. Marcus Nylén1:01:521260+29:574:06:57282-5
5. Christer Persson59:161213+27:214:14:04282-5
5. Lars Jacobsson58:511198+26:564:15:18282-5
5. Johan Lövgren59:341218+27:394:18:24282-5
6. Ylva Johansson40:52638+15:184:59:16297+15
6. Matilda Holm58:241238+32:505:05:21297+15
6. Amanda Nylén1:13:121403+47:385:27:16297+15
6. Marie Lindblad1:13:221405+47:485:28:40297+15
7. Patrik Nylén1:05:231296+38:256:10:44305+8
7. Bo Winqvist1:36:381427+1:09:406:35:54305+8
7. Anton Holm1:13:281362+46:306:42:08305+8
7. Anders Wahlström1:19:201390+52:226:46:36305+8
23. Rebecka Nylénej godkändej godkänd
24. Stina Lindberg56:27339ej godkänd
25. Robin Svennberg38:26262ej godkänd

OK Djerf

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
129OK Djerf 125manna (366)7:17:05
1. Åsa Zetterberg Eriksson42:05135+7:4242:05135
2. Per Jansson46:05114+7:521:28:10101-34
3. Björn Svensson37:04629+14:542:05:14157+56
3. Anna Jansson38:28711+16:182:06:38157+56
3. Lena Westerlund43:53970+21:432:12:03157+56
3. Anders Eriksson51:341219+29:242:19:44157+56
4. Arvid Johansson17:46274+13:122:23:00127-30
4. Christer Nälemark21:35736+17:012:28:13127-30
4. Jonna Lindblad20:17581+15:432:32:20127-30
4. Edvard Pelander17:22223+12:482:37:06127-30
5. Rasmus Pettersson43:57509+12:023:12:10119-8
5. Jan Hansson51:38924+19:433:14:38119-8
5. Fredrik Eriksson Zetterberg46:02630+14:073:18:22119-8
5. Henrik Lindblad43:55505+12:003:21:01119-8
6. Charlotte Flansbjer31:42157+6:083:52:43116-3
6. Elin Lindberg38:20485+12:463:52:58116-3
6. Ellen Pelander41:28675+15:543:53:38116-3
6. Frida Johansson44:08806+18:344:02:30116-3
7. Pär Jansson39:36412+12:384:33:14123+7
7. Alexander Jansson40:44468+13:464:33:27123+7
7. Håkan Lindberg49:24848+22:264:42:22123+7
7. Anders Pelander45:32692+18:344:48:02123+7
23. Ulf Nordzell42:14243+21:235:30:16135+12
24. Amanda Jansson52:17225+21:586:22:33142+7
25. Håkan Pettersson54:3284+11:087:17:05129-13
OK Djerf / Degerfors OK 225manna (366)ej godkänd
1. Maja Welander1:00:11331+25:481:00:11331
2. Arvid Johnson55:28263+17:151:55:39311-20
3. Eric Luthman43:07935+20:572:38:46309-2
3. Lars Broström50:381186+28:282:46:17309-2
3. Jessica Blomqvist1:00:181341+38:082:55:57309-2
3. Kristina Tinglöf1:04:431386+42:333:00:22309-2
4. Emma Wahlström26:191164+21:453:05:05287-22
4. Isabella Holm28:311260+23:573:14:48287-22
4. Gabriel Laine20:30604+15:563:16:27287-22
4. Ella Laine18:28348+13:543:18:50287-22
5. Marcus Nylén1:01:521260+29:574:06:57282-5
5. Christer Persson59:161213+27:214:14:04282-5
5. Lars Jacobsson58:511198+26:564:15:18282-5
5. Johan Lövgren59:341218+27:394:18:24282-5
6. Ylva Johansson40:52638+15:184:59:16297+15
6. Matilda Holm58:241238+32:505:05:21297+15
6. Amanda Nylén1:13:121403+47:385:27:16297+15
6. Marie Lindblad1:13:221405+47:485:28:40297+15
7. Patrik Nylén1:05:231296+38:256:10:44305+8
7. Bo Winqvist1:36:381427+1:09:406:35:54305+8
7. Anton Holm1:13:281362+46:306:42:08305+8
7. Anders Wahlström1:19:201390+52:226:46:36305+8
23. Rebecka Nylénej godkändej godkänd
24. Stina Lindberg56:27339ej godkänd
25. Robin Svennberg38:26262ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser