Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Nydalens SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
143Oppsal Orientering / Nydalens SK 325manna (366)7:30:11
1. Helena Axelsson49:01255+14:3849:01255
2. Audun Bergan50:50191+12:371:39:51217-38
3. Per Sandberg40:03787+17:532:19:54247+30
3. Maiken Sandberg52:081232+29:582:31:59247+30
3. Ola Nilsen54:331277+32:232:34:24247+30
3. Kristine Kolshus58:521327+36:422:38:43247+30
4. Tale Nordby Hvenekilde22:03791+17:292:41:57244-3
4. Eira Skaarer Wiklund17:08196+12:342:55:51244-3
4. Linus Mjøsund24:271028+19:532:56:26244-3
4. Ingrid Bergh Skard27:571243+23:233:02:21244-3
5. Per Ola Ulseth49:38803+17:433:31:35200-44
5. Kenneth Buch39:14225+7:193:35:40200-44
5. Gaute Bergan44:14527+12:193:40:05200-44
5. Håkon Heggedal40:56331+9:013:43:17200-44
6. Frida Solsrud37:57463+12:234:09:32184-16
6. Frida Bakken Ulseth42:33731+16:594:18:13184-16
6. Alix Young Vik38:51519+13:174:18:56184-16
6. Maria Jonsson44:44835+19:104:28:01184-16
7. Torstein Hole40:04434+13:065:08:05166-18
7. Nils Bergan49:24848+22:265:08:20166-18
7. Fredrik Saugestad50:53926+23:555:09:06166-18
7. Gunnar Engen Vik1:02:041244+35:065:11:36166-18
23. Sören Jonsson27:2166+6:305:38:57145-21
24. Synnøve Sandberg49:43203+19:246:28:40150+5
25. Sander H. Rogndokken1:01:31146+18:077:30:11143-7

Oppsal Orientering

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
65Oppsal Orientering 125manna (366)6:24:03
1. Ane Sofie Krogh45:14163+10:5145:14163
2. Kristoffer Fiane Pedersen43:0360+4:501:28:17104-59
3. Bent Erik Skaug27:0081+4:501:55:1788-16
3. Snorre Veggan32:26357+10:162:00:4388-16
3. Morten Mosland36:08578+13:582:04:2588-16
3. Eilert Aamodt37:10638+15:002:05:2788-16
4. Ingeborg Roll Mosland16:21115+11:472:11:3870-18
4. Sondre Olaussen16:0188+11:272:16:4470-18
4. Ask Olaussen14:0010+9:262:19:2770-18
4. Marius Aamodt17:38254+13:042:22:0370-18
5. Tor Andreas Andersen39:53268+7:582:51:3162-8
5. Thomas Ruud39:38250+7:432:56:2262-8
5. Erik Persson37:11117+5:162:56:3862-8
5. Sigve Vågsnes36:53105+4:582:58:5662-8
6. Jenny Andreassen Moe36:40394+11:063:28:1158-4
6. Kari-Ann Ånensen33:52247+8:183:32:4858-4
6. Tina Kalleson36:44400+11:103:33:0658-4
6. Amélie Aamodt38:49516+13:153:35:2758-4
7. Thor Mella34:13168+7:154:07:1962+4
7. Ludvig Rødnes34:26181+7:284:09:5362+4
7. Sveinung Syversen41:59523+15:014:10:1062+4
7. Lavran Thorstensen43:49597+16:514:16:3762+4
23. Lars Sigurd Baugstø Rødnes28:5287+8:014:45:29620
24. Vigdis Hobøl44:56143+14:375:30:2564+2
25. Are Wigaard53:3873+10:146:24:0365+1
143Oppsal Orientering / Nydalens SK 325manna (366)7:30:11
1. Helena Axelsson49:01255+14:3849:01255
2. Audun Bergan50:50191+12:371:39:51217-38
3. Per Sandberg40:03787+17:532:19:54247+30
3. Maiken Sandberg52:081232+29:582:31:59247+30
3. Ola Nilsen54:331277+32:232:34:24247+30
3. Kristine Kolshus58:521327+36:422:38:43247+30
4. Tale Nordby Hvenekilde22:03791+17:292:41:57244-3
4. Eira Skaarer Wiklund17:08196+12:342:55:51244-3
4. Linus Mjøsund24:271028+19:532:56:26244-3
4. Ingrid Bergh Skard27:571243+23:233:02:21244-3
5. Per Ola Ulseth49:38803+17:433:31:35200-44
5. Kenneth Buch39:14225+7:193:35:40200-44
5. Gaute Bergan44:14527+12:193:40:05200-44
5. Håkon Heggedal40:56331+9:013:43:17200-44
6. Frida Solsrud37:57463+12:234:09:32184-16
6. Frida Bakken Ulseth42:33731+16:594:18:13184-16
6. Alix Young Vik38:51519+13:174:18:56184-16
6. Maria Jonsson44:44835+19:104:28:01184-16
7. Torstein Hole40:04434+13:065:08:05166-18
7. Nils Bergan49:24848+22:265:08:20166-18
7. Fredrik Saugestad50:53926+23:555:09:06166-18
7. Gunnar Engen Vik1:02:041244+35:065:11:36166-18
23. Sören Jonsson27:2166+6:305:38:57145-21
24. Synnøve Sandberg49:43203+19:246:28:40150+5
25. Sander H. Rogndokken1:01:31146+18:077:30:11143-7
249Oppsal Orientering 225manna (366)7:39:24
1. Mila Zaharinova45:32172+11:0945:32172
2. William Skaug1:06:39331+28:261:52:11297+125
3. Bo Emilsson37:29658+15:192:29:40263-34
3. Jonas Krogh43:25948+21:152:35:36263-34
3. Halvor Hobøl44:01977+21:512:36:12263-34
3. Lars Klyve50:361185+28:262:42:47263-34
4. Sofie Solheim Undeberget23:43959+19:092:53:23238-25
4. Christoffer Ånensen17:48275+13:142:54:00238-25
4. Ingrid Lurås23:35946+19:012:59:11238-25
4. Jakob A. Gjedebo18:01298+13:273:00:48238-25
5. Ole Edstrøm43:54503+11:593:44:42260+22
5. Stein Mella58:141187+26:193:52:14260+22
5. Kjell Winther59:191215+27:243:58:30260+22
5. Arne Olaussen1:13:471398+41:524:07:10260+22
6. Katrine Veggan45:35873+20:014:37:49259-1
6. Anne-Elise Edstrøm56:471213+31:134:41:29259-1
6. Line Klyve44:00800+18:264:51:10259-1
6. Ingrid Solheim Undeberget1:01:041280+35:304:59:34259-1
7. Magnus Zachariasen56:231105+29:255:34:12278+19
7. Arild Andersen1:02:171251+35:195:43:46278+19
7. Erling Hobøl1:00:311213+33:335:51:41278+19
7. Jon Morten Mosand1:11:571346+44:596:11:31278+19
23. Eskil Kolshus32:26147+11:356:43:57256-22
24. Elin Kalleson1:02:41266+32:227:46:382560
25. Helge Solheim38:152557:39:24249-7

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser