Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

OK77

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56OK77 125manna (366)6:14:12
1. Isabel Donner38:4460+4:2138:4460
2. Fabian af Hällström48:39153+10:261:27:2390+30
3. Mikael Donner27:1792+5:071:54:4054-36
3. Juha Kankaanpää29:30200+7:201:56:5354-36
3. Jori Arrakoski30:39264+8:291:58:0254-36
3. Tomas Ray30:47265+8:371:58:1054-36
4. Matilda Nilsson18:08311+13:342:12:48540
4. Jesper Donner15:0434+10:302:13:14540
4. Carola Ray20:31607+15:572:17:24540
4. Tove Jern19:29473+14:552:17:31540
5. Jonathan Ray38:33182+6:382:56:0461+7
5. Antti Järvenpää43:58511+12:032:56:4661+7
5. Jonny Donner43:34488+11:392:56:4861+7
5. Caj Snickars41:24364+9:292:58:4861+7
6. Raisa Sell32:52189+7:183:28:5666+5
6. Lydia Mårtenson32:58194+7:243:29:4666+5
6. Ida-Marie Skogvik32:57192+7:233:31:4566+5
6. Vivian Lindholm42:20722+16:463:39:0666+5
7. Eljas Talja31:3894+4:404:03:2355-11
7. Matias Kankkunen36:58295+10:004:06:4455-11
7. Vesa Kankaanpää31:3389+4:354:10:3955-11
7. Oscar Stenbacka42:34550+15:364:11:3055-11
23. Jan Donner22:338+1:424:34:0348-7
24. Miina Ruokolainen40:1682+9:575:14:19480
25. Tobias Jern59:53130+16:296:14:1256+8
201OK77 225manna (366)7:42:38
1. Wilma Arrakoski50:00275+15:3750:00275
2. Mikko Ruokolainen56:38271+18:251:46:38267-8
3. Robert Weiss41:30853+19:202:28:08211-56
3. Henrik Wallén41:33854+19:232:28:11211-56
3. Tarja Turunen41:48866+19:382:28:26211-56
3. Johan Uusimäki43:08936+20:582:29:46211-56
4. Lina Karlsson20:50640+16:162:48:58221+10
4. Alexandra Backman22:43865+18:092:50:54221+10
4. Sofia Slotte24:451051+20:112:53:11221+10
4. Anders Westerlund25:341116+21:002:55:20221+10
5. Linus Jern50:50878+18:553:39:482210
5. Didier Rax49:21790+17:263:40:152210
5. Frank Örf52:44971+20:493:45:552210
5. Siima Veli56:141121+24:193:51:342210
6. Liva Westerback52:091107+26:354:32:24213-8
6. Henna Salminen40:58640+15:244:32:32213-8
6. Jenny Ray51:431090+26:094:37:38213-8
6. Michaela Weiss1:01:191287+35:454:41:07213-8
7. Ron Jymy36:09253+9:115:17:16211-2
7. Anders af Hällström49:00829+22:025:21:32211-2
7. Annika von Schoultz50:55928+23:575:23:19211-2
7. Edvin Ekman56:061095+29:085:33:44211-2
23. Benjamin Korento35:47184+14:566:09:31203-8
24. Henrika Backman50:39212+20:207:00:102030
25. Rasmus Mårtenson41:292917:42:38201-2

Solf IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
201OK77 225manna (366)7:42:38
1. Wilma Arrakoski50:00275+15:3750:00275
2. Mikko Ruokolainen56:38271+18:251:46:38267-8
3. Robert Weiss41:30853+19:202:28:08211-56
3. Henrik Wallén41:33854+19:232:28:11211-56
3. Tarja Turunen41:48866+19:382:28:26211-56
3. Johan Uusimäki43:08936+20:582:29:46211-56
4. Lina Karlsson20:50640+16:162:48:58221+10
4. Alexandra Backman22:43865+18:092:50:54221+10
4. Sofia Slotte24:451051+20:112:53:11221+10
4. Anders Westerlund25:341116+21:002:55:20221+10
5. Linus Jern50:50878+18:553:39:482210
5. Didier Rax49:21790+17:263:40:152210
5. Frank Örf52:44971+20:493:45:552210
5. Siima Veli56:141121+24:193:51:342210
6. Liva Westerback52:091107+26:354:32:24213-8
6. Henna Salminen40:58640+15:244:32:32213-8
6. Jenny Ray51:431090+26:094:37:38213-8
6. Michaela Weiss1:01:191287+35:454:41:07213-8
7. Ron Jymy36:09253+9:115:17:16211-2
7. Anders af Hällström49:00829+22:025:21:32211-2
7. Annika von Schoultz50:55928+23:575:23:19211-2
7. Edvin Ekman56:061095+29:085:33:44211-2
23. Benjamin Korento35:47184+14:566:09:31203-8
24. Henrika Backman50:39212+20:207:00:102030
25. Rasmus Mårtenson41:292917:42:38201-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser