Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

Angelniemen Ankkuri

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Angelniemen Ankkuri 125manna (366)5:31:58
1. Heini Saarimäki37:1450+2:5137:1450
2. Mikko Siren40:0416+1:511:17:1827-23
3. Antti Reiman27:0282+4:521:44:2019-8
3. Juri Emaldinov29:23197+7:131:46:4119-8
3. Timo Parttimaa30:33259+8:231:47:5119-8
3. Rauno Hakala30:35260+8:251:47:5319-8
4. Emma Elovaara18:10316+13:362:02:3024+5
4. Ari Paganus16:29123+11:552:04:2224+5
4. Anne Nurmi18:08311+13:342:04:4924+5
4. Heli Elovaara17:58291+13:242:05:4924+5
5. Heikki Toivio34:3026+2:352:38:5223-1
5. Arttu Laaksonen36:2488+4:292:38:5423-1
5. Pekka Hyvönen36:55110+5:002:42:4423-1
5. Markku Elo39:22231+7:272:44:1123-1
6. Kaisa Lylynperä28:4350+3:093:07:3522-1
6. Selja Kaartinen30:28103+4:543:09:2222-1
6. Sanna Kauppila29:0458+3:303:11:4822-1
6. Emily Kemp31:10131+5:363:15:2122-1
7. Joel Hakala35:30229+8:323:43:0519-3
7. Mikko Lindberg34:16172+7:183:43:3819-3
7. Tuomas Kari32:53126+5:553:48:1419-3
7. Tomi Mattila36:33266+9:353:48:2119-3
23. Markku Kaartinen21:042+0:134:09:2515-4
24. Sanni Kivelä38:3759+8:184:48:0220+5
25. Sergey Dobrynin43:565+0:325:31:5816-4
Angelniemen Ankkuri 225manna (366)ej godkänd
1. Henna Yliluikki56:40326+22:1756:40326
2. Nuutti Pirhonen58:43285+20:301:55:23310-16
3. Tommi Itkonen37:14644+15:042:32:37251-59
3. Renja Roos40:17803+18:072:35:40251-59
3. Juho Ylimaa42:54925+20:442:38:17251-59
3. Henna Ylimaa44:04980+21:542:39:27251-59
4. Aino Virtanen23:16915+18:422:58:56237-14
4. Oskari Hakala20:26593+15:522:59:53237-14
4. Onni Virtanen21:47753+17:133:00:04237-14
4. Miina Lehtinen27:561242+23:223:00:33237-14
5. Arto Ranki49:49817+17:543:48:45228-9
5. Tomi Koskela51:28917+19:333:51:32228-9
5. Antti Nurminen51:03893+19:083:51:36228-9
5. Petri Laaksonen55:321091+23:373:55:25228-9
6. Leila Ahonen46:48919+21:144:42:13256+28
6. Jutta Ahonen57:211225+31:474:46:06256+28
6. Laura Kemppainen1:06:061341+40:324:57:42256+28
6. Juulia Juva1:06:351346+41:014:58:07256+28
7. Sami Mänty45:00668+18:025:43:07240-16
7. Helena Havia-Kinnala47:18762+20:205:45:00240-16
7. Susanna Jänkälä1:02:101247+35:125:48:16240-16
7. Hanna Franssila1:07:221312+40:245:49:35240-16
23. Joni Kallioej godkändej godkänd
24. Siiri Siikarla45:23316ej godkänd
25. Pasi Saastamoinen41:15285ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser