Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

MS Parma

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8MS Parma 125manna (366)5:20:18
1. Tiia Istolahti35:0318+0:4035:0318
2. Yury Tambasov40:0215+1:491:15:0511-7
3. Samuli Salmenoja24:2412+2:141:39:295-6
3. Wille Laitamäki25:0423+2:541:40:095-6
3. Samuli Rousku26:2464+4:141:41:295-6
3. Aleksi Karttila27:0383+4:531:42:085-6
4. Aapo Jalonen17:43265+13:091:57:1211+6
4. Noora Neuvonen17:38254+13:041:57:4711+6
4. Elisa Pirilä17:19218+12:451:58:4811+6
4. Ilona Ruohola18:54402+14:202:01:0211+6
5. Antti Vainio36:3597+4:402:33:478-3
5. Aaro Julkunen36:3494+4:392:34:218-3
5. Arto Talvinen34:1723+2:222:35:198-3
5. Henri Kalve37:04114+5:092:35:528-3
6. Lotte-Line Ekström27:5834+2:243:02:1913+5
6. Elisa Mäkinen27:0120+1:273:02:5313+5
6. Tessa Salmia33:34227+8:003:08:5313+5
6. Emma Katajamäki35:58355+10:243:09:4513+5
7. Tuukka Mäkinen31:2485+4:263:34:1711-2
7. Eero-Matti Vainio33:02134+6:043:35:2111-2
7. Akseli Ruohola28:2014+1:223:38:0511-2
7. Peeter Pihl29:2636+2:283:38:1911-2
23. Sanna Paukkunen24:2925+3:384:02:48110
24. Tuulia Viberg32:426+2:234:35:308-3
25. Eero Heinonen44:4810+1:245:20:1880
198MS Parma 225manna (366)7:44:59
1. MInna Miettinen59:44329+25:2159:44329
2. Eero Lapila49:27166+11:141:49:11285-44
3. Pekka Lapila25:4342+3:332:14:54226-59
3. Jussi Karttila25:4844+3:382:14:59226-59
3. Sami Aalto30:24249+8:142:19:35226-59
3. Lauri Aalto44:09983+21:592:33:20226-59
4. Sinikka Taimisto22:05794+17:312:37:04220-6
4. Eija Suna24:291033+19:552:39:23220-6
4. Kerttu Tuomisto22:06799+17:322:41:41220-6
4. Inkeri Karttila21:55772+17:212:55:15220-6
5. Olli Suonpää40:58333+9:033:18:02161-59
5. Eero Jalli39:35245+7:403:18:58161-59
5. Oskari Lepistö42:41445+10:463:24:22161-59
5. Aaro Ruohola37:17121+5:223:32:32161-59
6. Saara Tuomisto37:34446+12:004:10:06166+5
6. Elina Heinonen51:281081+25:544:10:26166+5
6. Riitta Karttila57:141222+31:404:15:16166+5
6. Johanna Helander57:251226+31:514:21:47166+5
7. Arttu Saarinen49:53873+22:555:00:19160-6
7. Mika Helander45:58711+19:005:07:45160-6
7. Antti Pirilä58:261162+31:285:08:32160-6
7. Kimmo Valtonen54:181046+27:205:09:34160-6
23. Sini Heinonen58:31308+37:406:08:05197+37
24. Camilla Fingerroos46:54169+16:356:54:591970
25. Vesa Heikkilä43:503097:44:59198+1
247Tampereen Pyrintö / MS Parma 425manna (366)8:08:05
1. Tanja Ilomäki48:31249+14:0848:31249
2. Jussi Suna42:2852+4:151:30:59129-120
3. Tuija Schmidt49:111148+27:012:20:10223+94
3. Maarit Nieminen55:041283+32:542:26:03223+94
3. vacant 57:391315+35:292:28:38223+94
3. vacant 1:01:171358+39:072:32:16223+94
4. vacant 21:49757+17:152:54:05234+11
4. vacant 30:131318+25:392:58:51234+11
4. vacant 32:551367+28:212:58:58234+11
4. Jaana Juntunen39:051420+34:312:59:15234+11
5. Yury Tambasov52:38965+20:433:51:53285+51
5. Tommi Viilo1:00:571245+29:023:59:48285+51
5. Simo Nieminen1:11:201385+39:254:05:25285+51
5. Aki Halme1:20:551428+49:004:19:53285+51
6. Jutta Koivunen38:35505+13:014:30:28250-35
6. Jaana Pietilä31:18140+5:444:36:43250-35
6. Henna Siren41:01644+15:274:40:49250-35
6. Elo Saue35:46346+10:124:55:39250-35
7. Jyri Sistonen53:321024+26:345:24:00254+4
7. Jesse Salopää57:541151+30:565:38:43254+4
7. Sirpa Toivonen48:33805+21:355:44:12254+4
7. Jukka Taimisto1:20:171393+53:195:57:00254+4
23. Ilona Tikkakoski28:4383+7:526:25:43228-26
24. Tiina Äijälä50:28209+20:097:16:11229+1
25. Jukka Alajoutsi1:06:563558:08:05247+18
272Tampereen Pyrintö 325manna (366)7:48:57
1. Henna Siren47:48220+13:2547:48220
2. Pyry Huhtanen1:23:53358+45:402:11:41342+122
3. Salla Valio36:55618+14:452:48:36310-32
3. Jyri Mustajoki37:12642+15:022:48:53310-32
3. Antti Välkki43:13942+21:032:54:54310-32
3. Jyry Tukiainen49:231155+27:133:01:04310-32
4. Aura Aalto20:16576+15:423:09:09295-15
4. Aino Koskinen26:191164+21:453:14:55295-15
4. Onni Liponkoski27:501239+23:163:22:44295-15
4. Noora Laine22:40858+18:063:23:44295-15
5. Heikki Tukiainen45:42613+13:473:54:51280-15
5. Hannu Pulakka56:281128+24:334:11:23280-15
5. Sami Liponkoski54:441053+22:494:17:28280-15
5. Harri Koskinen53:481011+21:534:17:32280-15
6. Saana Nieminen51:361089+26:024:46:27264-16
6. Emma Jussila35:24326+9:504:46:47264-16
6. Meri Huhtanen44:51842+19:175:02:23264-16
6. Elli Luoma47:19932+21:455:04:47264-16
7. Sampo Laine46:28724+19:305:32:55281+17
7. Ossi Huhtanen48:34808+21:365:53:21281+17
7. Tommi Koskinen1:06:111303+39:136:08:34281+17
7. Jukka Niskala1:25:471406+58:496:12:34281+17
23. Totte Välkki41:53239+21:026:54:27271-10
24. Minna-Liisa Mankkinen49:143267:50:23270-1
25. Lauri Kahila47:483257:48:57272+2

Tampereen Pyrintö

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
247Tampereen Pyrintö / MS Parma 425manna (366)8:08:05
1. Tanja Ilomäki48:31249+14:0848:31249
2. Jussi Suna42:2852+4:151:30:59129-120
3. Tuija Schmidt49:111148+27:012:20:10223+94
3. Maarit Nieminen55:041283+32:542:26:03223+94
3. vacant 57:391315+35:292:28:38223+94
3. vacant 1:01:171358+39:072:32:16223+94
4. vacant 21:49757+17:152:54:05234+11
4. vacant 30:131318+25:392:58:51234+11
4. vacant 32:551367+28:212:58:58234+11
4. Jaana Juntunen39:051420+34:312:59:15234+11
5. Yury Tambasov52:38965+20:433:51:53285+51
5. Tommi Viilo1:00:571245+29:023:59:48285+51
5. Simo Nieminen1:11:201385+39:254:05:25285+51
5. Aki Halme1:20:551428+49:004:19:53285+51
6. Jutta Koivunen38:35505+13:014:30:28250-35
6. Jaana Pietilä31:18140+5:444:36:43250-35
6. Henna Siren41:01644+15:274:40:49250-35
6. Elo Saue35:46346+10:124:55:39250-35
7. Jyri Sistonen53:321024+26:345:24:00254+4
7. Jesse Salopää57:541151+30:565:38:43254+4
7. Sirpa Toivonen48:33805+21:355:44:12254+4
7. Jukka Taimisto1:20:171393+53:195:57:00254+4
23. Ilona Tikkakoski28:4383+7:526:25:43228-26
24. Tiina Äijälä50:28209+20:097:16:11229+1
25. Jukka Alajoutsi1:06:563558:08:05247+18
272Tampereen Pyrintö 325manna (366)7:48:57
1. Henna Siren47:48220+13:2547:48220
2. Pyry Huhtanen1:23:53358+45:402:11:41342+122
3. Salla Valio36:55618+14:452:48:36310-32
3. Jyri Mustajoki37:12642+15:022:48:53310-32
3. Antti Välkki43:13942+21:032:54:54310-32
3. Jyry Tukiainen49:231155+27:133:01:04310-32
4. Aura Aalto20:16576+15:423:09:09295-15
4. Aino Koskinen26:191164+21:453:14:55295-15
4. Onni Liponkoski27:501239+23:163:22:44295-15
4. Noora Laine22:40858+18:063:23:44295-15
5. Heikki Tukiainen45:42613+13:473:54:51280-15
5. Hannu Pulakka56:281128+24:334:11:23280-15
5. Sami Liponkoski54:441053+22:494:17:28280-15
5. Harri Koskinen53:481011+21:534:17:32280-15
6. Saana Nieminen51:361089+26:024:46:27264-16
6. Emma Jussila35:24326+9:504:46:47264-16
6. Meri Huhtanen44:51842+19:175:02:23264-16
6. Elli Luoma47:19932+21:455:04:47264-16
7. Sampo Laine46:28724+19:305:32:55281+17
7. Ossi Huhtanen48:34808+21:365:53:21281+17
7. Tommi Koskinen1:06:111303+39:136:08:34281+17
7. Jukka Niskala1:25:471406+58:496:12:34281+17
23. Totte Välkki41:53239+21:026:54:27271-10
24. Minna-Liisa Mankkinen49:143267:50:23270-1
25. Lauri Kahila47:483257:48:57272+2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser