Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: lördag 6 oktober 2018

SK Pohjantähti

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
105SK Pohjantähti 125manna (366)6:55:51
1. Sara Niva40:3092+6:0740:3092
2. Iisak Helander42:3455+4:211:23:0457-35
3. Heikki Grekelä29:51217+7:411:52:5566+9
3. Severi Similä31:32303+9:221:54:3666+9
3. Vesa Halonen34:04459+11:541:57:0866+9
3. Marko Kuusikko38:10692+16:002:01:1466+9
4. Hannu Juutinen22:06799+17:322:16:4279+13
4. Kerttu Mutka24:181016+19:442:17:1379+13
4. Aulis Kaasinen20:11565+15:372:17:1979+13
4. Taika Kangas23:19921+18:452:24:3379+13
5. Timo Karppinen40:39316+8:442:57:5884+5
5. Sami Härkönen44:19531+12:243:01:3284+5
5. Sampo Rahko37:40141+5:453:02:1384+5
5. Jussi Parkkinen52:09943+20:143:08:5184+5
6. Johanna Hankonen37:35448+12:013:39:4888+4
6. Lotta Sankelo34:24277+8:503:43:1588+4
6. Julia Väliheikki45:05852+19:313:46:3788+4
6. Henna Hyvärinen54:361170+29:023:52:3488+4
7. Lauri Leinonen36:39277+9:414:16:27101+13
7. Lauri Heikka (vacant)39:15389+12:174:25:52101+13
7. Jere Nissinen38:12339+11:144:30:46101+13
7. Jarmo Hyyppä54:541061+27:564:38:09101+13
23. Miska Kuusikko30:45119+9:545:08:54100-1
24. Saana-Maria Rahko40:0079+9:415:48:5495-5
25. Niko Nissinen1:06:57164+23:336:55:51105+10
225SK Pohjantähti 225manna (366)7:36:30
1. Orvokki Mattila49:44266+15:2149:44266
2. Arttu Alaperä1:02:37311+24:241:52:21298+32
3. Joni Nissinen33:23419+11:132:25:44240-58
3. Joni Heinonen35:50559+13:402:28:11240-58
3. Matti Huotari40:12795+18:022:32:33240-58
3. Iisak Helander44:481014+22:382:37:09240-58
4. Reijo Ratilainen38:281416+33:543:04:12252+12
4. Jorma Puurunen33:181371+28:443:05:51252+12
4. Mikko Lukkarinen37:571414+33:233:06:08252+12
4. Hemmo Ahokoivu29:001276+24:263:06:09252+12
5. Timo Karppinen43:27482+11:323:49:36275+23
5. Severi Similä56:571147+25:024:02:48275+23
5. Marko Kuusikko56:571147+25:024:03:05275+23
5. Kai Mutka1:10:491377+38:544:15:01275+23
6. Jenni Hakulinen50:331055+24:594:40:09231-44
6. Elli Kosola37:24435+11:504:40:12231-44
6. Orvokki Mattila44:00800+18:264:47:05231-44
6. Elina Kilpeläinen33:26213+7:524:48:27231-44
7. Lauri Heikka39:05380+12:075:26:10250+19
7. Sampo Rahko (vacant)38:31356+11:335:26:58250+19
7. Aulis Kaasinen1:11:511344+44:535:52:00250+19
7. Hannu Juutinen1:14:341371+47:365:54:46250+19
23. Miska Kuusikko31:18126+10:276:26:04229-21
24. Henna Hyvärinen55:53246+25:347:21:57232+3
25. Niko Nissinen35:212047:36:30225-7

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser