Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

H14

2 810 m, 139 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus SteneboAttunda OK15:26
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna17:56+2:30
3Tobias JohanssonOK Löftan18:22+2:56
4Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna18:46+3:20
5Joel GolsäterKorsnäs IF OK18:54+3:28
6Gabriel ClaessonJönköpings OK19:21+3:55
7Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK19:23+3:57
8Otto TimbyUmeå OK19:24+3:58
9Johan FochsenWaxholms OK19:45+4:19
10William RönnborgIK Uven19:48+4:22
11Albin SundströmHestra IF20:20+4:54
12Arvid SkeppSävedalens AIK20:27+5:01
13Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna20:37+5:11
14Alfred HallqvistUlricehamns OK20:39+5:13
14Erik LundquistOK Ravinen20:39+5:13
16Vidar NettelmarkSurahammars SOK20:43+5:17
17Ludvig HedströmOK Skogshjortarna20:55+5:29
18Wilmer SelinFK Göingarna21:01+5:35
19Simon CorneliussonOK Löftan21:06+5:40
20Justus ArenanderSkarpnäcks OL21:16+5:50
21Svante SelinFK Göingarna21:54+6:28
21Emil LarssonOK Tisaren21:54+6:28
23Love UmegårdLånghundra IF22:00+6:34
24Elias NordbergGöteborg-Majorna OK22:15+6:49
25Tim MartnerFrölunda OL22:23+6:57
26Victor BeischerIK Uven22:28+7:02
27Liam JohanssonIF Hagen22:36+7:10
28Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre22:44+7:18
29Wille SöderqvistOK Kåre22:46+7:20
30Sixten PerssonSkogslöparna22:51+7:25
31Lukas HagbergKalmar OK23:04+7:38
32Johan ErikssonOK Skogsvargarna23:18+7:52
33Lars Sigurd Baugstø RødnesOppsal Orientering23:26+8:00
34Niklas ErlandssonOK Södertörn23:38+8:12
35Axel AaldeNydalens SK23:39+8:13
36Jorn KennisHAMOK23:43+8:17
37Mattias LarssonSundsvalls OK23:51+8:25
37Oskar ErlandssonSundsvalls OK23:51+8:25
39Jakob CarlssonStora Tuna OK23:56+8:30
40Anders SkoglundSol Tranås23:57+8:31
41Melker ÅkessonOK Landehof24:01+8:35
42Wilhelm KarmetunOK Njudung24:04+8:38
43Marius AamodtOppsal Orientering24:14+8:48
44Erik ByströmOK Nolaskogsarna24:15+8:49
44Elis IversAttunda OK24:15+8:49
46Hannes PerssonFK Herkules24:18+8:52
47Melker PalmJärfälla OK24:26+9:00
48Jonathan RundqvistOK Nackhe24:42+9:16
49Erik GullbrandIF Hagen24:52+9:26
50Gunnar FovaeusSävedalens AIK25:10+9:44
51Isak SkoglundUlricehamns OK25:11+9:45
52Simon NordlanderSundsvalls OK25:13+9:47
53Axel ArnessonÖstersunds OK25:17+9:51
54Erik SlättOK Alehof25:23+9:57
55Isak ThörnbladOK Flundrehof25:25+9:59
56Elias ThunbergOK Vivill25:29+10:03
57Gustav BertsOK Alehof25:32+10:06
58Marcus NilssonSkogslöparna25:36+10:10
59Flavio EhrlerOLV Luzern25:38+10:12
60Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb25:42+10:16
61Alvin OllanderOK Landehof25:43+10:17
62Albin SjöblomOK Kåre25:47+10:21
63Johan LindénSelånger SOK25:50+10:24
64Elias NyqvistOK Landehof25:54+10:28
65Karl GranforsOK Landehof26:02+10:36
66Jonatan HälldalSkogslöparna26:08+10:42
67David RyderåsWaxholms OK26:47+11:21
68Ebbe HolmqvistSjövalla FK26:54+11:28
69Hjalmar OlssonUddevalla OK26:59+11:33
70David HermanssonÅmåls OK27:06+11:40
71Hugo NordlanderSundsvalls OK27:19+11:53
72Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL27:21+11:55
73Dante RangertKungälvs OK27:27+12:01
74Filip BrolingBredaryds SOK27:31+12:05
75Sondre LadimOK Moss27:53+12:27
76Axel AnderssonIF Thor27:54+12:28
77Olle FlorénIF Rigor28:01+12:35
77Hannes EssungerSjövalla FK28:01+12:35
79Gustav LjunggrenOK Hammaren28:26+13:00
80Alfred JohanssonOK Alehof28:27+13:01
81Leo AlvolinOK Kåre28:30+13:04
82Rasmus WidelundOK Kåre28:40+13:14
83Elias LjungdellTäby OK28:46+13:20
84Ask OlaussenOppsal Orientering29:04+13:38
85Marcus BarbozaAttunda OK29:10+13:44
86Alexander GustafssonOK Njudung29:37+14:11
87Emil HelanderTullinge SK29:47+14:21
87Hugo SjölanderTäby OK29:47+14:21
89Wilmer RexSundsvalls OK29:57+14:31
90Linus ZederinOK Nackhe30:02+14:36
91Joel WallnerAttunda OK30:13+14:47
92Alfons EnellSol Tranås30:37+15:11
93Filip NordströmSkogslöparna30:48+15:22
94Oskar BlomOK Löftan30:52+15:26
95Edvin OckbornTrollhättans SOK31:09+15:43
96Anton MörkforsJärfälla OK32:05+16:39
97Lucas BoströmOK Alehof32:26+17:00
98Arvid JohanssonOK Djerf32:27+17:01
99Edvin AlexanderssonIF Rigor32:29+17:03
100Jonathan FlodmanGotlands Bro OK32:36+17:10
101Elias NilssonHässleholms OK32:40+17:14
102Max NymanOK Gipen32:48+17:22
103Eskil KolshusOppsal Orientering32:54+17:28
104Albin PaulssonOK Löftan33:43+18:17
105Elias SöderlundSkogslöparna34:07+18:41
106Ville LundgrenKalmar OK34:17+18:51
107Mathias DryseliusSkarpnäcks OL34:37+19:11
108Otto LarssonOK Tranan34:40+19:14
109Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering34:47+19:21
110Noel BengtssonOK Skogshjortarna34:52+19:26
111Linus AlinderSjövalla FK35:25+19:59
112Nils EngbergHärnösands OK36:10+20:44
113Adam JohanssonSkåneslättens OL36:14+20:48
114Karl ForsgrenVästerbergslagens OL36:16+20:50
115Albin Lindh SporreVisborgs OK37:05+21:39
116Filip DryseliusSkarpnäcks OL37:12+21:46
117Lukas GrothKungälvs OK37:31+22:05
118Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb38:25+22:59
119Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb39:37+24:11
120Fabian AlinderSjövalla FK39:49+24:23
121Melwin ArvidssonIF Rigor42:59+27:33
122Calle JohanssonOK Ravinen46:14+30:48
123Axel BjörkmanSjövalla FK47:24+31:58
124Simon WesthMullsjö SOK49:59+34:33
125Jakob A. GjedeboOppsal Orientering50:22+34:56
126Albin BoellIFK Göteborg Orientering52:34+37:08
127Joar BäckmanFrösö IF52:58+37:32
128David RothamelTolered-Utby Ol-klubb53:02+37:36
129Erik KlerforsFK Herkules53:31+38:05
130Martin EkFrölunda OL53:34+38:08
131Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:07:45+52:19
132Benjamin ReulOK Orinto1:50:48+1:35:22
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Edvin MäkinenOK Hammarenej godkänd
Fabian SundOK Hammarenej godkänd
Simon BååthSävedalens AIKej godkänd
Alvin RösehagVänersborgs SKej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Edvard PetterssonGotlands Bro OKej godkänd
Alexander HöglindFK Herkulesej start
Arvid HöglundFK Herkulesej start
Axel BrönnestamOK Gipenej start
Oskar EknerSnättringe SKej start
Olov NorinSundsvalls OKej start
Linus NilssonOK Österåkerej start
Filip LindqvistTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser