Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

H12

2 670 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:06
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK17:39+1:33
3Anton JonssonOK Tyr17:40+1:34
4Hjalmar AxelssonFK Göingarna19:01+2:55
5Ted LagerströmAttunda OK19:05+2:59
6Arvid HermanssonKungälvs OK19:10+3:04
7Edvin JohanssonVäsby OK19:14+3:08
8Emil LingIK Hakarpspojkarna19:20+3:14
9Svante SandvikAttunda OK19:24+3:18
10Elmin HovmöllerSöders-Tyresö19:37+3:31
11Valle LarssonIF Thor20:14+4:08
12Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK20:21+4:15
13Noah HedenblomSjövalla FK20:51+4:45
14Sondre OlaussenOppsal Orientering20:53+4:47
15Viggo AnderssonTrollhättans SOK21:05+4:59
16Martin NilssonSkogslöparna21:17+5:11
17Melker SundOK Hammaren21:47+5:41
18Carl ÖbergGamleby OK22:10+6:04
19Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering22:12+6:06
20Viktor HedströmOK Skogshjortarna22:22+6:16
21Erlend OtterleiØstmarka OK23:45+7:39
22Filip ValentinGöteborg-Majorna OK23:50+7:44
23Alex AnderssonSundsvalls OK23:59+7:53
24Noel HellbergSundbybergs IK24:04+7:58
25Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK25:02+8:56
26Eskil EngbergHärnösands OK25:41+9:35
27Björn DjupströmFrölunda OL25:54+9:48
28Martti JokiForsa OK26:06+10:00
29Emil WalleniusFrölunda OL26:10+10:04
30Harald MartnerFrölunda OL26:25+10:19
30Ruben ArenanderSkarpnäcks OL26:25+10:19
32Danilo MobergOK Tyr26:34+10:28
33Axel EkdalaKungälvs OK26:42+10:36
34Felix JohanssonOK Alehof26:56+10:50
35Simon GrahnIK Uven26:59+10:53
36Jens FochsenWaxholms OK27:14+11:08
37Eskil SöderlundUlricehamns OK27:34+11:28
38Christoffer ÅnensenOppsal Orientering28:04+11:58
39Eskil LeonTrollhättans SOK28:44+12:38
40Linus HanssonAlfta-Ösa OK28:46+12:40
41Elias LauriFK Herkules29:00+12:54
41Walter SöderqvistOK Kåre29:00+12:54
43Ivar GranholmSundsvalls OK29:01+12:55
44Liam HogedalVänersborgs SK29:20+13:14
45Isak JohanssonUmeå OK29:32+13:26
46Filip HanssonOK Löftan29:47+13:41
47Liam HälldalSkogslöparna29:49+13:43
48Arvid JosefssonOK Vivill29:54+13:48
49Marcus LammFrölunda OL30:03+13:57
50Walter BlomqvistJönköpings OK30:05+13:59
51Olle WallmanVästerbergslagens OL30:17+14:11
52Oline HanssonAlfta-Ösa OK30:26+14:20
53Olof LevinSvaide Roma SOK30:29+14:23
54Oscar KoertgeVisborgs OK30:44+14:38
55Simon TrossingTäby OK30:47+14:41
56William OksvoldOK Kåre30:48+14:42
57Einar BeckmanSjövalla FK31:27+15:21
58Alexander FedjeFrölunda OL31:37+15:31
59Morris BjörklundOK Ravinen31:51+15:45
60Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb31:53+15:47
61Sebastian AlinIFK Mora OK32:42+16:36
62Lukas RandåkerSjövalla FK32:48+16:42
63Edvin WallnerAttunda OK33:06+17:00
64Emil LundgrenSundsvalls OK33:10+17:04
65Alvar AlexanderssonIF Rigor33:29+17:23
66Mose GrafströmAttunda OK34:03+17:57
67Joel ByströmOK Nolaskogsarna34:38+18:32
68Albin SvenssonFK Herkules34:45+18:39
68André BergkvistVästerbergslagens OL34:45+18:39
70Linus MjøsundNydalens SK35:34+19:28
71Neo CederqvistVisborgs OK36:29+20:23
72Elias HedHultsfreds OK36:49+20:43
73Olle WidmanLesjöfors SK36:59+20:53
74Emil HöglundIK Vikings OK37:55+21:49
75Andy GranforsIF Rigor37:56+21:50
76Måns SandahlIK Hakarpspojkarna38:01+21:55
76Wilmer HagrotTäby OK38:01+21:55
78Nils JohanssonVästvärmlands OK39:12+23:06
79Petter FochsenWaxholms OK39:58+23:52
80Hampus HolmbergSkarpnäcks OL41:04+24:58
81Carl ErngrundSelånger SOK44:22+28:16
82Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOK46:25+30:19
83Elliot JägstedtHalmstad OK50:03+33:57
84Eskil SoelbergAndrarums IF51:44+35:38
85Elliot LjungdellTäby OK51:49+35:43
86Joakim GustafssonGotlands Bro OK52:11+36:05
87Sigurd HobølOppsal Orientering53:19+37:13
88Alvar NivertFK Herkules54:12+38:06
89Tor LindénUddevalla OK56:24+40:18
90Jakob KantzerUddevalla OK58:38+42:32
Vidar PihlGamleby OKej godkänd
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start
Lukas ErikssonUmeå OKej start
Eric OlofssonSjövalla FKej start
Noah KorallMotala AIF OLej start
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej start
Emil SkeppSävedalens AIKej start
Albin SkottÅmåls OKej start
Albin JemthIF Thorej start
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Simon SegermanIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser