Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

H60

3 700 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna25:34
2Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK25:51+0:17
3Sixten WestlundOK Tyr25:59+0:25
4Per Ove WallénTäby OK28:38+3:04
5Anders FriesUmeå OK28:57+3:23
6Thomas EricsonAlfta-Ösa OK29:50+4:16
7Tapani MattusIFK Lidingö SOK30:57+5:23
8Clas FriesUmeå OK31:20+5:46
9Roland NotstamArboga OK31:35+6:01
10Ulf BurmanGustavsbergs OK31:36+6:02
11Tommy BergerGävle OK31:50+6:16
12Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK32:01+6:27
13Mikael BodénMarkbygdens OK32:39+7:05
14Göran ForslinRehns BK32:48+7:14
15Sture OttesenIndre Østfold OK33:06+7:32
16Mats NissiläSelånger SOK33:21+7:47
17Urban ArnessonOK Torfinn33:25+7:51
18Leif ThingsrudØstmarka OK33:52+8:18
19Ulf PalmérUlricehamns OK34:27+8:53
20Lennart HålsjöOK Skogshjortarna34:29+8:55
21Gunnar SvanbergJärfälla OK34:35+9:01
22Sören JonssonNydalens SK35:21+9:47
23Göran IvarezOK Södertörn35:25+9:51
24Dan SjöholmHalmstad OK35:44+10:10
25Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL35:47+10:13
26Sören LindOK Gipen35:56+10:22
27Stefan O JanssonLerums SOK36:16+10:42
28Tomas KarlssonOK Skogshjortarna37:29+11:55
29Anders ErikssonOK Gipen37:35+12:01
30Pierre KarlssonOK Alehof38:01+12:27
31Christer SegerquistGävle OK38:06+12:32
32Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby38:14+12:40
33Tomas AnderssonOK Tor38:28+12:54
34Jan GottfridssonNorbergs OK38:29+12:55
35Lars HagrotTäby OK38:37+13:03
36Algirdas SalkauskasAlfta-Ösa OK38:43+13:09
37Uno MagnussonIF Hagen38:51+13:17
38Stefan GunnarssonKristinehamns OK39:14+13:40
39Sten SegerslättSkåneslättens OL39:23+13:49
40Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK39:46+14:12
41Ingmar EkelövSkåneslättens OL40:01+14:27
42Sten-Olof MatssonLeksands OK40:18+14:44
43Christer HördellStockholms OK40:24+14:50
44Anders SpånérGöteborg-Majorna OK40:50+15:16
45Lennart StrandbergSkogslöparna41:23+15:49
46Örjan WängdahlOK Gipen41:47+16:13
47Eero O NiemiSkogslöparna42:54+17:20
48Rune LundgrenOK Trian43:32+17:58
49Christer FranssonMotala AIF OL43:46+18:12
50Lars ElfvingOK Gipen43:58+18:24
51Arne HolmerIFK Mora OK44:31+18:57
52Karl MollénOK Denseln44:47+19:13
53Björn AxemoHultsfreds OK44:48+19:14
54Ulf PetersonKungälvs OK45:06+19:32
55Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK45:50+20:16
56Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik46:05+20:31
57Tapani HuovilaSuunta Jyväskylä46:43+21:09
58Reine SpetzStenungsunds OK47:13+21:39
59Kenneth PetterssonJärfälla OK48:15+22:41
60Thomas AlmqvistVästerviks OK49:14+23:40
61Bengt LingegårdOK Gipen49:22+23:48
62Tommy ÖstLjusdals OK50:10+24:36
63Leif SvangrenGotlands Bro OK50:43+25:09
64Sven-Erik BrodinKristinehamns OK50:52+25:18
65Conny CarlssonVästerviks OK52:01+26:27
66Tommy RoosFalköpings AIK OK52:15+26:41
67Lennart VamlingFrölunda OL52:17+26:43
68Reinhold LenneboIF Thor52:33+26:59
69Bror WidénUddevalla OK52:42+27:08
70Peter LarssonTrollhättans SOK52:57+27:23
71Morgan TidemanJönköpings OK54:07+28:33
72Lucien BosmansHAMOK54:20+28:46
73Bo EmilssonOppsal Orientering55:20+29:46
74Göran EngblomRehns BK55:32+29:58
75Andre AertsHAMOK57:27+31:53
76Marc HermansHAMOK58:56+33:22
77Anders AlamaaIK Vikings OK59:24+33:50
78Göran HanssonTäby OK1:03:44+38:10
79Mikael AlfredssonLerums SOK1:05:38+40:04
80Othmar ZempOLV Luzern1:16:40+51:06
Tommy JohnssonOK Nackheej start
Tommy WendtHellas Orienteringej start
Tjelvar OtterbjörkUmeå OKej start
Owe TörnrothHjobygdens OKej start
Mats LundbergDalaportens OLej start
Stefan JohanssonTrollhättans SOKej start
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start
Jan NordinSundsvalls OKej start
Torbjörn BergmanSnättringe SKej start
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser