Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

Öppen motion 8

4 960 m, 135 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Julian DentIFK Lidingö SOK26:10Ladda ner rutt i gpx-format
2Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna27:30+1:20
3Karl WalheimÄrla IF29:29+3:19
4Niklaus ReyNyköpings OK30:06+3:56
5Patrik MartnerIFK Göteborg Orientering30:08+3:58
6Christoffer SchönningJärfälla OK31:05+4:55
7Erik BoströmEnebybergs IF31:07+4:57
8Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK31:08+4:58
9Johan LangerakJärfälla OK32:10+6:00
10Johan IvarssonFreidig32:13+6:03
11Benjamin LangerakJärfälla OK33:03+6:53
12Oskar EdvardssonJärfälla OK33:33+7:23
13David LundstenVittjärvs IK33:38+7:28
14Fredrik PerssonOckelbo OK33:48+7:38
15Johan SjögrenVänersborgs SK34:27+8:17
16Christian FoleySigtuna OK34:40+8:30
17Martin HärbergJärla Orientering34:56+8:46
18Stefan SjölundSkogslöparna35:02+8:52
19Viktor LindbergOK Roslagen35:34+9:24
20Beata FalkOK Kåre36:04+9:54
21Erik TorhageOK Nolaskogsarna36:14+10:04
22Signe KlintingJärla Orientering36:15+10:05
23Victor ThörnkvistSol Tranås36:17+10:07
24Fredrik WallinCentrum OK36:19+10:09
25Donald StaudteJärla Orientering36:42+10:32
26Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK36:57+10:47
27Nils EdvardssonJärfälla OK36:58+10:48
28Joakim SkantzeSundbybergs IK37:50+11:40
29Nikolai PetrovetsOK Södertörn37:59+11:49
30Elias OlofssonOK Nolaskogsarna38:49+12:39
31Jorrit BoekelCentrum OK38:59+12:49
32Viktor SoneAttunda OK39:04+12:54
33Martin MårtenssonOK Vivill39:17+13:07
34Frida AnderssonFalkenbergs OK39:29+13:19
35Johanna SanderiIFK Lidingö SOK39:37+13:27
36Robin GrankvistVäsby OK39:47+13:37
37Per MolinHärnösands OK39:53+13:43
38Daniel AnderssonOK Löftan39:59+13:49
39Niklas WansölinOK Ravinen40:00+13:50
40Olle TyrlandKlubblös40:27+14:17
41Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL40:38+14:28
42Jonas PalmSävedalens AIK41:11+15:01
43Beatrice NilssonOK Bävern42:04+15:54
44Johan LenningOK Pan-Kristianstad42:15+16:05
45Axel ForsmanFK Herkules42:41+16:31
46Martin KvarnströmKils OK42:53+16:43
47Karl JanssonFrämmestads IK43:02+16:52
48Noel WaldenfjordJärfälla OK43:52+17:42
49Klas FriborgJönköpings OK43:56+17:46
50Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL45:19+19:09
51Emma RosénOK Njudung45:36+19:26
52Peter JanssonIK Jarl Rättvik45:41+19:31
53Fredrik JuhlinForsa OK45:48+19:38
54Thomas NordströmSkogslöparna46:13+20:03
55Erik JohanssonOK Skogshjortarna46:21+20:11
56Magnus WiktorssonKlubblös46:48+20:38
57Wilhelm NordqvistWaxholms OK47:18+21:08
58Ulrika RundbladFrämmestads IK47:38+21:28
59Stina ErikssonJönköpings OK47:44+21:34
60Erika SvennbergSäterbygdens OK47:50+21:40
61Helena GummessonKarlskrona SOK48:25+22:15
62Andreas GrunderJärfälla OK48:33+22:23
63Petra SundströmCentrum OK48:36+22:26
64Martin BjörklundOK Ravinen48:40+22:30
65Jonas GoldJärfälla OK48:48+22:38
66Kent  TopperudIndre Østfold OK48:57+22:47
67Thomas LundbergMälarö SOK49:16+23:06
68Åke LarssonIstrums SK49:20+23:10
69Anna CurtiusJärla Orientering49:26+23:16
70Lars ForsbergOK Ravinen50:31+24:21
71Malin JanssonHjobygdens OK50:51+24:41
72Niclas NilssonOK Österåker50:53+24:43
73Johan MickelåkerAndrarums IF51:26+25:16
74Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot51:30+25:20
75Loke ÖstangårdGamleby OK51:50+25:40
76Marie HerrnholdAttunda OK52:38+26:28
77Lars HörnströmKlubblös52:55+26:45
78Teodor LundborgHjobygdens OK52:57+26:47
79Henrik SpovinKlubblös53:07+26:57
80Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering53:15+27:05
81Martina BarnisinHestra IF53:19+27:09
82Simon GodefroyKlubblös53:53+27:43
83Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad54:09+27:59
84Martin TrossingTäby OK54:42+28:32
85Anders AlmlöfIK Jarl Rättvik54:49+28:39
86Jessica HolstHjobygdens OK55:12+29:02
87Linus LindbergSkogslöparna55:17+29:07
88Kalle AntonssonVästerviks OK55:37+29:27
89Boel SundbergOK Södertörn55:52+29:42
90Måns PerssonAndrarums IF56:03+29:53
91Andreas DernfalkVästerbergslagens OL56:10+30:00
92Olof TörnqvistAttunda OK56:40+30:30
93Fredrik ForsmanFK Herkules56:48+30:38
94Michael AhlquistJärla Orientering58:12+32:02
95Magnus KronmarKarlskrona SOK58:15+32:05
96Per JemthIF Thor58:22+32:12
97Linus SundbergOK Skogshjortarna58:46+32:36
98Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb59:28+33:18
99Mikael LundborgHjobygdens OK59:35+33:25
100Lars RibbholmOK Njudung1:00:18+34:08
101Maria SundbergOK Njudung1:00:48+34:38
102Linda SvenssonSkåneslättens OL1:02:36+36:26
103Annika AnderssonOK Orinto1:03:43+37:33
104Anton KassestrandKlubblös1:04:19+38:09
105Gustaf GergeCentrum OK1:04:20+38:10
106Oscar EhrnbornAndrarums IF1:04:29+38:19
107Nicklas EnlundGamleby OK1:04:45+38:35
108Gunilla AxelssonSävedalens AIK1:04:55+38:45
109Harald PerssonAndrarums IF1:05:34+39:24
110Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK1:06:24+40:14
111Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:09:35+43:25
112Charlotta NilssonFrösö IF1:10:48+44:38
113Daniel HelanderTullinge SK1:10:54+44:44
114Susanna BergHalmstad OK1:11:19+45:09
114Johanna ZetterbergKlubblös1:11:19+45:09
116Göran FastOK Pan-Kristianstad1:11:33+45:23
117Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:13:47+47:37
118Morgan SkoghKlubblös1:14:07+47:57
119Matilda AhlquistJärla Orientering1:17:52+51:42
120Jenny LarssonIstrums SK1:19:39+53:29
121Ann-Sofie EdenhamnLänna IF1:20:08+53:58
122Fredrik OlssonUddevalla OK1:20:30+54:20
123Adam RegerOK Linné1:22:09+55:59
124Torbjörn SvedinBrunflo IF1:22:30+56:20
125Stefan ÅslundSol Tranås1:22:31+56:21
126Annette ÅklundOK Nolaskogsarna1:23:48+57:38
Mattias JohanssonAndrarums IFej godkänd
Ove LernåKalmar OKej godkänd
Maria ArvidssonKalmar OKej godkänd
Christian SvenssonVästerviks OKej godkänd
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Elias FrostKorsnäs IF OKej godkänd
Ulrika RibbholmOK Njudungej godkänd
Anders PeterssonOK Njudungej godkänd
Björn LönneSkarpnäcks OLej godkänd
Max Moritzej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser