Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

H45-2

4 570 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders BoströmOK Linné26:13
2Andreas NikolaussonVisborgs OK26:38+0:25
3Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna27:55+1:42
4Tony LarssonIstrums SK28:11+1:58
5Jonas EklundOK Rodhen28:27+2:14
6Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK29:01+2:48
7Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna30:13+4:00
8Magnus LarssonKarlskrona SOK30:52+4:39
9Jussi AumoKungälvs OK31:25+5:12
10Bo SegermanIF Thor31:44+5:31
11Fredrik LindellIF Thor32:21+6:08
12Magnus HanssonOK Löftan33:02+6:49
13Thomas JosarpFK Friskus-Varberg33:39+7:26
14Per LovangVästerbergslagens OL34:23+8:10
15Olle BjörneldKalmar OK34:34+8:21
16Göran GustafssonGotlands Bro OK34:50+8:37
17Viktor SkobeKalmar OK35:06+8:53
17Jonas BergenfurSkattkärrs SOK35:06+8:53
19Anders ArfwedsonFrölunda OL35:35+9:22
19Tobias BorgerKalmar OK35:35+9:22
21Torstein HoleNydalens SK35:36+9:23
22Erik BorglundHärnösands OK35:56+9:43
23Roland PerssonSkarpnäcks OL35:58+9:45
24Thomas KarlssonOK Landehof36:05+9:52
25Magnus EricssonVäxjö OK36:20+10:07
26Anders HellgrenFrölunda OL36:33+10:20
26Lars SegermanSkarpnäcks OL36:33+10:20
28Erik LauriFK Herkules36:51+10:38
29Patrik RönnbäckVisborgs OK37:09+10:56
30Håkan LindénUddevalla OK37:10+10:57
31Trond EvensenOL Tønsberg og Omegn37:13+11:00
32Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK37:41+11:28
33Stefan KinellIFK Göteborg Orientering38:03+11:50
34Jonas AnderssonIF Thor38:18+12:05
35Max TholénOK Skogshjortarna38:38+12:25
36Göran KimellGotlands Bro OK39:10+12:57
37Peter BraunVäxjö OK39:15+13:02
37Johan AnderssonHultsfreds OK39:15+13:02
39Johan NäslundÖstersunds OK39:21+13:08
40Anders LingIK Hakarpspojkarna39:40+13:27
40Pontus GustafssonSvaide Roma SOK39:40+13:27
42Per CarlssonStora Tuna OK40:42+14:29
43Magnus FlodmanOK Hammaren40:44+14:31
44Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK41:12+14:59
45Mathias FredrixonOK Skogshjortarna41:49+15:36
46Björn ZettervallKarlskrona SOK43:38+17:25
47Ulf NyqvistOK Landehof43:43+17:30
48Tomas NilssonHässleholms OK44:00+17:47
49Anders JohanssonÖstersunds OK44:06+17:53
50Per BaierTolered-Utby Ol-klubb44:29+18:16
51Anders EklundSvaide Roma SOK44:56+18:43
52Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL44:57+18:44
53Fredrik SaugestadNydalens SK45:34+19:21
54Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb47:07+20:54
55David EkstrandHässleholms OK47:09+20:56
56Urban BillingHultsfreds OK47:38+21:25
57Vidar AlbinssonHässleholms OK47:50+21:37
58Daniel FredrikssonFrölunda OL48:01+21:48
59Thomas EngbergVK Uvarna48:07+21:54
60Pär JohannessonFrölunda OL48:22+22:09
61Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro48:40+22:27
62Johan JensenSkåneslättens OL49:16+23:03
63Mats RönnborgIK Uven49:21+23:08
64Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb49:48+23:35
65Peter RydesäterRehns BK50:02+23:49
66Ola MarkholmSkåneslättens OL51:00+24:47
67Håkan ErikssonHästveda OK51:09+24:56
68Nils HelmerssonHässleholms OK53:01+26:48
69Jerker DrottenmyrVisborgs OK54:13+28:00
70Håkan HöglindFK Herkules56:11+29:58
71Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK57:04+30:51
72Andreas PihlströmOK Landehof58:37+32:24
73Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:00:19+34:06
74Gabriel ThörnbladOK Flundrehof1:03:09+36:56
75Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:03:15+37:02
76Robert LadängesAlfta-Ösa OK1:03:57+37:44
77Joakim ÅkessonOK Landehof1:09:37+43:24
78Anders GenbergUlricehamns OK1:10:32+44:19
79Håkan RundqvistOK Nackhe1:20:13+54:00
80Magnus RydlundHässleholms OK1:22:17+56:04
81Tomas EklundSkogsluffarnas OK1:34:19+1:08:06
Roger LundinFK Herkulesej godkänd
Lars HallabroHässleholms OKej godkänd
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start
Gunnar Engen VikNydalens SKej start
Lars-Ola WesterlundLustens OKej start
Christian RohnerIF Thorej start
Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubbej start
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OKej start
Johan BlomsterIF Thorej start
Jonas LindellOK Roxenej start
Jesper NordinKorsnäs IF OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser