Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

D21 Elit

5 470 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad31:195:43
2Yulia NovikovaHiidenkiertäjät32:12+0:535:53
3Maria MagnussonSävedalens AIK33:00+1:416:01
4Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK33:47+2:286:10 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lisa HolerGöteborg-Majorna OK34:08+2:496:14
6Sara EskilssonAlfta-Ösa OK34:25+3:066:17
7Jessica HallidayDomnarvets GOIF34:45+3:266:21
8Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna35:06+3:476:25
9Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OK35:10+3:516:25
10Frida SandbergStora Tuna OK35:18+3:596:27
11Emma BergmanOK Pan-Kristianstad35:24+4:056:28
12Runa FremstadGöteborg-Majorna OK35:35+4:166:30
13Galina RibediucHellas Orientering35:58+4:396:34
14Amanda HanssonBredaryds SOK36:05+4:466:35
15Louise LundgrenVäxjö OK36:12+4:536:37
16Rebecka LindbergOK Roslagen36:27+5:086:39
17Anna WehlinSkogspojkarnas OK36:33+5:146:40
18Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad36:43+5:246:42
19Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK36:45+5:266:43
20Jenny ErikssonOK Kåre37:14+5:556:48
21Anna Serralonga ArquésOK Skogshjortarna37:42+6:236:53
22Elin ClassonOK Orinto38:20+7:017:00
23Ewa Gwó?d?OK Orion38:22+7:037:00
24Matilda ErikssonOK Kåre38:38+7:197:03
24Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering38:38+7:197:03
26My WestlundOK Tyr38:40+7:217:04
27Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad38:41+7:227:04
28Matilda AnderssonOK Kåre38:42+7:237:04
29Marianne HaugIK Hakarpspojkarna38:49+7:307:05
30Anna WallinGöteborg-Majorna OK39:02+7:437:08
30Olha PanchenkoIFK Mora OK39:02+7:437:08
32Lovisa PerssonOK Tisaren39:09+7:507:09
33Josefine KristianssonTrollhättans SOK39:13+7:547:10
34Johanna SjölundSundsvalls OK39:59+8:407:18
35Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering40:01+8:427:18
36Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK40:09+8:507:20
36Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering40:09+8:507:20
38Miri Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering40:43+9:247:26
38Carina PolzerLinköpings OK40:43+9:247:26
40Anika GassnerLinköpings OK40:57+9:387:29
41Sara KindlundOK Tranan41:07+9:487:31
42Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering41:13+9:547:32
43Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK41:16+9:577:32
44Kateryna DzemaSävedalens AIK41:31+10:127:35
45Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna41:34+10:157:35
46Josefin ErlandssonOK Milan41:59+10:407:40
46Linnea GustafssonUddevalla OK41:59+10:407:40
48Matilda MartinssonFalkenbergs OK42:00+10:417:40
49Elisabeth AhlgrenLinköpings OK42:33+11:147:46
50Pernilla OlssonSkåneslättens OL42:40+11:217:48
51Moa GustafssonUddevalla OK43:11+11:527:53
52Anastasia TrubkinaIFK Mora OK44:12+12:538:04
53Jolanta GänssingerGöteborg-Majorna OK44:36+13:178:09
54Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK44:38+13:198:09
55Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering45:09+13:508:15
56Filippa JohanssonJönköpings OK46:20+15:018:28
57Mariya KhimochkinaSnättringe SK46:55+15:368:34
58Kristyna HlubuckovaLinköpings OK50:00+18:419:08
59Martina WalchIK Hakarpspojkarna50:46+19:279:16
60Zuzana StrakovaDrongO53:19+22:009:44
61Stina NeroMullsjö SOK57:01+25:4210:25
62Annie LennartssonSkåneslättens OL59:00+27:4110:47
63Barbora PijákováIFK Lidingö SOK1:00:04+28:4510:58
64Natalie HolroydDrongO1:19:25+48:0614:31
65Fiona PetersenDrongO2:06:01+1:34:4223:02
66Bara ZavadilovaDrongO2:06:18+1:34:5923:05
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej start
Ekaterina NazarovaHellas Orienteringej start

H21 Elit

6 920 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK35:075:04
2Ola MartnerOK Pan-Kristianstad35:15+0:085:05
3Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna35:24+0:175:06
4Daniel AttåsOK Tisaren35:32+0:255:08
5Olle KaleredStora Tuna OK35:36+0:295:08
6Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering35:48+0:415:10
7Anton ForsbergStora Tuna OK35:56+0:495:11
8Anders NordbergNydalens SK36:18+1:115:14
9Eirik Kamstrup HovindNydalens SK36:30+1:235:16
10Erik ClassonOK Orinto36:52+1:455:19
11Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering36:55+1:485:20
12Jonas GustafssonOK Kåre37:06+1:595:21
13Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad37:11+2:045:22
14Filip JacobssonOK Tisaren37:27+2:205:24
15Arvid NordIK Hakarpspojkarna37:30+2:235:25
16Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering37:31+2:245:25
17Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL37:50+2:435:28
18Vitalii HychkoSävedalens AIK37:55+2:485:28
19Heino OllinSävedalens AIK38:00+2:535:29
20Johan HöijOK Linné38:01+2:545:29
21Kalle BergmanOK Ravinen38:03+2:565:29
22Erik BerzellJärla Orientering38:07+3:005:30
23Anton SjökvistStora Tuna OK38:19+3:125:32
24Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna38:33+3:265:34
25Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna38:34+3:275:34
25Simon WikströmOK Pan-Kristianstad38:34+3:275:34
27Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK38:37+3:305:34
28Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK38:45+3:385:35
29Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK38:57+3:505:37
29Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna38:57+3:505:37
31Mathias HallménOK Denseln39:03+3:565:38
31Tobia PezzatiTampereen Pyrintö39:03+3:565:38
33Håvard HagaNydalens SK39:05+3:585:38
34Jacob LindstamOK Ravinen39:10+4:035:39
35Arvid VågIFK Göteborg Orientering39:23+4:165:41
36Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna39:24+4:175:41
37Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF39:29+4:225:42
38Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna39:31+4:245:42
39Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK39:39+4:325:43
39Erik BomanGävle OK39:39+4:325:43
41Andrey SalinSävedalens AIK39:46+4:395:44
42Artem PanchenkoIFK Mora OK40:02+4:555:47
43Gustaf SundbüeOK Hällen40:04+4:575:47
44Oskar LeinonenOK Kolmården40:18+5:115:49
45Anders VisterNydalens SK40:23+5:165:50
46Ville JohanssonOK Kolmården40:52+5:455:54
47Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna40:55+5:485:54
48Marek SchusterOK Pan-Kristianstad40:57+5:505:55
49Henrik EijsinkNydalens SK41:07+6:005:56
50Johan TörnrothHestra IF41:11+6:045:57
51Pascal BuchsTampereen Pyrintö41:12+6:055:57
52Magnus GlänneforsTullinge SK41:21+6:145:58
52Emil KaleredOK Denseln41:21+6:145:58
54Raffael Huber SvenssonIFK Mora OK41:36+6:296:00
55Markus LarssonHestra IF41:49+6:426:02
56Flavio PoltéraSnättringe SK41:54+6:476:03
57Théo RadondyOK Hällen42:09+7:026:05
58Ludvig ErikssonKils OK42:41+7:346:10
59Fredrik WennermarkSävedalens AIK42:52+7:456:11
60Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna42:58+7:516:12
61Jacob ErikssonKFUM Örebro OK43:33+8:266:17
62Albin ThunbergSävedalens AIK44:18+9:116:24
63Viktor AntonssonEksjö SOK45:25+10:186:33
64Simon LundinFinspångs SOK45:39+10:326:35
65Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK46:46+11:396:45
66Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering47:00+11:536:47
67Rémi BaudotNOSE47:21+12:146:50
68Rafael DobnikEksjö SOK1:02:37+27:309:02
69Bojan BlumensteinNydalens SK1:09:33+34:2610:03
Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Albin AxelssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Matthew VokesDrongOej godkänd
Albin LillieströmOK Roxenej godkänd
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Rhys Findlay-RobinsonOK Södertörnej start
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarnaej start
Filip KarlssonIF Hagenåterbud
Leonid NovikovHiidenkiertäjätåterbud
Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFåterbud
Leonas MockunasHellas Orienteringåterbud

H21 Elit 2

5 990 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran WinbladRehns BK33:295:35
2Aleksander BernaciakOK Orion34:34+1:055:46
3Dmitriy MihalkinSävedalens AIK34:35+1:065:46
4Boris NavratilJönköpings OK35:05+1:365:51
5Vadim TolstopyatovHellas Orientering35:15+1:465:53
6Fredrik IngelssonRehns BK35:48+2:195:58
7Kevin StåhlOK Hammaren35:51+2:225:59
8Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK35:59+2:306:00
9Carl NäslundVästerås SOK36:06+2:376:01
9Oskar GustafssonCentrum OK36:06+2:376:01
11David SundströmSöderhamns OK36:07+2:386:01
12Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK36:41+3:126:07
13Daniel DuhlboIFK Mora OK37:18+3:496:13
14Henrik TostebergLinköpings OK38:31+5:026:25
15Alexander FrolovOK Södertörn38:41+5:126:27
16Michal BestaJönköpings OK38:53+5:246:29
17Valentin KoziavinSnättringe SK38:56+5:276:29 Ladda ner rutt i gpx-format
18Thomas Van der KleijHAMOK39:22+5:536:34
19Bruno GodefroyOK Ravinen39:52+6:236:39
20Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna40:08+6:396:42
21Martin LarssonHestra IF40:38+7:096:47
22Vladislav DevyatovSnättringe SK40:49+7:206:48
23Adrian DahlströmIFK Mora OK40:54+7:256:49
24Johan FröbergTjalve IF Norrköping40:59+7:306:50
25Olov EricsonAlfta-Ösa OK42:06+8:377:01
26Niclas TjernlundSkåneslättens OL42:48+9:197:08
27Martin ŠmelíkHellas Orientering43:08+9:397:12
28Jeroen HoekxHAMOK43:45+10:167:18
29Jan BorilFinspångs SOK43:54+10:257:19
30Albert MollénTjalve IF Norrköping45:26+11:577:35
31Jegor KostylevIFK Mora OK45:29+12:007:35
32Carl MagnussonIFK Mora OK45:31+12:027:35
33Daniel FehervariSöders-Tyresö45:51+12:227:39
34Roman NazarovHellas Orientering46:34+13:057:46
35Fredrik PerssonDomnarvets GOIF47:41+14:127:57
36Simon MarkendahlHagaby GoIF Örebro49:50+16:218:19
37Thomas TubbehaugenOK Moss1:00:05+26:3610:01
38Sergey AdeevOK Södertörn1:00:58+27:2910:10
39Victor MellebeekHAMOK1:03:08+29:3910:32
40Dan SafkaDrongO1:07:13+33:4411:13
41James HoadDrongO1:10:52+37:2311:49
42Carl BootlandHAMOK1:15:47+42:1812:39
Kristian DahlströmIFK Mora OKej godkänd
Ben WindsorDrongOej godkänd
Richard WatkinsDrongOej godkänd
Sixten WalheimIFK Umeåej start
Mattias KarlssonVäxjö OKej start
Dmitrii IurevOK Södertörnej start

D20 Elit

4 770 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa JohanssonOK Tranan32:146:45
2Jonna JungåkerSundsvalls OK33:47+1:337:04
3Stina NordinSundsvalls OK33:49+1:357:05
4Emma BlixtOK Hammaren34:55+2:417:19
5Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK35:08+2:547:21
6Rebecca WaldenfjordOK Ravinen35:12+2:587:22
7Johanna HagströmFalköpings AIK OK35:43+3:297:29
8Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna36:09+3:557:34
9Moa WestbladOK Ravinen37:51+5:377:56
10Ronja JungåkerOK Kåre37:56+5:427:57
11Fanny SundbladEksjö SOK38:20+6:068:02
12Hannah ThielsOK Skogshjortarna39:18+7:048:14
13Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK39:23+7:098:15
14Hanna KjellinForsa OK39:55+7:418:22
15Emma HagrotTäby OK39:59+7:458:22
16Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad40:41+8:278:31
17Alice AronengHestra IF43:23+11:099:05
18Caroline PigerreIFK Lidingö SOK43:53+11:399:11
19Erika DuhlboIFK Mora OK45:17+13:039:29
20Sofia BerglundIFK Mora OK45:49+13:359:36
21Moa HanssonBredaryds SOK45:53+13:399:37
22Tilda AnderssonOK Ravinen48:29+16:1510:09
23Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna48:45+16:3110:13
24Aleksandra ShusharinaTäby OK49:58+17:4410:28
25Elsa AnderssonBredaryds SOK50:03+17:4910:29
26Emilie WestinNydalens SK50:28+18:1410:34
27Maria TymoshchukSävedalens AIK50:37+18:2310:36
Saga SanderOK Milanej godkänd
Anna HallménOK Tisarenej godkänd
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarnaej start
Kristina TedhamreSnättringe SKej start
Ida-Marie CederbergPargas IFej start
Maria JanssonOK Linnéåterbud

H20 Elit

5 350 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen27:315:08
2Oliwer LundbergOK Bävern28:12+0:415:16
3August MollénOK Denseln28:47+1:165:22
4Ilgvars CauneOK Klemmingen29:03+1:325:25
5Oscar JohanssonKarlskrona SOK29:06+1:355:26
6Hugo LillieströmOK Roxen29:19+1:485:28
7Victor HelgessonHestra IF29:21+1:505:29
8Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK29:30+1:595:30
9Nils Hammaräng GripOK Orion29:31+2:005:31
10Lukas LundgrenVäxjö OK29:40+2:095:32
11Filip TrofastBredaryds SOK29:47+2:165:34
12Viktor SkoogKils OK30:27+2:565:41
13Olle GrywenzOK Linné30:55+3:245:46
14Albin AnderssonTullinge SK30:59+3:285:47
15Johan OlsonIK Uven31:23+3:525:51
16Waldemar AnderssonLånghundra IF31:44+4:135:55
17Olle JosarpOK Tisaren32:26+4:556:03
18Axel HalvarssonKarlskrona SOK32:51+5:206:08
19Fritjof AxelssonFK Göingarna32:52+5:216:08
20Albin AlsiöIF Hagen33:20+5:496:13
21Hannes SvahnOK Ravinen33:38+6:076:17
21Andreas JonssonOK Orion33:38+6:076:17
23Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna33:46+6:156:18
24Emil PetterssonKarlskrona SOK33:54+6:236:20
25Hampus NyströmIF Hagen33:56+6:256:20
26Carl CarlssonNyköpings OK34:38+7:076:28
27Simon DahlbergOK Nolaskogsarna34:46+7:156:29
28Oskar ForsbergTullinge SK34:49+7:186:30
29Simon SchusterIFK Lidingö SOK34:51+7:206:30
30Valters ReneslacisOK Klemmingen35:01+7:306:32
31Olle HedmanIF Hagen35:03+7:326:33
32Tuve MöllerOK Linné35:16+7:456:35
33Gustav FrænellSundsvalls OK35:19+7:486:36
34Isak PrellnerSkåneslättens OL35:49+8:186:41
35Johan EdenhamnLänna IF35:55+8:246:42
36Carl HolmbergIF Hagen37:20+9:496:58
37Walter LagerhällRehns BK37:28+9:577:00
38Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna38:05+10:347:07
39Tobias KarlssonSnättringe SK38:42+11:117:14
40Viacheslav MatiashOK Tisaren38:46+11:157:14
41Sander H. RogndokkenNydalens SK39:18+11:477:20
42Klaas MellebeekHAMOK39:24+11:537:21
43Oscar StombergIF Hagen42:28+14:577:56
44Emil ArvidssonSäterbygdens OK44:30+16:598:19
45Simon KrekelsOK Skogshjortarna45:35+18:048:31
46Viktor BarkegrenStora Tuna OK45:55+18:248:34
47Emil GrehnOK Rodhen54:59+27:2810:16
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Evgenij ZhahovskijSävedalens AIKej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Aaro JulkunenMS Parmaej start
Johan WehlinSkogspojkarnas OKej start
Arvid ClaessonJönköpings OKej start
Albin AnderssonOK Ravinenej start
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKåterbud
Eskil TryggöTrollhättans SOKåterbud

D18 Elit

3 970 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna25:526:30
2Signe NilssonNyköpings OK26:09+0:176:35
3Ella SjöbergTullinge SK26:15+0:236:36
4Alicia LundgrenVäxjö OK26:41+0:496:43
5Hanna LagerbergOK Södertörn28:10+2:187:05
6Elsa LindeblomHestra IF28:12+2:207:06
7Ella PalmIK Hakarpspojkarna28:26+2:347:09
8Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK28:29+2:377:10
9Hilda AxelssonFK Göingarna28:52+3:007:16
10Tilde BacklundOK Södertörn28:55+3:037:17
10Agnija CauneOK Klemmingen28:55+3:037:17
12Julia RajanIFK Lidingö SOK29:02+3:107:18
13Veronika KalininaOK Södertörn30:01+4:097:33
14Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK30:26+4:347:39
14Lovisa WeidenSkåneslättens OL30:26+4:347:39
16Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK30:38+4:467:42
17Elina HansonKungälvs OK30:39+4:477:43
18Lovisa WigertzLånghundra IF30:41+4:497:43
19Ronja HuggForsa OK30:45+4:537:44
20Maja PorleVäxjö OK31:09+5:177:50
21Moa AlsiöIF Hagen31:28+5:367:55
22Frida JohanssonOK Djerf31:35+5:437:57
23Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna31:52+6:008:01
24Alice PalmgrenSundsvalls OK32:03+6:118:04
25Elin EdströmHärnösands OK32:15+6:238:07
26Tilda MelkstamLerums SOK32:29+6:378:10
27Alva LindellIF Thor32:30+6:388:11
28Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad32:38+6:468:13
29Ellen BlennowFalköpings AIK OK32:39+6:478:13
30Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK32:49+6:578:15
31Tindra HjortFalköpings AIK OK33:12+7:208:21
32Johanna NilssonKungälvs OK33:15+7:238:22
33Stina JohanssonOK Bävern33:21+7:298:24
34Isabella AumoKungälvs OK33:22+7:308:24
35Maja KindlundOK Tranan33:23+7:318:24
36Julia RangertIK Hakarpspojkarna33:46+7:548:30
37Linnea SkalbergBredaryds SOK33:50+7:588:31
38Lisa BörnstedtKungälvs OK34:52+9:008:46
39Josefine AnderssonTäby OK35:05+9:138:50
40Matilda HagstrandLerums SOK35:50+9:589:01
41Karoline BjørnerødOK Moss37:13+11:219:22
42Sofia JohanssonOK Skärmen40:37+14:4510:13
43Gea Øiseth BedinIndre Østfold OK41:59+16:0710:34
44Ebba BerglinOK Orion58:49+32:5714:48
45Selma KristiansenOK Moss1:15:32+49:4019:01
Ebba HjertbergHestra IFej start
Tilde EngbergHärnösands OKej start
Aurora GjølsjøOK Mossej start
Agnes BromanOK Roslagenej start
Ellika GrothKungälvs OKej start
Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Frida VikströmSundsvalls OKåterbud
Ellen KallerbäckOK Orionåterbud

H18 Elit

5 060 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin NäslundSkogslöparna26:445:16
2Philip CarlssonNyköpings OK26:53+0:095:18
3Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö27:16+0:325:23
4Linus KristianssonTrollhättans SOK28:04+1:205:32
5Adrian VartiaOK Löftan28:18+1:345:35
6Jesper LidmarSnättringe SK28:21+1:375:36
7Hugo StrömMullsjö SOK28:25+1:415:36
8Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK28:33+1:495:38
9Joar HertinIK Hakarpspojkarna28:35+1:515:38
9Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb28:35+1:515:38
11Daniel BogrenIF Hagen28:40+1:565:39
12Simon FriskJärla Orientering29:31+2:475:50
13Lukas KatvalaKarlskrona SOK30:00+3:165:55
14Andreas NäslundVästerås SOK30:03+3:195:56
15Mattis PerssonEksjö SOK30:17+3:335:59
16Melker ForsbergKFUM Örebro OK30:22+3:386:00
17Axel OlssonIF Hagen30:27+3:436:01
18Linus LundbergOK Bävern30:49+4:056:05
19Oscar ModigOK Pan-Kristianstad30:51+4:076:05
20Anton SilierJärfälla OK31:09+4:256:09
21Marcus CarlssonIF Hagen31:11+4:276:09
22Mattias IvaresOK Södertörn31:35+4:516:14
23Danila KhohlovHellas Orientering31:41+4:576:15
24Lars SandstadFreidig31:59+5:156:19
25Arvid WesterbergOK Kolmården32:03+5:196:20
26Emils ZernisÄrla IF32:06+5:226:20
27Felix PerssonHaninge SOK32:15+5:316:22
28Eirik BlågestadIndre Østfold OK32:18+5:346:23
29Isak ErikssonOK Nolaskogsarna32:30+5:466:25
30Eric BerlinTrollhättans SOK32:35+5:516:26
31Gustav OlssonOK Orion32:36+5:526:26
32Carl JosefssonSävedalens AIK32:39+5:556:27
33Allan HedbergLunds OK32:42+5:586:27
34Albin TollOK Njudung32:56+6:126:30
35Alfred PetterssonMullsjö SOK33:11+6:276:33
36Lukas OlmKils OK33:55+7:116:42
37Ludvig HallabroHässleholms OK33:59+7:156:42
38Elias LjungqvistSävedalens AIK34:06+7:226:44
39Victor HanssonJönköpings OK34:18+7:346:46
40Arvid UmegårdLånghundra IF34:22+7:386:47
41Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna34:38+7:546:50
42Adrian SkobeKalmar OK34:39+7:556:50
43Albin LindgrenVisborgs OK35:20+8:366:58
44Simon FreylandEksjö SOK35:44+9:007:03
45Tim DalheimerIK Vikings OK35:47+9:037:04
46Albin KårénSundsvalls OK36:03+9:197:07
47Lars Young VikNydalens SK36:24+9:407:11
48John GranathOK Kåre36:34+9:507:13
49Joar TryggöTrollhättans SOK37:27+10:437:24
50Edvin StrandbergKalmar OK37:36+10:527:25
51Mattias KallhaugeSnättringe SK37:44+11:007:27
52Tim JohanssonFK Friskus-Varberg37:50+11:067:28
53Audun BerganNydalens SK38:39+11:557:38
54Klas JohanssonOK Tranan39:05+12:217:43
55Erik ErikssonOK Älgen39:25+12:417:47
56Gabriel SturessonLerums SOK39:41+12:577:50
57Duncan RobertsonSvaide Roma SOK39:42+12:587:50
58Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK40:32+13:488:00
59Martin LammFrölunda OL40:33+13:498:00
60Alexander SchandlOK Södertörn41:11+14:278:08
61Martin SkärlénHaninge SOK46:28+19:449:10
62Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:00:52+34:0812:01
William LundstedtMullsjö SOKej godkänd
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Isac EricssonVäxjö OKej godkänd
Oskar SundblomRånäs OKej start
Olle BergstedtMarkbygdens OKåterbud

D21

4 020 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering26:056:29
2Lovisa NilssonSävedalens AIK27:28+1:236:49
3Sanna SkoogKils OK27:43+1:386:53
4Pia OlssonSkåneslättens OL28:24+2:197:03
5Stina NilssonUmeå OK28:32+2:277:05
6Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK28:43+2:387:08
6Stina GranefeltOK Tyr28:43+2:387:08
8Klara YngvessonUmeå OK29:07+3:027:14
9Seline StalderOLV Luzern29:17+3:127:17
10Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK29:19+3:147:17
11Isabel SalénIFK Mora OK29:36+3:317:21
12Stina PerssonUmeå OK30:21+4:167:32
13Klara PålssonSävedalens AIK30:23+4:187:33
14Lindha HellnerFK Göingarna30:24+4:197:33
15Hanna BarkegrenOK Kåre30:36+4:317:36
16Josephine RegnellVäxjö OK30:39+4:347:37
17Emma NilssonOK Tranan31:30+5:257:50
18Elsa EkelinKFUM Örebro OK31:46+5:417:54
19Malin AnderssonOK Nolaskogsarna31:51+5:467:55
20Ida WillénFalköpings AIK OK32:08+6:037:59
21Elvira BjörklundTrollhättans SOK32:13+6:088:00
22Emilia HenryssonTibro OK32:35+6:308:06
23Helena StrandOK Landehof32:44+6:398:08
24Evelina ChristofferssonOK Roslagen32:50+6:458:10
25Isabel BryantCambridge Sports Union32:54+6:498:11
26Anna ArvidssonKalmar OK33:19+7:148:17
27Malin WidénUddevalla OK33:26+7:218:19
28Elin OlssonTibro OK33:30+7:258:20
29Sara JosarpFK Friskus-Varberg33:34+7:298:20
29Märta Ransjö ZanderOK Kåre33:34+7:298:20
31Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb33:36+7:318:21
32Sara SchmidtTrollhättans SOK33:49+7:448:24
33Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf33:55+7:508:26
34Svetlana RazumnayaHellas Orientering34:11+8:068:30
35Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna34:16+8:118:31
36Louise BorgTrollhättans SOK34:22+8:178:32
37Linnéa AnderssonBredaryds SOK34:33+8:288:35
38Jenny Andreassen MoeOppsal Orientering34:38+8:338:36
39Lisa PalmSävedalens AIK34:50+8:458:39
40Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro34:58+8:538:41
41Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK35:29+9:248:49
42Anna JohanssonAnkarsrums OK35:35+9:308:51
43Kadri KalvoSundsvalls OK35:45+9:408:53
44Lina FredrikssonKorsnäs IF OK35:48+9:438:54
45Sofia LarssonHestra IF36:06+10:018:58
46Anna LööfOK Pan-Kristianstad36:16+10:119:01
47Kristin BomanGävle OK36:27+10:229:04
48Sofia NilssonUmeå OK36:32+10:279:05
48Anna BrodinSävedalens AIK36:32+10:279:05
50Elina Von KrusenstiernaOK Kåre36:35+10:309:06
51Frida StrömgårdUddevalla OK36:43+10:389:08
52Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna36:45+10:409:08
53Kajsa MattssonOK Kåre36:50+10:459:09
54Amanda ClaessonSävedalens AIK37:21+11:169:17
55Elin FjellströmKFUM Örebro OK37:33+11:289:20
56Elin LindbergOK Djerf38:31+12:269:34
57Malin LindbergForsa OK38:45+12:409:38
58Ebba WesterbergIF Thor38:49+12:449:39
59Linnea PetrisiVästerbergslagens OL39:01+12:569:42
60Ellen JohnssonOK Nackhe39:07+13:029:43
61Katarina ÖstbergBredaryds SOK39:09+13:049:44
62Frida HildingssonLunds OK39:11+13:069:44
63Anastasia PashutoHellas Orientering39:26+13:219:48
63Beatrice KöhlerSäterbygdens OK39:26+13:219:48
65Lisa WassénVänersborgs SK40:23+14:1810:02
66Sara JonassonCentrum OK40:35+14:3010:05
67Malin SettergrenHalmstad OK40:40+14:3510:06
68Filippa SpånérSävedalens AIK40:42+14:3710:07
69Emma JonssonOK Rodhen41:09+15:0410:14
70Angelica EngströmSkåneslättens OL41:35+15:3010:20
71Elin HanssonHjobygdens OK41:46+15:4110:23
72Caroline Cederquist TörnbladCentrum OK41:48+15:4310:23
73Ana MatkovicSundsvalls OK41:57+15:5210:26
74Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK42:31+16:2610:34
75Emma KindbomIF Hagen43:49+17:4410:53
76Brigitte ZempOLV Luzern44:02+17:5710:57
77Johanna SellingHärnösands OK44:16+18:1111:00
78Patricia EdgarssonAndrarums IF44:37+18:3211:05
79Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK45:17+19:1211:15
80Julia BirathStenungsunds OK45:28+19:2311:18
81Frida AnsinSvaide Roma SOK45:29+19:2411:18
82Alena ZrelinaHellas Orientering45:45+19:4011:22
83Karin KarlssonHalmstad OK48:49+22:4412:08
84Evelina JohanssonGävle OK49:34+23:2912:19
85Ellen MolsHAMOK54:43+28:3813:36
86Line KlyveOppsal Orientering55:46+29:4113:52
87Hanna KlarSäterbygdens OK55:52+29:4713:53
88Elina ArvidssonSäterbygdens OK57:24+31:1914:16
89Sofia HelmertzFrölunda OL1:04:04+37:5915:56
90Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:41+41:3616:50
91Matilda HeiskanenÖstersunds OK1:08:18+42:1316:59
Jenny HarderIF Hagenej godkänd
Annica HöckergårdIF Hagenej godkänd
Johanna HenrikssonOK Tisarenej godkänd
Helena OlssonBrunflo IFej start
Monika LövsundUmeå OKej start
Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarnaej start
Elise RognsvågUmeå OKej start
Helen HanstockÖstersunds OKej start
Martina JohanssonHestra IFej start
Stina BergSävedalens AIKej start
Kajsa StrandellIF Hagenej start
Julia OhlssonOK Linnéej start
Jennie RunessonOK Vivillej start
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OKej start
Lena ÖhmanCentrum OKej start

H21-1

4 930 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Csaba GössweinOK Linné25:535:15
2Fredrik MattssonOK Kåre26:18+0:255:20
3Kristoffer Fiane PedersenOppsal Orientering26:46+0:535:25
4Ola SvahnIFK Mora OK28:11+2:185:43
5Erik ÖhlundUlricehamns OK28:12+2:195:43
6Erik PerssonOppsal Orientering28:33+2:405:47
7Johan OlssonHjobygdens OK29:07+3:145:54
8Thomas RuudOppsal Orientering29:19+3:265:56
9Calle StenbergOK Skogshjortarna29:28+3:355:58
10Anton KarlssonOK Kullingshof29:51+3:586:03
11Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg30:11+4:186:07
12Andreas StalderOLV Luzern30:18+4:256:08
13Erik MemmiHalmstad OK30:21+4:286:09
14Jonathan SvenssonVäxjö OK30:36+4:436:12
15Simon LennermoNässjö OK30:55+5:026:16
16Fredrik AnderssonIF Rigor30:56+5:036:16
17Johan EklundVäxjö OK31:36+5:436:24
18Lavran ThorstensenOppsal Orientering31:44+5:516:26
19Jonas LundgrenStora Tuna OK31:48+5:556:27
20Nils Wallentin TärkHalmstad OK31:54+6:016:28
21Adam GeorgssonKarlskrona SOK31:58+6:056:29
22Sigve VågsnesOppsal Orientering32:01+6:086:29
23Joel JohnssonOK Nackhe32:08+6:156:31
24Tor Andreas AndersenOppsal Orientering32:13+6:206:32
25Jonatan AnderssonFalkenbergs OK32:35+6:426:36
26Tobias MattssonTrollhättans SOK32:37+6:446:36
27Jesper LiderudTibro OK32:41+6:486:37
28Robert SandbergOK Roslagen33:01+7:086:41
29Jesper NilssonUlricehamns OK33:11+7:186:43
30Erik SkärbergVänersborgs SK33:18+7:256:45
31Tobias JohanssonOK Skogshjortarna33:28+7:356:47
32Andreas KarlssonÅre OK33:33+7:406:48
33Axel BengtssonSol Tranås33:37+7:446:49
34Emil AlexanderssonStora Tuna OK33:40+7:476:49
35Johan IvarssonOK Kullingshof33:41+7:486:49
36Sveinung SyversenOppsal Orientering34:14+8:216:56
37Christian ArnessonUlricehamns OK34:23+8:306:58
38Fredrik LevinSvaide Roma SOK34:31+8:387:00
39Martin SchagerlindTrollhättans SOK34:38+8:457:01
40Pontus ForsbergOK Kullingshof34:40+8:477:01
41Andreas LiljegrenGotlands Bro OK34:52+8:597:04
42Ludvig RødnesOppsal Orientering34:59+9:067:05
43Erik HanssonBredareds IF35:06+9:137:07
44Niklas HidmanHalmstad OK35:39+9:467:13
45Bent Erik SkaugOppsal Orientering35:46+9:537:15
46Måns LennermoNässjö OK36:02+10:097:18
47Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK36:05+10:127:19
48Loke AgmarkenHalmstad OK36:37+10:447:25
49Leon HanssonVisborgs OK36:45+10:527:27
50Fredrik JohanssonBredaryds SOK37:16+11:237:33
51Frej HeggSvaide Roma SOK37:29+11:367:36
52Olof PerssonSvaide Roma SOK37:34+11:417:37
53Oskar PetterssonOK Njudung37:54+12:017:41
54Are WigaardOppsal Orientering38:14+12:217:45
55Tommy PapSol Tranås38:42+12:497:50
56Marcus LööfOK Kullingshof38:48+12:557:52
57Robin JakobssonGamleby OK38:58+13:057:54
57Joakim PerssonKils OK38:58+13:057:54
59Gabriel IrestålSol Tranås39:54+14:018:05
60Erik KvarnströmKils OK41:31+15:388:25
61Ole EdstrømOppsal Orientering41:38+15:458:26
62Mattihas KjellFrämmestads IK41:43+15:508:27
63Tomas GunnarssonOK Nackhe43:18+17:258:46
64Andreas ClaessonOK Kullingshof43:47+17:548:52
65Emil HåsteenRånäs OK44:13+18:208:58
66Johan SandlundOK Njudung45:24+19:319:12
67Anton BacklundSäterbygdens OK46:26+20:339:25
68Oscar TörnrothHjobygdens OK46:37+20:449:27
69Robert LarssonGamleby OK46:47+20:549:29
70James TurtonÖstersunds OK46:58+21:059:31
71Filip BarkestedtOK Kullingshof47:13+21:209:34
72Johan SandströmTrollhättans SOK47:40+21:479:40
73Andreas JohanssonAnkarsrums OK47:45+21:529:41
74Viktor DjerfVästerbergslagens OL48:25+22:329:49
75Victor ArvesvedTibro OK48:51+22:589:54
76Jonatan KarlssonVästerviks OK49:01+23:089:56
77Arne LindströmTorsås OK51:58+26:0510:32
78Balint DioszegiSalgotarjani Dornyay SE52:51+26:5810:43
79Johan NilssonHultsfreds OK53:14+27:2110:47
80Philip StensbyTibro OK58:44+32:5111:54
81Simon WallmanOK Kullingshof1:01:39+35:4612:30
82Mats AnderssonOK Långberget1:07:58+42:0513:47
Erik ErdeliusIF Rigorej godkänd
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Stefan SöderströmIK Vikings OKej godkänd
Nils AlexanderssonStora Tuna OKej godkänd
Björn ArnessonUlricehamns OKej start
Daniel PoschSol Tranåsej start
Einar TommelstadNydalens SKej start
Emil JohanssonOK Kullingshofej start
Jon Morten MosandOppsal Orienteringej start
Jesper LindströmIF Hagenej start
Karl GellermanIF Hagenej start
Marcus RamströmOK Kåreej start
Erik WidmarkIF Hagenej start

H21-2

4 870 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad26:205:24
2Hans PerssonIFK Umeå26:30+0:105:26
3Simon TeikeForsa OK27:39+1:195:40
4Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad28:02+1:425:45
5Anders VedinSundsvalls OK28:10+1:505:47
6Joel KristianssonSkåneslättens OL28:20+2:005:49
7Marcus LundagårdsAlfta-Ösa OK29:00+2:405:57
8Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK29:09+2:495:59
9Victor FlingmarkUddevalla OK29:34+3:146:04
10Emil NilssonUmeå OK29:38+3:186:05
11Jonas KjällCentrum OK29:55+3:356:08
12Björn HellrupOK Pan-Kristianstad29:56+3:366:08
13Gustav BoquistIK Uven30:11+3:516:11
13Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK30:11+3:516:11
15Joris HochstetterAlfta-Ösa OK30:16+3:566:12
16Victor AxbomOK Landehof30:28+4:086:15
17Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK30:35+4:156:16
18Erik MagnussonOK Nolaskogsarna30:37+4:176:17
19Ilya BeliankaSävedalens AIK30:43+4:236:18
20Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb30:58+4:386:21
21Erik BengtssonSävedalens AIK31:05+4:456:22
22Anton BernevingOK Gipen31:08+4:486:23
23Tobias EliassonSundsvalls OK31:23+5:036:26
24Anders AxlingSundsvalls OK31:25+5:056:27
25Lars JakobssonCentrum OK31:28+5:086:27
26Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb31:30+5:106:28
27Erik RåbergOK Landehof31:32+5:126:28
28Anders TrolinForsa OK31:52+5:326:32
29Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby32:34+6:146:41
30Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad32:50+6:306:44
31Isak GeliusSnättringe SK32:51+6:316:44
32Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK32:55+6:356:45
33David HectorSnättringe SK32:59+6:396:46
34Daniel PelyheSöders-Tyresö33:20+7:006:50
35Anders LindbergForsa OK33:27+7:076:52
36Fredrik NorellFrölunda OL33:47+7:276:56
37Hampus LarssonFK Göingarna33:52+7:326:57
38Erik ToomingasSundsvalls OK33:56+7:366:58
39Fredrik BromanAlfta-Ösa OK34:09+7:497:00
40Markus HellströmForsa OK34:12+7:527:01 Ladda ner rutt i gpx-format
41Márk PorgányiOK Södertörn34:20+8:007:02
42Anton HemlinIK Uven34:40+8:207:07
43John GabrielssonSävedalens AIK35:07+8:477:12
44Magnus SellingHärnösands OK35:20+9:007:15
44Philip PålssonSkåneslättens OL35:20+9:007:15
46Simon LarssonSävedalens AIK35:22+9:027:15
47Niklas HelmertzFrölunda OL36:07+9:477:24
48Henrik TrolinForsa OK36:12+9:527:25
49Daniel OlssonUddevalla OK36:14+9:547:26
50Martin AnkelOK Alehof36:19+9:597:27
51Christoffer OhlssonUddevalla OK36:39+10:197:31
52Erik LundhRehns BK37:03+10:437:36
53Vidar FaxénSävedalens AIK37:36+11:167:43
54Jakob SegerslättSkåneslättens OL37:37+11:177:43
55Henrik FröjdRehns BK38:01+11:417:48
56Niklas FriesUmeå OK38:16+11:567:51
57Adam NymanCentrum OK38:28+12:087:53
58Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb39:00+12:408:00
59Magnus KarlssonCentrum OK39:09+12:498:02
60Andreas LonaeusUmeå OK39:32+13:128:07
61Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb39:33+13:138:07
62Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK39:35+13:158:07
63Johan NymanForsa OK40:09+13:498:14
64Hugo ThunbergOK Alehof40:10+13:508:14
65Daniel NilssonSkåneslättens OL40:17+13:578:16
66Mattias EliassonIK Stern40:28+14:088:18
67Joachim WansölinOK Ravinen40:41+14:218:21
68Ignas VasetaAlfta-Ösa OK41:16+14:568:28
69Anders OhlssonUddevalla OK41:43+15:238:33
70Arvid StrandbergSkogslöparna41:57+15:378:36
71Simon EngelHässleholms OK42:19+15:598:41
72Christofer NäsholmÄrla IF43:52+17:329:00
73Per EdströmHärnösands OK44:03+17:439:02
74Arvid RudbergCentrum OK44:28+18:089:07
75Mihaly StorkSöders-Tyresö45:55+19:359:25
76Ola HäggströmAndrarums IF46:37+20:179:34
77Linus OlssonOK Gipen47:13+20:539:41
78Aleksandr ManoilovJärfälla OK47:31+21:119:45
79Jonas SundellUmeå OK48:46+22:2610:00
80Fredric JohanssonSnättringe SK50:34+24:1410:22
81Gustaf PeterssonCentrum OK57:00+30:4011:42
82Mattias HenrikssonCentrum OK1:00:18+33:5812:22
83Jonas GustafssonAndrarums IF1:02:08+35:4812:45
84Stuart HanstockBOK1:02:57+36:3712:55
85Oskar FridellFrölunda OL1:11:05+44:4514:35
86Andreas LjungkvistHässleholms OK1:48:51+1:22:3122:21
Johan BlickOK Alehofej godkänd
Toon MelisHAMOKej start
Oskar EklöfHagaby GoIF Örebroej start
Jörgen OhlinTullinge SKej start
Jonatan LarssonUddevalla OKej start
Andreas KarlssonSävedalens AIKej start
Erik EngstrandIFK Göteborg Orienteringej start

D20

3 670 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara DjerfLerums SOK29:017:54
2Emelie LorénOK Landehof32:32+3:318:51
3Hanna BoquistIK Uven33:09+4:089:01
4Sarah PerssonOK Denseln33:45+4:449:11
5Sara ForsbergIK Uven34:16+5:159:20
6Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL34:53+5:529:30
7Alice HultinOK Löftan35:01+6:009:32
8Stina LindbergOK Djerf35:24+6:239:38
9Alice BarreforsIK Uven36:33+7:329:57
10Johanna RundqvistOK Nackhe37:59+8:5810:20
11Maja WelanderOK Djerf38:22+9:2110:27
12Isabella LagoGöteborg-Majorna OK39:31+10:3010:46
13Ebba SöderlundFK Göingarna40:18+11:1710:58
14Elin JohanssonForsa OK43:10+14:0911:45
15Emmy HelmerssonHässleholms OK43:13+14:1211:46
16Frida AnderssonIK Uven47:18+18:1712:53
17Evelina SöderlundSkogslöparna49:26+20:2513:28
18Julia StrömUlricehamns OK51:29+22:2814:01
19Emma WibergSkogslöparna57:11+28:1015:34
20Maja GunnarssonLerums SOK1:01:06+32:0516:38
21Jolien VandebroekHAMOK1:09:17+40:1618:52
Emelie JonassonForsa OKej start
Maiken SandbergNydalens SKej start
Emma DjerfLerums SOKej start
Elin PoschJönköpings OKej start

H20

4 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LindbärgOK Södertörn27:306:52
2Simon ErikssonBergnäsets AIK29:17+1:477:19
3Emil JohanssonOK Bävern33:58+6:288:29
4Edvin LjungbergSjövalla FK34:29+6:598:37
5Adrian LundbergIK Vikings OK38:26+10:569:36
6Francesco MagenesVäxjö OK38:32+11:029:38
7Erik ÖsterbergSkogslöparna1:25:52+58:2221:28
Jonas LauriFK Herkulesej godkänd
Emanuel NäslundSkogslöparnaej start

D18

3 650 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise RamebäckUmeå OK29:338:05
2Selma MoqvistLerums SOK29:34+0:018:06
3Elvira WildheimFK Friskus-Varberg30:07+0:348:15
4Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK30:48+1:158:26
5Ebba JensenSkåneslättens OL31:20+1:478:35
6Frida HectorSnättringe SK32:24+2:518:52
7Katarina NorrbyOK Södertörn32:48+3:158:59
8Lovisa NordSol Tranås34:11+4:389:21
9Ida JohnssonOK Kåre34:22+4:499:24
10Nora AronengHestra IF34:26+4:539:26
11Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK35:31+5:589:43
12Smilla SandströmSkogslöparna37:46+8:1310:20
13Julia GlowaczKalmar OK39:43+10:1010:52
14Julia ElverlindOK Tranan40:40+11:0711:08
15Frida Bakken UlsethNydalens SK40:57+11:2411:13
16Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK41:54+12:2111:28
17Frida ArnessonSkarpnäcks OL42:39+13:0611:41
18Kajsa LindqvistSelånger SOK42:48+13:1511:43
19Karolina DjerfVästerbergslagens OL42:52+13:1911:44
20Klara WallinderGöteborg-Majorna OK43:18+13:4511:51
21Paulina JägstedtHalmstad OK45:48+16:1512:32
22Matilda JohannessonFrölunda OL46:17+16:4412:40
23Martina BraunVäxjö OK50:15+20:4213:46
24Maja WillénÖstersunds OK50:49+21:1613:55
25Meja EneljungIFK Göteborg Orientering52:00+22:2714:14
Nadezhda TurbinaHellas Orienteringej godkänd
Emelie WibergSkogslöparnaej godkänd
Alva RyttherVästerbergslagens OLej start

H18

3 610 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BlomFrölunda OL23:226:28
2Måns ErikssonÖstersunds OK24:59+1:376:55
3Michal PierzchalaKalmar OK26:11+2:497:15
4Johan GrahnIK Uven26:30+3:087:20
4Noah BechtelFK Friskus-Varberg26:30+3:087:20
6William SkaugOppsal Orientering26:36+3:147:22
7Rasmus TäckOK Hammaren26:42+3:207:23
8Ludvig ZaarVäxjö OK27:43+4:217:40
9Felix FalkGöteborg-Majorna OK28:02+4:407:45
10Gustaf NilssonVimmerby OK29:02+5:408:02
11Johan HjelmérSjövalla FK29:38+6:168:12
12Edvin NilssonGotlands Bro OK30:41+7:198:29
13Mattias ÖsterdahlVisborgs OK31:17+7:558:39
14Mattias LevinSvaide Roma SOK35:21+11:599:47
15Gustav ÖstenssonOK Tranan35:31+12:099:50
16Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna35:32+12:109:50
17Dovydas SinkeviciusAlfta-Ösa OK38:00+14:3810:31
18Oskar BütikoferLjusdals OK42:11+18:4911:41
19Lucas GranbergOK Kåre47:02+23:4013:01
20Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK48:29+25:0713:25
21Emil SundströmOK Orinto50:28+27:0613:58
22Anton HolmOK Djerf50:39+27:1714:01
23Sebastian BolleSundbybergs IK1:02:56+39:3417:25
Tobias ErixonOK Kullingshofej start
Simon BjörklundSävedalens AIKej start
Nils LundgrenSundsvalls OKej start

D16

3 720 m, 120 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK24:046:28
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna24:38+0:346:37
3Ebba LindellIF Thor24:53+0:496:41
4Erika ÅkessonMarkbygdens OK24:58+0:546:42
5Annick MeisterOK Södertörn25:18+1:146:48
6Pia Young VikNydalens SK25:35+1:316:52
7Elsa SonessonFalköpings AIK OK26:00+1:566:59
8Maja BergqvistKorsnäs IF OK26:16+2:127:03
9Vendela SöderqvistOK Kåre26:29+2:257:07
10Moa ErikssonTrollhättans SOK26:32+2:287:07
11Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb26:47+2:437:11
12Klara PerssonHalmstad OK27:12+3:087:18
13Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna27:19+3:157:20
14Nina PerssonHaninge SOK27:28+3:247:23
15Märta LjungbergSjövalla FK27:42+3:387:26
16Alma HjertbergHestra IF27:52+3:487:29
17Lisa ThunellIFK Lidingö SOK28:40+4:367:42
18Tilda PalmIK Hakarpspojkarna28:45+4:417:43
19Amanda KarmetunOK Njudung28:50+4:467:45
20Amanda GranqvistOK Ravinen29:04+5:007:48
21Astrid RexSundsvalls OK29:07+5:037:49
22Lea EdvardssonUmeå OK29:13+5:097:51
23Åsa SundströmJärla Orientering29:18+5:147:52
24Sabina AumoKungälvs OK29:23+5:197:53
25Clara SamuelssonOK Vivill29:24+5:207:54
25Ida JohanssonFrämmestads IK29:24+5:207:54
27Hanna AlsiöIF Hagen29:25+5:217:54
28Moa SkoogFalköpings AIK OK29:32+5:287:56
29Elin NilssonAndrarums IF29:52+5:488:01
29Maria LogrenSjövalla FK29:52+5:488:01
31Smilla MogensenOK Ravinen30:03+5:598:04
32Alma WallmanVästerbergslagens OL30:05+6:018:05
33Tove SjöbergTullinge SK30:13+6:098:07
34Sanna HedbergOK Södertörn30:16+6:128:08
35Amelie JosefssonSkogslöparna30:18+6:148:08
36Rebecka PihlströmOK Landehof30:39+6:358:14
37Nicolina MobergOK Tyr30:42+6:388:15
38Elsa KarlssonOK Landehof30:49+6:458:17
39Klara JohanssonVästvärmlands OK30:54+6:508:18
40Ida HänströmTäby OK31:04+7:008:21
41Nellie RydlundHässleholms OK31:20+7:168:25
42Kristina KlingnéusIK Vikings OK31:33+7:298:28
43Ebba LindOK Skärmen31:40+7:368:30
44Therese NilssonOK Österåker32:01+7:578:36
45Thea SvenssonIK Vikings OK32:15+8:118:40
46Mirjam InemyrIstrums SK32:22+8:188:42
47Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK32:26+8:228:43
48Lovisa HambäckLånghundra IF32:31+8:278:44
49Lovisa MoqvistLerums SOK32:47+8:438:48
49Disa RangertKungälvs OK32:47+8:438:48
51Emilia JohnssonOK Kåre32:50+8:468:49
52Elida Sagli GudimIndre Østfold OK32:56+8:528:51
53Anna TrempoltsevaHellas Orientering33:14+9:108:56
54Amélie AamodtOppsal Orientering33:26+9:228:59
55Hedda RöstinOK Ravinen33:49+9:459:05
56Sofia ElverlindOK Tranan33:50+9:469:05
57Tina KallesonOppsal Orientering34:00+9:569:08
58Emma LingIK Hakarpspojkarna34:01+9:579:08
59Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK34:13+10:099:11
60Klara AnderssonOK Orion34:16+10:129:12
61Felicia LorénOK Landehof34:39+10:359:18
62Ronja AnderssonTrollhättans SOK35:10+11:069:27
63Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb35:12+11:089:27
64Amelie RajanIFK Lidingö SOK35:14+11:109:28
65Anna SvarfvarSjövalla FK35:30+11:269:32
66Alicia SchandlOK Södertörn35:33+11:299:33
67Sofia DjerfVästerbergslagens OL35:36+11:329:34
68Lena ChabieraKalmar OK35:55+11:519:39
69Clara JohanssonOK Skärmen36:15+12:119:44
70Ylva JohanssonOK Djerf37:00+12:569:56
71Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö37:33+13:2910:05
72Thea NordinKorsnäs IF OK38:08+14:0410:15
73Sofia RaskKungälvs OK38:25+14:2110:19
74Ester OlofssonOK Storsjön38:29+14:2510:20
75Lisa JakobssonSundsvalls OK38:35+14:3110:22
76Tindra JonssonSkarpnäcks OL38:39+14:3510:23
77Malvina GirinskyteAlfta-Ösa OK38:46+14:4210:25
78Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL38:55+14:5110:27
79Filippa SöderbergKalmar OK38:57+14:5310:28
80Julia LindbladSävedalens AIK39:06+15:0210:30
81Ellen OlovssonGamleby OK39:13+15:0910:32
81Amanda SchönfeldtSundsvalls OK39:13+15:0910:32
83Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna39:37+15:3310:38
84Malin KindbomIF Hagen39:59+15:5510:44
85Vilde RetteraasenIndre Østfold OK40:03+15:5910:45
85Alva LarssonSundsvalls OK40:03+15:5910:45
87Alma AppelgrenTrollhättans SOK40:29+16:2510:52
88Ellen SigvardsonBredaryds SOK40:40+16:3610:55
89Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK41:00+16:5611:01
90Greta BlücherÖstersunds OK41:20+17:1611:06
91Frida JohanssonOK Skärmen41:27+17:2311:08
92Emma EliassonFK Friskus-Varberg41:48+17:4411:14
93Unni GranforsIF Rigor41:51+17:4711:15
94Linnea PerssonValbo AIF42:12+18:0811:20
95Katja LeicktTullinge SK42:17+18:1311:21
96Vera PetterssonFalköpings AIK OK42:21+18:1711:23
97Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK42:27+18:2311:24
98Julia NordlanderSundsvalls OK42:32+18:2811:26
99Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro43:14+19:1011:37
100Flisa RavaldÖstersunds OK45:21+21:1712:11
101Rebecka RundbladFrämmestads IK45:22+21:1812:11
102Erica BogrenIF Hagen45:32+21:2812:14
103Tilde JonssonOK Österåker46:17+22:1312:26
104Thea Nordin AbajiEksjö SOK49:19+25:1513:15
105Ingrid Bergh SkardNydalens SK49:50+25:4613:23
106Johanna FredrixonOK Skogshjortarna50:10+26:0613:29
106Elina FredmanOK Skogshjortarna50:10+26:0613:29
108Matilda HolmOK Djerf51:55+27:5113:57
109Agnes ErikssonTrollhättans SOK53:23+29:1914:21
110Alma SandVästerbergslagens OL56:28+32:2415:10
111Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL57:07+33:0315:21
112Natalie GardelinGotlands Bro OK59:07+35:0315:53
113Laura EhrlerOLV Luzern1:03:12+39:0816:59
114Frida SolsrudNydalens SK1:05:17+41:1317:32
115Julia ArvidssonIF Rigor1:17:20+53:1620:47
116Inga Cathrin WinsvoldØstmarka OK1:18:37+54:3321:08
117Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss1:32:43+1:08:3924:55
Häcki AminaOLV Luzernej godkänd
Ingrid Solheim UndebergetOppsal Orienteringej godkänd
Edith FållstenHagaby GoIF Örebroej godkänd
Tove SvedellSkarpnäcks OLej start
Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubbej start
Hanna LundbergOK Renenej start
Hilda MartanderTrollhättans SOKej start
Karin WedmanVästerbergslagens OLej start

H16

3 840 m, 152 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK20:055:13
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna20:47+0:425:24
3Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK21:25+1:205:34
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna21:33+1:285:36
5William SturessonLerums SOK21:35+1:305:37
6Alfred LängheimTullinge SK21:41+1:365:38
7Albin WeidenSkåneslättens OL21:50+1:455:41
8Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK22:04+1:595:44
9Felix DrejmoOK Landehof22:05+2:005:45
10Hugo MandingerTrollhättans SOK22:07+2:025:45
11Jonas CarlssonStora Tuna OK22:22+2:175:49
12Oskar VikströmSundsvalls OK22:28+2:235:51
13Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK22:32+2:275:52
14Jakob Gadefors NauHaninge SOK22:55+2:505:58
15Casper SkeppSävedalens AIK22:56+2:515:58
16Hugo KindbornOK Hällen22:59+2:545:59
17Ludvig SigrandOK Södertörn23:04+2:596:00
18Hugo LarssonKarlskrona SOK23:08+3:036:01
19Melker LundinOK Hällen23:17+3:126:03
20Olle KallurOK Ravinen23:27+3:226:06
21Jesper JohanssonOK Löftan23:28+3:236:06
22Manne HammarbergJärfälla OK23:37+3:326:09
23Axel NalbinMullsjö SOK23:41+3:366:10
24Hugo EricssonVäxjö OK23:47+3:426:11
25Axel LundgrenSundsvalls OK23:51+3:466:12
26Anton GunnarssonBredaryds SOK24:08+4:036:17
27Nils KörleOK Landehof24:10+4:056:17
28Albin GezeliusIFK Mora OK24:18+4:136:19
29Erik Lidström LauriSnättringe SK24:19+4:146:19
30Edvin SelinFK Göingarna24:27+4:226:22
31Hampus HatlenTullinge SK24:31+4:266:23
32Viktor JemthIF Thor24:32+4:276:23
33Rasmus PetterssonOK Djerf24:33+4:286:23
34Isak OlssonStigsökarna24:34+4:296:23
35William GrunderJärfälla OK24:38+4:336:24
36Hannes LindahlSundsvalls OK24:40+4:356:25
37Karl PetersénOK Njudung24:45+4:406:26
38Jesper ÅkessonJärfälla OK24:48+4:436:27
39Fabian ValleriusGamleby OK24:53+4:486:28
40Felix BäckstädeVisborgs OK24:56+4:516:29
41Gustav OhlinOK Tranan25:00+4:556:30
42Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK25:01+4:566:30
43Emil AxelssonLerums SOK25:14+5:096:34
44Albin PerssonHalmstad OK25:20+5:156:35
45Karl LundinOK Hällen25:25+5:206:37
45Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK25:25+5:206:37
47Eskil WidehagSundbybergs IK25:28+5:236:37
48Kasper Bakken UlsethNydalens SK25:34+5:296:39
49Karl GranathOK Kåre25:40+5:356:41
50Anton KastrupSävedalens AIK25:46+5:416:42
50Samuel LindénAttunda OK25:46+5:416:42
52Olle KallerbäckVäxjö OK25:48+5:436:43
53Emil BoströmOK Linné25:54+5:496:44
54Erik ÅkessonVäxjö OK25:59+5:546:45
55Aron HellgrenIF Thor26:04+5:596:47 Ladda ner rutt i gpx-format
56Jakob WidelundOK Kåre26:06+6:016:47
57Anton CarlssonIF Hagen26:14+6:096:49
58Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK26:15+6:106:50
59Edvin ForsbergOK Ravinen26:17+6:126:50
60Erik LarssonIFK Mora OK26:23+6:186:52
61Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb26:27+6:226:53
61Jakob GunnarssonLerums SOK26:27+6:226:53
61Henrik PetrisiVästerbergslagens OL26:27+6:226:53
61Erik BovalliusJärfälla OK26:27+6:226:53
65William BjörkmanVäxjö OK26:35+6:306:55
66Seth BorglundHärnösands OK26:40+6:356:56
67Willy FjällborgStenungsunds OK26:44+6:396:57
68Viktor HolmgrenUmeå OK26:45+6:406:57
69Oskar ÅdahlUmeå OK26:53+6:487:00
70Petter ErlandssonSundsvalls OK26:58+6:537:01
71Alfred ErdeliusIF Rigor27:14+7:097:05
72Emil JägstedtHalmstad OK27:16+7:117:06
73Samuel BökeOK Kullingshof27:25+7:207:08
74Isak LundholmUmeå OK27:26+7:217:08
75Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna27:33+7:287:10
75Arvid KronmarKarlskrona SOK27:33+7:287:10
77Ivan KuninHellas Orientering27:37+7:327:11
78Jonne LiukkonenSundsvalls OK27:39+7:347:12
79Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK27:41+7:367:12
80Henry SvensVästerbergslagens OL27:48+7:437:14
81Axel HedströmÖstersunds OK27:51+7:467:15
82Linus MalmKFUM Örebro OK27:54+7:497:15
83Valter PetterssonOK Tisaren28:00+7:557:17
84Albin NyqvistOK Landehof28:01+7:567:17
85Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna28:14+8:097:21
86Jakob NilssonUmeå OK28:25+8:207:24
87Erik NilssonGotlands Bro OK28:30+8:257:25
88Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK28:41+8:367:28
89Oscar HultgrenOK Njudung28:51+8:467:30
90Albin HainkeSnättringe SK28:52+8:477:31
91Olle ElfströmOK Orinto29:05+9:007:34
92Arvid BacktemanLerums SOK29:18+9:137:37
93Gytis DauknysAlfta-Ösa OK29:25+9:207:39
94Johan BergiusVisborgs OK29:32+9:277:41
95Arvid EkströmStenungsunds OK29:55+9:507:47
96Gaute BerganNydalens SK30:28+10:237:56
97Benjamin ClaessonJönköpings OK30:31+10:267:56
98Rasmus ErikssonUmeå OK30:51+10:468:02
99Elias ThörnbladTrollhättans SOK31:02+10:578:04
100Eric HallnerOckelbo OK31:07+11:028:06
101Pijus JaloveckasAlfta-Ösa OK31:08+11:038:06
102Aleksandr NizhnikovHellas Orientering31:26+11:218:11
103Marcus GrunderJärfälla OK31:34+11:298:13
104Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK31:37+11:328:14
105Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb31:59+11:548:19
106Oscar OlinIK Hakarpspojkarna32:00+11:558:20
107Svante SirviöUmeå OK32:03+11:588:20
108Alex JohanssonFK Friskus-Varberg32:26+12:218:26
109Jacob GrahnIK Uven32:27+12:228:27
109Ludvig CarlbomUlricehamns OK32:27+12:228:27
111Jakob MobergOK Löftan32:46+12:418:31
112Jesper RamebäckUmeå OK32:52+12:478:33
113Elias LarssonIK Vikings OK32:57+12:528:34
114William MöllerSkarpnäcks OL32:59+12:548:35
115Ivar HelmerssonHässleholms OK33:09+13:048:37
116Benjamin LarssonIK Vikings OK33:15+13:108:39
117Hugo PerssonOK Denseln33:24+13:198:41
118Bartlomiej OlszewskiKalmar OK33:53+13:488:49
119Noel BraunVäxjö OK34:49+14:449:04
119Alvar MelinHaninge SOK34:49+14:449:04
121Elis SandbergAlfta-Ösa OK34:54+14:499:05
122Axel BechtelFK Friskus-Varberg35:12+15:079:10
123Arvid LundqvistHalmstad OK35:42+15:379:17
124Erik ThoressonAndrarums IF36:06+16:019:24
125Henrik LundforsIFK Enskede36:08+16:039:24
126Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK36:24+16:199:28
127Adam SkoglundUlricehamns OK36:57+16:529:37
128Isak LiljeholmGamleby OK37:14+17:099:41
129Teodor Mo HjelsethNydalens SK37:53+17:489:51
130Linus AhlénIF Hagen38:30+18:2510:01
131Edvin BorneFrölunda OL38:36+18:3110:03
132Adam KristiansenOK Moss38:43+18:3810:04
133Stellan GradinAndrarums IF39:21+19:1610:14
134Emrik LindFK Herkules39:54+19:4910:23
135Hannes DegermanGamleby OK40:38+20:3310:34
136Gustav HarrysonOK Skogshjortarna40:44+20:3910:36
137Kalle InemyrIstrums SK42:10+22:0510:58
138William WasseniusUddevalla OK42:25+22:2011:02
139Christopher LadimOK Moss42:40+22:3511:06
140Hugo UnossonKalmar OK44:02+23:5711:28
141Andreas BorängSnättringe SK44:13+24:0811:30
142Jonathan KonradssonKalmar OK44:35+24:3011:36
143Zebastian ArfwedsonFrölunda OL44:51+24:4611:40
144Albin GenbergUlricehamns OK44:54+24:4911:41
145Brian AhlmAndrarums IF45:32+25:2711:51
146Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK48:07+28:0212:31
147Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK48:08+28:0312:32
148Jonas BjörsLjusdals OK49:26+29:2112:52
149John OtterleiØstmarka OK51:46+31:4113:28
150Vidar BäckmanFrösö IF1:00:51+40:4615:50
Tor Erling GjølsjøOK Mossej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Mattias LauriFK Herkulesej start
Edvin HenryssonTibro OKej start
Aron ÖstangårdGamleby OKej start
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej start
Gustav BohmanOK Orintoej start
Erik JohanssonOK Alehofej start
John WolgastSnättringe SKej start
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Simon FogelströmTorsås OKej start
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Anton LundOK Skogshjortarnaej start
Uno BjörklundOK Ravinenej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej start
David BorgSödertälje-Nykvarn OFej start
Sixten EkbladhSol Tranåsej start

D16 Kort

2 810 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsa LampinenSelånger SOKej start

H16 Kort

2 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maximilian OlofssonVästerås SOK32:2611:13
2Amund Øiseth BedinIndre Østfold OK37:12+4:4612:52
3Simon AlfredssonLerums SOK41:31+9:0514:21
David ÅkerlindLustens OKej start

D14

2 890 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK20:307:05
2Tuva NylundBredaryds SOK20:49+0:197:12
3Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF20:52+0:227:13
4Maja AxelssonLerums SOK21:08+0:387:18
5Hanna ÖbergGamleby OK21:58+1:287:36
6Elisabeth LarssonOK Södertörn22:35+2:057:48
7Sandra LingIK Hakarpspojkarna22:41+2:117:50
8Elsa LindahlHärnösands OK22:43+2:137:51
9Ebba ThernOK Skogshjortarna22:51+2:217:54
10Fredrika NordquistTäby OK23:23+2:538:05
11Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb23:38+3:088:10
12Wilma LeicktTullinge SK23:43+3:138:12
13Tuva ÖstangårdGamleby OK23:54+3:248:16
14Ida BengtssonOK Alehof23:55+3:258:16
15Elsa KaipeOK Kåre24:25+3:558:26
16Alice OlvegårdFK Göingarna24:36+4:068:30
17Klara BäckstädeVisborgs OK24:52+4:228:36
18Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna24:54+4:248:36
19Maja GraadIF Rigor24:58+4:288:38
20Tove ValleriusGamleby OK25:00+4:308:39
21Emma ZettervallKarlskrona SOK25:01+4:318:39
22Frida Hovgaard EisvangOK Moss25:02+4:328:39
23Marta TörnströmFK Friskus-Varberg25:07+4:378:41
24Tuva SelinFK Göingarna25:10+4:408:42
25Nora EngströmOK Nolaskogsarna25:15+4:458:44
25Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö25:15+4:458:44
27Maja KarmstigFK Friskus-Varberg25:33+5:038:50
28Lovisa DufvaSundsvalls OK25:39+5:098:52
28Agnes WallinKorsnäs IF OK25:39+5:098:52
30Sofie EttlingSkogspojkarnas OK25:51+5:218:56
31Ellen TollOK Njudung26:04+5:349:01
32Emma OlinIK Hakarpspojkarna26:17+5:479:05
33Olga RindeskogVästerbergslagens OL26:26+5:569:08
34Elin AxelssonMullsjö SOK26:37+6:079:12
35Tova RangertIK Hakarpspojkarna26:39+6:099:13
36Wilma PetterssonOK Kullingshof26:41+6:119:13
37Julia WesthMullsjö SOK27:02+6:329:21
38Inga Skaarer WiklundNydalens SK27:15+6:459:25
39Moa BergqvistKorsnäs IF OK27:58+7:289:40
40Anastasia FilimonovaHellas Orientering28:02+7:329:42
41Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK28:05+7:359:43
42Agnes KamforsOK Kullingshof28:20+7:509:48
43Emia HjortFalköpings AIK OK28:25+7:559:49
44Hanna LindqvistÖstersunds OK28:31+8:019:52
45Nora WesterlundOK Nolaskogsarna28:38+8:089:54
46Alva Lidström LauriSnättringe SK28:59+8:2910:01
47Ingeborg Roll MoslandOppsal Orientering29:08+8:3810:04
48Ebba AnderssonSundsvalls OK29:29+8:5910:12
49Mira NordinKorsnäs IF OK29:43+9:1310:16
50Elin WolgastSnättringe SK29:53+9:2310:20
51Doris IkoTäby OK29:54+9:2410:20
52Maja Mo HjelsethNydalens SK30:01+9:3110:23
53Elsa MartanderTrollhättans SOK30:07+9:3710:25
54Ida KörleOK Landehof30:17+9:4710:28
55Linnea RydlundHässleholms OK30:30+10:0010:33
56Klara ErssonOK Kåre30:45+10:1510:38
57Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb30:46+10:1610:38
58Migle CincikaiteAlfta-Ösa OK30:52+10:2210:40
59Elsa GranholmSundsvalls OK30:59+10:2910:43
60Matilda WallströmSävedalens AIK31:14+10:4410:48
61Stina NalbinMullsjö SOK32:28+11:5811:14
62Klara GraversenIFK Lidingö SOK32:36+12:0611:16
63Julie WoldOK Moss32:37+12:0711:17
64Maja NordinUlricehamns OK32:47+12:1711:20
65Julia BogeOK Alehof33:45+13:1511:40
66Stina LindholmSundsvalls OK34:41+14:1112:00
67Marie SaugestadNydalens SK35:17+14:4712:12
68Katrine VegganOppsal Orientering35:31+15:0112:17
69Alice RytterstedtSkogslöparna35:40+15:1012:20 Ladda ner rutt i gpx-format
70Clara NordströmSkogslöparna36:37+16:0712:40
71Elsa ArnessonÖstersunds OK36:46+16:1612:43
72Lisa ErikssonOK Landehof36:48+16:1812:44
73Ekaterina KuninaHellas Orientering37:10+16:4012:51
74Ella PetterssonSävedalens AIK37:42+17:1213:02
75Lovisa DjerfVästerbergslagens OL38:06+17:3613:11
76Sofie Solheim UndebergetOppsal Orientering38:13+17:4313:13
77Signe LundqvistSjövalla FK38:15+17:4513:14
78Elin NäslundOK Nolaskogsarna38:37+18:0713:21
79Linn BjörneldKalmar OK38:44+18:1413:24
80Hanna NilssonHestra IF38:46+18:1613:24
81Alva ErikssonÖstersunds OK39:18+18:4813:35
82Alexandra BurtovskayaHellas Orientering39:35+19:0513:41
83Emilia JohanssonOK Nolaskogsarna40:47+20:1714:06
84Ella SandbergAlfta-Ösa OK41:21+20:5114:18
85Elin DanielssonIstrums SK41:23+20:5314:19
86Alva PerboSkogslöparna42:51+22:2114:49
87Maja InghammarHestra IF43:44+23:1415:07
88Hanny EdströmHärnösands OK44:37+24:0715:26
89Anja SvenssonGamleby OK45:33+25:0315:45
90Ebba LindholmSundsvalls OK45:45+25:1515:49
91Alicia BergkvistVästerbergslagens OL46:19+25:4916:01
92Linn EneljungIFK Göteborg Orientering46:56+26:2616:14
93Linnea OskarssonSjövalla FK46:58+26:2816:15
94Elma Sagli GudimIndre Østfold OK47:28+26:5816:25
95Alice LarssonSundsvalls OK48:09+27:3916:39
96Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna49:15+28:4517:02
97Tilde BlomOK Nackhe49:39+29:0917:10
98Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb50:40+30:1017:31
99Alma AnderIstrums SK51:39+31:0917:52
100Linnea SkobeKalmar OK52:21+31:5118:06
101Jil MylleHAMOK52:51+32:2118:17
102Emma AssarssonAndrarums IF55:53+35:2319:20
103Ingrid LuråsOppsal Orientering57:00+36:3019:43
104Ylva SandströmSundsvalls OK57:05+36:3519:45
105Allis NilssonVimmerby OK57:19+36:4919:49
106Hilda PeterssonVäxjö OK1:00:51+40:2121:03
107Mirja NordinSkarpnäcks OL1:03:02+42:3221:48
108Johanna PihlströmOK Landehof1:03:46+43:1622:03
109Maya RenardHAMOK1:09:55+49:2524:11
110Maja TorseinFrölunda OL1:19:27+58:5727:29
111Alice LindqvistSelånger SOK1:24:31+1:04:0129:14
Elmina MolinHärnösands OKej godkänd
Meja BergerAnkarsrums OKej godkänd
Stella RangertIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Elina ReinholdssonOK Alehofej start
Linn NilssonSöders-Tyresöej start
Anna GenbergUlricehamns OKej start
Kristina BohmanOK Orintoej start
Ebba NäsmanLerums SOKej start
Hanna StalebrantGamleby OKej start
Sigrid NermoenØstmarka OKej start
Sara OhlinOK Trananej start
Tilde MansénSkarpnäcks OLej start
Tyra LindellOK Roxenej start
Audrey HanssonFrölunda OLej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Wilma LarssonSundsvalls OKej start
Alva BjörkTrollhättans SOKej start
Sonja AhlquistJärla Orienteringej start

H14

2 810 m, 139 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK15:265:29
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna17:56+2:306:22
3Tobias JohanssonOK Löftan18:22+2:566:32
4Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna18:46+3:206:40
5Joel GolsäterKorsnäs IF OK18:54+3:286:43
6Gabriel ClaessonJönköpings OK19:21+3:556:53
7Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK19:23+3:576:53
8Otto TimbyUmeå OK19:24+3:586:54
9Johan FochsenWaxholms OK19:45+4:197:01
10William RönnborgIK Uven19:48+4:227:02
11Albin SundströmHestra IF20:20+4:547:14
12Arvid SkeppSävedalens AIK20:27+5:017:16
13Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna20:37+5:117:20
14Alfred HallqvistUlricehamns OK20:39+5:137:20
14Erik LundquistOK Ravinen20:39+5:137:20
16Vidar NettelmarkSurahammars SOK20:43+5:177:22
17Ludvig HedströmOK Skogshjortarna20:55+5:297:26
18Wilmer SelinFK Göingarna21:01+5:357:28
19Simon CorneliussonOK Löftan21:06+5:407:30
20Justus ArenanderSkarpnäcks OL21:16+5:507:34
21Svante SelinFK Göingarna21:54+6:287:47
21Emil LarssonOK Tisaren21:54+6:287:47
23Love UmegårdLånghundra IF22:00+6:347:49
24Elias NordbergGöteborg-Majorna OK22:15+6:497:55
25Tim MartnerFrölunda OL22:23+6:577:57
26Victor BeischerIK Uven22:28+7:027:59
27Liam JohanssonIF Hagen22:36+7:108:02
28Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre22:44+7:188:05
29Wille SöderqvistOK Kåre22:46+7:208:06
30Sixten PerssonSkogslöparna22:51+7:258:07
31Lukas HagbergKalmar OK23:04+7:388:12
32Johan ErikssonOK Skogsvargarna23:18+7:528:17
33Lars Sigurd Baugstø RødnesOppsal Orientering23:26+8:008:20
34Niklas ErlandssonOK Södertörn23:38+8:128:24
35Axel AaldeNydalens SK23:39+8:138:24
36Jorn KennisHAMOK23:43+8:178:26
37Mattias LarssonSundsvalls OK23:51+8:258:29
37Oskar ErlandssonSundsvalls OK23:51+8:258:29
39Jakob CarlssonStora Tuna OK23:56+8:308:31
40Anders SkoglundSol Tranås23:57+8:318:31
41Melker ÅkessonOK Landehof24:01+8:358:32
42Wilhelm KarmetunOK Njudung24:04+8:388:33
43Marius AamodtOppsal Orientering24:14+8:488:37
44Erik ByströmOK Nolaskogsarna24:15+8:498:37
44Elis IversAttunda OK24:15+8:498:37
46Hannes PerssonFK Herkules24:18+8:528:38
47Melker PalmJärfälla OK24:26+9:008:41
48Jonathan RundqvistOK Nackhe24:42+9:168:47
49Erik GullbrandIF Hagen24:52+9:268:50
50Gunnar FovaeusSävedalens AIK25:10+9:448:57
51Isak SkoglundUlricehamns OK25:11+9:458:57
52Simon NordlanderSundsvalls OK25:13+9:478:58
53Axel ArnessonÖstersunds OK25:17+9:518:59
54Erik SlättOK Alehof25:23+9:579:01
55Isak ThörnbladOK Flundrehof25:25+9:599:02
56Elias ThunbergOK Vivill25:29+10:039:04
57Gustav BertsOK Alehof25:32+10:069:05
58Marcus NilssonSkogslöparna25:36+10:109:06
59Flavio EhrlerOLV Luzern25:38+10:129:07
60Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb25:42+10:169:08
61Alvin OllanderOK Landehof25:43+10:179:09
62Albin SjöblomOK Kåre25:47+10:219:10
63Johan LindénSelånger SOK25:50+10:249:11
64Elias NyqvistOK Landehof25:54+10:289:13
65Karl GranforsOK Landehof26:02+10:369:15
66Jonatan HälldalSkogslöparna26:08+10:429:18
67David RyderåsWaxholms OK26:47+11:219:31
68Ebbe HolmqvistSjövalla FK26:54+11:289:34
69Hjalmar OlssonUddevalla OK26:59+11:339:36
70David HermanssonÅmåls OK27:06+11:409:38
71Hugo NordlanderSundsvalls OK27:19+11:539:43
72Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL27:21+11:559:43
73Dante RangertKungälvs OK27:27+12:019:46
74Filip BrolingBredaryds SOK27:31+12:059:47
75Sondre LadimOK Moss27:53+12:279:55
76Axel AnderssonIF Thor27:54+12:289:55
77Olle FlorénIF Rigor28:01+12:359:58
77Hannes EssungerSjövalla FK28:01+12:359:58
79Gustav LjunggrenOK Hammaren28:26+13:0010:07
80Alfred JohanssonOK Alehof28:27+13:0110:07
81Leo AlvolinOK Kåre28:30+13:0410:08
82Rasmus WidelundOK Kåre28:40+13:1410:12
83Elias LjungdellTäby OK28:46+13:2010:14
84Ask OlaussenOppsal Orientering29:04+13:3810:20
85Marcus BarbozaAttunda OK29:10+13:4410:22
86Alexander GustafssonOK Njudung29:37+14:1110:32
87Emil HelanderTullinge SK29:47+14:2110:35
87Hugo SjölanderTäby OK29:47+14:2110:35
89Wilmer RexSundsvalls OK29:57+14:3110:39
90Linus ZederinOK Nackhe30:02+14:3610:41
91Joel WallnerAttunda OK30:13+14:4710:45
92Alfons EnellSol Tranås30:37+15:1110:53
93Filip NordströmSkogslöparna30:48+15:2210:57
94Oskar BlomOK Löftan30:52+15:2610:59
95Edvin OckbornTrollhättans SOK31:09+15:4311:05
96Anton MörkforsJärfälla OK32:05+16:3911:25
97Lucas BoströmOK Alehof32:26+17:0011:32
98Arvid JohanssonOK Djerf32:27+17:0111:32
99Edvin AlexanderssonIF Rigor32:29+17:0311:33
100Jonathan FlodmanGotlands Bro OK32:36+17:1011:36
101Elias NilssonHässleholms OK32:40+17:1411:37
102Max NymanOK Gipen32:48+17:2211:40
103Eskil KolshusOppsal Orientering32:54+17:2811:42
104Albin PaulssonOK Löftan33:43+18:1711:59
105Elias SöderlundSkogslöparna34:07+18:4112:08
106Ville LundgrenKalmar OK34:17+18:5112:12
107Mathias DryseliusSkarpnäcks OL34:37+19:1112:19
108Otto LarssonOK Tranan34:40+19:1412:20
109Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering34:47+19:2112:22
110Noel BengtssonOK Skogshjortarna34:52+19:2612:24
111Linus AlinderSjövalla FK35:25+19:5912:36
112Nils EngbergHärnösands OK36:10+20:4412:52
113Adam JohanssonSkåneslättens OL36:14+20:4812:53
114Karl ForsgrenVästerbergslagens OL36:16+20:5012:54
115Albin Lindh SporreVisborgs OK37:05+21:3913:11
116Filip DryseliusSkarpnäcks OL37:12+21:4613:14
117Lukas GrothKungälvs OK37:31+22:0513:21
118Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb38:25+22:5913:40
119Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb39:37+24:1114:05
120Fabian AlinderSjövalla FK39:49+24:2314:10
121Melwin ArvidssonIF Rigor42:59+27:3315:17
122Calle JohanssonOK Ravinen46:14+30:4816:27
123Axel BjörkmanSjövalla FK47:24+31:5816:52
124Simon WesthMullsjö SOK49:59+34:3317:47
125Jakob A. GjedeboOppsal Orientering50:22+34:5617:55
126Albin BoellIFK Göteborg Orientering52:34+37:0818:42
127Joar BäckmanFrösö IF52:58+37:3218:50
128David RothamelTolered-Utby Ol-klubb53:02+37:3618:52
129Erik KlerforsFK Herkules53:31+38:0519:02
130Martin EkFrölunda OL53:34+38:0819:03
131Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:07:45+52:1924:06
132Benjamin ReulOK Orinto1:50:48+1:35:2239:25
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Edvin MäkinenOK Hammarenej godkänd
Fabian SundOK Hammarenej godkänd
Simon BååthSävedalens AIKej godkänd
Alvin RösehagVänersborgs SKej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Edvard PetterssonGotlands Bro OKej godkänd
Alexander HöglindFK Herkulesej start
Arvid HöglundFK Herkulesej start
Axel BrönnestamOK Gipenej start
Oskar EknerSnättringe SKej start
Olov NorinSundsvalls OKej start
Linus NilssonOK Österåkerej start
Filip LindqvistTäby OKej start

D14 Kort

2 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo26:249:40
2Tale Nordby HvenekildeOppsal Orientering29:04+2:4010:38
3Moa HolstenHestra IF31:23+4:5911:29
4Klara NilssonHestra IF37:27+11:0313:43
5Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK38:48+12:2414:12
6Fanny SundbergTullinge SK43:49+17:2516:03
Izabelle BertilssonOK Nackheej godkänd
Wilma OlssonOK Trananej godkänd
Nova MatthewsTullinge SKej godkänd

H14 Kort

2 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SeverinssonOK Nackhe37:1513:32
2Olle KullmanOK Alehof39:22+2:0714:18
3Oscar NymanOK Gipen39:42+2:2714:26
4Emil GrönroosOK Alehof40:27+3:1214:42
5Ludvig ErikssonForsa OK44:45+7:3016:16
6Alexander NilssonLerums SOK52:26+15:1119:04
7Albin AppelgrenTrollhättans SOK1:15:16+38:0127:22
8Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL1:34:00+56:4534:10
9Samuel HowardSkarpnäcks OL1:38:01+1:00:4635:38
10Karl KvarnforsSkarpnäcks OL1:41:54+1:04:3937:03

D12

2 750 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna20:317:27
2Stina ThernOK Skogshjortarna21:25+0:547:47
3Klara EberlénOK Skogshjortarna21:39+1:087:52
4Felicia GustafssonOK Njudung22:11+1:408:04
5Tuva SirviöUmeå OK22:22+1:518:08
5Eira Skaarer WiklundNydalens SK22:22+1:518:08
7Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering22:38+2:078:13
8Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb23:22+2:518:29
9Nora NordlundOK Kåre23:32+3:018:33
10Filippa BraunVäxjö OK23:58+3:278:42
11Maja LundholmUmeå OK24:05+3:348:45
12Elin AxelssonLerums SOK24:21+3:508:51
13Alva EliassonSundsvalls OK24:33+4:028:55
14Julia LönnHalmstad OK24:45+4:149:00
15Agnes JohanssonIF Hagen25:20+4:499:12
16Liv PaulerSkogslöparna25:39+5:089:19
17Märta AhlquistJärla Orientering26:00+5:299:27
18Emma ChristianssonUddevalla OK26:11+5:409:31
19Saga KällstrandÅmåls OK26:29+5:589:37
20Elsa MoqvistLerums SOK26:37+6:069:40
21Felicia PerssonHelsingborgs SOK26:42+6:119:42
22Tuva HolmströmOK Ravinen26:51+6:209:45
23Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK26:58+6:279:48
24Emma PerssonHalmstad OK27:01+6:309:49
25Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF27:26+6:559:58
26Emma AhlénIF Hagen27:54+7:2310:08
27Hanna WoxlinSkogslöparna28:10+7:3910:14
28Tilia OlssonUddevalla OK28:13+7:4210:15
29Alva OlssonÅmåls OK28:29+7:5810:21
30Linn EnbomVänersborgs SK29:05+8:3410:34
31Elvina BergdahlOK Orinto29:14+8:4310:37
32Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg29:18+8:4710:39
33Tyra StalebrantGamleby OK30:05+9:3410:56
34Lina WidelundOK Kåre30:08+9:3710:57
35Wilma EvensenOL Tønsberg og Omegn30:14+9:4310:59
36Emilia ElverlindOK Tranan30:17+9:4611:00
37Lova JohanssonFK Friskus-Varberg30:47+10:1611:11
38Andrea EnbomVänersborgs SK30:57+10:2611:15
39Julia AbajiEksjö SOK31:00+10:2911:16
40Wilda LundqvistMälarö SOK31:01+10:3011:16
41Maja NymanVänersborgs SK31:15+10:4411:21
42Signe FeilSundsvalls OK31:26+10:5511:25
43Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK31:49+11:1811:34
44Isabella HolmOK Djerf31:54+11:2311:36
45Edith HolmstrandOK Landehof31:58+11:2711:37
46Ida AnderssonVänersborgs SK32:06+11:3511:40
47Linnéa EdvardssonEksjö SOK32:07+11:3611:40
48Miranda WallströmSävedalens AIK32:13+11:4211:42
49Wilma ReinholdssonOK Alehof33:33+13:0212:12
50Felicia RööhsSkattkärrs SOK33:51+13:2012:18
51Svea ForsslundGävle OK34:05+13:3412:23
52Elvira SkobeKalmar OK34:10+13:3912:25
53Mari KallesonOppsal Orientering35:38+15:0712:57
54Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna35:46+15:1513:00
55Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna35:52+15:2113:02
56Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro35:57+15:2613:04
57Vide HäggströmAndrarums IF36:16+15:4513:11
58Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna36:25+15:5413:14
59Emma Aune JakobsenOK Moss36:33+16:0213:17
60Erika FredrixonOK Skogshjortarna37:16+16:4513:33
61Elsa TunbladMälarö SOK37:37+17:0613:40
62Isa carlsundTumba-Mälarhöjden OK37:53+17:2213:46
63Helena ErikssonUlricehamns OK37:59+17:2813:48 Ladda ner rutt i gpx-format
64Hilma EkströmStenungsunds OK39:36+19:0514:24
65Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering41:00+20:2914:54
66Alva ZakariassonUddevalla OK41:18+20:4715:01
67Lisa GunnarssonLerums SOK41:55+21:2415:14
68Anna JohannessonFrölunda OL42:47+22:1615:33
69Synne Nordby HvenekildeOppsal Orientering42:50+22:1915:34
70Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb45:55+25:2416:41
71Tindra RytterstedtSkogslöparna47:04+26:3317:06
72Ella PetterssonOK Kullingshof47:09+26:3817:08
73Clara SvenssonHässleholms OK47:36+27:0517:18
74Wiona Resvoll SkaugOppsal Orientering47:48+27:1717:22
75Åse LuråsOppsal Orientering48:38+28:0717:41
76Vera HöglundSjövalla FK50:17+29:4618:17
77Clara LövgärdOK Alehof50:38+30:0718:24
78Nova StattinHärnösands OK50:55+30:2418:30
79Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb53:59+33:2819:37
80Jeanne RenardHAMOK55:50+35:1920:18
81Erle Elise WoldOK Moss56:05+35:3420:23
82Ellen MikaelssonForsa OK1:00:43+40:1222:04
83Tuva WestbomSäterbygdens OK1:04:27+43:5623:26
84Alice DegermanGamleby OK1:10:13+49:4225:32
85Fee MylleHAMOK1:22:15+1:01:4429:54
Sara BengtssonOK Alehofej godkänd
Signe ForsbergSkogslöparnaej godkänd
Emilie HellströmÅmåls OKej godkänd
Moa BengtssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Frida HägglundOK Nolaskogsarnaej start
Julia SvarfvarSjövalla FKej start
Ebba WestringJärfälla OKej start
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Ally BlomFrölunda OLej start
Majken Hobor ÖhmanMälarö SOKej start
Majken JanssonSkarpnäcks OLej start
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start
Klara PetterssonÅmåls OKej start
Linda StrömqvistAttunda OKej start
Elin GezeliusIFK Mora OKej start
Elsa GustafssonOK Tylöskogej start
Sara StrömqvistAttunda OKej start
Irma WesthMullsjö SOKej start

H12

2 670 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:066:01
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK17:39+1:336:36
3Anton JonssonOK Tyr17:40+1:346:37
4Hjalmar AxelssonFK Göingarna19:01+2:557:07
5Ted LagerströmAttunda OK19:05+2:597:08
6Arvid HermanssonKungälvs OK19:10+3:047:10
7Edvin JohanssonVäsby OK19:14+3:087:12
8Emil LingIK Hakarpspojkarna19:20+3:147:14
9Svante SandvikAttunda OK19:24+3:187:15
10Elmin HovmöllerSöders-Tyresö19:37+3:317:20
11Valle LarssonIF Thor20:14+4:087:34
12Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK20:21+4:157:37
13Noah HedenblomSjövalla FK20:51+4:457:48
14Sondre OlaussenOppsal Orientering20:53+4:477:49
15Viggo AnderssonTrollhättans SOK21:05+4:597:53
16Martin NilssonSkogslöparna21:17+5:117:58
17Melker SundOK Hammaren21:47+5:418:09
18Carl ÖbergGamleby OK22:10+6:048:18
19Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering22:12+6:068:18
20Viktor HedströmOK Skogshjortarna22:22+6:168:22
21Erlend OtterleiØstmarka OK23:45+7:398:53
22Filip ValentinGöteborg-Majorna OK23:50+7:448:55
23Alex AnderssonSundsvalls OK23:59+7:538:58
24Noel HellbergSundbybergs IK24:04+7:589:00
25Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK25:02+8:569:22
26Eskil EngbergHärnösands OK25:41+9:359:37
27Björn DjupströmFrölunda OL25:54+9:489:42
28Martti JokiForsa OK26:06+10:009:46
29Emil WalleniusFrölunda OL26:10+10:049:48
30Harald MartnerFrölunda OL26:25+10:199:53
30Ruben ArenanderSkarpnäcks OL26:25+10:199:53
32Danilo MobergOK Tyr26:34+10:289:57
33Axel EkdalaKungälvs OK26:42+10:3610:00
34Felix JohanssonOK Alehof26:56+10:5010:05
35Simon GrahnIK Uven26:59+10:5310:06
36Jens FochsenWaxholms OK27:14+11:0810:11
37Eskil SöderlundUlricehamns OK27:34+11:2810:19
38Christoffer ÅnensenOppsal Orientering28:04+11:5810:30
39Eskil LeonTrollhättans SOK28:44+12:3810:45
40Linus HanssonAlfta-Ösa OK28:46+12:4010:46
41Elias LauriFK Herkules29:00+12:5410:51
41Walter SöderqvistOK Kåre29:00+12:5410:51
43Ivar GranholmSundsvalls OK29:01+12:5510:52
44Liam HogedalVänersborgs SK29:20+13:1410:59
45Isak JohanssonUmeå OK29:32+13:2611:03
46Filip HanssonOK Löftan29:47+13:4111:09
47Liam HälldalSkogslöparna29:49+13:4311:10
48Arvid JosefssonOK Vivill29:54+13:4811:11
49Marcus LammFrölunda OL30:03+13:5711:15
50Walter BlomqvistJönköpings OK30:05+13:5911:16
51Olle WallmanVästerbergslagens OL30:17+14:1111:20
52Oline HanssonAlfta-Ösa OK30:26+14:2011:23
53Olof LevinSvaide Roma SOK30:29+14:2311:25
54Oscar KoertgeVisborgs OK30:44+14:3811:30
55Simon TrossingTäby OK30:47+14:4111:31
56William OksvoldOK Kåre30:48+14:4211:32
57Einar BeckmanSjövalla FK31:27+15:2111:46
58Alexander FedjeFrölunda OL31:37+15:3111:50
59Morris BjörklundOK Ravinen31:51+15:4511:55
60Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb31:53+15:4711:56
61Sebastian AlinIFK Mora OK32:42+16:3612:14
62Lukas RandåkerSjövalla FK32:48+16:4212:17
63Edvin WallnerAttunda OK33:06+17:0012:23
64Emil LundgrenSundsvalls OK33:10+17:0412:25
65Alvar AlexanderssonIF Rigor33:29+17:2312:32
66Mose GrafströmAttunda OK34:03+17:5712:45
67Joel ByströmOK Nolaskogsarna34:38+18:3212:58
68Albin SvenssonFK Herkules34:45+18:3913:00
68André BergkvistVästerbergslagens OL34:45+18:3913:00
70Linus MjøsundNydalens SK35:34+19:2813:19
71Neo CederqvistVisborgs OK36:29+20:2313:39
72Elias HedHultsfreds OK36:49+20:4313:47
73Olle WidmanLesjöfors SK36:59+20:5313:51
74Emil HöglundIK Vikings OK37:55+21:4914:12
75Andy GranforsIF Rigor37:56+21:5014:12
76Måns SandahlIK Hakarpspojkarna38:01+21:5514:14
76Wilmer HagrotTäby OK38:01+21:5514:14
78Nils JohanssonVästvärmlands OK39:12+23:0614:40
79Petter FochsenWaxholms OK39:58+23:5214:58
80Hampus HolmbergSkarpnäcks OL41:04+24:5815:22
81Carl ErngrundSelånger SOK44:22+28:1616:37
82Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOK46:25+30:1917:23
83Elliot JägstedtHalmstad OK50:03+33:5718:44
84Eskil SoelbergAndrarums IF51:44+35:3819:22
85Elliot LjungdellTäby OK51:49+35:4319:24
86Joakim GustafssonGotlands Bro OK52:11+36:0519:32
87Sigurd HobølOppsal Orientering53:19+37:1319:58
88Alvar NivertFK Herkules54:12+38:0620:17
89Tor LindénUddevalla OK56:24+40:1821:07
90Jakob KantzerUddevalla OK58:38+42:3221:57
Vidar PihlGamleby OKej godkänd
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start
Lukas ErikssonUmeå OKej start
Eric OlofssonSjövalla FKej start
Noah KorallMotala AIF OLej start
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej start
Emil SkeppSävedalens AIKej start
Albin SkottÅmåls OKej start
Albin JemthIF Thorej start
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Simon SegermanIF Thorej start

D12 Kort

2 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella ModénFrölunda OL20:149:27
2Elina HåstadBromma-Vällingby SOK21:34+1:2010:04
3Julia PetterssonJärfälla OK24:10+3:5611:17
4Sara AlfredssonLerums SOK25:35+5:2111:57
5Erika GjedeboOppsal Orientering30:32+10:1814:16
6Karolina KnutsTrollhättans SOK30:51+10:3714:24
7Moa RollJärfälla OK39:54+19:4018:38

H12 Kort

2 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BütikoferLjusdals OK27:0612:46
Viktor TofteJärfälla OKej start

D10

2 120 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK14:306:50
2Ida PaulerSkogslöparna15:22+0:527:14
3Greta SandvikAttunda OK16:26+1:567:45
4Molly BomanMälarö SOK16:28+1:587:46
5Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering17:04+2:348:03
6Elin KarlssonOK Landehof18:17+3:478:37
7Elsa ArvidssonSjövalla FK18:47+4:178:51
8Maria NovikovaHiidenkiertäjät19:16+4:469:05
9Frida HerbstVästerås SOK20:19+5:499:35
10Viola HolmströmOK Ravinen22:14+7:4410:29
11Hilma TrofastJönköpings OK22:40+8:1010:41
12Jonna ÅhlÅmåls OK22:41+8:1110:41
13Hanna RydesäterRehns BK22:43+8:1310:42
14Emma HellströmÅmåls OK23:13+8:4310:57
15Irma WidehagSundbybergs IK23:41+9:1111:10
16Agnes PaulssonOK Löftan24:45+10:1511:40
17Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarna24:51+10:2111:43
18Elvira ÅhlundVänersborgs SK24:53+10:2311:44
19Elsa HöglundIK Vikings OK25:17+10:4711:55
20Elina ChristianssonUddevalla OK25:20+10:5011:56
21Alice Slars PaulssonSundbybergs IK25:45+11:1512:08
22Ebba LövgärdOK Alehof25:56+11:2612:13
23Ida SylvanVänersborgs SK26:06+11:3612:18
24Torunn OtterbjörkUmeå OK26:28+11:5812:29
25Vera DahlbergJönköpings OK26:41+12:1112:35
26Tora BjörklundOK Ravinen27:27+12:5712:56
27Stina PerssonSkogslöparna28:23+13:5313:23
28Wilma RosénGöteborg-Majorna OK28:37+14:0713:29
29Elsa KorallMotala AIF OL29:39+15:0913:59
30Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna30:21+15:5114:18
31Wera BjörklundOK Ravinen30:23+15:5314:19
32Alma WesselLänna IF30:25+15:5514:20
33Ida PetterssonJärfälla OK30:35+16:0514:25
34Astrid GradTibro OK31:33+17:0314:52
35Meja PetterssonOK Kullingshof34:46+20:1616:23
36Signe HåstadBromma-Vällingby SOK35:38+21:0816:48
37Ella LjungdellTäby OK36:22+21:5217:09
38Lina HolmstenForsa OK37:09+22:3917:31
39Linnea UnborgAlfta-Ösa OK37:53+23:2317:52
40Amanda MörkforsJärfälla OK37:54+23:2417:52
41Lova JonssonSkarpnäcks OL41:12+26:4219:26
42Edith BergenfurSkattkärrs SOK43:41+29:1120:36
43Fin MylleHAMOK49:04+34:3423:08
44Eirin KolshusOppsal Orientering50:42+36:1223:54
45Siri ForslinForsa OK1:15:29+1:00:5935:36
Klara HedinSundsvalls OKej godkänd
Nelly GrothKungälvs OKej start
Hedda TunbladMälarö SOKej start
Wilma JonssonOK Tyrej start

H10

2 210 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarvis HanssonFrölunda OL13:336:07
2Malte GranefeltOK Tyr14:18+0:456:28
3Vidar EkdalaKungälvs OK16:31+2:587:28
4Deniz BasolTäby OK16:57+3:247:40
5Johannes AnderssonVänersborgs SK17:19+3:467:50
6Hugo CorneliussonOK Löftan17:25+3:527:52
7Felix SvenssonJönköpings OK17:29+3:567:54
8Isak EngOK Pan-Kristianstad18:05+4:328:10
9Axel PerssonGöteborg-Majorna OK18:11+4:388:13
10Herman PetterssonSävedalens AIK18:13+4:408:14
11Elias TrossingTäby OK18:14+4:418:15
12Kuzey BasolTäby OK18:24+4:518:19
13Walter OksvoldOK Kåre18:37+5:048:25
14Arvid HägerstrandKungälvs OK19:13+5:408:41
15Viggo NäsmanLerums SOK20:49+7:169:25
16William WestbomSäterbygdens OK21:01+7:289:30
17Samuel AnderssonJärfälla OK21:15+7:429:36
18Edvin WesterSkogslöparna21:26+7:539:41
18Ture ForsbergSkogslöparna21:26+7:539:41
20Eivind VågsnesOppsal Orientering21:55+8:229:55
21Hampus SahlénIF Hagen22:04+8:319:59
22Leopold OlofssonVästerås SOK22:05+8:329:59
23Axel GustafssonOK Tylöskog22:43+9:1010:16
24Arvid StarkVästerviks OK22:51+9:1810:20
25Alfred LarssonAlfta-Ösa OK22:53+9:2010:21
26Erik ZettervallKarlskrona SOK23:17+9:4410:32
27Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb26:01+12:2811:46
28Max BoströmJärfälla OK26:17+12:4411:53
29Herman EliassonSundsvalls OK28:38+15:0512:57
30Alfred WesselLänna IF31:20+17:4714:10
31Tage MöllerströmJönköpings OK31:25+17:5214:12
32Vilgot ÅhlundVänersborgs SK33:16+19:4315:03
33Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna33:24+19:5115:06
34Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb33:43+20:1015:15
35Adam UllbergSvaide Roma SOK39:32+25:5917:53
36Eskil HobølOppsal Orientering42:21+28:4819:09
37Gustav HellminVisborgs OK43:28+29:5519:40
38Herman LarssonAlfta-Ösa OK59:27+45:5426:54
39David MatanovicVästerviks OK59:55+46:2227:06
Rasmus MjøsundNydalens SKej godkänd
Anton SoelbergAndrarums IFej godkänd
Isak LarssonOK Tisarenej start
Filip SjölanderTäby OKej start

D35

3 700 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorLerums SOK24:056:30
2Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK26:16+2:117:05
3Sandra LaasOK Skogshjortarna27:34+3:297:27
4Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering27:50+3:457:31
5Maria HolmstrandOK Landehof28:32+4:277:42
6Bodil HalvarssonUlricehamns OK28:58+4:537:49
7Maria SahlénIF Hagen29:15+5:107:54
8Emelie SvalinVänersborgs SK29:47+5:428:02
9Ulrika FredrikssonGudhems IF29:53+5:488:04
10Frida NeroGöteborg-Majorna OK30:38+6:338:16
11Greet OeyenHAMOK30:57+6:528:21
12Therese BarjeJönköpings OK31:49+7:448:35
13Anna MartnerFrölunda OL33:16+9:118:59
14Maria LönnHalmstad OK34:38+10:339:21
15Maria MickelåkerAndrarums IF34:46+10:419:23
16Elisabet LarssonVästerviks OK34:52+10:479:25
17Heidi VogtØstmarka OK37:07+13:0210:01
18Charlotte JosefssonOK Vivill37:30+13:2510:08
19Karin TrolinForsa OK38:07+14:0210:18
20Lisa WesterSkogslöparna39:14+15:0910:36
21Michaela KällstrandÅmåls OK40:07+16:0210:50
22Jenny EkströmStenungsunds OK40:08+16:0310:50
23Camilla MatanovicVästerviks OK44:43+20:3812:05
24Kristin FranssonFK Friskus-Varberg46:53+22:4812:40
25Susanna CaleklintKarlskrona SOK48:15+24:1013:02
26Frida HöglundIK Vikings OK48:17+24:1213:02
27Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg51:00+26:5513:47
28Johanna KarlssonUlricehamns OK56:43+32:3815:19
29Anna TibbelinVimmerby OK58:17+34:1215:45
Frida KjellbergIFK Göteborg Orienteringej start
Karolina KällstrandIFK Göteborg Orienteringej start

H35

4 680 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HogedalOK Alehof26:565:45
2Kristjan LaasOK Skogshjortarna28:10+1:146:01
3Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering28:34+1:386:06
4Tobias LindellOK Alehof28:49+1:536:09
5Fredrik SturessonOK Alehof28:58+2:026:11
6Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK30:02+3:066:25
7Stefan RingOK Löftan30:30+3:346:31
8Maciej GrabowskiKalmar OK30:32+3:366:31
9Jonas ByströmSkogslöparna31:09+4:136:39
10Niclas SjögrenHaninge SOK31:10+4:146:39
11Fredrik PerssonIFK Göteborg Orientering31:12+4:166:40
12Fredrik WeihardSävedalens AIK31:34+4:386:44
13Stefan DahlOK Alehof32:06+5:106:51
14Daniel HasselströmMotala AIF OL32:44+5:486:59
15Johan HerbstVästerås SOK33:27+6:317:08
16Dries van der KleijHAMOK33:29+6:337:09
17Per GrönroosOK Alehof33:37+6:417:10
18Erik JakobsenOK Moss33:56+7:007:15
19Marcus JosefssonOK Vivill34:04+7:087:16
19Sam DefermHAMOK34:04+7:087:16
21Per Erik JönssonOK Torfinn34:35+7:397:23
22Johan BernhardSnättringe SK35:06+8:107:30
23Anders LövgärdOK Alehof35:52+8:567:39
24Joakim AlmtorpLånghundra IF35:57+9:017:40
25Magnus JohanssonÅre OK36:34+9:387:48
26Martin AnderssonSjövalla FK36:59+10:037:54
27Anders SandbergIFK Mora OK37:20+10:247:58
28Jon LindmarkCentrum OK37:33+10:378:01
29Henrik SjögrenHaninge SOK37:41+10:458:03
30Thomas RoskifteOK Moss39:47+12:518:30
31Martin HammarlundMotala AIF OL40:00+13:048:32
32Henrik AnderssonHässleholms OK40:03+13:078:33
33Jonathan RhysStenungsunds OK40:13+13:178:35
34Mårten KorallGotlands Bro OK40:56+14:008:44
35Christian GlantzAndrarums IF41:02+14:068:46
36Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK41:12+14:168:48
37Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK42:08+15:129:00
38Sven BogeOK Alehof43:38+16:429:19
39Jonas NyholmAlfta-Ösa OK46:24+19:289:54
40Henrik LundgrenCentrum OK46:35+19:399:57
41Siegfried BakelantsHAMOK46:42+19:469:58
42Petter AnderssonStenungsunds OK47:07+20:1110:04
43Donatas KontautasOK Moss49:26+22:3010:33
44Johan BertsOK Alehof49:57+23:0110:40
45Mario MatanovicVästerviks OK52:01+25:0511:06
46Joakim LarssonAlfta-Ösa OK1:00:35+33:3912:56
47Martin BeijerJönköpings OK1:04:27+37:3113:46
Kenneth BuchNydalens SKej start
Oscar SvalinOK Alehofej start
Mattias HolmströmÅmåls OKej start
Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubbej start

D40

3 770 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna24:566:36
2Maria HolmqvistSjövalla FK25:45+0:496:49
3Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof27:11+2:157:12
4Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK27:14+2:187:13
5Therese BergqvistKorsnäs IF OK27:34+2:387:18
6Jessica SöllvanderOK Rodhen27:46+2:507:21
7Helena ForsbergSkogslöparna28:14+3:187:29
8Malin JonssonOK Tyr28:30+3:347:33
9Helena AnderssonFK Friskus-Varberg28:46+3:507:37
10Jeannette AumoKungälvs OK29:07+4:117:43
11Helena SandahlIK Hakarpspojkarna29:59+5:037:57
12Kari-Ann ÅnensenOppsal Orientering30:35+5:398:06
13Karin PerssonSkogslöparna30:36+5:408:07
14Johanna KiiskiHelsingin Suunnistajat30:41+5:458:08
15Karin JohnssonOK Kåre30:56+6:008:12
15Anna KorallMotala AIF OL30:56+6:008:12
17Kajsa HedinSundsvalls OK31:02+6:068:13
18Vigdis HobølOppsal Orientering31:10+6:148:16
19Agnes PetterssonSävedalens AIK31:16+6:208:17
20Elin SvenssonSundsvalls OK31:17+6:218:17
21Sandra HanssonFrölunda OL31:39+6:438:23
22Camilla SelinFK Göingarna32:01+7:058:29
23Linnéa BäckströmHestra IF32:12+7:168:32
24Jenny ErlandssonSundsvalls OK32:19+7:238:34
25Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL32:40+7:448:39
26Katrin SkeppSävedalens AIK32:55+7:598:43
27Ann HyvönenSkattkärrs SOK33:11+8:158:48
28Elisabeth SchutjesHAMOK33:17+8:218:49
29Maria Rosén ThelinJönköpings OK33:35+8:398:54
30Susanna ÖstSkogsluffarnas OK33:56+9:009:00
31Lina RööhsSkattkärrs SOK34:30+9:349:09
32Susanna EdströmHärnösands OK34:31+9:359:09
33Ingela RydesäterRehns BK34:57+10:019:16
34Sara TimnerSundsvalls OK35:07+10:119:18
35Maria BraunVäxjö OK35:27+10:319:24
36Nancy WenderickxHAMOK35:28+10:329:24
37Lotta HaraldssonMotala AIF OL35:34+10:389:26
38Petra LjungdellTäby OK35:35+10:399:26
39Anneli ArvidssonVimmerby OK36:43+11:479:44
40Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg37:18+12:229:53
40Maria PedersenJärfälla OK37:18+12:229:53
42Annika BjörkOK Linné37:24+12:289:55
43Hanna RangertKungälvs OK37:27+12:319:56
44Monika WesterlundOK Nolaskogsarna37:33+12:379:57
45Åsa HedströmOK Skogshjortarna37:35+12:399:58
46Linda HedenblomSjövalla FK38:09+13:1310:07
47Karin LarssonSundsvalls OK38:43+13:4710:16
48Katarina EnbomVänersborgs SK39:12+14:1610:23
49Therese DahlströmOK Alehof39:13+14:1710:24
50Maria HelmerssonHässleholms OK39:52+14:5610:34
51Maria ForsstenOK Gipen40:46+15:5010:48
52Malin AnderssonUlricehamns OK41:36+16:4011:02
53Linda SandbladUmeå OK41:49+16:5311:05
54Marie-Louise EngbergHärnösands OK43:57+19:0111:39
55Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb45:05+20:0911:57
56Karin Rahm BjörneldKalmar OK45:06+20:1011:57
57Cecilia KarmetunOK Njudung45:08+20:1211:58
58Amber ThysHAMOK45:19+20:2312:01
59Kristina ÅhlundVänersborgs SK46:53+21:5712:26
60Kerstin OlvegårdFK Göingarna47:05+22:0912:29
61Maria HöglundSjövalla FK48:27+23:3112:51
62Stina BorängSnättringe SK48:47+23:5112:56
63Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb49:47+24:5113:12
64Kajsa WinderLjusdals OK50:53+25:5713:29
65Hanne WoldOK Moss52:03+27:0713:48
66Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb52:28+27:3213:55
67Linda CorneliussonOK Löftan52:29+27:3313:55
68Sara RosengrenOK Gränsen57:36+32:4015:16
69Karin AlthoffKungälvs OK59:05+34:0915:40
70Sara JägstedtHalmstad OK1:00:36+35:4016:04
71Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL1:13:19+48:2319:26
Åsa PaulerSkogslöparnaej godkänd
Linda NordinEksjö SOKej godkänd
Anna QuayleOK Nolaskogsarnaej start
Karin DeclercqHAMOKej start
Åsa SundOK Hammarenej start
Åsa OtterbjörkUmeå OKej start
Marie EngOK Pan-Kristianstadej start
Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubbej start
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej start
Nina AhlénIF Hagenej start
Marit SöderqvistOK Kåreej start
Linda LarssonKarlskrona SOKej start

H40

4 540 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering24:405:25
2Christian NielsenIFK Göteborg Orientering25:53+1:135:42
3Andréas ThernOK Skogshjortarna26:08+1:285:45
4Asgeir MjøsundNydalens SK26:16+1:365:47
5Björn LjunggrenOK Hammaren26:45+2:055:53
6Peter FredricsonIFK Mora OK26:59+2:195:56
7Patrik SöderqvistOK Kåre27:02+2:225:57
8Per HolmIFK Mora OK27:18+2:386:00
9Mattias KarlssonIK Trenne Ullared27:21+2:416:01
10Jonas MartnerFrölunda OL27:32+2:526:03
11Martin PetterssonSävedalens AIK27:58+3:186:09
12Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL28:25+3:456:15
13Hans AlinIFK Mora OK28:47+4:076:20
14Mattias HolmstrandOK Landehof29:06+4:266:24
15Inge Andreas LindsethNydalens SK29:12+4:326:25
16Håkan GunnarssonFK Göingarna29:15+4:356:26
17Kristofer WesterSkogslöparna29:17+4:376:27
18Torbjörn EngbergHärnösands OK29:32+4:526:30
19Robert PedersenJärfälla OK29:47+5:076:33
20Börje PaulerSkogslöparna29:59+5:196:36
21Joakim GustafssonHalmstad OK30:02+5:226:36
22Tomas JohanssonÅmåls OK30:52+6:126:47
23Emil AndreassonOK Skogshjortarna31:10+6:306:51
24Robert EnbomVänersborgs SK31:13+6:336:52
25Anders ErlandssonSundsvalls OK31:23+6:436:54
26Peter WoxlinSkogslöparna31:50+7:107:00
27Hugo FlordalSnättringe SK32:00+7:207:02
28Patrik JohnssonOK Kåre32:02+7:227:03
29Gustav NäsmanHaninge SOK32:21+7:417:07
30Per ThunbergOK Vivill32:41+8:017:11
31Thomas BedinIndre Østfold OK32:45+8:057:12
32Anders OksvoldOK Kåre32:46+8:067:13
33Sven GranforsOK Landehof32:57+8:177:15
34Stefan GraadIF Rigor33:09+8:297:18
35Erik AderstedtKungälvs OK33:10+8:307:18
36Jan OeyenHAMOK33:14+8:347:19
37Magnus BertilssonOK Skogshjortarna33:15+8:357:19
38Jonas HälldalSkogslöparna33:16+8:367:19
39Fredrik PerssonHalmstad OK33:24+8:447:21
40Daniel SjölundÖstersunds OK33:28+8:487:22
41Jesper HåkanssonFK Göingarna33:33+8:537:23
42Oskar ForsbergSkogslöparna33:52+9:127:27
43Johan ÅhlundVänersborgs SK34:03+9:237:30
44Håkon GjerdeIndre Østfold OK34:07+9:277:30
45Björn LundquistOK Ravinen34:10+9:307:31
46Mattias PerssonSkogslöparna34:24+9:447:34
47Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK34:39+9:597:37
48Christian OlssonOK Tranan34:40+10:007:38
49Tobias HolmqvistSjövalla FK35:21+10:417:47
50Andreas LundholmUmeå OK35:34+10:547:50
51Jonas HåkanssonEksjö SOK35:36+10:567:50
52Niklas FlorénIF Rigor35:38+10:587:50
53Per OksvoldCentrum OK35:43+11:037:52
54Mikael TrofastJönköpings OK35:51+11:117:53
55Jonas ZakariassonUddevalla OK35:57+11:177:55
56Petter ValleriusGamleby OK36:09+11:297:57
57Richard OlovssonGamleby OK36:12+11:327:58
58Emil AnderssonLänna IF36:57+12:178:08
59Sindre ValsgårdIndre Østfold OK37:06+12:268:10
60Mattias BerggrundUmeå OK37:12+12:328:11
61Janis BrokersUmeå OK37:56+13:168:21
62Markus HenrikssonLinköpings OK38:22+13:428:27
63Magnus UnborgAlfta-Ösa OK38:23+13:438:27
64Daniel HägerstrandKungälvs OK38:43+14:038:31
65Edward LarssonIFK Mora OK38:47+14:078:32
66Fredrik LarsenIndre Østfold OK38:49+14:098:32
67Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK38:55+14:158:34
68Daniel RejmentOK Linné39:48+15:088:45
69Magnus LindblomGustavsbergs OK39:58+15:188:48
70Ronny TimmersHAMOK40:52+16:129:00
71Torbjörn GillsparrOK Österåker41:22+16:429:06
72Ove OksvoldCentrum OK41:23+16:439:06
73Stefaan SchutjesHAMOK41:33+16:539:09
74Patrick EricsonMullsjö SOK42:19+17:399:19
75Magnus NordgrenHärnösands OK42:33+17:539:22
76Anders HellminVisborgs OK42:42+18:029:24
77Jörgen NorénMalungs OK Skogsmårdarna42:50+18:109:26
78Håkan AnderssonHalmstad OK42:54+18:149:26
79Patrik SöderlundUlricehamns OK42:56+18:169:27
80Thobias WidelundOK Kåre43:14+18:349:31
81Max KarleOK Skogshjortarna43:19+18:399:32
82Daniel WestbomSäterbygdens OK43:36+18:569:36
83Max LarssonOK Tranan43:51+19:119:39
84Anders BlomqvistJönköpings OK44:36+19:569:49
84Anders LindgrenLånghundra IF44:36+19:569:49
86Jakob WedmanVästerbergslagens OL44:49+20:099:52
87Niklas SahlénIF Hagen45:17+20:379:58
88Jörgen AurénIK Vikings OK46:30+21:5010:14
88Daniel SeestrandVisborgs OK46:30+21:5010:14
90Stefan AnderssonIstrums SK46:43+22:0310:17
91Niclas PeterssonCentrum OK46:56+22:1610:20
91Magnus AlinderSjövalla FK46:56+22:1610:20
93Alexander TrempoltsevHellas Orientering47:19+22:3910:25
94Patrik CarlbomUlricehamns OK48:54+24:1410:46
95Patrik CorneliussonOK Löftan49:22+24:4210:52
96Magnus EliassonFK Friskus-Varberg50:26+25:4611:06
97Tomas CarlssonÅmåls OK51:07+26:2711:15
98Stefan CaleklintKarlskrona SOK52:29+27:4911:33
99André NylundOK Raseborg53:25+28:4511:45
100Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb55:33+30:5312:14
101Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad56:23+31:4312:25
102Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb57:56+33:1612:45
103Helge SolheimOppsal Orientering59:09+34:2913:01
104Henrik SahlströmFrämmestads IK1:02:57+38:1713:51
105Pascal MylleHAMOK1:05:37+40:5714:27
106Conny AnderssonJärfälla OK1:07:41+43:0114:54
107Jonas EmtervallUlricehamns OK1:09:14+44:3415:14
108Tobias MöllerströmJönköpings OK1:12:18+47:3815:55
109Jon MobergFK Göingarna1:12:27+47:4715:57
110Kristian GustafssonOK Skogshjortarna1:15:21+50:4116:35
111Roland HäckiOLV Luzern1:43:13+1:18:3322:44
112Glen NivertFK Herkules1:51:43+1:27:0324:36
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan TibbelinVimmerby OKej godkänd
Niklas KarlssonLustens OKej start
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Hans RullgårdSolna OKej start
Marcus HanssonFrölunda OLej start
Henrik ModigOK Pan-Kristianstadej start
Jörgen GranefeltOK Tyrej start

D45

3 140 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK22:417:13
2Katja MjøsundNydalens SK22:52+0:117:16
3Pia JohanssonOK Landehof23:07+0:267:21
4Louise GötforsGöteborg-Majorna OK24:08+1:277:41
5Susanne AldénOK Roxen24:14+1:337:43
6Anna SameliusVisborgs OK24:27+1:467:47
7Yvonne GrehnOK Rodhen25:26+2:458:05
8Annika JohanssonOK Tranan26:13+3:328:20
9Charlotte FlansbjerOK Djerf26:27+3:468:25
10Cecilia FochsenWaxholms OK28:17+5:369:00
11Maria Krafft HelgessonHestra IF28:35+5:549:06
12Åsa BäckstrandUmeå OK28:46+6:059:09
13Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK29:01+6:209:14
14Carina RydlundHässleholms OK29:20+6:399:20
15Anna LövgärdOK Alehof29:56+7:159:31
16Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL30:14+7:339:37
17Sofia WesterbergOK Kolmården30:24+7:439:40
18Ylva SvangrenGotlands Bro OK30:31+7:509:43
19Maria LillieströmOK Roxen30:57+8:169:51
20Åsa ErikssonForsa OK31:12+8:319:56
21Sara LorénOK Landehof31:23+8:429:59
22Annika EricssonVäxjö OK31:44+9:0310:06
23Kristin EkdalaKungälvs OK32:04+9:2310:12
24Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK32:07+9:2610:13
25Camilla GöstasSöders-Tyresö32:15+9:3410:16
26Marie NordSol Tranås32:49+10:0810:27
27Susanne CoxLerums SOK32:56+10:1510:29
28Åse SundinSjövalla FK33:29+10:4810:39
29Marie-louise PerssonFK Herkules33:44+11:0310:44
30Nadja DahlströmSnättringe SK34:15+11:3410:54
31Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK34:43+12:0211:03
32Sofia KarlssonOK Landehof35:34+12:5311:19
33Ellinor JohanssonOK Alehof35:37+12:5611:20
34Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb35:48+13:0711:24
35Åsa JosarpFK Friskus-Varberg36:15+13:3411:32
36Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK36:23+13:4211:35
37Ann-Sofie TäckOK Hammaren36:56+14:1511:45
38Agneta TörnkvistIK Uven37:12+14:3111:50
38Kerstin FrænellSundsvalls OK37:12+14:3111:50
40Linda GunnarssonLerums SOK37:20+14:3911:53
41Kristin RamsellLeksands OK38:07+15:2612:08
42Marina JohanssonOK Njudung38:38+15:5712:18
43Kerstin JensenSkåneslättens OL39:28+16:4712:34
44Anneli ZetterbergIK Uven40:00+17:1912:44
44Anna SchandlOK Södertörn40:00+17:1912:44
46Malin JohanssonFK Friskus-Varberg40:09+17:2812:47
47Sofia LindénSelånger SOK40:16+17:3512:49
48Karolina MelkstamLerums SOK40:20+17:3912:50
49Johanna HallqvistUlricehamns OK40:21+17:4012:51
50Camilla ÖhgrenSävedalens AIK40:45+18:0412:58
51Lotta EnbergHalmstad OK41:46+19:0513:18
52Gisela LindFK Herkules41:58+19:1713:21
53Lisa LeicktTullinge SK42:29+19:4813:31
54Karin LindellIF Thor42:40+19:5913:35
55Viktoria LindbergOK Djerf43:23+20:4213:48
56Sofie BergendahlIF Thor44:02+21:2114:01
57Annelie NordströmSelånger SOK44:16+21:3514:05
58Pernilla MellinSvaide Roma SOK44:39+21:5814:13
59Karin GustavssonForsa OK45:00+22:1914:19
60Malin KvarnefalkJärfälla OK45:46+23:0514:34
61Marianne RosgrenOK Njudung45:57+23:1614:38
62Åsa Sylvan Vänersborgs SK46:21+23:4014:45
63Karin RundqvistOK Nackhe47:36+24:5515:09
64Ann-Sophie OhlinOK Tranan47:37+24:5615:09
65Kajsa NordinUlricehamns OK47:43+25:0215:11
66Britta BrännströmÖstersunds OK47:50+25:0915:14
67Lena AnderssonSundsvalls OK48:35+25:5415:28
68Maria LangVästerviks OK49:02+26:2115:36
69Malin AlfredssonLerums SOK49:27+26:4615:44
70Renata ViksvieneAlfta-Ösa OK50:01+27:2015:55
71Anna KarlqvistIFK Lidingö SOK51:12+28:3116:18
72Ulrika GranforsIF Rigor51:29+28:4816:23
73Anna GrahnIK Uven54:01+31:2017:12
74Malin PerssonOK Denseln54:03+31:2217:12
75Anna BeischerIK Uven1:02:04+39:2319:45
76Maria PeterssonHalmstad OK1:03:05+40:2420:05
77Annica BerglundUlricehamns OK1:03:15+40:3420:08
78Anna WolgastSnättringe SK1:08:36+45:5521:50
79Anette EngströmValbo AIF1:26:44+1:04:0327:37
Louise AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Anna RönnborgIK Uvenej godkänd
Sussie TistadIFK Lidingö SOKej godkänd
Gunilla FredmanOK Skogshjortarnaej godkänd
Jenny NymanVänersborgs SKej godkänd
Clary RexSundsvalls OKej godkänd
Susanne GranGamleby OKej start
Christina AronssonFK Friskus-Varbergej start
Cecilia GrothKungälvs OKej start
Yvonne NäslundSkogslöparnaej start
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOKej start

H45-1

4 580 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion26:355:48
2Henric BrohedeOK Tyr26:50+0:155:51
3Tommy AnderssonVänersborgs SK26:56+0:215:52
4Tommy LindbergOK Roslagen26:57+0:225:53
5Mattias HovmöllerSöders-Tyresö27:14+0:395:56
6Pessi LiukkonenSundsvalls OK27:48+1:136:04
7Dan LarssonOK Tisaren28:21+1:466:11
8Lars LindbomMälarö SOK28:42+2:076:15
9Mati TiitLinköpings OK28:51+2:166:17
10Håkan StoltSundsvalls OK29:55+3:206:31
11Fredrik SvenssonJönköpings OK30:19+3:446:37
12Jonas AxelssonLerums SOK30:21+3:466:37
13Rickard EkmanOK Roslagen31:10+4:356:48
14Jörgen ÅhlÅmåls OK32:25+5:507:04
15Heide PerssonAndrarums IF32:26+5:517:04
16Jesper StenströmVänersborgs SK32:47+6:127:09
17Anders SelinFK Göingarna32:49+6:147:09
18Sören SturessonLerums SOK33:05+6:307:13
19Jonas NiklassonFalköpings AIK OK33:29+6:547:18
20Øystein OlsenOK Moss33:33+6:587:19
21Morten MoslandOppsal Orientering33:35+7:007:19
22Niklas AlvaeusJönköpings OK33:54+7:197:24
23Per ErlandssonVimmerby OK33:58+7:237:24
24Jens ArvidssonIF Rigor34:01+7:267:25
25Anders NilssonLerums SOK34:28+7:537:31
26Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna34:50+8:157:36
27Mats HainkeSnättringe SK34:51+8:167:36
28Håkan MelinMälarö SOK35:35+9:007:46
29Joakim KarmetunOK Njudung35:52+9:177:49
30Lars HenrikssonSundsvalls OK36:16+9:417:55
31Rune BlågestadIndre Østfold OK36:38+10:037:59
32Thomas RexSundsvalls OK36:43+10:088:01
33Martin JohanssonOK Orinto36:47+10:128:01
34Pär MoqvistLerums SOK37:28+10:538:10
35Per SöderbergSjövalla FK37:50+11:158:15
36Henning Bratland CarlsenOK Moss38:27+11:528:23
37Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OK38:52+12:178:29
38Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK39:11+12:368:33
39Fredrik MorastHaninge SOK39:55+13:208:42
40Martin JohanssonHalmstad OK40:02+13:278:44
41Magnus ElwinIFK Enskede40:16+13:418:47
42Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna40:32+13:578:51
43Martin SvenssonIF Rigor40:35+14:008:51
44Christer ÖbergGamleby OK40:39+14:048:52
45Björn KarlssonOK Orinto40:44+14:098:53
46Magnus EngbergLjusdals OK41:32+14:579:04
47Mattias JägstedtHalmstad OK42:17+15:429:13
48Staffan OlofssonSjövalla FK42:19+15:449:14
49Emil ErdeliusIF Rigor42:54+16:199:22
50Martin ForsslundGävle OK44:22+17:479:41
51Mattias BillsonVänersborgs SK44:25+17:509:41
52Asle Sagli GudimIndre Østfold OK44:35+18:009:44
53Henrik LundgrenSundsvalls OK45:11+18:369:51
54Henrik EssungerSjövalla FK45:31+18:569:56
55Torbjörn AnderssonSundsvalls OK45:39+19:049:58
56Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL45:54+19:1910:01
57Conny ErixonOK Kullingshof46:36+20:0110:10
58Henrik MelkstamLerums SOK46:55+20:2010:14
59Peter SkyttnerLjusdals OK47:15+20:4010:18
60Niklas TimbyUmeå OK47:59+21:2410:28
61Arild AndersenOppsal Orientering48:28+21:5310:34
62Anders ThorstenssonLjusdals OK48:38+22:0310:37
63Magnus JohanssonLjusdals OK49:59+23:2410:54
64Michael NilssonAndrarums IF50:20+23:4510:59
65Per CarlssonIF Hagen50:28+23:5311:01
66Olof MartanderTrollhättans SOK52:10+25:3511:23
67Greger AhlénIF Hagen52:23+25:4811:26
68Magnus TrofastBredaryds SOK52:32+25:5711:28
69Pär-Magnus BjurekTibro OK52:34+25:5911:28
70Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK53:11+26:3611:36
71Johan GranforsIF Rigor54:59+28:2412:00
72Erik SkoglundSol Tranås55:04+28:2912:01
73Filip KennisHAMOK58:19+31:4412:43
74Knut Johan WinsvoldØstmarka OK58:53+32:1812:51
75Martin SundqvistUmeå OK59:29+32:5412:59
76Björn ByströmOK Nolaskogsarna1:01:31+34:5613:25
77Anders KindbomIF Hagen1:08:03+41:2814:51
78Jurjen RingersHAMOK1:10:26+43:5115:22
79Trond RetteraasenIndre Østfold OK1:11:50+45:1515:41 Ladda ner rutt i gpx-format
80Markku HyvönenLynx1:13:36+47:0116:04
81Wim GeertsHAMOK1:25:09+58:3418:35
Anders NilssonVimmerby OKej godkänd
Thomas JohanssonGamleby OKej start
Ronnie BohmanOK Orintoej start
Martin SigrandOK Södertörnej start
Jan LagerHalmstad OKej start
Magnus JonssonSundsvalls OKej start
Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburgej start
Eilert AamodtOppsal Orienteringej start
Markus SjöströmIF Ålandej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Joakim ÅkerlundIF Ålandej start
Mattias HolmbergCentrum OKej start

H45-2

4 570 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BoströmOK Linné26:135:44
2Andreas NikolaussonVisborgs OK26:38+0:255:49
3Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna27:55+1:426:06
4Tony LarssonIstrums SK28:11+1:586:10
5Jonas EklundOK Rodhen28:27+2:146:13
6Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK29:01+2:486:20
7Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna30:13+4:006:36
8Magnus LarssonKarlskrona SOK30:52+4:396:45
9Jussi AumoKungälvs OK31:25+5:126:52
10Bo SegermanIF Thor31:44+5:316:56
11Fredrik Lindell