Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

IF Hagen

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Inger WesterbergD60 (32)29:13+1:5410:06
7Maria SahlénD35 (29)29:15+5:107:54
9Lars HolmbergH55 (93)25:42+3:117:28
11Daniel BogrenH18 Elit (67)28:40+1:565:39
13Maria BogrenD50 (78)29:48+7:309:44
14Eva Rabe MagnussonD60 (32)40:50+13:3114:07
15Agnes JohanssonD12 (89)25:20+4:499:12
17Axel OlssonH18 Elit (67)30:27+3:436:01
20Albin AlsiöH20 Elit (50)33:20+5:496:13
21Alma GullbrandÖppen motion 1 (27)1:06:29+49:0530:04
21Moa AlsiöD18 Elit (47)31:28+5:367:55
21Hampus SahlénH10 (41)22:04+8:319:59
21Marcus CarlssonH18 Elit (67)31:11+4:276:09
25Hampus NyströmH20 Elit (50)33:56+6:256:20
26Emma AhlénD12 (89)27:54+7:2310:08
27Liam JohanssonH14 (139)22:36+7:108:02
27Hanna AlsiöD16 (120)29:25+5:217:54
28Karl Evert SvenssonH70 (42)47:15+18:5814:29
28Maria WidmarkD55 (59)35:13+11:5712:16
31Olle HedmanH20 Elit (50)35:03+7:326:33
35Tommy WesterbergH65 (59)44:26+15:0513:04
36Ellen LarssonÖppen motion 7 (159)33:04+11:0911:31
36Carl HolmbergH20 Elit (50)37:20+9:496:58
37Uno MagnussonH60 (80)38:51+13:1710:30
43Oscar StombergH20 Elit (50)42:28+14:577:56
49Erik GullbrandH14 (139)24:52+9:268:50
54Anna StombergD50 (78)41:24+19:0613:31
57Anton CarlssonH16 (152)26:14+6:096:49
61Kerstin LarssonÖppen motion 5 (135)53:42+27:4816:16
61Åsa AlsiöD50 (78)44:44+22:2614:37
64Renita PåsseÖppen motion 5 (135)54:33+28:3916:31
65Per CarlssonH45-1 (82)50:28+23:5311:01
67Greger AhlénH45-1 (82)52:23+25:4811:26
73Kjell JohanssonH50-2 (82)58:59+32:2114:35
75Emma KindbomD21 (94)43:49+17:4410:53
75Mats KarlssonH50-2 (82)1:03:27+36:4915:42
77Anders KindbomH45-1 (82)1:08:03+41:2814:51
82Stefan Karlsson AlsiöH55 (93)54:51+32:2015:56
84Malin KindbomD16 (120)39:59+15:5510:44
87Niklas SahlénH40 (114)45:17+20:379:58
96Ewa HolmbergÖppen motion 7 (159)45:19+23:2415:47
102Erica BogrenD16 (120)45:32+21:2812:14
107Lena Carlsson TellÖppen motion 5 (135)1:09:27+43:3321:02
130Linus AhlénH16 (152)38:30+18:2510:01
Jenny HarderD21 (94)ej godkänd
Annica HöckergårdD21 (94)ej godkänd
Kajsa StrandellD21 (94)ej start
Jesper LindströmH21-1 (86)ej start
Karl GellermanH21-1 (86)ej start
Nina AhlénD40 (73)ej start
Erik WidmarkH21-1 (86)ej start
Filip KarlssonH21 Elit (80)återbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser