Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

Järfälla OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Petra SundsténÖppen motion 3 (62)30:3610:53
3Julia PetterssonD12 Kort (7)24:10+3:5611:17
5Anne LundmarkD65 (21)34:56+7:5413:07
5Nils Andersson RollU1 (38)17:07+1:509:36
6Christoffer SchönningÖppen motion 8 (135)31:05+4:556:16
7Moa RollD12 Kort (7)39:54+19:4018:38
9Johan LangerakÖppen motion 8 (135)32:10+6:006:29
11Benjamin LangerakÖppen motion 8 (135)33:03+6:536:39
11Alexander AnderssonU2 (24)28:29+10:2513:18
12Oskar EdvardssonÖppen motion 8 (135)33:33+7:236:45
12Birgitta NylundD70 (14)1:14:52+41:4228:47
13Jenny KimbladÖppen motion 3 (62)41:39+11:0314:49
15Emil TofteU1 (38)20:52+5:3511:43
16Norton SundsténU2 (24)32:33+14:2915:12
17Samuel AnderssonH10 (41)21:15+7:429:36
18Valle SundsténU2 (24)32:51+14:4715:21
19Robert PedersenH40 (114)29:47+5:076:33
20Anton SilierH18 Elit (67)31:09+4:256:09
20Meja MichelsenU2 (24)36:22+18:1816:59
21Vera EnbomU2 (24)36:38+18:3417:07
21Gunnar SvanbergH60 (80)34:35+9:019:20
22Manne HammarbergH16 (152)23:37+3:326:09
27Nils EdvardssonÖppen motion 8 (135)36:58+10:487:27
28Max BoströmH10 (41)26:17+12:4411:53
28Sven-Inge NylundH65 (59)40:30+11:0911:54
33Ida PetterssonD10 (46)30:35+16:0514:25
35William GrunderH16 (152)24:38+4:336:24
36Mia TofteÖppen motion 3 (62)57:15+26:3920:22
38Edith LindénU1 (38)35:26+20:0919:54
38Jesper ÅkessonH16 (152)24:48+4:436:27
39Martin KvarnefalkÖppen motion 3 (62)1:00:12+29:3621:25
40Maria PedersenD40 (73)37:18+12:229:53
40Amanda MörkforsD10 (46)37:54+23:2417:52
46Helena AnderssonÖppen motion 5 (135)48:54+23:0014:49
46Carin HomannD50 (78)39:19+17:0112:50
47Melker PalmH14 (139)24:26+9:008:41
48Noel WaldenfjordÖppen motion 8 (135)43:52+17:428:50
48Åsa ÖströmÖppen motion 3 (62)1:08:25+37:4924:20
59Erik LindénÖppen motion 7 (159)37:26+15:3113:02
59Kenneth PetterssonH60 (80)48:15+22:4113:02
60Jan NettelbjerH55 (93)39:42+17:1111:32
60Malin KvarnefalkD45 (85)45:46+23:0514:34
61Maria EdvardssonÖppen motion 7 (159)37:53+15:5813:11
61Erik BovalliusH16 (152)26:27+6:226:53
62Louise NilssonD50 (78)45:08+22:5014:44
62Andreas GrunderÖppen motion 8 (135)48:33+22:239:47
65Jonas GoldÖppen motion 8 (135)48:48+22:389:50
67Tove HammarbergD50 (78)53:08+30:5017:21
71Henrik HanssonH50-1 (82)51:42+28:1713:03
74Leif MörkforsH55 (93)45:45+23:1413:17
78Aleksandr ManoilovH21-2 (87)47:31+21:119:45
96Anton MörkforsH14 (139)32:05+16:3911:25
97Cecilia KarlsenÖppen motion 5 (135)1:03:47+37:5319:19
103Marcus GrunderH16 (152)31:34+11:298:13
106Conny AnderssonH40 (114)1:07:41+43:0114:54
109Maria EnbomÖppen motion 5 (135)1:12:07+46:1321:51
Bo WinanderH70 (42)ej godkänd
Edith KuoskuÖppen motion 3 (62)ej godkänd
Ebba WestringD12 (89)ej start
Viktor TofteH12 Kort (1)ej start
Eva SvanbergD55 (59)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser