Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

IFK Göteborg Orientering

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Frida BakkmanD21 (94)26:056:29
1Niclas JonassonH40 (114)24:405:25
2Christian NielsenH40 (114)25:53+1:135:42
3Rikard PentonenH35 (47)28:34+1:386:06
4Camilla EngstrandD35 (29)27:50+3:457:31
5Elsie HördegårdhD10 (46)17:04+2:348:03
5Patrik MartnerÖppen motion 8 (135)30:08+3:586:04
6Fredrik BakkmanH21 Elit (80)35:48+0:415:10
7Signe HördegårdhD12 (89)22:38+2:078:13
10Ingrid AndreassonU2 (24)28:26+10:2213:17
11Vetle Ruud BråtenH21 Elit (80)36:55+1:485:20
11Fredrik PerssonH35 (47)31:12+4:166:40
13Melker MartnerU1 (38)19:28+4:1110:56
14Casper EngstrandU1 (38)19:34+4:1710:59
16Jens WängdahlH21 Elit (80)37:31+2:245:25
19Nils AndreassonH12 (91)22:12+6:068:18
22Lars G JohanssonH50-2 (82)32:16+5:387:59
24Emmi JokelaD21 Elit (66)38:38+7:197:03
25Meja EneljungD18 (27)52:00+22:2714:14
33Stefan KinellH45-2 (83)38:03+11:508:19
35Arvid VågH21 Elit (80)39:23+4:165:41
36Elin PetterssonD21 Elit (66)40:09+8:507:20
38Miri Thrane ØdumD21 Elit (66)40:43+9:247:26
42Erica PetterssonD21 Elit (66)41:13+9:547:32
45Helen CarlbomD50 (78)38:17+15:5912:30
55Elin HögstrandD21 Elit (66)45:09+13:508:15
56Kjell EhrencronaH65 (59)1:14:38+45:1721:57
65Elin JohanssonD12 (89)41:00+20:2914:54
66Joshua DudleyH21 Elit (80)47:00+11:536:47
67Henrik ErdalenH50-2 (82)50:24+23:4612:28
71Victor BlomÖppen motion 7 (159)39:56+18:0113:54
75Robert EneljungH45-2 (83)1:03:15+37:0213:50
80Daniel LarssonÖppen motion 8 (135)53:15+27:0510:44
92Linn EneljungD14 (114)46:56+26:2616:14
94Sofia BlomÖppen motion 7 (159)44:40+22:4515:33
94Rikard AndreassonÖppen motion 7 (159)44:40+22:4515:33
109Lukas ErdalenH14 (139)34:47+19:2112:22
126Albin BoellH14 (139)52:34+37:0818:42
132Sandra PerssonÖppen motion 7 (159)1:02:00+40:0521:36
138Tove EneljungÖppen motion 7 (159)1:07:50+45:5523:38
Morten Jarvis WestergårdH21 Elit (80)ej godkänd
Frida KjellbergD35 (29)ej start
Karolina KällstrandD35 (29)ej start
Tage KinellH16 (152)ej start
Erik EngstrandH21-2 (87)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser