Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

Sjövalla FK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Maria HolmqvistD40 (73)25:45+0:496:49
4Edvin LjungbergH20 (8)34:29+6:598:37
4Per-Arne WahlgrenH55 (93)24:35+2:047:08
6Solveig HedenblomD65 (21)35:05+8:0313:11
7Elsa ArvidssonD10 (46)18:47+4:178:51
7Sören SvenssonH70 (42)34:11+5:5410:29
11Johan HjelmérH18 (23)29:38+6:168:12
13Noah HedenblomH12 (91)20:51+4:457:48
15Märta LjungbergD16 (120)27:42+3:387:26
23Klara Wedberg-KilnäsD12 (89)26:58+6:279:48
26Martin AnderssonH35 (47)36:59+10:037:54
27Jakob ArvidssonÖppen motion 3 (62)51:50+21:1418:26
28Åse SundinD45 (85)33:29+10:4810:39
29Maria LogrenD16 (120)29:52+5:488:01
31Annika OskarssonÖppen motion 3 (62)54:09+23:3319:16
35Per SöderbergH45-1 (82)37:50+11:158:15
43Tove Wedberg-KilnäsD12 (89)31:49+11:1811:34
46Linda HedenblomD40 (73)38:09+13:1310:07
48Staffan OlofssonH45-1 (82)42:19+15:449:14
49Tobias HolmqvistH40 (114)35:21+10:417:47
54Henrik EssungerH45-1 (82)45:31+18:569:56
55Lisa LarssonD55 (59)1:12:45+49:2925:20
57Einar BeckmanH12 (91)31:27+15:2111:46
59Linnea Wedberg-KilnäsD16 (120)34:13+10:099:11
61Maria HöglundD40 (73)48:27+23:3112:51
62Lukas RandåkerH12 (91)32:48+16:4212:17
65Anna SvarfvarD16 (120)35:30+11:269:32
68Ebbe HolmqvistH14 (139)26:54+11:289:34
74Lars LjungbergH50-2 (82)1:00:33+33:5514:59
75Claes BjörkmanÖppen motion 5 (135)56:20+30:2617:04
76Vera HöglundD12 (89)50:17+29:4618:17
77Signe LundqvistD14 (114)38:15+17:4513:14
77Hannes EssungerH14 (139)28:01+12:359:58
83Jonas LundqvistÖppen motion 5 (135)59:18+33:2417:58
91Magnus AlinderH40 (114)46:56+22:1610:20
93Linnea OskarssonD14 (114)46:58+26:2816:15
100Oskar SvarfvarÖppen motion 7 (159)46:59+25:0416:22
110Ulrika LogrenÖppen motion 5 (135)1:12:24+46:3021:56
111Linus AlinderH14 (139)35:25+19:5912:36
119Calle Randåker BokedalÖppen motion 7 (159)54:12+32:1718:53
120Fabian AlinderH14 (139)39:49+24:2314:10
123Axel BjörkmanH14 (139)47:24+31:5816:52
Phil MullinsH55 (93)ej godkänd
Julia SvarfvarD12 (89)ej start
Eric OlofssonH12 (91)ej start
Emelina HolmqvistD12 (89)ej start
Wilmer HolmqvistH16 (152)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser