Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

OK Skogshjortarna

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin ThernD40 (73)24:566:36
2Stina ThernD12 (89)21:25+0:547:47
2Kristjan LaasH35 (47)28:10+1:146:01
2Lukas LarssonH16 (152)20:47+0:425:24
3Klara EberlénD12 (89)21:39+1:087:52
3Sandra LaasD35 (29)27:34+3:297:27
3Andréas ThernH40 (114)26:08+1:285:45
5Annica TholénD50 (78)27:45+5:279:04
7Ann Warma LaasD60 (32)36:48+9:2912:44
8Kalle JohanssonH70 (42)34:49+6:3210:40
9Calle StenbergH21-1 (86)29:28+3:355:58
9Ebba ThernD14 (114)22:51+2:217:54
12Hannah ThielsD20 Elit (30)39:18+7:048:14
16Olle LaasU1 (38)20:53+5:3611:43
17Ludvig HedströmH14 (139)20:55+5:297:26
19Suzy LarssonD50 (78)31:06+8:4810:09
20Viktor HedströmH12 (91)22:22+6:168:22
20Lennart HålsjöH60 (80)34:29+8:559:19
21Anna Serralonga ArquésD21 Elit (66)37:42+6:236:53
23Emil AndreassonH40 (114)31:10+6:306:51
26Andres LaasH55 (93)29:11+6:408:29
28Tomas KarlssonH60 (80)37:29+11:5510:07
31Katarina ÖstlingD60 (32)56:01+28:4219:22
31Tobias JohanssonH21-1 (86)33:28+7:356:47
35Max TholénH45-2 (83)38:38+12:258:27
37Magnus BertilssonH40 (114)33:15+8:357:19
45Simon KrekelsH20 Elit (50)45:35+18:048:31
45Åsa HedströmD40 (73)37:35+12:399:58
45Mathias FredrixonH45-2 (83)41:49+15:369:09
47Sebastian SundbergÖppen motion 7 (159)35:07+13:1212:14
55Erik JohanssonÖppen motion 8 (135)46:21+20:119:20
57Mats G AnderssonH50-1 (82)40:59+17:3410:20
60Erika FredrixonD12 (89)37:16+16:4513:33
79Kjell EinarssonH50-1 (82)1:14:49+51:2418:53
81Max KarleH40 (114)43:19+18:399:32
90Pär StenbergH55 (93)1:06:00+43:2919:11
97Linus SundbergÖppen motion 8 (135)58:46+32:3611:50
106Johanna FredrixonD16 (120)50:10+26:0613:29
106Elina FredmanD16 (120)50:10+26:0613:29
110Kristian GustafssonH40 (114)1:15:21+50:4116:35
110Noel BengtssonH14 (139)34:52+19:2612:24
117Maria Wallin JohanssonÖppen motion 5 (135)1:24:09+58:1525:30
120Viktoria FredrixonÖppen motion 5 (135)1:31:40+1:05:4627:46
136Gustav HarrysonH16 (152)40:44+20:3910:36
Moa BengtssonD12 (89)ej godkänd
Gunilla FredmanD45 (85)ej godkänd
Anton LundH16 (152)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser