Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

Sundsvalls OK

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonna JungåkerD20 Elit (30)33:47+1:337:04
3Olov VikströmH50-1 (82)23:54+0:296:02
3Stina NordinD20 Elit (30)33:49+1:357:05
5Anders VedinH21-2 (87)28:10+1:505:47
6Pessi LiukkonenH45-1 (82)27:48+1:136:04
6Pia LindholmD50 (78)27:50+5:329:05
10Kjell AnderssonH80 (14)1:05:43+43:3325:16
10Håkan StoltH45-1 (82)29:55+3:206:31
12Oskar VikströmH16 (152)22:28+2:235:51
13Alva EliassonD12 (89)24:33+4:028:55
13Kerstin BrunnD70 (14)1:22:09+48:5931:35
14Ingrid Wiklander NylanderD65 (21)45:40+18:3817:10
17Kajsa HedinD40 (73)31:02+6:068:13
18Olof FrænellH55 (93)27:35+5:048:01
20Elin SvenssonD40 (73)31:17+6:218:17
21Astrid RexD16 (120)29:07+5:037:49
23Alex AnderssonH12 (91)23:59+7:538:58
23Tobias EliassonH21-2 (87)31:23+5:036:26
24Jenny ErlandssonD40 (73)32:19+7:238:34
24Alice PalmgrenD18 Elit (47)32:03+6:118:04
24Anders AxlingH21-2 (87)31:25+5:056:27
25Anders ErlandssonH40 (114)31:23+6:436:54
25Axel LundgrenH16 (152)23:51+3:466:12
28Lovisa DufvaD14 (114)25:39+5:098:52
28Mattias LindahlH50-1 (82)33:04+9:398:21
29Herman EliassonH10 (41)28:38+15:0512:57
30Lars HenrikssonH45-1 (82)36:16+9:417:55
32Fredrik GranholmÖppen motion 7 (159)31:48+9:5311:04
32Thomas RexH45-1 (82)36:43+10:088:01
33Gustav FrænellH20 Elit (50)35:19+7:486:36
34Johanna SjölundD21 Elit (66)39:59+8:407:18
34Sara TimnerD40 (73)35:07+10:119:18
36Hannes LindahlH16 (152)24:40+4:356:25
37Mattias LarssonH14 (139)23:51+8:258:29
37Oskar ErlandssonH14 (139)23:51+8:258:29
38Kerstin FrænellD45 (85)37:12+14:3111:50
38Erik ToomingasH21-2 (87)33:56+7:366:58
42Signe FeilD12 (89)31:26+10:5511:25
42Lukas JohanssonÖppen motion 7 (159)34:18+12:2311:57
43Ivar GranholmH12 (91)29:01+12:5510:52
43Kadri KalvoD21 (94)35:45+9:408:53
46Albin KårénH18 Elit (67)36:03+9:197:07
47Karin LarssonD40 (73)38:43+13:4710:16
48Irené LarssonÖppen motion 5 (135)49:14+23:2014:55
48Ebba AnderssonD14 (114)29:29+8:5910:12
52Simon NordlanderH14 (139)25:13+9:478:58
53Anders LindholmH50-1 (82)39:03+15:389:51
53Henrik LundgrenH45-1 (82)45:11+18:369:51
55Torbjörn AnderssonH45-1 (82)45:39+19:049:58
59Anna NordinD50 (78)44:05+21:4714:24
59Elsa GranholmD14 (114)30:59+10:2910:43
64Emil LundgrenH12 (91)33:10+17:0412:25
66Stina LindholmD14 (114)34:41+14:1112:00
67Lena AnderssonD45 (85)48:35+25:5415:28
70Petter ErlandssonH16 (152)26:58+6:537:01
71Hugo NordlanderH14 (139)27:19+11:539:43
73Ana MatkovicD21 (94)41:57+15:5210:26
75Lisa JakobssonD16 (120)38:35+14:3110:22
78Jonne LiukkonenH16 (152)27:39+7:347:12
81Amanda SchönfeldtD16 (120)39:13+15:0910:32
85Alva LarssonD16 (120)40:03+15:5910:45
85Emma JohanssonÖppen motion 5 (135)1:00:31+34:3718:20
89Wilmer RexH14 (139)29:57+14:3110:39
90Ebba LindholmD14 (114)45:45+25:1515:49
95Alice LarssonD14 (114)48:09+27:3916:39
98Julia NordlanderD16 (120)42:32+18:2811:26
104Ylva SandströmD14 (114)57:05+36:3519:45
Fanny VikströmInskolning (11)fullföljt
Klara HedinD10 (46)ej godkänd
Anna WidmanÖppen motion 3 (62)ej godkänd
Clary RexD45 (85)ej godkänd
Nils LundgrenH18 (23)ej start
Olov NorinH14 (139)ej start
Magnus JonssonH45-1 (82)ej start
Wilma LarssonD14 (114)ej start
Jan NordinH60 (80)ej start
Erik NorinH50-1 (82)ej start
Frida VikströmD18 Elit (47)återbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser