Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 25mannamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 25mannamedeln
Arrangörsorganisationer: Attunda OK / Järfälla OK / Sundbybergs IK / Väsby OK
Datum: söndag 7 oktober 2018

Göteborg-Majorna OK

82 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Åsa NordbergD45 (85)22:417:13
2Hanna PerssonD35 (29)26:16+2:117:05
2Ludwig RosénH12 (91)17:39+1:336:36
2Åsa JellvertD50 (78)25:50+3:328:26
3Arvid AronssonH16 (152)21:25+1:205:34
4Louise GötforsD45 (85)24:08+1:277:41
5Kerstin WadmanD20 Elit (30)35:08+2:547:21
5Lisa HolerD21 Elit (66)34:08+2:496:14
6Arvid LiljaU1 (38)17:47+2:309:59
6Yves GänssingerÖppen motion 5 (135)32:51+6:579:57
6Johnny HålsjöH35 (47)30:02+3:066:25
6Fredrik KarlssonH45-2 (83)29:01+2:486:20
7Elsa PerssonU1 (38)17:53+2:3610:02
8Joakim EliassonH21 Elit 2 (45)35:59+2:306:00
8Per SanderH55 (93)25:18+2:477:21
8Robbie AndersonÖppen motion 8 (135)31:08+4:586:16
8Henrik HåkanssonH21-2 (87)29:09+2:495:59
8Jonna Jodal GötforsU1 (38)18:37+3:2010:27
9Axel PerssonH10 (41)18:11+4:388:13
9Felix FalkH18 (23)28:02+4:407:45
9Viktoria TingströmD21 Elit (66)35:10+3:516:25
10Frida NeroD35 (29)30:38+6:338:16
10Petra WernerssonD21 (94)29:19+3:147:17
11Frida AnderssonD18 (27)35:31+5:589:43
11Isak Jodal GötforsU1 (38)18:52+3:3510:35
12Egil EdvardsenH21 Elit 2 (45)36:41+3:126:07
12Runa FremstadD21 Elit (66)35:35+4:166:30
12Isabella LagoD20 (21)39:31+10:3010:46
13Agnes SpånérD20 Elit (30)39:23+7:098:15
13Elisabeth StrandhagenD55 (59)31:02+7:4610:48
13Viktor Jellvert BörjesonH16 (152)22:32+2:275:52
15Anders JohanssonH50-1 (82)28:01+4:367:04
15Helena SellgrenD50 (78)30:39+8:2110:00
15Agneta SanderD55 (59)31:31+8:1510:58
16Anne FarbrotD55 (59)31:42+8:2611:02
16Alva SellgrenD18 Elit (47)30:38+4:467:42
16Ola WallinderH50-1 (82)28:32+5:077:12
17Mats JodalH75 (30)51:38+20:5717:51
19Moa EnmarkD21 Elit (66)36:45+5:266:43
20Klara WallinderD18 (27)43:18+13:4511:51
20Tobias FarbrotH18 (23)48:29+25:0713:25
22Christina HalvarssonD50 (78)31:45+9:2710:22
22Filip ValentinH12 (91)23:50+7:448:55
24Elias NordbergH14 (139)22:15+6:497:55
26Martin IvarssonÖppen motion 8 (135)36:57+10:477:26
27Mikael EliassonH21 Elit (80)38:37+3:305:34
28Wilma RosénD10 (46)28:37+14:0713:29
28Viktor RunnbyH21 Elit (80)38:45+3:385:35
29Måns ÖstmanH21 Elit (80)38:57+3:505:37
29Jan HansenH55 (93)30:01+7:308:43
30Anna WallinD21 Elit (66)39:02+7:437:08
32Daniel ValentinH45-2 (83)37:41+11:288:14
32Daniel WernerssonH21-2 (87)32:55+6:356:45
36Wojciech WiktorH35 (47)41:12+14:168:48
36Ulf AnderssonH55 (93)31:32+9:019:10
36Aina EdgrenD21 Elit (66)40:09+8:507:20
39Daniel MartinssonH21 Elit (80)39:39+4:325:43
43Torbjörn AronssonH55 (93)33:25+10:549:42
43Moa PetterssonD21 Elit (66)41:16+9:577:32
44Anders SpånérH60 (80)40:50+15:1611:02
47Jennifer DavidsonD16 (120)32:26+8:228:43
47Johanna WallinderD50 (78)39:41+17:2312:58
47Ulf BörjessonH40 (114)34:39+9:597:37
50Annika HogedalD55 (59)52:42+29:2618:21
52Thomas GustafssonH50-1 (82)38:42+15:179:46
52Lovisa DavidsonÖppen motion 7 (159)35:59+14:0412:32
53Jolanta GänssingerD21 Elit (66)44:36+13:178:09
54Lucyna WiktorD21 Elit (66)44:38+13:198:09
57Cathrine DavidsonÖppen motion 7 (159)37:02+15:0712:54
62Rasmus ArfwedsonH21-2 (87)39:35+13:158:07
63Annika KuhlinD50 (78)45:51+23:3314:59
65Mattis HallbergH21 Elit (80)46:46+11:396:45
67Mats GustafssonH40 (114)38:55+14:158:34
74Hedda Bergqvist-kringstadD21 (94)42:31+16:2610:34
78Patrik FalkH50-1 (82)1:08:11+44:4617:13
80Michael AnderssonH55 (93)50:18+27:4714:37
89Svetlana KobetsÖppen motion 7 (159)44:05+22:1015:21
115Christer NordbergÖppen motion 7 (159)53:42+31:4718:42
146Ivan MagnussonH16 (152)48:07+28:0212:31
Greta WernerssonInskolning (11)fullföljt
Andreas PerssonH40 (114)ej godkänd
Erik HogedalH18 Elit (67)ej godkänd
Simon NordbergH16 (152)ej start
Thomas SellgrenH55 (93)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser