Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Rolles nattcup, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Rolles nattcup
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 27 september 2017 - onsdag 11 oktober 2017

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Damer Lång

4 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nicolina MobergOK Tyr2:13:22
Paula KlavenessKristinehamns OKutgått
Amanda JanssonOK Djerfej start

Herrar Lång

4 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan SöderlundOK Tyr1:17:57
2Olof SkoglundKils OK1:34:39+16:42
3Per FredbergKristinehamns OK1:36:37+18:40
4Sixten WestlundOK Tyr1:40:32+22:35
5David HenrikssonKristinehamns OK1:47:57+30:00
6Örjan BeckiusOK Tyr1:49:32+31:35
7Olov ÖströmOK Tyr2:13:56+55:59
Jan OlmKils OKutom tävlan
Viktor SkoogKils OKutom tävlan
Oskar EklöfHagaby GoIF Örebroej start
Mats EstéenKlubblösej start
Per JanssonOK Djerfej start

Damer Mellan

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tone HollowellOK Tyr1:15:55
2Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:17:27+1:32
3Lena WesterlundOK Djerf1:27:58+12:03
4Kirsty Mc IntyreOK Tyr2:06:32+50:37
5Heléne SvenssonKristinehamns OK2:09:31+53:36
Karin MoodhOK Tyrej godkänd
Elisabet FalemoKristinehamns OKutom tävlan
Britt-Marie AnderssonOK Amneej start
Lisbeth CelanderKristinehamns OKej start
Anne-Marie ErikssonKristinehamns OKej start
Kristin ErikssonKristinehamns OKej start
Jessica KarlssonOK Torfinnej start
Ellen PelanderOK Djerfej start
Charlotte SkoglundKils OKej start
Eva Thorsell HanssonOK Djerfej start
Anna Weckner WestlundOK Tyrej start
Elisabeth ÖströmOK Tyrej start

Herrar Mellan

3 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:03:00
2Ola HoltbringOK Amne1:12:08+9:08
3Mats VesterbergOK Tyr1:16:48+13:48
4Thomas HollowellOK Tyr1:19:58+16:58
5Ulf SkoglundKils OK1:26:35+23:35
6Ingemar ZiljatOK Djerf1:27:02+24:02
7Jonas LarssonKristinehamns OK1:32:53+29:53
8Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:39:54+36:54
9Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:44:40+41:40
Conny GunnarssonOK Älgenej godkänd
Björn SvenssonOK Djerfej godkänd
Alexander AhlKlubblösutom tävlan
Jens BeironSkattkärrs SOKutom tävlan
Bengt FalemoKristinehamns OKutom tävlan
Lasse HageröKristinehamns OKutom tävlan
Kenneth HagströmOK Letstigenutom tävlan
Tommy HoltbringOK Amneutom tävlan
Ulf NordzellOK Djerfutom tävlan
Erik WennbergSkattkärrs SOKutom tävlan
Stefan WennbergSkattkärrs SOKutom tävlan
Andreas WittskogKlubblösutom tävlan
Ingvar AnderssonOK Amneej start
Mathias BjörklundOK Tyrej start
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OKej start
Christer GillenäsKristinehamns OKej start
Åke GustavssonOK Älgenej start
Risto HakolaKristinehamns OKej start
Bertil JohanssonKristinehamns OKej start
Johan JohanssonKlubblösej start
Rickard JutegrimmKlubblösej start
Tobias KarlssonKlubblösej start
Lars LönnbergKristinehamns OKej start
Tore MartinssonDegerfors OKej start

Prova på

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edvard PelanderOK Djerf29:27
2Edith BergenfurSkattkärrs SOK46:55+17:28
3Anton JohanssonOK Amne1:22:34+53:07
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKutom tävlan
Mikko HekanenKristinehamns OKutom tävlan
Arvid JohanssonOK Djerfutom tävlan
Emelie ForslundKristinehamns OKej start
Gunnel GillenäsKristinehamns OKej start
Jonas OlssonOK Amneej start
Albin RansjöOK Tyrej start
Marie SandgrenKristinehamns OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser