Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pokaljakten Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pokaljakten Final
Arrangörsorganisation: Skattkärrs SOK
Datum: tisdag 5 september 2017

Flickor Vit

2 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva HenricssonOK Tyr21:0110:30
2Maja JohanssonKils OK25:44+4:4312:52
3Izabella LjungbergOK Tyr25:51+4:5012:55
4Wilma JonssonOK Tyr27:16+6:1513:38
5Ida HäggqvistKils OK31:14+10:1315:37
6Nova GynnemoLustens OK31:21+10:2015:40
7Irma ErikssonOK Tyr31:30+10:2915:45
8Elin EdlingOK Älgen32:08+11:0716:04
9Mira KarlströmOK Tyr36:32+15:3118:16
10Alva InelindKils OK38:25+17:2419:12
11Alva RööhsSkattkärrs SOK38:32+17:3119:16
12Tilda KindlundOK Tyr39:10+18:0919:35
13Cornelia RebaneKils OK45:01+24:0022:30
14Alva JonssonSkattkärrs SOK48:40+27:3924:20
15Elsa de la RoséeSkattkärrs SOK48:44+27:4324:22
16Nelly HedbergOK Tyr48:46+27:4524:23
17Tova Andersson-TholenOK Tyr48:49+27:4824:24
18Ellen BjörklundOK Tyr53:09+32:0826:34

Pojkar Vit

2 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RansjöOK Tyr20:2910:14
2Johannes WikstömOK Tyr23:29+3:0011:44
3Dino GöranssonOK Tyr25:57+5:2812:58
4Bure Niss-JonssonOK Tyr25:59+5:3012:59
5Max LagerkvistOK Tyr26:06+5:3713:03
6Henry NordströmKils OK27:10+6:4113:35
7Anton TattiOK Älgen31:14+10:4515:37
8Christoffer EmersjöOK Älgen32:05+11:3616:02
9Klas ErikssonLustens OK32:49+12:2016:24
10Carl EdlingOK Älgen32:56+12:2716:28
11Liam GusafssonOK Älgen34:22+13:5317:11
12Gilbert KarlströmOK Tyr35:05+14:3617:32
12William LundqvistOK Tyr35:05+14:3617:32
14Edvin PerssonOK Tyr36:00+15:3118:00
15Albin GärdestamOK Älgen36:34+16:0518:17
16Alvar EklindOK Tyr37:47+17:1818:53
17Jonatan LennemyrKils OK38:24+17:5519:12
18Birger KarlströmOK Tyr38:35+18:0619:17
19Kevin TolanOK Älgen38:56+18:2719:28
20Hugo StåhlOK Tyr42:20+21:5121:10
21Vincent LjungbergOK Tyr42:46+22:1721:23
22Love de la RoséeSkattkärrs SOK59:53+39:2429:56
23Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK1:13:08+52:3936:34
Arvid ErikssonOK Tyrej godkänd
Melvin GörlenOK Tyrej godkänd
Max LagerkvistOK Tyrutgått

Öppen Vit

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Niss-JonssonOK Tyr32:1116:05
2Isak ForsgrenOK Tyr1:16:31+44:2038:15
Emil ForsgrenOK Tyrej start

Flickor Gul

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina UllerKils OK23:0510:02
2Milla ForkéusOK Tyr25:34+2:2911:06
3Felicia RööhsSkattkärrs SOK32:56+9:5114:19
4Elin BomanSkattkärrs SOK38:30+15:2516:44
5Linnea BjörklundOK Tyr38:58+15:5316:56
6Sara Storm-AnderssonOK Tyr39:25+16:2017:08
7Alva GötbladSkattkärrs SOK49:23+26:1821:28
8Linnea JonssonSkattkärrs SOK50:42+27:3722:02
9Jadwiga BubholzOK Tyr51:15+28:1022:16
10Ella NybergSkattkärrs SOK54:28+31:2323:40
11Lea JohannesdalSkattkärrs SOK1:12:41+49:3631:36

Pojkar Gul

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak HolmgårdKils OK24:2910:38
2Albin IsakssonOK Tyr32:03+7:3413:56
3Oscar AnderssonOK Tyr37:20+12:5116:13
4Simon MolanderLustens OK40:07+15:3817:26
5Gustav NilssonOK Tyr40:25+15:5617:34
6Matteo MobergOK Tyr44:25+19:5619:18
7Ivar WikströmOK Tyr52:00+27:3122:36

Öppen Gul

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas BomanSkattkärrs SOK23:0610:02
2Magnus StåhlOK Tyr27:40+4:3412:01
3Toralf SaetreKils OK37:47+14:4116:25
4Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr42:32+19:2618:29
5Ruben BubholzOK Tyr51:19+28:1322:18
6Monika Karlsson BubholzOK Tyr51:23+28:1722:20

Flickor Orange

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ForsgrenOK Tyr30:1911:13
2Linn AnderssonOK Tyr33:01+2:4212:13
3Klara NordströmKils OK37:45+7:2613:58
4Livia RoweOK Tyr40:54+10:3515:08
5Emma AlfredssonOK Tyr42:13+11:5415:38

Pojkar Orange

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Danilo MobergOK Tyr30:1511:12
2Linus NilssonOK Tyr30:59+0:4411:28
3Anton JonssonOK Tyr32:45+2:3012:07
4Alfred NybergSkattkärrs SOK40:38+10:2315:02
Albert BrohedeOK Tyrej godkänd

Öppen Orange

2 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WikströmKlubblös29:4911:02
2Kjell JohanssonSkattkärrs SOK35:21+5:3213:05
3Jan LöfvenholmSkattkärrs SOK35:31+5:4213:09
4Eva KappelOK Tyr41:22+11:3315:19
5Magnus EklindOK Tyr41:35+11:4615:24
6Isak WikströmOK Tyr44:28+14:3916:28
7Karin MoodhOK Tyr45:54+16:0517:00
8Leif SalinOK Tyr46:10+16:2117:05
9Helene HällmanOK Tyr47:53+18:0417:44
10Elin HäggqvistKils OK49:22+19:3318:17
11Eva TrangiusOK Tyr50:43+20:5418:47
12Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK1:00:29+30:4022:24
13Axel LindOK Tyr1:15:31+45:4227:58
14Eva SvenssonOK Tyr1:17:23+47:3428:39

Flickor Violett

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KindlundOK Tyr37:529:28
2Nicolina MobergOK Tyr38:16+0:249:34
3Elsa AlbinssonOK Tyr43:58+6:0610:59
4Amanda AlfredssonOK Tyr52:04+14:1213:01
5Tove OrdqvistKils OK56:06+18:1414:01

Pojkar Violett

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav PermanOK Tyr30:497:42
2Anton UllerKils OK35:22+4:338:50
3Fredrik HaneOK Tyr39:07+8:189:46
4Tobias HällmanOK Tyr56:32+25:4314:08
Simon AlbinssonOK Tyrej godkänd
William RebaneKils OKej godkänd

Öppen Violett

4 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BrohedeOK Tyr31:257:51
2Lars HolmgårdKils OK36:23+4:589:05
3Malin JonssonOK Tyr36:44+5:199:11
4Henrik GynnemoLustens OK40:38+9:1310:09
5Sverre WikströmOK Tyr40:42+9:1710:10
6Johanna KindlundOK Tyr42:53+11:2810:43
7Jonas UllerKlubblös46:07+14:4211:31
8Anna UllerKils OK47:06+15:4111:46
9Tobias LundqvistOK Tyr50:05+18:4012:31 Ladda ner rutt i gpx-format
10Anna NordströmKils OK51:56+20:3112:59
11Torbjörn MagnussonLustens OK54:33+23:0813:38
12Åke KappelOK Tyr55:51+24:2613:57
13Johanna AlfredssonOK Tyr59:51+28:2614:57
14Hans PerssonOK Älgen1:15:14+43:4918:48
Magnus AlbinssonOK Tyrej godkänd
Niclas MobergOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser