Officiell resultatlista för VOL nr 14

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL nr 14
Arrangörsorganisation: Timrå SOK
Datum: torsdag 14 september 2017

Damer Lång

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulla HellmanSundsvalls OK54:04
2Christina FlordalLjusdals OK54:45+0:41
3Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK57:37+3:33
4Elvy PeterssonSundsvalls OK1:06:43+12:39
5Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:18:00+23:56

Damer Kort

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maja-Lisa BergströmSelånger SOK44:44
2Kerstin BrunnSundsvalls OK44:50+0:06
3Laila NäslundSelånger SOK47:25+2:41
4Barbro LindholmSundsvalls OK57:03+12:19
5Berith LindvallSundsvalls OK59:21+14:37
6Hjördis FridlundKovlands IF1:02:58+18:14

Promenad Alla

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus StrömSundsvalls OK34:21
2Monica ÅkerstedtSundsvalls OK36:24+2:03
3Ingrid AlinSundsvalls OK36:33+2:12
4Anita NorénNjurunda OK42:08+7:47
5Rune FridlundKovlands IF48:25+14:04
6Viola PerssonVK Uvarna55:04+20:43
7Yngve LarssonKovlands IF55:18+20:57
8Sanne AbelssonSundsvalls OK1:05:13+30:52

Herrar Lång

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats AnderssonSelånger SOK32:32
2Sven Erik SundinSelånger SOK34:45+2:13
3Sten Åke VedinSelånger SOK40:56+8:24
4Björn AbelssonSundsvalls OK41:54+9:22
5Jon FlordalLjusdals OK43:19+10:47
6Åke HöglundTimrå SOK43:48+11:16
7Ingmar SöderströmSundsvalls OK47:58+15:26
8Kjell ErikssonVK Uvarna52:47+20:15
9Jim PerssonVK Uvarna1:08:59+36:27
10Sören JanssonSundsvalls OK1:14:58+42:26
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej godkänd
Anders SundbergSelånger SOKutgått
Roland SalomonssonVittjärvs IKej start

Herrar Kort

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tore LundgrenSundsvalls OK35:55
2Bernt NordinVK Uvarna38:25+2:30
3Kjell AnderssonSundsvalls OK38:46+2:51
4Björnar OlssonForsa OK40:02+4:07
5Lars AgåsSundsvalls OK41:44+5:49
6Peter Torbjörn LundinSundsvalls OK42:16+6:21
7Bernt KårbergTimrå SOK44:25+8:30
8Ove PeterssonSundsvalls OK44:26+8:31
9Age JonssonKovlands IF44:34+8:39
10Bengt LarssonKovlands IF49:45+13:50
11Göte BengtssonIF Strategen55:10+19:15
12Stefan WestmanNjurunda OK55:56+20:01
13Gunnar NorénNjurunda OK1:13:31+37:36
14Olle NäslundSelånger SOK1:23:58+48:03
Lennart ÖsterbergSundsvalls OKej godkänd
Gunnar JonssonKovlands IFej godkänd
Bert-Erik BergströmVK Uvarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser