Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sako skogssprint OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sako skogssprint OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: tisdag 12 september 2017

Lätt

1 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo EngbladFrämmestads IK19:2814:31
2Gabriel HogedalVänersborgs SK19:29+0:0114:32
3Nore ModénVänersborgs SK19:35+0:0714:36
4Viggo AnderssonTrollhättans SOK20:02+0:3414:57
5Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK20:15+0:4715:06
6Klara GustafssonFrämmestads IK21:30+2:0216:02
7Amie WahllöfFrämmestads IK22:03+2:3516:27
8Frida KällbergOK Skogsvargarna28:51+9:2321:31
9Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna29:25+9:5721:57
10Malte AnderssonTrollhättans SOK30:05+10:3722:27
11Monika KällbergOK Skogsvargarna34:46+15:1825:56
12Lina Adamsson AndréassonFrämmestads IK37:43+18:1528:08
Alice BjernstrandOK Skogsvargarnaej godkänd

Kort

2 550 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JohanssonTrollhättans SOK24:229:33
2Thomas AnderssonTrollhättans SOK25:13+0:519:53
3Lennart EkvallTrollhättans SOK25:27+1:059:58
4Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna26:36+2:1410:25
5Thomas KarlssonFrämmestads IK26:51+2:2910:31
6Lisa WassénVänersborgs SK29:10+4:4811:26
7Mats HelmerssonOK Skogsvargarna29:11+4:4911:26
8Johan ErikssonOK Skogsvargarna29:43+5:2111:39
9Liam HogedalVänersborgs SK31:34+7:1212:22
10Ida JohanssonFrämmestads IK32:44+8:2212:50
11Johan AnderssonFrämmestads IK33:35+9:1313:10
12Rebecka RundbladFrämmestads IK33:51+9:2913:16
13Julia MattssonTrollhättans SOK34:40+10:1813:35
14Heidi RyrlénFrämmestads IK35:05+10:4313:45
15Gitte KristianssonTrollhättans SOK37:07+12:4514:33
16Usman AfridiTrollhättans SOK37:10+12:4814:34
17Maria TryggöTrollhättans SOK37:49+13:2714:49
18Peter LarssonTrollhättans SOK39:17+14:5515:24
19Alfred LeonTrollhättans SOK43:36+19:1417:05
20Olle MelénTrollhättans SOK44:03+19:4117:16
21Berkley StaggOK Skogsvargarna48:25+24:0318:59
22Matti LindqvistTrollhättans SOK49:10+24:4819:16
23Tilda KartengrenVänersborgs SK50:01+25:3919:36
24Ulrica KartengrenVänersborgs SK50:10+25:4819:40
25Fredrik LeonTrollhättans SOK1:01:09+36:4723:58
26Bertil BorglundTrollhättans SK1:11:54+47:3228:11
Eskil LeonTrollhättans SOKutgått

Lång

4 060 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK21:505:22
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad23:19+1:295:44
3Viktor WassénVänersborgs SK24:17+2:275:58
4Eskil TryggöTrollhättans SOK26:29+4:396:31
5Jesper SjögrenHestra IF28:26+6:367:00
6David AlménTrollhättans SOK32:33+10:438:01
7Björn KristianssonTrollhättans SOK32:44+10:548:03
8Janne MattssonTrollhättans SOK33:01+11:118:07
9Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK33:04+11:148:08
10Jenny NymanVänersborgs SK34:36+12:468:31
11Louise BorgTrollhättans SOK34:43+12:538:33
12Joar TryggöTrollhättans SOK36:03+14:138:52
13Emelie SvalinVänersborgs SK39:51+18:019:48
14Ida KristianssonTrollhättans SOK40:21+18:319:56
15Magnus VedinTrollhättans SOK40:46+18:5610:02
16Martin LarssonHestra IF41:00+19:1010:05
17Per IvarssonTrollhättans SOK42:05+20:1510:21
18Hans KööhlerTrollhättans SOK42:37+20:4710:29
19Alva BjörkTrollhättans SOK45:07+23:1711:06
20Moa ErikssonTrollhättans SOK45:11+23:2111:07
21Martin SchmidmeirFrämmestads IK48:44+26:5412:00
22Karin LaurellOK Flundrehof50:00+28:1012:18
23Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:02:04+40:1415:17
Andreas LindahlFrämmestads IKej godkänd
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Linus KristianssonTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser