Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Hälsingland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Hälsingland
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: fredag 24 augusti 2018

D21

5 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina SvahnIFK Mora OK54:1810:03
2Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK55:29+1:1110:16
Natalia GemperleAlfta-Ösa OKej godkänd
Galina VinogradovaAlfta-Ösa OKej godkänd
Josefine HeikkaAlfta-Ösa OKej start

H21

8 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov EricsonAlfta-Ösa OK1:03:537:47
2Walter LagerhällRehns BK1:07:03+3:108:10
3Marcus LundagårdsAlfta-Ösa OK1:08:22+4:298:20
4Fredrik BromanAlfta-Ösa OK1:09:45+5:528:30
5Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK1:14:51+10:589:07
6Peter KarsboAlfta-Ösa OK1:21:30+17:379:56
7Albin AnderssonSegersta OK1:26:40+22:4710:34
8Björn KarlssonRehns BK1:48:37+44:4413:14
Stefan HedlundAlfta-Ösa OKej start
Erik LundhRehns BKej start

H16

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin BlombergSegersta OK43:209:50
2Jonas BjörsLjusdals OK52:16+8:5611:52
3Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK56:47+13:2712:54
Elis SandbergAlfta-Ösa OKej start

D14

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK22:018:09
2Leija MagnussonAlfta-Ösa OK31:33+9:3211:41
3Ella SandbergAlfta-Ösa OK39:39+17:3814:41

D12

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oline HanssonAlfta-Ösa OK23:529:56
2Lydia PerssonAlfta-Ösa OK1:03:37+39:4526:30

H12

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HanssonAlfta-Ösa OK22:549:32
2Leo MagnussonAlfta-Ösa OK26:44+3:5011:08

D10

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna RydesäterRehns BK19:4911:39
2Linnea UnborgAlfta-Ösa OK32:53+13:0419:20

H10

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred LarssonAlfta-Ösa OK20:5612:18
2Herman LarssonAlfta-Ösa OK27:28+6:3216:09
3Marcus UnborgAlfta-Ösa OK50:04+29:0829:27

D35

4 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela RydesäterRehns BK1:12:5415:11
2Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK1:35:27+22:3319:53

H35

5 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NyholmAlfta-Ösa OK1:06:2512:17
2Magnus UnborgAlfta-Ösa OK1:07:08+0:4312:25
3Claes JohanssonSöderhamns OK1:12:47+6:2213:28
4Joakim LarssonAlfta-Ösa OK1:22:57+16:3215:21 Ladda ner rutt i gpx-format
5Robert BlomSöderhamns OK1:24:46+18:2115:41
Carl LundinAlfta-Ösa OKej start

D45

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK51:1912:30
2Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK1:00:17+8:5814:42
3Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:32:16+40:5722:30

H45

4 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter RydesäterRehns BK53:4111:11
2Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK1:09:45+16:0414:31
3Magnus JohanssonLjusdals OK1:29:29+35:4818:38
4Robert LadängesAlfta-Ösa OK1:33:31+39:5019:28
Sveke JonssonOK Dellenej start

H55

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LindgrenOK Ödmården39:189:35
2Lennart WahlgrenRehns BK47:28+8:1011:34
3Gunnar ForsgrenForsa OK53:07+13:4912:57

H60

4 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante LindgrenKorsnäs IF OK42:2210:20
2Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK47:11+4:4911:30
3Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK48:32+6:1011:50
4Kjell BomanSöderhamns OK53:16+10:5412:59
5Göran EngblomRehns BK56:51+14:2913:51
6Nisse JohanssonRehns BK1:01:01+18:3914:52
7Göran HedmanValbo AIF1:08:57+26:3516:49
8Lennart WinbergHudiksvalls OK1:12:09+29:4717:35

H65

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars EngströmAlfta-Ösa OK43:3712:27
2Sven Bergström TrolinForsa OK45:07+1:3012:53
3Ingvar SöderqvistSöderhamns OK47:29+3:5213:34
4Ivan SöderqvistLjusdals OK51:10+7:3314:37
5Lars EkengrenSöderhamns OK1:28:35+44:5825:18
Olle NyholmAlfta-Ösa OKej godkänd

H70

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Ivar SvenssonRehns BK45:3013:00
2Rune JonssonLjusdals OK51:57+6:2714:50
3Inge PerssonOckelbo OK1:01:41+16:1117:37
Hans OlevikEdsbyns OKej godkänd

U2

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo RydesäterRehns BK26:0115:18

Öppen motion 5

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils BlombergSegersta OK45:5817:01
2Jonas BlombergSegersta OK46:12+0:1417:06

Öppen motion 7

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats JönssonKorsnäs IF OK34:1212:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser