Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fyrklöver final 2017

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fyrklöver final 2017
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: torsdag 7 september 2017

Almby IK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Björn AlpbergÖppen motion 5 (8)34:44+9:3810:45
2Johannes GreenOrange (13)26:16+0:208:07
4Hanna ThuressonÖppen motion 3 (5)52:37+20:1521:12
5Johan AlpbergOrange (13)36:46+10:5011:22
6Astrid KraftGul (10)36:42+14:5014:47
6Daniel KraftOrange (13)37:32+11:3611:37
7Sofia GreenOrange (13)39:35+13:3912:15
8Olof HalfvarssonOrange (13)46:29+20:3314:23
10Jonatan GreenOrange (13)49:34+23:3815:20
11Johan ThuressonOrange (13)52:25+26:2916:13

Fellingsbro GOIF

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Veronica GustavssonÖppen motion 3 (5)42:55+10:3317:18
3Hans ForsbergÖppen motion 3 (5)43:27+11:0517:31
4Mohamad NaheriGrön (15)22:24+6:2012:35
5Roland RohdeÖppen motion 3 (5)54:11+21:4921:50
6Wilma WikströmVit (10)37:38+15:5316:39
7David ElmGul (10)41:02+19:1016:32
7Mo BranzellGrön (15)25:06+9:0214:06
8Mohamed Mahdi RezaiGrön (15)25:08+9:0414:07
9Wilma ForsbergVit (10)1:00:38+38:5326:49
10Zahra SadaatGrön (15)26:34+10:3014:55
10Hampus KällmanVit (10)1:00:45+39:0026:52
11Clara BergmanGrön (15)26:52+10:4815:05
Maryan AbduhalinInskolning (13)fullföljt
Selma AbduhallinInskolning (13)fullföljt
Deni AkhmaldovInskolning (13)fullföljt
Nurit DaidovaInskolning (13)fullföljt
Julia RingabyInskolning (13)fullföljt
Setayesh SadaatInskolning (13)fullföljt
Maria BergmanÖppen motion 5 (8)ej godkänd
Bozigid DaidovaGrön (15)ej godkänd

Garphyttans IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Svante EliassonGul (10)32:34+10:4213:07
Iris DahlbergVit (10)ej start
Marius DahlbergGul (10)ej start

Hagaby GoIF Örebro

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lukas FogelGul (10)24:23+2:319:49
3Edwin SäkerVit (10)25:39+3:5411:20
3Roger EngmanÖppen motion 5 (8)34:46+9:4010:45
4Johan GerdevågÖppen motion 5 (8)35:08+10:0210:52
5Simon EkdahlÖppen motion 5 (8)40:16+15:1012:27
7Julia EkdahlVit (10)44:59+23:1419:54
8Tyra GerdevågVit (10)45:02+23:1719:55
13Edith FållstenOrange (13)59:48+33:5218:30
Fia AnderssonGul (10)ej godkänd
Ellen AnderssonOrange (13)utgått
Ville ÖstlingGul (10)ej start

KFUM Örebro OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1William SeguraOrange (13)25:568:01
3Anton KruseOrange (13)29:21+3:259:05
5Ella KruseGul (10)36:06+14:1414:33
6Robert KruseÖppen motion 5 (8)44:07+19:0113:39
14Rasmus KruseGrön (15)54:55+38:5130:51
Johanna BergOrange (13)ej start
Julia BergOrange (13)ej start

Lindebygdens OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oliver JohnsonGrön (15)16:049:01
1Patrik ThybeckÖppen motion 5 (8)25:067:46
1Axel ThybeckGul (10)21:528:49
1Olle ArnessonÖppen motion 3 (5)32:2213:03
2Oliver ArnessonVit (10)25:10+3:2511:08
4Lovisa ThybeckVit (10)26:30+4:4511:43
5Ingrid ArnessonGrön (15)23:43+7:3913:19
8Penny HaglundGul (10)45:59+24:0718:32
Lowa ArnessonInskolning (13)fullföljt

OK Milan

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fabian LarssonVit (10)21:459:37
2William Sallros LångGrön (15)20:23+4:1911:27
3Felix NordqvistGrön (15)21:03+4:5911:49
4Anton ErikssonOrange (13)36:06+10:1011:10
4Cecilia ErikssonGul (10)35:28+13:3614:18
5Edvin LindhVit (10)28:44+6:5912:42
6Idun LindhGrön (15)24:13+8:0913:36
9Vilma LarssonOrange (13)48:41+22:4515:04
9Alfred EngelbrektssonGrön (15)25:25+9:2114:16
12Axel EnnerdalGrön (15)27:31+11:2715:27
13Vidar SandelinGrön (15)39:07+23:0321:58
Fanny EliassonInskolning (13)fullföljt
Lovis ErikssonInskolning (13)fullföljt
Lukas IsraelssonInskolning (13)fullföljt
Ebbe LarssonInskolning (13)fullföljt
Stella NilssonInskolning (13)fullföljt
Agnes WallinInskolning (13)fullföljt
Arvid LarssonVit (10)ej start

OK Tylöskog

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Tony HolmbergÖppen motion 5 (8)57:23+32:1717:45
12Erika HolmbergOrange (13)57:09+31:1317:41
Viggo HolmbergGul (10)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser