Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 4
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 22 maj 2018

Klass 1

6 420 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro38:356:00
2Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro41:37+3:026:28
3Jacob ErikssonKFUM Örebro OK48:54+10:197:37
4Per EklöfOK Milan49:23+10:487:41
5Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro49:46+11:117:45
6Albin ArleboKFUM Örebro OK51:46+13:118:03
7Martin LarboIFK Lidingö SOK51:53+13:188:04
8Calle OlssonKFUM Örebro OK54:32+15:578:29
9Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro54:45+16:108:31
10Per CarlborgLinköpings OK57:28+18:538:57
11Klas LarssonOK Milan57:59+19:249:01
12William SeguraKFUM Örebro OK1:01:12+22:379:31
13Jonas LindahlOK Milan1:01:58+23:239:39
14Jakob FranssonOK Milan1:03:00+24:259:48
15Daniel GustafssonKFUM Örebro OK1:03:20+24:459:51
16Lisa WesterbergOK Milan1:05:01+26:2610:07
17Anders KallinKFUM Örebro OK1:08:17+29:4210:38
18Anders LarssonOK Milan1:08:58+30:2310:44
19Saga SanderOK Milan1:09:20+30:4510:47
20Andreas MogrenOK Milan1:13:02+34:2711:22
21Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:13:12+34:3711:24
22Hans LibergOK Milan1:14:25+35:5011:35
23Anders ErikssonOK Milan1:31:37+53:0214:16
24Erik KlingLindebygdens OK1:32:01+53:2614:19

Klass 2

4 740 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro44:509:27
2Per HåstlundAlmby IK46:29+1:399:48
3Therese KorkeakoskiOK Milan47:17+2:279:58
4Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro50:51+6:0110:43
5Emil LöthgrenOK Milan51:54+7:0410:56
6Annika BrodinLindebygdens OK52:23+7:3311:03
7Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro52:55+8:0511:09
8Malin WiklundAlmby IK53:21+8:3111:15
9Johan OskarssonLaxå OK54:32+9:4211:30
10Josefine AhlbäckOK Milan54:44+9:5411:32
11Josefin ErlandssonOK Milan54:49+9:5911:33
12Joakim DahlbergAlmby IK54:50+10:0011:34
13Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro54:56+10:0611:35
14Tony MånssonHagaby GoIF Örebro56:14+11:2411:51
15Klas ThybeckLindebygdens OK56:17+11:2711:52
16Linn OlssonHagaby GoIF Örebro56:46+11:5611:58
17Tomas VidfeltLindebygdens OK57:59+13:0912:13
18Jonas KlingLindebygdens OK58:08+13:1812:15
19Niklas SanderOK Milan58:30+13:4012:20
20David MårtenssonGarphyttans IF59:00+14:1012:26
21Thomas JanssonOK Milan59:19+14:2912:30
22Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK1:00:38+15:4812:47
23Sven-Olov WiklundArboga OK1:01:09+16:1912:54
24Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:01:19+16:2912:56
25Mats HastadFellingsbro GOIF1:01:48+16:5813:02
26Sofia CarlssonLindebygdens OK1:03:26+18:3613:22
27Henrik HellborgCentrum OK1:03:47+18:5713:27
28Martin RisbergGarphyttans IF1:03:53+19:0313:28
29Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro1:04:46+19:5613:39
30Karin FägerlindCentrum OK1:05:43+20:5313:51
31Håkan LibergOK Milan1:06:36+21:4614:03
32Håkan FührOrica1:10:04+25:1414:46
33Peder WickströmArboga OK1:11:48+26:5815:08
34Kenneth HagströmOK Letstigen1:12:54+28:0415:22
35Fredrik CampbellAlmby IK1:16:06+31:1616:03
36Håkan SvenssonAlmby IK1:16:33+31:4316:08
37Lars SilvervretOK Hedströmmen1:21:10+36:2017:07
Cecilia SvedinKFUM Örebro OKej godkänd
Lars SchagerströmGarphyttans IFej godkänd

Klass 3

3 450 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KruseKFUM Örebro OK34:199:56 Ladda ner rutt i gpx-format
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan36:08+1:4910:28
3Nicklas GrythOK Milan40:31+6:1211:44
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK41:10+6:5111:55
5Robert KruseKFUM Örebro OK43:01+8:4212:28
6Per-Åke HullAlmby IK43:51+9:3212:42
7Anders RobertssonAlmby IK44:17+9:5812:50
8Per HöglundOK Milan44:26+10:0712:52
9Bo DavidssonSolna OK44:33+10:1412:54
10Karl-Göran WahlströmAlmby IK44:41+10:2212:57
11Karin JohanssonKFUM Örebro OK46:31+12:1213:28
12Åke SundinHällefors OK46:35+12:1613:30
13Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebro47:00+12:4113:37
14Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro47:51+13:3213:52
15Robert LarssonHagaby GoIF Örebro48:00+13:4113:54
16Lars JacobsonOK Milan48:02+13:4313:55
17Helena ErikssonHagaby GoIF Örebro48:49+14:3014:08
18Kristina PetterssonHagaby GoIF Örebro48:55+14:3614:10
19Lars TörnblomHällefors OK49:36+15:1714:22
20Lage JonssonLindebygdens OK49:41+15:2214:24
21Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro49:54+15:3514:27
22Johan LindhagenIFK Brattfors50:00+15:4114:29
23Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebro50:14+15:5514:33
24Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro51:16+16:5714:51
25Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro51:20+17:0114:52
26Håkan MossbergOK Järnbärarna52:35+18:1615:14
27Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro52:44+18:2515:17
28Kjell GustafssonOK Järnbärarna53:02+18:4315:22
29Leif HjulströmOK Milan53:17+18:5815:26
30Jessica NilssonOK Milan53:19+19:0015:27
31Christer TapperOK Milan53:52+19:3315:36
32Niclas RisbergGarphyttans IF54:18+19:5915:44
33Ann-Britt GöranssonAlmby IK54:38+20:1915:50
33Måns BergqvistGarphyttans IF54:38+20:1915:50
35Rasmus DoeringGarphyttans IF54:41+20:2215:51
36Stina JohanssonKFUM Örebro OK54:53+20:3415:54
37Per SundbergGävle OK54:54+20:3515:54
38Leif JohanssonOK Milan57:07+22:4816:33
39Kenneth IsraelssonOK Milan57:13+22:5416:35
40Anna NilssonGarphyttans IF57:23+23:0416:37
41Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro57:26+23:0716:38
42Annika LarssonKFUM Örebro OK58:46+24:2717:02
43Åke MossbergOK Milan58:58+24:3917:05
44Benita MånssonHagaby GoIF Örebro59:10+24:5117:08
45Sanna SanderOK Milan59:41+25:2217:17
46Ulrika SanderOK Milan59:54+25:3517:21
47Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:00:12+25:5317:26
48Ingela PetterssonOK Milan1:01:11+26:5217:44
49Bengt KammerlandOK Milan1:02:19+28:0018:03
50Axel NilssonGarphyttans IF1:02:25+28:0618:05
51Karin NilssonGarphyttans IF1:02:30+28:1118:06
52Lars KarlssonAlmby IK1:03:08+28:4918:17
53Torbjörn JonssonAlmby IK1:03:10+28:5118:18
54Mona HullAlmby IK1:03:43+29:2418:28
55Emelie DjerfGarphyttans IF1:05:08+30:4918:52
56Nelly MårtenssonGarphyttans IF1:05:13+30:5418:54
57Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:06:25+32:0619:15
58Maud MossbergOK Järnbärarna1:07:00+32:4119:25
59Johnny BrandtHällefors OK1:07:16+32:5719:29
60Moa ÅslundKlubblös1:07:58+33:3919:42
61Bosse EngborgHällefors OK1:08:21+34:0219:48
62Peter ÅslundKlubblös1:08:34+34:1519:52
63Lars ÖstlinOK Milan1:08:51+34:3219:57
64Bengt WisénLindebygdens OK1:09:59+35:4020:17
65Henning JanegrenKFUM Örebro OK1:10:05+35:4620:18
66Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:10:06+35:4720:19
67Ing-Marie LindahlOK Milan1:10:13+35:5420:21
68Lars ArleboKFUM Örebro OK1:11:26+37:0720:42
69Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:14:58+40:3921:43
70Mikael MelinOK Milan1:15:08+40:4921:46
71Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro1:16:39+42:2022:13
72Johan JohanssonOK Milan1:20:09+45:5023:13
73Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:21:15+46:5623:33
74Lars-Göran OlssonOK Milan1:36:16+1:01:5727:54
75Lennart GustavssonOK Milan1:36:18+1:01:5927:54
Ingemar WidénKFUM Örebro OKej godkänd
Per-Arne EkbomArboga OKej godkänd
Jan GunnarssonHällefors OKej godkänd
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroutgått

Klass 4

2 440 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK30:0012:17
2Per GustavssonOK Roxen32:33+2:3313:20
3Elin DoeringGarphyttans IF34:18+4:1814:03
4Anna-Lena LundellGävle OK36:07+6:0714:48
5Inga HolmströmOK Milan38:25+8:2515:44
6Jörgen HolmströmOK Milan39:32+9:3216:12
7Maja-Stina GustavssonOK Roxen39:45+9:4516:17
8Jan-Olof SandellOK Milan41:51+11:5117:09
9Cecilia ErikssonOK Milan44:46+14:4618:20
9Carolina ErikssonOK Milan44:46+14:4618:20
11Catharina ModOK Milan44:47+14:4718:21
12Tord OlssonOrica45:38+15:3818:42
12Ritva ValkamaOrica45:38+15:3818:42
14Johnny ErixonFellingsbro GOIF45:47+15:4718:45
15Karin ÖstlinOK Milan48:38+18:3819:55
16Catrine StoltOK Milan48:59+18:5920:04
17Roger GustafssonOK Tisaren49:42+19:4220:22
18Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK50:08+20:0820:32
19Eva KorkeakoskiOK Milan51:34+21:3421:08
20Ella KruseKFUM Örebro OK53:56+23:5622:06
21Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK54:04+24:0422:09
22Cecilia GestssonOK Milan58:25+28:2523:56
23Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:00:26+30:2624:46
24Lena LindgrenOK Järnbärarna1:00:37+30:3724:50
25Roland RohdeFellingsbro GOIF1:03:08+33:0825:52
26Sune JohanssonKFUM Örebro OK1:06:28+36:2827:14
27Erik EricssonKlubblös1:09:59+39:5928:40
28Lotta UllénKlubblös1:10:07+40:0728:44
Marie GustafssonOK Milanutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser