Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 4
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 22 maj 2018

Klasser: Visa alla | 1 | 2 | 3 | 4

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Klass 3

3 450 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Anton KruseKFUM Örebro OK34:19Ladda ner rutt i gpx-format
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan36:08+1:49
3Nicklas GrythOK Milan40:31+6:12
4Weine FredrikssonKFUM Örebro OK41:10+6:51
5Robert KruseKFUM Örebro OK43:01+8:42
6Per-Åke HullAlmby IK43:51+9:32
7Anders RobertssonAlmby IK44:17+9:58
8Per HöglundOK Milan44:26+10:07
9Bo DavidssonSolna OK44:33+10:14
10Karl-Göran WahlströmAlmby IK44:41+10:22
11Karin JohanssonKFUM Örebro OK46:31+12:12
12Åke SundinHällefors OK46:35+12:16
13Håkan SjöbergHagaby GoIF Örebro47:00+12:41
14Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro47:51+13:32
15Robert LarssonHagaby GoIF Örebro48:00+13:41
16Lars JacobsonOK Milan48:02+13:43
17Helena ErikssonHagaby GoIF Örebro48:49+14:30
18Kristina PetterssonHagaby GoIF Örebro48:55+14:36
19Lars TörnblomHällefors OK49:36+15:17
20Lage JonssonLindebygdens OK49:41+15:22
21Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro49:54+15:35
22Johan LindhagenIFK Brattfors50:00+15:41
23Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebro50:14+15:55
24Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro51:16+16:57
25Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro51:20+17:01
26Håkan MossbergOK Järnbärarna52:35+18:16
27Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro52:44+18:25
28Kjell GustafssonOK Järnbärarna53:02+18:43
29Leif HjulströmOK Milan53:17+18:58
30Jessica NilssonOK Milan53:19+19:00
31Christer TapperOK Milan53:52+19:33
32Niclas RisbergGarphyttans IF54:18+19:59
33Ann-Britt GöranssonAlmby IK54:38+20:19
33Måns BergqvistGarphyttans IF54:38+20:19
35Rasmus DoeringGarphyttans IF54:41+20:22
36Stina JohanssonKFUM Örebro OK54:53+20:34
37Per SundbergGävle OK54:54+20:35
38Leif JohanssonOK Milan57:07+22:48
39Kenneth IsraelssonOK Milan57:13+22:54
40Anna NilssonGarphyttans IF57:23+23:04
41Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro57:26+23:07
42Annika LarssonKFUM Örebro OK58:46+24:27
43Åke MossbergOK Milan58:58+24:39
44Benita MånssonHagaby GoIF Örebro59:10+24:51
45Sanna SanderOK Milan59:41+25:22
46Ulrika SanderOK Milan59:54+25:35
47Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:00:12+25:53
48Ingela PetterssonOK Milan1:01:11+26:52
49Bengt KammerlandOK Milan1:02:19+28:00
50Axel NilssonGarphyttans IF1:02:25+28:06
51Karin NilssonGarphyttans IF1:02:30+28:11
52Lars KarlssonAlmby IK1:03:08+28:49
53Torbjörn JonssonAlmby IK1:03:10+28:51
54Mona HullAlmby IK1:03:43+29:24
55Emelie DjerfGarphyttans IF1:05:08+30:49
56Nelly MårtenssonGarphyttans IF1:05:13+30:54
57Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:06:25+32:06
58Maud MossbergOK Järnbärarna1:07:00+32:41
59Johnny BrandtHällefors OK1:07:16+32:57
60Moa ÅslundKlubblös1:07:58+33:39
61Bosse EngborgHällefors OK1:08:21+34:02
62Peter ÅslundKlubblös1:08:34+34:15
63Lars ÖstlinOK Milan1:08:51+34:32
64Bengt WisénLindebygdens OK1:09:59+35:40
65Henning JanegrenKFUM Örebro OK1:10:05+35:46
66Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:10:06+35:47
67Ing-Marie LindahlOK Milan1:10:13+35:54
68Lars ArleboKFUM Örebro OK1:11:26+37:07
69Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:14:58+40:39
70Mikael MelinOK Milan1:15:08+40:49
71Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro1:16:39+42:20
72Johan JohanssonOK Milan1:20:09+45:50
73Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:21:15+46:56
74Lars-Göran OlssonOK Milan1:36:16+1:01:57
75Lennart GustavssonOK Milan1:36:18+1:01:59
Ingemar WidénKFUM Örebro OKej godkänd
Per-Arne EkbomArboga OKej godkänd
Jan GunnarssonHällefors OKej godkänd
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebroutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser