Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 6
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 3 juli 2018

Klass 1

6 640 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus PalmKFUM Örebro OK43:226:31
2Jacob ErikssonKFUM Örebro OK44:22+1:006:40
3Martin LarboIFK Lidingö SOK44:32+1:106:42
4Calle OlssonKFUM Örebro OK46:03+2:416:56
5Per SjögrenKFUM Örebro OK46:29+3:077:00
6Per EklöfOK Milan46:57+3:357:04
7Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF51:10+7:487:42
8Mats WelanderOK Djerf55:17+11:558:19
9Mats GustafssonKFUM Örebro OK57:55+14:338:43
10Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:02:32+19:109:25
11Anders HaglundOK Milan1:02:57+19:359:28
12Martin FagerlundKFUM Örebro OK1:03:55+20:339:37
13Tom KorkeakoskiOK Milan1:05:51+22:299:55
14Patrik ThybeckLindebygdens OK1:07:52+24:3010:13
15Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:08:24+25:0210:18
16Samuel TegmyrOK Djerf1:10:13+26:5110:34
17Elias HaglundOK Djerf1:10:20+26:5810:35
18Josefin ErlandssonOK Milan1:13:20+29:5811:02
19Mats HaglundOK Djerf1:20:08+36:4612:04
20Saga SanderOK Milan1:21:17+37:5512:14

Klass 2

4 630 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JacobssonOK Tisaren28:356:10
2Hugo ÖrnKFUM Örebro OK34:21+5:467:25
3Per HåstlundAlmby IK37:48+9:138:09
4Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro38:23+9:488:17
5Therese KorkeakoskiOK Milan40:57+12:228:50
6Cristoffer StockmanOK Tisaren41:39+13:048:59
7Håkan LibergOK Milan43:41+15:069:26
8Stefan PetterssonHagaby GoIF Örebro44:58+16:239:42
9Anna-Maria BackrydLindebygdens OK45:37+17:029:51
10Annika BrodinLindebygdens OK46:21+17:4610:00
11Reinert HallorOK Tisaren49:16+20:4110:38
12Johan OskarssonLaxå OK49:52+21:1710:46
13Tomas VidfeltLindebygdens OK49:58+21:2310:47
14Mats HastadFellingsbro GOIF50:51+22:1610:58
15Susanne ErikssonOK Milan50:52+22:1710:59
16Sven-Olov WiklundArboga OK51:02+22:2711:01
17Sofia CarlssonLindebygdens OK51:22+22:4711:05
18Zarah Löf-ÖhlinKFUM Örebro OK51:51+23:1611:11
19Klas ThybeckLindebygdens OK52:20+23:4511:18
20Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK53:41+25:0611:35
21Håkan MossbergOK Järnbärarna57:31+28:5612:25
22Mickael GöranssonAlmby IK58:07+29:3212:33
23Niklas SanderOK Milan58:33+29:5812:38
24Filip ÖrnKFUM Örebro OK58:50+30:1512:42
25Henrik HallorLindebygdens OK59:17+30:4212:48
26Lage JonssonLindebygdens OK59:21+30:4612:49
27Niklas DoeringGarphyttans IF59:55+31:2012:56
28Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:14:16+45:4116:02
29Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:26:05+57:3018:35
Bo DavidssonSolna OKej godkänd
Martin RisbergGarphyttans IFej godkänd
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej godkänd

Klass 3

3 240 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KruseKFUM Örebro OK27:008:20
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan30:16+3:169:20
3Nicklas GrythOK Milan31:50+4:509:49
4Torben MalmGarphyttans IF33:11+6:1110:14
5Bruno GöranssonAlmby IK33:55+6:5510:28
6Roberth AnderssonOK Milan34:12+7:1210:33
7Robert LarssonHagaby GoIF Örebro35:31+8:3110:57
8Jessica KorkeakoskiOK Milan36:29+9:2911:15
9Anders ElofssonOK Djerf38:46+11:4611:57
10Bo MagnussonKFUM Örebro OK38:53+11:5312:00
11Bo PetterssonKFUM Örebro OK39:30+12:3012:11
12Karin JohanssonKFUM Örebro OK39:54+12:5412:18
13Leif JohanssonOK Milan40:41+13:4112:33
14Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro40:47+13:4712:35
15Anders RobertssonAlmby IK40:52+13:5212:36
16Niclas RisbergGarphyttans IF40:53+13:5312:37
17Lars JacobsonOK Milan41:23+14:2312:46
18Ingela PetterssonOK Milan41:36+14:3612:50
19Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro41:58+14:5812:57
20Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro42:30+15:3013:07
21Ann-Britt GöranssonAlmby IK42:36+15:3613:08
22Emelie DjerfGarphyttans IF43:13+16:1313:20
22Christian DjerfGarphyttans IF43:13+16:1313:20
24Kenneth IsraelssonOK Milan43:21+16:2113:22
25Stefan ÖbergOK Milan45:46+18:4614:07
26Bosse EngborgHällefors OK46:09+19:0914:14
27Per-Åke HullAlmby IK46:24+19:2414:19
28Maud MossbergOK Järnbärarna46:36+19:3614:22
29Åsa GustafssonOK Milan47:17+20:1714:35
30Erika HolmbergOK Tylöskog47:30+20:3014:39
31Tony HolmbergOK Tylöskog47:50+20:5014:45
32Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro49:13+22:1315:11
33Henry VestergårdAlmby IK49:30+22:3015:16
34Gunnar HaglundOK Milan49:57+22:5715:25
35Jonas ÖrnKFUM Örebro OK50:35+23:3515:36
36Jessica NilssonOK Milan50:41+23:4115:38
37Bengt WisénLindebygdens OK50:51+23:5115:41
38Marit ÄngHagaby GoIF Örebro51:09+24:0915:47
39Inger NicolasKFUM Örebro OK51:10+24:1015:47
40Rolf HelmerssonLindebygdens OK52:28+25:2816:11
41Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro53:18+26:1816:27
42Åke MossbergOK Milan53:53+26:5316:37
43Per-Arne EkbomArboga OK54:10+27:1016:43
44Leif HjulströmOK Milan54:25+27:2516:47
45Monica HallorOK Tisaren54:52+27:5216:56
46Camilla KruseKFUM Örebro OK55:39+28:3917:10
47Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren56:06+29:0617:18
48Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK56:19+29:1917:22
49Eddie IsraelssonLindebygdens OK56:48+29:4817:31
50Anders HolmbergLindebygdens OK57:00+30:0017:35
51Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro57:51+30:5117:51
52Toni AnderssonVästerås SOK59:54+32:5418:29
53Bo WinqvistOK Djerf1:03:36+36:3619:37
54Ann-Sofie BergOK Tisaren1:25:26+58:2626:22
Lennart LundhOK Tisarenej godkänd
Julia GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Ann-Sofi WelanderOK Djerfej godkänd
Sanna SanderOK Milanutgått

Klass 4

2 310 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK20:198:47
2Julia GustafssonKFUM Örebro OK20:20+0:018:48
3Rasmus DoeringGarphyttans IF23:30+3:1110:10
4Viggo HolmbergOK Tylöskog24:06+3:4710:25
5Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro28:42+8:2312:25
6Niklas HagbergKlubblös29:29+9:1012:45
7Bengt KammerlandOK Milan31:19+11:0013:33
8Elin DoeringGarphyttans IF31:42+11:2313:43
9Ylva DoeringGarphyttans IF31:45+11:2613:44
10Cecilia GestssonOK Milan32:33+12:1414:05
11Catrine StoltOK Milan33:20+13:0114:25
12Ida HenriksonHagaby GoIF Örebro35:22+15:0315:18
13Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK38:30+18:1116:40
14Johnny ErixonFellingsbro GOIF38:48+18:2916:47
15Cecilia HolmbergOK Tylöskog39:36+19:1717:08
16Roger GustafssonOK Tisaren39:42+19:2317:11
17Ella KruseKFUM Örebro OK41:34+21:1517:59
18Eva KorkeakoskiOK Milan44:42+24:2319:21
19Sigurd HallorOK Milan47:12+26:5320:25
20Bengt RobertssonAlmby IK48:03+27:4420:48
21Marie GustafssonOK Milan52:02+31:4322:31
22Gary DybeckOK Milan54:06+33:4723:25
Inga-Britt MalmGarphyttans IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser