Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 7
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 10 juli 2018

Klass 1

6 800 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro54:468:03
2Per EklöfOK Milan57:05+2:198:23
3Oskar ArleboKFUM Örebro OK58:25+3:398:35
4Magnus PalmKFUM Örebro OK59:51+5:058:48
5Calle OlssonKFUM Örebro OK1:01:40+6:549:04
6Martin LarboIFK Lidingö SOK1:02:06+7:209:07
7Emil NylinOK Tisaren1:06:11+11:259:43
8Valter PetterssonOK Tisaren1:10:06+15:2010:18
9Erik HarlénKFUM Örebro OK1:14:23+19:3710:56
10Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK1:16:19+21:3311:13
11Martin FagerlundKFUM Örebro OK1:19:09+24:2311:38
12Hans LibergOK Milan1:22:13+27:2712:05
13Örjan VelletKFUM Örebro OK1:23:29+28:4312:16
14Anders HaglundOK Milan1:27:13+32:2712:49
15Patrik ThybeckLindebygdens OK1:30:44+35:5813:20
16Rebecka NylinOK Tisaren1:31:10+36:2413:24
17Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:31:30+36:4413:27
18Evelina EricssonSöders-Tyresö1:32:02+37:1613:32
19Anders LarssonOK Milan1:35:34+40:4814:03
20Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:36:08+41:2214:08
21Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro1:38:20+43:3414:27
22Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro1:38:23+43:3714:28
23Andreas MogrenOK Milan1:40:05+45:1914:43
24Linus MalmKFUM Örebro OK1:41:47+47:0114:58
25Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:46:31+51:4515:39
Anders KallinKFUM Örebro OKej godkänd
John OskarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Anette CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Karl KylbornAlmby IKej godkänd
Nils KylbornAlmby IKej godkänd
Emil AnderssonÄrla IFutgått
Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebroutgått

Klass 2

5 000 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per CarlborgLinköpings OK44:518:58
2Hugo ÖrnKFUM Örebro OK49:48+4:579:57
3Erik HögkvistOK Tyr52:04+7:1310:24
4Ulf LarssonGarphyttans IF53:38+8:4710:43
5Pontus HalldinKFUM Örebro OK54:19+9:2810:51
6Oskar JacobsonOK Milan55:21+10:3011:04
7Anton KruseKFUM Örebro OK56:03+11:1211:12
8Therese KorkeakoskiOK Milan56:16+11:2511:15
9Joakim DahlbergAlmby IK56:28+11:3711:17
10Per HåstlundAlmby IK56:36+11:4511:19
11Cristoffer StockmanOK Tisaren56:58+12:0711:23
12Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro57:28+12:3711:29
13Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro57:37+12:4611:31
14Leif KrügerGarphyttans IF57:54+13:0311:34
15Erik GöthlinKFUM Örebro OK58:06+13:1511:37
16Henrik FranzénAlmby IK59:17+14:2611:51
17Susanne ErikssonOK Milan59:59+15:0811:59
18Annika BrodinLindebygdens OK1:00:31+15:4012:06
19Jonas PetterssonOK Tisaren1:00:51+16:0012:10
20Tomas OlaussonAskersunds OK1:02:42+17:5112:32
21Mattias HanssonOK Djerf1:03:58+19:0712:47
22Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:04:00+19:0912:48
23David MårtenssonGarphyttans IF1:06:18+21:2713:15
24Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:06:23+21:3213:16
25Mattias GustafssonIF Start1:07:21+22:3013:28
26Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK1:07:25+22:3413:29
27Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:08:09+23:1813:37
28Sven-Olov WiklundArboga OK1:08:18+23:2713:39
29Kristin JacobsonKFUM Örebro OK1:08:19+23:2813:39
30Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro1:08:35+23:4413:43
30Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:08:35+23:4413:43
32Elin LindbladOK Djerf1:08:43+23:5213:44
33Henrik OlssonHallstahammars OK1:10:05+25:1414:01
34Håkan FührOrica1:10:17+25:2614:03
34Lars PerssonHagaby GoIF Örebro1:10:17+25:2614:03
36Niklas SanderOK Milan1:10:55+26:0414:11
37Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK1:11:30+26:3914:18
38Malin WiklundAlmby IK1:11:54+27:0314:22
39Håkan LibergOK Milan1:12:19+27:2814:27
40Sofie BodinAlmby IK1:12:39+27:4814:31
41Mickael GöranssonAlmby IK1:12:44+27:5314:32
42Nils-Olof BodinAlmby IK1:12:59+28:0814:35
43Björn AlpbergAlmby IK1:13:06+28:1514:37
44Gunnar JonssonHallstahammars OK1:13:18+28:2714:39
45Tomas VidfeltLindebygdens OK1:13:22+28:3114:40
46Yvonne FranzénAlmby IK1:13:25+28:3414:41
47Sofia CarlssonLindebygdens OK1:13:30+28:3914:42
48Filip ÖrnKFUM Örebro OK1:13:48+28:5714:45
49Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK1:14:05+29:1414:49
50Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:14:07+29:1614:49
51Martin RisbergGarphyttans IF1:15:47+30:5615:09
52Mats HastadFellingsbro GOIF1:16:54+32:0315:22
53Niklas DoeringGarphyttans IF1:19:53+35:0215:58
54Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:25:00+40:0917:00
55Kenneth HagströmOK Letstigen1:25:19+40:2817:03
56Olle MalmKFUM Örebro OK1:28:53+44:0217:46
57Anders LarssonAlmby IK1:29:18+44:2717:51
58Karin FägerlindCentrum OK1:29:44+44:5317:56
59Håkan SvenssonAlmby IK1:30:44+45:5318:08
60Henrik HellborgCentrum OK1:32:01+47:1018:24
61Erik HöglundKlubblös1:39:56+55:0519:59
62Lage JonssonLindebygdens OK1:49:25+1:04:3421:53
63Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro2:16:54+1:32:0327:22
Rasmus PetterssonOK Djerfej godkänd
Sofie FranzénAlmby IKej godkänd
Johan AlpbergAlmby IKej godkänd
Fredrik MalmKFUM Örebro OKej godkänd

Klass 3

3 570 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LindgrenOK Tisaren29:258:14
2Torben MalmGarphyttans IF38:33+9:0810:47
3Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro40:03+10:3811:13
4Erik LisselKlubblös40:23+10:5811:18
5Weine FredrikssonKFUM Örebro OK40:58+11:3311:28
6Anders LarssonHagaby GoIF Örebro41:23+11:5811:35
7Robert KruseKFUM Örebro OK45:00+15:3512:36
8Ingemar ZiljatKristinehamns OK45:20+15:5512:41
9Stefan ÖbergOK Milan45:38+16:1312:46 Ladda ner rutt i gpx-format
10Mats CarlsvärdAlmby IK45:53+16:2812:51
11Anders RobertssonAlmby IK48:45+19:2013:39
12Karl-Göran WahlströmAlmby IK49:09+19:4413:46
12Per-Åke HullAlmby IK49:09+19:4413:46
14Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro49:19+19:5413:48
15Ellinor ErikssonOK Tisaren49:34+20:0913:53
16Morgan SvenssonOK Tisaren50:15+20:5014:04
17Mats NylinOK Tisaren50:16+20:5114:04
18Eddie IsraelssonLindebygdens OK50:34+21:0914:09
19Caroline NKFUM Örebro OK51:34+22:0914:26
20Karin JohanssonKFUM Örebro OK51:47+22:2214:30
21Jessica NilssonOK Milan52:01+22:3614:34
22Barbro IsakssonOK Tisaren52:13+22:4814:37
23Ann-Britt GöranssonAlmby IK52:23+22:5814:40
24Leif JohanssonOK Milan52:31+23:0614:42
25Kenneth IsraelssonOK Milan52:33+23:0814:43
26Åke MossbergOK Milan53:20+23:5514:56
27Pär EvsellOK Letstigen53:38+24:1315:01
28Camilla KruseKFUM Örebro OK53:41+24:1615:02
29Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK54:16+24:5115:12
30Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro54:25+25:0015:14
31Christian DjerfGarphyttans IF54:26+25:0115:14
32Anne BodinAlmby IK55:07+25:4215:26
33Åsa GustafssonOK Milan55:30+26:0515:32
34Maria MagnussonKFUM Örebro OK55:59+26:3415:40
35Runo JohanssonKristinehamns OK56:04+26:3915:42
36Anders ElofssonOK Djerf56:08+26:4315:43
37Jessica KorkeakoskiOK Milan56:45+27:2015:53
38Johan LindhagenIFK Brattfors57:13+27:4816:01
39Larseric LarssonDegerfors OK57:15+27:5016:02
40Tord LidströmHagaby GoIF Örebro57:38+28:1316:08
41Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK57:41+28:1616:09
42Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro57:48+28:2316:11
43Nicklas GrythOK Milan58:01+28:3616:15
44Julia GustafssonKFUM Örebro OK58:04+28:3916:15
45Henry VestergårdAlmby IK58:22+28:5716:20
46Christer TapperOK Milan58:45+29:2016:27
47Niclas RisbergGarphyttans IF59:54+30:2916:46
48Per SundbergGävle OK1:00:06+30:4116:50
49Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:01:47+32:2217:18
50Jens TörnmarckAskersunds OK1:05:45+36:2018:25
51Linda HarlénKFUM Örebro OK1:05:52+36:2718:27
52Bo PetterssonKFUM Örebro OK1:05:56+36:3118:28
53Per HöglundOK Milan1:06:01+36:3618:29
54Bo WinqvistOK Djerf1:06:17+36:5218:34
55Kjell BlomkvistHagaby GoIF Örebro1:07:22+37:5718:52
56Gunnar HaglundOK Milan1:08:42+39:1719:14
57Bengt WisénLindebygdens OK1:09:06+39:4119:21
58Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:10:26+41:0119:43
59Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro1:11:09+41:4419:55
60Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:11:10+41:4519:56
61Axel OlssonHallstahammars OK1:11:43+42:1820:05
62Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:12:14+42:4920:14
63Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:13:09+43:4420:29
64Lars Domstedt DalénOK Letstigen1:14:29+45:0420:51
65Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:15:37+46:1221:10
66Mikael MelinOK Milan1:15:49+46:2421:14
67Jonatan KraftAlmby IK1:17:39+48:1421:45
68Leif HjulströmOK Milan1:19:20+49:5522:13
69Inger NicolasKFUM Örebro OK1:20:21+50:5622:30
70Lars ArleboKFUM Örebro OK1:21:07+51:4222:43
71Emile NicolasKFUM Örebro OK1:21:10+51:4522:44
72Ingela PetterssonOK Milan1:21:57+52:3222:57
73Anders HolmbergLindebygdens OK1:23:20+53:5523:20
74Tommy HaglundKFUM Örebro OK1:24:02+54:3723:32
75Lars KarlssonAlmby IK1:31:37+1:02:1225:39
76Toni AnderssonVästerås SOK1:33:05+1:03:4026:04
77Vilma LarssonOK Milan1:33:41+1:04:1626:14
Agneta HasselkvistOK Milanej godkänd
David BergHagaby GoIF Örebroej godkänd
Ulrika SanderOK Milanej godkänd
Anna GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebroutgått
Anders WahlströmOK Djerfutgått
Emma WahlströmOK Djerfutgått
Gunilla SandströmAlmby IKutgått

Klass 4

2 700 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns BergqvistGarphyttans IF26:509:56
2Axel ThybeckLindebygdens OK31:38+4:4811:42
3Emelie DjerfGarphyttans IF33:46+6:5612:30
4Rasmus DoeringGarphyttans IF33:53+7:0312:32
5Bruno GöranssonAlmby IK37:57+11:0714:03
6Erik NilssonGarphyttans IF39:21+12:3114:34
7Karin NilssonGarphyttans IF41:08+14:1815:14
8Nelly MårtenssonGarphyttans IF42:39+15:4915:47
9Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK42:42+15:5215:48
10Jonna LindbladOK Djerf42:52+16:0215:52
11Axel KylbornAlmby IK43:12+16:2216:00
12Erik KylbornAlmby IK43:15+16:2516:01
13Matthias DahlbergGarphyttans IF44:41+17:5116:32
14Axel NilssonGarphyttans IF45:17+18:2716:46
15Karuna DahlbergGarphyttans IF45:20+18:3016:47
16Daniel KraftAlmby IK45:45+18:5516:56
17Mona HullAlmby IK46:03+19:1317:03
18Harald CarlssonKFUM Örebro OK46:23+19:3317:10
19Melker CarlssonKFUM Örebro OK46:26+19:3617:11
20Kaisa MårtenssonGarphyttans IF46:35+19:4517:15
21Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen47:04+20:1417:25
22Elin DoeringGarphyttans IF48:10+21:2017:50
23Ylva DoeringGarphyttans IF48:12+21:2217:51
24Cecilia GestssonOK Milan48:29+21:3917:57
25Fabian LarssonOK Milan48:36+21:4618:00
26Emma LarssonOK Milan48:40+21:5018:01
27Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK49:14+22:2418:14
28Ann-Sofie BergOK Tisaren49:47+22:5718:26
29Astrid KraftAlmby IK50:30+23:4018:42
30Karin KraftAlmby IK50:31+23:4118:42
31Bengt KammerlandOK Milan50:39+23:4918:45
32Katarina MelinGarphyttans IF50:51+24:0118:50
33Fabian BergqvistGarphyttans IF51:34+24:4419:05
34Mona BergqvistGarphyttans IF51:38+24:4819:07
35Britt-Marie EklöfOK Milan52:37+25:4719:29
36Östen EklöfOK Milan53:56+27:0619:58
37Catrine StoltOK Milan55:02+28:1220:22
38Anna-Lena LundellGävle OK55:25+28:3520:31
39Anna NilssonGarphyttans IF55:41+28:5120:37
40Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK56:56+30:0621:05
41Anna JanegrenKFUM Örebro OK58:34+31:4421:41
42Axel LindbladOK Djerf59:13+32:2321:55
43Marie LindbladOK Djerf59:42+32:5222:06
44Torsten BergstenGarphyttans IF1:00:48+33:5822:31
45Lovisa ThybeckLindebygdens OK1:03:24+36:3423:28
46Ella KruseKFUM Örebro OK1:03:54+37:0423:40
47Henning JanegrenKFUM Örebro OK1:03:59+37:0923:41
48Åke IvanssonDegerfors OK1:05:26+38:3624:14
49Johnny ErixonFellingsbro GOIF1:05:31+38:4124:15
50Bo PetterssonOK Djerf1:05:49+38:5924:22
51Annika KärkkäinenOK Djerf1:05:50+39:0024:22
52Elisabeth ErikssonOK Milan1:06:24+39:3424:35
53Karl EkströmOK Alferna1:09:12+42:2225:37
54Eva KorkeakoskiOK Milan1:09:19+42:2925:40
55Roger GustafssonOK Tisaren1:12:32+45:4226:51
56Oliver ArnessonLindebygdens OK1:13:56+47:0627:22
57Lennart ErikssonOK Milan1:15:02+48:1227:47
58Bengt RobertssonAlmby IK1:15:23+48:3327:55
59Jan-Olof SandellOK Milan1:16:00+49:1028:08
60Marie GustafssonOK Milan1:17:34+50:4428:43
61Evy EkströmOK Alferna1:19:46+52:5629:32
62Arvid LarssonOK Milan1:21:05+54:1530:01
63Lars AlbertssonOK Tylöskog1:24:18+57:2831:13
64Jonathan WikströmKlubblös1:46:14+1:19:2439:20
Lennart SilvénHällefors OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser