Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 8
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 31 juli 2018

Klass 1

6 670 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna44:166:38
2Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro50:00+5:447:29
3Oskar ArleboKFUM Örebro OK51:54+7:387:46
4Per CarlborgLinköpings OK51:58+7:427:47
5Per EklöfOK Milan52:37+8:217:53
6Filip JacobssonOK Tisaren53:48+9:328:03
7Magnus PalmKFUM Örebro OK54:38+10:228:11
8Calle OlssonKFUM Örebro OK55:06+10:508:15
9Martin RegbornHagaby GoIF Örebro57:09+12:538:34
10Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:06:26+22:109:57
11Klas LarssonOK Milan1:07:57+23:4110:11
12Hugo ÖrnKFUM Örebro OK1:08:36+24:2010:17
13Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:09:27+25:1110:24
14Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:11:06+26:5010:39
15William SeguraKFUM Örebro OK1:18:14+33:5811:43
16Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:18:56+34:4011:50
17Tom KorkeakoskiOK Milan1:22:12+37:5612:19
18Anders HaglundOK Milan1:24:19+40:0312:38
19Anders JansHagaby GoIF Örebro1:24:53+40:3712:43
20Hans LibergOK Milan1:26:16+42:0012:56
21Andreas MogrenOK Milan1:28:58+44:4213:20
22Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:36:36+52:2014:28
23Vilma LarssonOK Milan1:41:46+57:3015:15
24Anders LarssonOK Milan1:41:52+57:3615:16
25Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:44:37+1:00:2115:41
Saga SanderOK Milanej godkänd

Klass 2

4 760 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus PetterssonOK Djerf45:579:39
2Oskar JacobsonOK Milan47:24+1:279:57
3Per HåstlundAlmby IK47:33+1:369:59
4Anton KruseKFUM Örebro OK49:10+3:1310:19
5Henrik LindbladOK Djerf49:25+3:2810:22
6Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro50:45+4:4810:39
7Susanne ErikssonOK Milan52:18+6:2110:59
8Anna-Maria BackrydLindebygdens OK52:48+6:5111:05
9Patrik ThybeckLindebygdens OK53:04+7:0711:08
10Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan56:05+10:0811:46
11Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro56:06+10:0911:47
12Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro57:13+11:1612:01
13Joakim DahlbergAlmby IK57:20+11:2312:02
14Filip ÖrnKFUM Örebro OK58:50+12:5312:21
15Josefine AhlbäckOK Milan59:37+13:4012:31
16Kristin JacobsonKFUM Örebro OK1:00:12+14:1512:38
17Niklas SanderOK Milan1:00:18+14:2112:40
18Annika BrodinLindebygdens OK1:00:43+14:4612:45
19Malin WiklundAlmby IK1:00:57+15:0012:48
20Klas ThybeckLindebygdens OK1:01:12+15:1512:51
21Karin FägerlindCentrum OK1:03:08+17:1113:15
22Sofia CarlssonLindebygdens OK1:03:43+17:4613:23
23Henrik HallorLindebygdens OK1:04:04+18:0713:27
24Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:04:34+18:3713:33
25Sven-Olov WiklundArboga OK1:06:39+20:4214:00
26Elin LindbladOK Djerf1:08:00+22:0314:17
27Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:08:01+22:0414:17
28Tomas VidfeltLindebygdens OK1:08:40+22:4314:25
29Lage JonssonLindebygdens OK1:09:00+23:0314:29
30Håkan MossbergOK Järnbärarna1:16:41+30:4416:06
31Håkan LibergOK Milan1:27:20+41:2318:20
32Mats HastadFellingsbro GOIF1:28:41+42:4418:37
33Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:29:00+43:0318:41
Daniel StunzKFUM Örebro OKej godkänd
Maria GustafssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Joel BerringCentrum OKutgått
Mattias GustafssonIF Startutgått

Klass 3

3 400 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK43:0712:40
2Roberth AnderssonOK Milan44:29+1:2213:05
3Anders RobertssonAlmby IK45:01+1:5413:14
4Jan LarssonOK Järnbärarna45:06+1:5913:15
5Tomas DömstedtOK Letstigen47:21+4:1413:55
6Peter ÅslundKFUM Örebro OK47:32+4:2513:58
7Mats V ErikssonHagaby GoIF Örebro47:59+4:5214:06
8Ann-Britt GöranssonAlmby IK48:05+4:5814:08
9Ingemar ZiljatKristinehamns OK48:19+5:1214:12
10Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK48:33+5:2614:16
11Lars JacobsonOK Milan48:55+5:4814:23
12Per-Åke HullAlmby IK49:19+6:1214:30
13Jessica KorkeakoskiOK Milan50:15+7:0814:46
14Robert KruseKFUM Örebro OK50:41+7:3414:54
15Karl-Göran WahlströmAlmby IK51:16+8:0915:04
16Johanna HenrikssonOK Tisaren52:14+9:0715:21
17Johan BergiusVisborgs OK52:30+9:2315:26
18Stefan ÖbergOK Milan52:37+9:3015:28
19Åke MossbergOK Milan53:01+9:5415:35
20Åke StridAlmby IK53:59+10:5215:52
21Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro54:25+11:1816:00
22Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro55:21+12:1416:16
23Kristina PetterssonHagaby GoIF Örebro55:37+12:3016:21
24Helena ErikssonHagaby GoIF Örebro55:41+12:3416:22
25Bosse EngborgHällefors OK56:45+13:3816:41
26Camilla KruseKFUM Örebro OK56:57+13:5016:45
27Stefan PerssonVisborgs OK57:31+14:2416:55
28Christer TapperOK Milan58:17+15:1017:08
29Nicklas GrythOK Milan58:56+15:4917:20
30Julia GustafssonKFUM Örebro OK1:00:35+17:2817:49
31Hans HelmerssonLindebygdens OK1:01:43+18:3618:09
32Runo JohanssonKristinehamns OK1:01:57+18:5018:13
33Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:02:01+18:5418:14
34Ulf NordzellOK Djerf1:02:17+19:1018:19
35Kerstin LarssonOK Milan1:02:27+19:2018:22
36Lina JansHagaby GoIF Örebro1:04:47+21:4019:03
37Elias LarssonOK Järnbärarna1:05:54+22:4719:22
38Johnny BrandtHällefors OK1:06:23+23:1619:31
39Maud MossbergOK Järnbärarna1:07:20+24:1319:48
40Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro1:07:23+24:1619:49
41Morgan JohanssonOK Milan1:08:36+25:2920:10
42Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:10:05+26:5820:36
43Rebecca JanssonOK Milan1:10:30+27:2320:44
44Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:12:48+29:4121:24
45Birgitta JanssonGarphyttans IF1:13:18+30:1121:33
46Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro1:14:43+31:3621:58
47Lars TörnblomHällefors OK1:15:29+32:2222:12
48Gunilla SandströmAlmby IK1:19:42+36:3523:26
49Bengt WisénLindebygdens OK1:19:43+36:3623:26
50Anders HolmbergLindebygdens OK1:20:51+37:4423:46
51Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:22:45+39:3824:20
52Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:23:20+40:1324:30
53Erik JansKlubblös1:24:14+41:0724:46
54Leif ErikssonOK Tisaren1:26:52+43:4525:32
55Ulrika SanderOK Milan1:29:35+46:2826:20
56Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:33:14+50:0727:25
57Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:35:59+52:5228:13
58Bo KällströmOK Milan1:37:09+54:0228:34
59Lars-Åke GöranssonAlmby IK2:09:04+1:25:5737:57
Leif HjulströmOK Milanej godkänd
Sven JacobsonOK Milanej godkänd
Henrik HellborgCentrum OKej godkänd
Lars ArleboKFUM Örebro OKej godkänd
Sofia ErlandssonOK Milanej godkänd
Håkan SvenssonAlmby IKej godkänd
Marie LindbladOK Djerfej godkänd
Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Inga HolmströmOK Milanutgått
Jörgen HolmströmOK Milanutgått
Jan GunnarssonHällefors OKutgått

Klass 4

2 350 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK21:589:20
2Rasmus DoeringGarphyttans IF25:24+3:2610:48
3Christer NälemarkOK Djerf26:14+4:1611:09
4Jonna LindbladOK Djerf28:14+6:1612:00
5Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK30:50+8:5213:07
6Elin DoeringGarphyttans IF31:46+9:4813:31
7Olle HaglundGarphyttans IF33:08+11:1014:05
8Mona HullAlmby IK33:12+11:1414:07
9Nils MogrenHällefors OK34:02+12:0414:28
10Fabian LarssonOK Milan34:09+12:1114:31
11Cecilia GestssonOK Milan34:51+12:5314:49
12Roland RohdeFellingsbro GOIF35:18+13:2015:01
13Ronja NorströmOK Djerf37:39+15:4116:01
14Bengt KammerlandOK Milan39:12+17:1416:40
15Catrine StoltOK Milan40:15+18:1717:07
16Bengt RobertssonAlmby IK40:56+18:5817:25
17Henning JanegrenKFUM Örebro OK41:38+19:4017:42
18Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK41:59+20:0117:51
19Nils SkymbergKFUM Örebro OK42:05+20:0717:54
20Lovisa ThybeckLindebygdens OK42:10+20:1217:56
21Lars SkymbergKFUM Örebro OK42:24+20:2618:02
22Robin NorströmOK Djerf42:44+20:4618:11
23Emma SeguraKFUM Örebro OK46:27+24:2919:45
24Sara FredrikssonKFUM Örebro OK46:31+24:3319:47
25Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro48:44+26:4620:44
26Erik EricssonLindebygdens OK50:44+28:4621:35
27Lotta UllénLindebygdens OK50:54+28:5621:39
28Eva KorkeakoskiOK Milan51:27+29:2921:53
29Lars LindegrenOK Tylöskog53:06+31:0822:35
30Ulla LindegrenOK Tylöskog53:33+31:3522:47
31Johnny ErixonFellingsbro GOIF54:36+32:3823:14
32Roger GustafssonOK Tisaren56:37+34:3924:05
33Moa ÅslundKlubblös1:00:27+38:2925:43
34Lars-Göran OlssonOK Milan1:03:16+41:1826:55
35Lennart GustavssonOK Milan1:03:24+41:2626:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser