Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 11
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 21 augusti 2018

OK Milan

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mio ErikssonKlass 5 (11)23:01+1:0111:33
3Therese KorkeakoskiKlass 2 (38)47:03+3:259:21
3Roberth AnderssonKlass 3 (95)39:42+4:0811:42
3Klas LarssonKlass 2 (38)47:03+3:259:21
4Arvid LarssonKlass 5 (11)25:09+3:0912:38
6Edvin LindhKlass 5 (11)26:09+4:0913:08
8Lovis ErikssonKlass 5 (11)32:45+10:4516:27
9Jan-Åke Stolt KarlssonKlass 2 (38)50:25+6:4710:01
10Molly EklöfKlass 5 (11)51:09+29:0925:42
11Jakob FranssonKlass 3 (95)44:05+8:3113:00
11Helena YourstonKlass 4 (57)30:07+7:0111:43
12Lisa WesterbergKlass 1 (22)1:11:33+18:3010:39
12Mikael VibergKlass 4 (57)30:14+7:0811:45
13Jan-Åke IsraelssonKlass 1 (22)1:11:40+18:3710:40
13Ingela PetterssonKlass 4 (57)31:03+7:5712:04
14Cecilia GestssonKlass 4 (57)32:14+9:0812:32
15Hans LibergKlass 1 (22)1:13:20+20:1710:55
16Anders ErikssonKlass 3 (95)46:32+10:5813:43
17Andreas MogrenKlass 1 (22)1:22:55+29:5212:21
17Åsa WallinKlass 4 (57)33:45+10:3913:07
18Saga SanderKlass 1 (22)1:24:34+31:3112:36
19Josefin ErlandssonKlass 1 (22)1:29:08+36:0513:17
19Vilma LarssonKlass 1 (22)1:29:08+36:0513:17
22Per HöglundKlass 3 (95)47:57+12:2314:08
23Nicklas GrythKlass 3 (95)48:22+12:4814:16
24Inga HolmströmKlass 4 (57)36:23+13:1714:09
26Niklas SanderKlass 2 (38)1:01:58+18:2012:19
27Lars JacobsonKlass 3 (95)49:15+13:4114:31
27Catrine StoltKlass 4 (57)39:15+16:0915:16
29Jessica NilssonKlass 2 (38)1:04:45+21:0712:52
30Cecilia ErikssonKlass 4 (57)41:49+18:4316:16
30Håkan LibergKlass 2 (38)1:06:43+23:0513:15
31Catharina ModKlass 4 (57)42:17+19:1116:27
32Ulrika SanderKlass 3 (95)49:46+14:1214:40
33Karin ÖstlinKlass 4 (57)45:27+22:2117:41
35Marie GustafssonKlass 4 (57)46:51+23:4518:13
40Sigurd HallorKlass 4 (57)51:35+28:2920:04
47Lennart GustavssonKlass 4 (57)55:39+32:3321:39
47Agneta HasselkvistKlass 3 (95)57:53+22:1917:04
48Jessica KorkeakoskiKlass 3 (95)58:13+22:3917:10
49Lars-Göran OlssonKlass 4 (57)55:42+32:3621:40
50Leif JohanssonKlass 3 (95)58:38+23:0417:17
52Johan JohanssonKlass 3 (95)58:47+23:1317:20
54Gunnar HaglundKlass 3 (95)59:14+23:4017:28
56Anton ErikssonKlass 3 (95)59:20+23:4617:30
57Claes WahlbergKlass 4 (57)1:07:06+44:0026:06
57Åsa GustafssonKlass 3 (95)59:32+23:5817:33
58Carolina ErikssonKlass 3 (95)59:42+24:0817:36
61Kerstin LarssonKlass 3 (95)1:01:02+25:2818:00
64Leif HjulströmKlass 3 (95)1:02:30+26:5618:26
67Kenneth IsraelssonKlass 3 (95)1:03:02+27:2818:35
69Morgan JohanssonKlass 3 (95)1:04:31+28:5719:01
75Åke MossbergKlass 3 (95)1:06:33+30:5919:37
87Bo KällströmKlass 3 (95)1:16:59+41:2522:42
88Bengt KammerlandKlass 3 (95)1:27:15+51:4125:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser