Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: lördag 2 september 2017

D21

3 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma NilssonAndrarums IF42:2911:23
2Maria MickelåkerAndrarums IF42:43+0:1411:27
3Johanna HärwellAndrarums IF47:59+5:3012:51

H21

5 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas GustafssonAndrarums IF51:149:14
2Sam ErikssonAndrarums IF51:46+0:329:20
3Patrik LarssonAndrarums IF1:00:37+9:2310:56

D16

3 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara EhrnbornAndrarums IF44:5912:03

H16

3 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ThoressonAndrarums IF49:1513:12

H14

2 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stellan GradinAndrarums IF47:5317:32
2Ludwig AnderssonAndrarums IF51:29+3:3618:51

D12

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma LindvallAndrarums IF39:0519:32

H12

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ThoressonAndrarums IF24:5712:28

H10

1 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfons MickelåkerAndrarums IF25:3817:12
2August HärwellAndrarums IF40:46+15:0827:21

H35

5 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian GlantzAndrarums IF44:238:00
2Magnus HärwellAndrarums IF48:09+3:468:41
3Johan MickelåkerAndrarums IF55:19+10:569:59

D40

3 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela ThoressonAndrarums IF37:4810:08
2Suzanne QvistAndrarums IF49:55+12:0713:22

H40

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GradinAndrarums IF54:3212:23
2Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:02:37+8:0514:13
3Conny ThoressonAndrarums IF1:41:06+46:3422:58

D50

3 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette ThoressonAndrarums IF50:2913:32
2Gudrun NilssonAndrarums IF57:17+6:4815:21

H55

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans PerssonAndrarums IF46:4610:37
2Ingemar NilssonAndrarums IF57:36+10:5013:05
3Kjell VilhelmssonAndrarums IF1:24:47+38:0119:16

D60

2 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina NilssonAndrarums IF49:0417:58
2Gabrielle BrunAndrarums IF52:20+3:1619:10
3Barbro NilssonAndrarums IF1:04:45+15:4123:43

H65

3 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent R NilssonAndrarums IF45:2312:10
2Bengt HanssonAndrarums IF50:47+5:2413:36
Rolf NilssonAndrarums IFej godkänd

H70

3 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Evert  OlssonAndrarums IF44:0711:49
2Jan BergströmAndrarums IF52:54+8:4714:10
Bertil ElmvikAndrarums IFej godkänd

H80

2 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar PerssonAndrarums IF1:00:5222:17
2Mats BerglundAndrarums IF1:09:08+8:1625:19
Nils-Åke NilssonAndrarums IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser