Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idresprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idresprinten
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: måndag 25 juni 2018

D21

2 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK20:118:46
2Jessica TullieDomnarvets GOIF20:49+0:389:03
3Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL21:53+1:429:30
4Myrra CarlssonOK Orion22:10+1:599:38
5Mirjam DalénSala OK23:29+3:1810:12
6Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK24:22+4:1110:35
7Vendula SramkovaHemsedal IL26:35+6:2411:33
8Nina HallorOK Tisaren27:00+6:4911:44
9Josefin ErlandssonOK Milan27:13+7:0211:50
10Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf27:21+7:1011:53
11Lisa WesterbergOK Milan27:32+7:2111:58
12Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK28:06+7:5512:13
13Helena ForsbergSkogslöparna28:43+8:3212:29
14Lenka ZatloukalovaTullinge SK30:11+10:0013:07
15Kajsa SpetzUlricehamns OK31:01+10:5013:29
16Susanne ErikssonOK Milan32:02+11:5113:55
17Hanna MikkolainenValkeakosken Haka38:04+17:5316:33
18Frida KjellmanLidköpings VSK39:14+19:0317:03
19Elina ArvidssonSäterbygdens OK45:06+24:5519:36

H21

2 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Hammaräng GripOK Orion17:326:44
2Oskar AndrénOK Tisaren18:05+0:336:57
3Erik HerneOK Ravinen18:07+0:356:58
4Erik AnderssonOK Orion18:12+0:407:00
5Hugo LillieströmOK Roxen18:24+0:527:04
6Måns SandgrenOK Orion18:28+0:567:06
7Valter PetterssonOK Tisaren18:56+1:247:16
8Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK19:19+1:477:25
9Per EklöfOK Milan19:44+2:127:35
10Johan EdenhamnLänna IF20:20+2:487:49
11Ola AnderssonOK Orion20:21+2:497:49
12Andreas JonssonOK Orion20:41+3:097:57
13Erik FernlundOK Tisaren20:47+3:157:59
14Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna20:54+3:228:02
15Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna21:14+3:428:10
16Gustav OlssonOK Orion21:42+4:108:20
17Tomas HallménOK Tisaren21:50+4:188:23
18Eric BerlinTrollhättans SOK22:07+4:358:30
19Daniel AttåsOK Tisaren24:09+6:379:17
20Lukas OlssonVäsby OK24:29+6:579:25
21Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK24:35+7:039:27
22Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK26:08+8:3610:03
23Emil AlexanderssonStora Tuna OK26:19+8:4710:07
24Joakim OlssonVäsby OK30:13+12:4111:37
Philip PerssonGöteborg-Majorna OKej start
Gustav HindérOK Tisarenej start

D20

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK14:208:25 Ladda ner rutt i gpx-format
2Karin JäderbergAttunda OK29:18+14:5817:14

D18

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia JohanssonOK Skärmen14:408:37
2Tindra HjortFalköpings AIK OK15:11+0:318:55
3Tindra JernströmAvesta OK15:30+0:509:07
4Smilla SandströmSkogslöparna20:06+5:2611:49
5Lisa HallménOK Tisaren22:16+7:3613:05

H18

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan19:438:34
2Zeb PalmHJS-Vansbro OK20:58+1:159:06

D16

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara JohanssonOK Skärmen14:468:41
2Amelie JosefssonSkogslöparna16:46+2:009:51
3Lilian PalmHJS-Vansbro OK16:58+2:129:58
4Agnes MalmgrenOckelbo OK21:03+6:1712:22
5Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL21:46+7:0012:48
6Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK22:52+8:0613:27
7Maja SandvikAttunda OK23:16+8:3013:41
8Klara AnderssonDomnarvets GOIF23:43+8:5713:57
9Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK29:48+15:0217:31

H16

1 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK12:336:58
2Albin GezeliusIFK Mora OK12:41+0:087:02
3Aron ÖstangårdGamleby OK13:26+0:537:27
4Eric HallnerOckelbo OK15:53+3:208:49
5Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro17:25+4:529:40
6Hugo SjödinOK Tisaren19:40+7:0710:55
7Linus BacklundTrollhättans SOK20:02+7:2911:07
8Fredrik JunevikLeksands OK21:10+8:3711:45
9Thobias BrodinIFK Mora OK24:56+12:2313:51
10Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb29:04+16:3116:08
11Egil LissmyrIFK Mora OK30:18+17:4516:50
Seth BorglundHärnösands OKej godkänd
Pontus GustafssonOK Linnéej start

D14

1 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BirkebækStora Tuna OK11:558:30
2Elsa LindahlHärnösands OK13:44+1:499:48
3Ellen FunkeLeksands OK14:47+2:5210:33
4Agnes WallinKorsnäs IF OK14:52+2:5710:37
5Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK15:16+3:2110:54
6Elin BryggarGrycksbo IF OK16:02+4:0711:27
7Alice RytterstedtSkogslöparna16:17+4:2211:37
8Alicia BergkvistVästerbergslagens OL16:24+4:2911:42
9Alva PerboSkogslöparna17:07+5:1212:13
10Karolina AnderssonDalaportens OL17:32+5:3712:31
11Lisa SwartzOK Orion18:06+6:1112:55
12Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb18:30+6:3513:12
13Olga RindeskogVästerbergslagens OL19:25+7:3013:52
14Nova AnundborgSidensjö IK20:06+8:1114:21
15Clara NordströmSkogslöparna20:35+8:4014:42
16Märta SandvikAttunda OK20:57+9:0214:57
17Hanny EdströmHärnösands OK24:44+12:4917:40
18Elmina MolinHärnösands OK35:28+23:3325:20
Elsa KaipeOK Kåreej start
Tuva ÖstangårdGamleby OKej start

H14

1 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KruseKFUM Örebro OK10:117:16
2Victor HanssonOK Löftan10:21+0:107:23
3Simon CorneliussonOK Löftan10:47+0:367:42
4Alfred HallqvistUlricehamns OK11:00+0:497:51
5Tobias JohanssonOK Löftan11:01+0:507:52
6Jon HanssonOK Kåre11:36+1:258:17
7Joel HolmbergUlricehamns OK12:00+1:498:34
8Wille SöderqvistOK Kåre12:38+2:279:01
9Olle DalinOK Kåre12:54+2:439:12
10Jonatan HälldalSkogslöparna13:56+3:459:57
11Edvin LakeSundsvalls OK14:41+4:3010:29
12Samuel StokkelandÅlgård Orientering14:47+4:3610:33
13Nils SwartzOK Orion14:51+4:4010:36
14Viktor ÖhmanSkogslöparna15:04+4:5310:45
15Alfred SjödinOK Tisaren16:06+5:5511:30
16Filip NordströmSkogslöparna16:30+6:1911:47
17Sixten PerssonSkogslöparna17:07+6:5612:13
18Linus SjödénÄlvdalens IF OK19:09+8:5813:40
19Nils EngbergHärnösands OK19:19+9:0813:47
20Karl ForsgrenVästerbergslagens OL20:58+10:4714:58
21Ivar LissmyrIFK Mora OK30:55+20:4422:05
Elias SöderlundSkogslöparnaej godkänd
Albin MalmgrenOckelbo OKej godkänd
Malte AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Erik ÅkermanÄlvdalens IF OKej start
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OKej start
Lukas GustafssonOK Linnéej start
Jakob OlssonOckelbo OKej start

D12

1 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia GustafssonKFUM Örebro OK15:1910:56
2Signe ForsbergSkogslöparna15:33+0:1411:06
3Alva EliassonSundsvalls OK16:18+0:5911:38
4Ella KruseKFUM Örebro OK16:31+1:1211:47
5Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK17:27+2:0812:27
6Linnea JunevikLeksands OK19:07+3:4813:39
7Alice RökenTäby OK19:52+4:3314:11
8Ylva HanssonOK Kåre23:44+8:2516:57
9Hilda TrofastTullinge SK24:56+9:3717:48
10Ada StokkelandÅlgård Orientering25:07+9:4817:56
11Elin GezeliusIFK Mora OK31:26+16:0722:27
12Tuva HolmströmOK Ravinen32:57+17:3823:32

H12

1 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo EkströmOK Tyr11:117:59
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK11:29+0:188:12
3Jens FochsenWaxholms OK11:30+0:198:12
4Liam HälldalSkogslöparna12:39+1:289:02
5Svante SandvikAttunda OK12:56+1:459:14
6Erik PalmVästerås SOK14:43+3:3210:30
7Gustav LübckeOK Ravinen15:13+4:0210:52
8Erik NederheimTäby OK17:45+6:3412:40
9Axel GräfningsGrycksbo IF OK18:48+7:3713:25
10Felix ÖhmanSkogslöparna19:45+8:3414:06
11Martin NilssonSkogslöparna19:50+8:3914:10
12Elliott RehnGränna-Bygdens OK20:43+9:3214:47
13Jacob HolmbergUlricehamns OK23:35+12:2416:50
14Filip HanssonOK Löftan24:39+13:2817:36
15André BergkvistVästerbergslagens OL25:37+14:2618:17
16Titan AnundborgSidensjö IK35:27+24:1625:19
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd
Felix SlagbrandVästerås SOKej godkänd

D10

1 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma DalinOK Kåre12:028:35
2Elin PalmVästerås SOK13:09+1:079:23
3Theia AnundborgSidensjö IK15:16+3:1410:54
4Elsa LakeSundsvalls OK15:41+3:3911:12
5Olivia GustafssonTrollhättans SOK15:46+3:4411:15
6Elvira ÅhlundVänersborgs SK16:01+3:5911:26
7Lovisa PihelOK Tisaren16:47+4:4511:59
8Greta SandvikAttunda OK16:48+4:4612:00
9Alice FunkeLeksands OK17:14+5:1212:18
10Selma LöfqvistVästerås SOK18:06+6:0412:55
11Siri RehnGränna-Bygdens OK18:30+6:2813:12
12Frida HerbstVästerås SOK18:40+6:3813:20
13Moa TimbyUmeå OK20:13+8:1114:26
14Viola HolmströmOK Ravinen20:53+8:5114:55
15Lovisa NederheimTäby OK21:28+9:2615:20
16Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL22:02+10:0015:44
17Allis SjödinOK Tisaren24:14+12:1217:18
18Signe AlbinssonOK Österåker26:07+14:0518:39
19Ida RökenTäby OK29:57+17:5521:23
20Stina PerssonSkogslöparna41:46+29:4429:50
21Lea StokkelandÅlgård Orientering43:22+31:2030:58
22Tea StokkelandÅlgård Orientering1:05:37+53:3546:52
Astrid BurlingFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd

H10

1 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK11:488:25
2Oskar KaipeOK Kåre12:37+0:499:00
3Hugo CorneliussonOK Löftan14:17+2:2910:12
4Herman EliassonSundsvalls OK14:34+2:4610:24
5Ture ForsbergSkogslöparna21:30+9:4215:21
6Johannes HolmbergUlricehamns OK24:37+12:4917:35
7Algot RymanGrycksbo IF OK27:22+15:3419:32

D35

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hana TichovskaSK Praga20:0211:07
2Caroline WestbomOK Österåker27:06+7:0415:03
3Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK28:54+8:5216:03
4Sofia NydahlOK Motala35:01+14:5919:27

H35

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK19:038:16
2Martin TichovskySK Praga22:43+3:409:52
3Johan HerbstVästerås SOK24:46+5:4310:46

D40

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin PerssonSkogslöparna21:3511:59
2Maria Rosén ThelinJönköpings OK22:00+0:2512:13
3Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK27:34+5:5915:18
4Martina GabrielssonTrollhättans SOK31:18+9:4317:23
5Kajsa LakeSundsvalls OK31:59+10:2417:46
6Linda CorneliussonOK Löftan33:31+11:5618:37
7Erika TimbyUmeå OK34:42+13:0719:16
8Kristina ÅhlundVänersborgs SK36:35+15:0020:19
9Sofia HjortFalköpings AIK OK42:19+20:4423:30
Erica LöfqvistVästerås SOKej godkänd

H40

2 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK14:397:19
2Fredrik RosénJönköpings OK14:41+0:027:20
3Patrik SöderqvistOK Kåre15:21+0:427:40
4Pontus FunkeLeksands OK16:58+2:198:29
5Mattias PerssonSkogslöparna17:31+2:528:45
6Peter FredricsonIFK Mora OK17:37+2:588:48
7Bengt HansskeKils OK18:02+3:239:01
8Jonas HälldalSkogslöparna18:16+3:379:08
9Jan HjortFalköpings AIK OK18:55+4:169:27
10Oskar ForsbergSkogslöparna19:09+4:309:34
11Per HolmIFK Mora OK20:18+5:3910:09
12Mattias RehnGränna-Bygdens OK20:39+6:0010:19
13Sturla StokkelandÅlgård Orientering21:15+6:3610:37
14Anders JanssonGrycksbo IF OK22:57+8:1811:28
15Henrik TrofastTullinge SK28:36+13:5714:18
Johan ÅhlundVänersborgs SKej godkänd

D45

1 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK14:048:16
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK14:05+0:018:17
3Annika LundströmSundbybergs IK16:05+2:019:27
4Karin AnderssonOK Tisaren18:46+4:4211:02
5Karolina AnderssonLänna IF19:42+5:3811:35
6Ann RollerJärfälla OK19:46+5:4211:37
7Therese HolmströmOK Ravinen21:50+7:4612:50
8Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro21:55+7:5112:53
9Anna FunkeLeksands OK26:03+11:5915:19
10Magdalena GrunderJärfälla OK29:08+15:0417:08
11Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK29:55+15:5117:35
12Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF45:30+31:2626:45
Anna GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd

H45

2 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric RollerJärfälla OK16:118:05
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK16:39+0:288:19
3Tomas AlbinssonOK Österåker17:11+1:008:35
4Neil MarstonHemsedal IL18:11+2:009:05
5Johan PetterssonOK Motala19:07+2:569:33
6Per HolmbergUlricehamns OK19:09+2:589:34
7Ola TovenKöping-Kolsva OK19:20+3:099:40
8Kristofer ÖhmanSkogslöparna20:21+4:1010:10
9Magnus HanssonOK Löftan20:50+4:3910:25
10Ulrik MagnussonHalmstad OK20:52+4:4110:26
11Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK21:39+5:2810:49
12Per-Johan JosefssonSkogslöparna21:48+5:3710:54
13Andreas GrunderJärfälla OK22:33+6:2211:16
14Börje PerssonOK Ravinen25:10+8:5912:35
15Niklas TimbyUmeå OK25:19+9:0812:39
16Erik BacklundTrollhättans SOK29:00+12:4914:30
Johan HanssonOK Löftanej start
Peter GustafssonOK Linnéej start

D50

1 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK15:169:32
2Inger GuståsLinköpings OK15:48+0:329:52
3Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK16:56+1:4010:35
4Agneta BerlinTrollhättans SOK17:38+2:2211:01
5Annelie JohanssonOK Skärmen18:31+3:1511:34
6Berit GummusIFK Mora OK21:33+6:1713:28
7Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK23:19+8:0314:34
8Åsa Marknell DewittLänna IF23:41+8:2514:48
9Lotta StålVästerbergslagens OL34:05+18:4921:18

H50

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan15:347:47
2Pär StålVästerbergslagens OL17:46+2:128:53
3Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb18:05+2:319:02
4Kennet AnderssonGrycksbo IF OK18:44+3:109:22
5Torbjörn AnderssonOK Motala21:04+5:3010:32
6Ola JernströmAvesta OK22:37+7:0311:18
7Oskar NederheimTäby OK24:40+9:0612:20
8Hans JonssonVäsby OK25:27+9:5312:43
9Jörgen DalénSala OK26:39+11:0513:19
10Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb26:48+11:1413:24
11Stefan SpetzUlricehamns OK29:01+13:2714:30
12Peter ThörnEksjö Garnisons IF35:26+19:5217:43
13Patrik RosénVäxjö OK38:37+23:0319:18
Per GuståsLinköpings OKej start

D55

1 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina BirathStenungsunds OK15:2210:14
2Lena SwartzOK Orion16:07+0:4510:44
2Catharina JäderbergAttunda OK16:07+0:4510:44
4Ylva GrapeDalaportens OL18:55+3:3312:36
5Annlouise AlmqvistIFK Mora OK20:11+4:4913:27
6Inger SkantzLänna IF22:55+7:3315:16
Anna GundSkattkärrs SOKej godkänd

H55

1 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK12:547:35
2Petter GullikstadRøros IL16:55+4:019:57
3Knut EngenRaumar Orientering17:11+4:1710:06
4Mats LagerbladIFK Mora OK18:02+5:0810:36
5Niclas KjellmanLidköpings VSK18:28+5:3410:51
6Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF19:39+6:4511:33
7Björn JäderbergAttunda OK21:23+8:2912:34
8Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK28:24+15:3016:42
Jan HanssonStenungsunds OKej start
Frode SjøvoldRøros ILej start

D60

1 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mirja MikkolainenValkeakosken Haka16:0813:26
2Kane AnderssonIFK Mora OK17:03+0:5514:12
3Kristina TellqvistIK Dran20:56+4:4817:26
4Yvonne TovenKöping-Kolsva OK31:41+15:3326:24

H60

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen KarlssonAttunda OK17:539:56
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung19:23+1:3010:46
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF20:03+2:1011:08
4Roland NorellSöders-Tyresö22:08+4:1512:17

D65

1 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK17:3614:40
2Monica SvärdOK Klemmingen19:49+2:1316:30
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK21:31+3:5517:55
4Lena HedmanHallstahammars OK22:52+5:1619:03
5Mona PetersenOK Motala24:42+7:0620:35
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL25:50+8:1421:31

H65

1 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harry BreilandÅlgård Orientering14:549:18
2Göran LarssonSala OK16:50+1:5610:31
3Ulf KjellinOK Hedströmmen19:57+5:0312:28
4Sven LarssonSärna SK20:49+5:5513:00
5Matts BjörkeSöders-Tyresö21:27+6:3313:24
6Per Erik FogelVästerås SOK22:56+8:0214:20
7Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK24:55+10:0115:34
8Kurt EkbergOK Orinto25:27+10:3315:54
9Göran SvärdOK Klemmingen26:23+11:2916:29
10Hans AnderssonIK Gandvik27:39+12:4517:16

D70

1 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof23:2319:29
2Kerstin JohanssonMarkbygdens OK23:57+0:3419:57
3Annie GunnarstorpOK Motala25:05+1:4220:54
4Kerstin ErnvidUlricehamns OK27:28+4:0522:53
5Margrit EggliFuersten OK Ettingen28:31+5:0823:45
6Eva Marie GranOK Øst33:32+10:0927:56

H70

1 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto15:2310:15
2Karl Evert SvenssonIF Hagen16:04+0:4110:42
3Ingemar LindblomOK Orinto16:46+1:2311:10
4Per-Erik WåhlbergOK Linné16:54+1:3111:16
5Ronald Mc GrailHjärnarps OL17:31+2:0811:40
6Per-Olof FernbergIS Skanne17:56+2:3311:57
7Michael FrenzelLOK Berlin18:22+2:5912:14
8Lars PerssonOK Kompassen18:39+3:1612:26
9Sören AnderssonIK Dran18:49+3:2612:32
10Håkan NilssonMalmö OK19:09+3:4612:46
11Roland EggliFuersten OK Ettingen19:14+3:5112:49
12Keller WernerBjörnbär OK19:36+4:1313:04
13Roland NilssonSOK Viljan19:54+4:3113:16
14Claus PetersenOK Motala20:21+4:5813:34
15Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK20:49+5:2613:52
16Lars TuvessonUlricehamns OK21:34+6:1114:22
17Achim BaderLOK Berlin23:53+8:3015:55
18Kent OlaussonOK Orinto28:37+13:1419:04

D75

1 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK16:0913:27
2Gunborg WestinLeksands OK18:26+2:1715:21
3Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK36:32+20:2330:26
4Ulla NilssonSOK Viljan46:14+30:0538:31

H75

1 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Runo JohanssonKristinehamns OK17:1014:18
2Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik18:28+1:1815:23
3Johnny BrandtHällefors OK19:39+2:2916:22
4Uno BergOK Motala21:06+3:5617:35
5Kurt FredrixonOK Skogshjortarna21:30+4:2017:55
6Erland LingJönköpings OK21:41+4:3118:04
7Amund HerrebrødenOK Øst22:14+5:0418:31
8John VallinOK Hedströmmen25:37+8:2721:20

Öppen motion 1

1 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Neo YngströmOK Tisaren10:557:47
2Alfred PihelOK Tisaren18:04+7:0912:54
3Rasmus KruseKFUM Örebro OK18:52+7:5713:28
4Oskar GustafssonTrollhättans SOK19:00+8:0513:34
5Alma CarlssonKFUM Örebro OK19:09+8:1413:40
6Oskar PihelOK Tisaren20:16+9:2114:28
7Jamie RollerJärfälla OK20:36+9:4114:42
8Leonid RyapolovIFK Mora OK20:39+9:4414:45
9Vera LindbergIFK Göteborg21:24+10:2915:17
10Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK21:27+10:3215:19
11Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK21:36+10:4115:25
11Ture CarlssonKFUM Örebro OK21:36+10:4115:25
13Felix HerbstVästerås SOK22:01+11:0615:43
14Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK22:04+11:0915:45
15Assar Rosén ThelinJönköpings OK22:38+11:4316:10
16Vide ZetterbergOK Djerf23:00+12:0516:25
17Nils ForsgrenVästerbergslagens OL24:49+13:5417:43
18Finn HansskeKils OK25:20+14:2518:05
19Tilde BirkebaekStora Tuna OK26:00+15:0518:34
20Liv SimonsenOK Øst26:14+15:1918:44
21Emilia ErikssonFrösö IF28:42+17:4720:30
22Malva KvithammerWing OK37:16+26:2126:37
23Elin BrohlinOckelbo OK45:12+34:1732:17
24Tilda KindlundOK Tyr46:53+35:5833:29
25Olle RimanGrycksbo IF OK47:39+36:4434:02
26Erik GräfningsGrycksbo IF OK47:52+36:5734:11
27Unni HerrebrødenOK Øst1:09:52+58:5749:54

Öppen motion 3

1 500 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SvenssonFK Herkules14:249:36
2Neo YngströmOK Tisaren16:05+1:4110:43
3Gustav AttåsOK Tisaren17:02+2:3811:21
4Marcus HäggblomSäterbygdens OK18:06+3:4212:04
5Helena FalkTäby OK18:48+4:2412:32
6Jörg ScheffeleOLV ZUG19:51+5:2713:14
7Monika ScheffeleOLV ZUG20:46+6:2213:50
8Helena LindbergIFK Göteborg Orientering22:13+7:4914:48
9Anja MickelsonAvesta OK23:29+9:0515:39
10Annica LübckeOK Ravinen24:48+10:2416:32
11Linus JernströmAvesta OK25:01+10:3716:40
12Øivind  EriksenOK Øst25:17+10:5316:51
13Marie-louise PerssonFK Herkules26:05+11:4117:23
14Arne BerlinTrollhättans SOK27:37+13:1318:24
15Albin SvenssonFK Herkules28:04+13:4018:42
16Björn ÅhsLeksands OK28:09+13:4518:46
17Ove PetterssonIdrefjällens OK28:56+14:3219:17
18Emma HerbstVästerås SOK29:42+15:1819:48
19Olle RingRonneby OK32:32+18:0821:41
20Annika SolbreckLånghundra IF33:28+19:0422:18
21Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK35:33+21:0923:42
22Britt-Marie EkbergOK Orinto36:05+21:4124:03
23Margareta RingRonneby OK36:23+21:5924:15
24Åsa HanssonTullinge SK36:45+22:2124:30
25Maria ZetterströmGrycksbo IF OK37:30+23:0625:00
26Elisabeth ErikssonOK Milan40:57+26:3327:18
27Magnus HallqvistUlricehamns OK42:06+27:4228:04
28Pär WiklundVästerås SOK46:44+32:2031:09
29Harriet RolénOK Älgen48:11+33:4732:07
30Pia WiklundVästerås SOK49:12+34:4832:48
31Siv OlaussonOK Orinto54:40+40:1636:26
32Inger LindblomOK Orinto54:42+40:1836:28
Linda SlagbrandVästerås SOKej godkänd

Öppen motion 9

2 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa AlsiöIF Hagen21:269:44
2Andreas MaxénTimrå SOK21:49+0:239:54
3Olle WindeliusFrosta OK22:48+1:2210:21
4Patrik CorneliussonOK Löftan23:24+1:5810:38
5Johanna KindlundOK Tyr24:35+3:0911:10
6Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK25:31+4:0511:35
7Erika MickelsonAvesta OK26:35+5:0912:04
8Anna-Karin BondessonFrosta OK27:14+5:4812:22
9Lennart MyrehedVandrarringen29:15+7:4913:17
10Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK33:21+11:5515:09
11Tomas SundqvistOK Kåre33:32+12:0615:14
12Erik ÖjeboKFUM Örebro OK33:56+12:3015:25
13Camilla KruseKFUM Örebro OK35:04+13:3815:56
14Päivi MikkolainenValkeakosken Haka36:08+14:4216:25
15Ellinor ErikssonOK Tisaren37:01+15:3516:49
16Robert KruseKFUM Örebro OK41:41+20:1518:56
17Tina LindgrenLinköpings OK44:29+23:0320:13
18Ulf KinertSkogslöparna44:47+23:2120:21
19Eva PålssonIFK Mora OK46:54+25:2821:19
20Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL47:10+25:4421:26
21Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL50:36+29:1022:59
22Nils-Erik BondessonFrosta OK1:03:28+42:0228:50

JK40

4 000 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK29:147:18
2Kalle DalinOK Kåre30:50+1:367:42
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK31:34+2:207:53
4Jonas GustafssonTrollhättans SOK33:30+4:168:22
5Oskar AndrénOK Tisaren33:43+4:298:25
6Tomas HallménOK Tisaren35:58+6:448:59
7Jesper JohanssonOK Löftan36:12+6:589:03
8Magnus JohanssonOK Löftan36:57+7:439:14
9Nils Hammaräng GripOK Orion37:19+8:059:19
10Sofia JohanssonOK Skärmen37:25+8:119:21
11Per EklöfOK Milan38:28+9:149:37
12Simon CorneliussonOK Löftan40:23+11:0910:05
13Robert PalmVästerås SOK40:28+11:1410:07
14Zdenek LiscinskyTullinge SK40:30+11:1610:07
15John SolbreckLånghundra IF40:31+11:1710:07
16Jonas HälldalSkogslöparna40:40+11:2610:10
17Christoffer AndersénVästerås SOK41:11+11:5710:17
18Erik LindgrenOK Tisaren41:20+12:0610:20
18Patrik CorneliussonOK Löftan41:20+12:0610:20
20Torbjörn EngbergHärnösands OK41:21+12:0710:20
21Sebastian KvithammerWing OK41:35+12:2110:23
22Magnus HanssonOK Löftan42:08+12:5410:32
23Simon BörjesonRyda SK42:09+12:5510:32
24Ulrik MagnussonHalmstad OK42:57+13:4310:44
25Samuel StokkelandÅlgård Orientering44:08+14:5411:02
26Peter JunevikLeksands OK44:25+15:1111:06
27Sturla StokkelandÅlgård Orientering44:40+15:2611:10
28Klaus CsúcsIFK Mora OK45:17+16:0311:19
29Mats GustafssonKFUM Örebro OK45:56+16:4211:29
30Love CarlssonOK Orion46:02+16:4811:30
31Emil ArvidssonSäterbygdens OK47:26+18:1211:51
32Anna-Karin BondessonFrosta OK50:31+21:1712:37
33Lars-Erik OlssonOK Tyr50:42+21:2812:40
34Olle WindeliusFrosta OK52:06+22:5213:01
35Johan SwartzOK Orion52:23+23:0913:05
36Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK53:25+24:1113:21
37Ingrid StengårdFältjägarnas IF53:36+24:2213:24
38Mats LagerbladIFK Mora OK53:39+24:2513:24
39Jens FochsenWaxholms OK54:16+25:0213:34
40Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK54:49+25:3513:42
41Ingrid KensbyOK Tyr54:50+25:3613:42
42Anna RökenTäby OK55:00+25:4613:45
43Jimmy PetterssonIFK Göteborg55:38+26:2413:54
44Thomas ArvidssonSäterbygdens OK56:00+26:4614:00
45Maria JunevikLeksands OK56:08+26:5414:02
46Marcus ArnoldssonVästerås SOK1:00:43+31:2915:10
47Sofia GustafssonTrollhättans SOK1:02:13+32:5915:33
48Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK1:02:15+33:0115:33
49Mats KensbyOK Tyr1:03:29+34:1515:52
50Andreas BergLinköpings OK1:04:09+34:5516:02
51Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:06:38+37:2416:39
52Matts BjörkeSöders-Tyresö1:08:27+39:1317:06
53Niclas RökenTäby OK1:10:20+41:0617:35
54Patrik GustafssonSmedjebackens OK1:11:31+42:1717:52
55Katarina SundqvistOK Kåre1:22:27+53:1320:36
56Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:24:23+55:0921:05
57Ingrid TengelandIK Gandvik1:43:52+1:14:3825:58
58Amund HerrebrødenOK Øst2:02:30+1:33:1630:37
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Mikael NilssonSkogslöparnaej godkänd
Jan BergmanOK Kåreej godkänd
Lotta LarssonVästerbergslagens OLej godkänd
Daniel DuhlboIFK Mora OKej godkänd
Eva PalmVästerås SOKej godkänd
Valter PetterssonOK Tisarenej godkänd
Harry BreilandÅlgård Orienteringej godkänd
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd
Anton KällströmSala OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser