Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 26 juni 2018 - torsdag 28 juni 2018

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

8 300 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Catherine TaylorOK Södertörn1:02:477:33
2Fredrika VångellLinköpings OK1:04:03+1:167:43
3Linda LindkvistLeksands OK1:04:14+1:277:44
4Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK1:04:40+1:537:47
5Myrra CarlssonOK Orion1:08:19+5:328:13
6Lisa RisbyOK Kåre1:09:28+6:418:22
7Lisa WesterbergOK Milan1:12:56+10:098:47
8Elin ClassonOK Orinto1:13:04+10:178:48
9Stina GranefeltOK Tyr1:14:10+11:238:56
10Moa GustafssonUddevalla OK1:17:49+15:029:22
11Jessica TullieDomnarvets GOIF1:18:00+15:139:23
12Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:19:10+16:239:32
13Anna HåkanssonOK Kolmården1:20:04+17:179:38
14Josefin ErlandssonOK Milan1:21:16+18:299:47
15Vendula SramkovaHemsedal IL1:23:48+21:0110:05
16Lina NilssonUlricehamns OK1:24:21+21:3410:09
17Emma BergströmVittjärvs IK1:25:09+22:2210:15
18Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK1:27:28+24:4110:32
19Nina HallorOK Tisaren1:27:33+24:4610:32
20Charlotte LindkvistLeksands OK1:30:24+27:3710:53
21Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:43:28+40:4112:27
22Kajsa SpetzUlricehamns OK1:49:20+46:3313:10
Josephine RegnellVäxjö OKej godkänd

H21

11 500 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering59:455:11
2Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:01:10+1:255:19
3Daniel AttåsOK Tisaren1:01:11+1:265:19
4Robbin KantarpÄrla IF1:03:51+4:065:33
5Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:05:00+5:155:39
6Nils SpetzUlricehamns OK1:06:39+6:545:47
7Oskar AndrénOK Tisaren1:06:59+7:145:49
8Per EklöfOK Milan1:09:26+9:416:02
9Ville JohanssonOK Kolmården1:10:30+10:456:07
10Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:11:40+11:556:13
11Mikael AnderssonOK Kolmården1:12:03+12:186:15
12Måns SandgrenOK Orion1:13:58+14:136:25
13Johan OlssonHjobygdens OK1:14:48+15:036:30
14Pelle EngstrandStora Tuna OK1:15:45+16:006:35
15Oscar VångellÄrla IF1:16:29+16:446:39
16Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:16:44+16:596:40
17Fredrik RosénJönköpings OK1:16:49+17:046:40
18Johan HallgrenBjursås OK1:20:34+20:497:00
19Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:21:04+21:197:02
20Per LindmanFinspångs SOK1:21:47+22:027:06
21Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:23:00+23:157:13
22Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna1:23:49+24:047:17
23Ola AnderssonOK Orion1:26:00+26:157:28
24Johan KarlssonOK Kåre1:27:15+27:307:35
25Jonas HjertFalköpings AIK OK1:27:16+27:317:35
26Klas JohanssonOK Kolmården1:29:43+29:587:48
27Emil AlexanderssonStora Tuna OK1:32:59+33:148:05
28Lukas OlssonVäsby OK1:44:56+45:119:07
29Zdenek LiscinskyTullinge SK1:49:20+49:359:30
30Joakim OlssonVäsby OK1:50:00+50:159:33
31Simon BörjesonRyda SK2:02:27+1:02:4210:38
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Erik FernlundOK Tisarenej godkänd
Oskar LeinonenOK Kolmårdenej godkänd
Erik AnderssonOK Orionej godkänd
Philip PerssonGöteborg-Majorna OKej start
Christoffer AndersénVästerås SOKej start
Gustav HindérOK Tisarenej start

D21 Kort

5 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne ErikssonOK Milan46:539:11
2Lenka ZatloukalovaTullinge SK47:54+1:019:23
3Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården1:03:41+16:4812:29
4Hanna MikkolainenValkeakosken Haka1:11:09+24:1613:57
5Embla MorastHaninge SOK1:15:20+28:2714:46
6Elina ArvidssonSäterbygdens OK1:18:52+31:5915:27
Frida IngelssonOckelbo OKej start

D20

5 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mirjam DalénSala OK38:057:28
2Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL44:10+6:058:39
3Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre45:39+7:348:57
4Line SølbergOK Tisaren48:11+10:069:26

H20

7 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Hammaräng GripOK Orion48:246:07
2Erik HerneOK Ravinen49:46+1:226:17
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK50:09+1:456:20
4Simon SchusterIFK Lidingö SOK51:18+2:546:29
5Emil LjungemyrOK Kolmården54:44+6:206:55
6Johan EdenhamnLänna IF55:11+6:476:59
7Hugo LillieströmOK Roxen1:00:24+12:007:38
8Andreas JonssonOK Orion1:10:28+22:048:55
9Egil MorastHaninge SOK1:21:33+33:0910:19
Albin AlsiöIF Hagenej godkänd
Anton KällströmSala OKej start

D18

5 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa AlsiöIF Hagen49:149:39
2Tindra JernströmAvesta OK49:17+0:039:39
3Tindra HjortFalköpings AIK OK57:13+7:5911:13
4Sofia JohanssonOK Skärmen1:09:04+19:5013:32
5Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:15:59+26:4514:53

H18

7 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav OlssonOK Orion44:546:24
2Hugo SetthagenOK Tranan45:16+0:226:28
3Carl JosefssonSävedalens AIK48:04+3:106:52
4Jesper JohanssonOK Löftan49:38+4:447:05
5Zeb PalmHJS-Vansbro OK49:52+4:587:07
6Leo JohanssonOK Kolmården50:58+6:047:16
7Eric BerlinTrollhättans SOK52:40+7:467:31
8Valter PetterssonOK Tisaren54:22+9:287:46
9Andreas NäslundVästerås SOK54:51+9:577:50
Adrian VartiaOK Löftanej start
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start

D17-20 Kort

4 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HallménOK Tisaren54:1912:37
2Karin JäderbergAttunda OK1:26:54+32:3520:12

H17-20 Kort

4 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK1:13:5017:10

D16

4 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK31:106:37
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK43:55+12:459:20
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK47:39+16:2910:08
4Clara JohanssonOK Skärmen49:11+18:0110:27
5Lilian PalmHJS-Vansbro OK51:14+20:0410:54
6Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK54:15+23:0511:32
7Agnes MalmgrenOckelbo OK58:14+27:0412:23
8Emilia KraftIK Uven1:01:49+30:3913:09
9Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:20:51+49:4117:12
Maja SandvikAttunda OKej start

H16

5 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron ÖstangårdGamleby OK44:017:27
2Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK44:21+0:207:31
3Tore PalmgrenSundsvalls OK49:34+5:338:24
4Nils GrimbeckSävedalens AIK50:09+6:088:30
5Eric HallnerOckelbo OK53:41+9:409:05
6Pontus GustafssonOK Linné1:08:57+24:5611:41

H16 Kort

4 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus BacklundTrollhättans SOK48:5311:22

D14

4 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK45:2010:32
2Tuva ÖstangårdGamleby OK46:52+1:3210:53
3Karolina AnderssonDalaportens OL47:48+2:2811:06
4Lisa SwartzOK Orion50:36+5:1611:46
5Olga RindeskogVästerbergslagens OL52:18+6:5812:09
6Alicia BergkvistVästerbergslagens OL59:36+14:1613:51
7Elin JonhedKFUM Örebro OK1:02:53+17:3314:37
8Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF1:05:07+19:4715:08
Elsa KaipeOK Kåreej godkänd

H14

4 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LakeSundsvalls OK31:167:16
2Simon CorneliussonOK Löftan31:20+0:047:17
3Victor HanssonOK Löftan33:27+2:117:46
4Alfred HallqvistUlricehamns OK35:27+4:118:14
5Nils SwartzOK Orion37:58+6:428:49
6Anton KruseKFUM Örebro OK39:09+7:539:06
7Tobias JohanssonOK Löftan39:59+8:439:17
8Markus LjungqvistKexholms SK40:02+8:469:18
9Joel HolmbergUlricehamns OK47:52+16:3611:07
10Linus SjödénÄlvdalens IF OK58:04+26:4813:30
11Samuel StokkelandÅlgård Orientering1:02:23+31:0714:30
12Jon HanssonOK Kåre1:11:10+39:5416:33
Fredrik WestlundKils OKej godkänd
Malte AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Albin MalmgrenOckelbo OKej godkänd
Olle DalinOK Kåreej godkänd
Erik ÅkermanÄlvdalens IF OKej start
Olle HallnerOckelbo OKej start
Anton ForsHJS-Vansbro OKej start
Jakob OlssonOckelbo OKej start
Oskar HanssonAskersunds OKej start

H14 Kort

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GrimbeckSävedalens AIK48:0615:30
2Lukas GustafssonOK Linné1:19:33+31:2725:39

D12

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe ForsbergSkogslöparna30:519:57
2Julia GustafssonKFUM Örebro OK30:59+0:089:59
3Liv PaulerSkogslöparna31:22+0:3110:07
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK32:18+1:2710:25
5Alice RökenTäby OK32:36+1:4510:30
6Ella KruseKFUM Örebro OK32:45+1:5410:33
7Judit WennblomHagaby GoIF Örebro34:50+3:5911:14
8Nova SahlénVästerås SOK36:00+5:0911:36
9Ylva HanssonOK Kåre36:28+5:3711:45
10Malin HållHJS-Vansbro OK36:40+5:4911:49
11Tuva HolmströmOK Ravinen40:33+9:4213:04
12Alva EliassonSundsvalls OK41:21+10:3013:20
13Ebba FlodmanOK Hammaren43:06+12:1513:54
14Ada StokkelandÅlgård Orientering57:08+26:1718:25
15Signe WikstenGävle OK1:04:49+33:5820:54

H12

3 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK20:096:30
2Jens FochsenWaxholms OK22:18+2:097:11
3Erik NederheimTäby OK23:29+3:207:34
4Liam HälldalSkogslöparna24:01+3:527:44
5Martin NilssonSkogslöparna24:08+3:597:47
6Gustav LübckeOK Ravinen26:24+6:158:30
7Svante SandvikAttunda OK27:19+7:108:48
8Malte GranefeltOK Tyr28:15+8:069:06
9Olle VillmanHJS-Vansbro OK28:18+8:099:07
10André BergkvistVästerbergslagens OL28:59+8:509:20
11Hugo EkströmOK Tyr29:04+8:559:22
12Erik PalmVästerås SOK30:46+10:379:55
13Filip HanssonOK Löftan33:26+13:1710:47
14Petter FochsenWaxholms OK35:47+15:3811:32
15Felix LindOK Tyr37:43+17:3412:10
16Viktor JonhedKFUM Örebro OK38:15+18:0612:20
17Elliott RehnGränna-Bygdens OK40:36+20:2713:05
18Albin SvenssonFK Herkules42:03+21:5413:33
19Jacob HolmbergUlricehamns OK44:38+24:2914:23
20William OksvoldOK Kåre44:50+24:4114:27
21Axel JohanssonHJS-Vansbro OK55:02+34:5317:45
22William KraftIK Uven57:36+37:2718:34

H12 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias JohanssonKlubblös14:326:36
2Felix SlagbrandVästerås SOK21:42+7:109:51

D10

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma DalinOK Kåre13:196:03
2Ida PaulerSkogslöparna14:38+1:196:39
3Elin PalmVästerås SOK14:58+1:396:48
4Elsa LakeSundsvalls OK17:25+4:067:55
5Lovisa PihelOK Tisaren18:14+4:558:17
6Greta SandvikAttunda OK18:47+5:288:32
7Elvira ÅhlundVänersborgs SK20:12+6:539:10
8Selma LöfqvistVästerås SOK21:02+7:439:33
9Olivia GustafssonTrollhättans SOK21:04+7:459:34
10Viola HolmströmOK Ravinen21:41+8:229:51
11Frida HerbstVästerås SOK21:48+8:299:54
12Elin ForsHJS-Vansbro OK22:37+9:1810:16
13Ida RökenTäby OK25:29+12:1011:34
14Stina PerssonSkogslöparna26:44+13:2512:09
15Signe AlbinssonOK Österåker28:11+14:5212:48
16Moa TimbyUmeå OK32:11+18:5214:37
Siri RehnGränna-Bygdens OKej godkänd

H10

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK13:376:11
2Hugo CorneliussonOK Löftan14:32+0:556:36
3Herman EliassonSundsvalls OK14:40+1:036:39
4Oskar KaipeOK Kåre15:28+1:517:01
5Karl EmilssonDomnarvets GOIF17:08+3:317:47
6Simon JonhedKFUM Örebro OK17:50+4:138:06
7Johannes HolmbergUlricehamns OK20:37+7:009:22
8Ture ForsbergSkogslöparna22:51+9:1410:23
9Walter OksvoldOK Kåre26:15+12:3811:55

D35

6 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika ÖstmanDomnarvets GOIF46:037:25
2Eva ElfvingDomnarvets GOIF46:56+0:537:34
3Helena ForsbergSkogslöparna49:24+3:217:58
4Emma KantarpÄrla IF59:48+13:459:38
5Erika JanssonRasbo IK1:02:14+16:1110:02
6Caroline WestbomOK Österåker1:06:11+20:0810:40
7Emelie HolmströmKamrat och IF KIF1:08:45+22:4211:05
8Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK1:41:09+55:0616:18
Sofia NydahlOK Motalaej godkänd

H35

7 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK55:597:05
2Martin KarlssonCentrum OK1:14:05+18:069:22

D40

5 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla SahlénVästerås SOK48:309:42
2Åsa PaulerSkogslöparna48:48+0:189:45
3Eva PalmVästerås SOK49:15+0:459:51
4Sara TimnerSundsvalls OK49:18+0:489:51
5Karin ArvidssonSkogslöparna51:41+3:1110:20
6Karin PerssonSkogslöparna53:55+5:2510:47
7Maria Rosén ThelinJönköpings OK53:57+5:2710:47
8Ylva FornanderVästerbergslagens OL56:20+7:5011:16
9Sofia LundbergOK Renen1:02:48+14:1812:33
10Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK1:06:32+18:0213:18
11Sofia HjortFalköpings AIK OK1:10:50+22:2014:10
12Kajsa LakeSundsvalls OK1:11:04+22:3414:12
13Stina BorängSnättringe SK1:12:58+24:2814:35
14Lina JonhedKFUM Örebro OK1:16:23+27:5315:16
Helena AnderssonFK Friskus-Varbergej godkänd

H40

7 800 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Börje PaulerSkogslöparna45:545:53
2Per HolmIFK Mora OK47:45+1:516:07
3Tobias EliassonSundsvalls OK52:58+7:046:47
4Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK53:04+7:106:48
5Jonas HälldalSkogslöparna53:38+7:446:52
6Jörgen GranefeltOK Tyr54:53+8:597:02
7Anders OksvoldOK Kåre57:50+11:567:24
8Lars JonhedKFUM Örebro OK57:57+12:037:25
9Jonas LundbergOK Renen58:17+12:237:28
10Mats GustafssonKFUM Örebro OK58:51+12:577:32
11Tomas HenrikssonAttunda OK59:51+13:577:40
12Mattias PerssonSkogslöparna1:01:05+15:117:49
13Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK1:01:51+15:577:55
14Oskar ForsbergSkogslöparna1:02:59+17:058:04
15Sturla StokkelandÅlgård Orientering1:06:04+20:108:28
16Mattias LöfqvistVästerås SOK1:07:05+21:118:36
17Henrik WåhlströmIF Thor1:07:37+21:438:40
18Jan HjortFalköpings AIK OK1:08:40+22:468:48
19Patrik CorneliussonOK Löftan1:13:17+27:239:23
20Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:13:34+27:409:25
21Per OksvoldCentrum OK1:14:13+28:199:30 Ladda ner rutt i gpx-format
22Bengt HansskeKils OK1:20:31+34:3710:19
23Peter GrimbeckSävedalens AIK1:40:09+54:1512:50
24Urban SärnbrinkOK Tisaren1:45:28+59:3413:31

D45

4 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK35:018:08
2Annika LundströmSundbybergs IK39:43+4:429:14
3Anna RökenTäby OK45:36+10:3510:36
4Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK46:15+11:1410:45
5Johanna HallqvistUlricehamns OK49:47+14:4611:34
6Magdalena GrunderJärfälla OK51:32+16:3111:59
7Therese HolmströmOK Ravinen51:55+16:5412:04
8Ann RollerJärfälla OK57:50+22:4913:26
9Mari KraftIK Uven59:09+24:0813:45
10Marie-louise PerssonFK Herkules1:00:21+25:2014:02
11Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:00:37+25:3614:05
12Erica HållHJS-Vansbro OK1:03:50+28:4914:50
13Sofia GustafssonTrollhättans SOK1:09:41+34:4016:12
14Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:11:59+36:5816:44
15Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:18:38+43:3718:17
16Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:40:21+1:05:2023:20
Karolina AnderssonLänna IFej godkänd

H45

6 900 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna40:535:55
2Martin JönssonFK Friskus-Varberg44:54+4:016:30
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr46:05+5:126:40
4Ola JodalGöteborg-Majorna OK47:40+6:476:54
5Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK50:01+9:087:14
6Tomas AlbinssonOK Österåker50:04+9:117:15
7John SolbreckLånghundra IF51:01+10:087:23
8Neil MarstonHemsedal IL52:22+11:297:35
9Per HolmbergUlricehamns OK52:37+11:447:37
10Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering55:47+14:548:05
11Magnus HanssonOK Löftan56:17+15:248:09
12Henrik MorastHaninge SOK56:45+15:528:13
13Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK58:24+17:318:27
14Ola TovenKöping-Kolsva OK59:45+18:528:39 Ladda ner rutt i gpx-format
15Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:00:09+19:168:43
16Fredrik MorastHaninge SOK1:02:25+21:329:02
17Anders SahlénVästerås SOK1:05:01+24:089:25
18Johan PetterssonOK Motala1:07:13+26:209:44
19Mikael LindOK Tyr1:07:25+26:329:46
20Erik BacklundTrollhättans SOK1:09:32+28:3910:04
21Andreas GrunderJärfälla OK1:10:24+29:3110:12
22Björn JanssonVäsby OK1:12:20+31:2710:28
23Peter GustafssonOK Linné1:14:12+33:1910:45
24Börje PerssonOK Ravinen1:15:12+34:1910:53
25Niklas TimbyUmeå OK1:18:45+37:5211:24
26Ulrik MagnussonHalmstad OK1:18:56+38:0311:26
27Johan SwartzOK Orion1:19:01+38:0811:27
28Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:20:11+39:1811:37
Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarnaej godkänd
Johan HanssonOK Löftanej start

D50

4 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hana TichovskaSK Praga31:037:23
2Anna Von KrusenstiernaOK Kåre35:06+4:038:21
3Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK35:10+4:078:22
4Anette PalmHJS-Vansbro OK38:50+7:479:14
5Lena RegnellVäxjö OK39:41+8:389:26
6Berit GummusIFK Mora OK41:58+10:559:59
7Maria EngbergKorsnäs IF OK44:49+13:4610:40
8Åsa AlsiöIF Hagen46:31+15:2811:04
9Elisabet ElmertoftNorbergs OK50:09+19:0611:56
10Lottie LindOK Tyr51:58+20:5512:22
11Annelie JohanssonOK Skärmen53:27+22:2412:43
12Agneta BerlinTrollhättans SOK54:00+22:5712:51
13Åsa Marknell DewittLänna IF55:13+24:1013:08
14Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK55:39+24:3613:15
15Silvia Schneider-SchiessLG Stettlen57:51+26:4813:46
16Carina NilssonTäby OK1:19:25+48:2218:54
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Lotta StålVästerbergslagens OLej start

H50

6 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK36:135:50
2Ola JernströmAvesta OK37:02+0:495:58
3Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK39:26+3:136:21
4Robert PalmVästerås SOK39:58+3:456:26
5Kennet AnderssonGrycksbo IF OK44:35+8:227:11
6Magnus JohanssonOK Löftan46:16+10:037:27
7Fredrik WikstenGävle OK47:22+11:097:38
8Magnus BergmanOK Kåre47:48+11:357:42
9Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering50:11+13:588:05
10Stefan SchwarzenbergerLG Stettlen51:09+14:568:15
11Pär StålVästerbergslagens OL52:09+15:568:24 Ladda ner rutt i gpx-format
12Tommy BäckOK Kullingshof52:47+16:348:30
13Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK53:54+17:418:41
14Eric RollerJärfälla OK55:19+19:068:55
15Ulf K. RaskIFK Mora OK57:39+21:269:17
16Peter BergkvistVästerbergslagens OL59:09+22:569:32
17Mats LjungqvistKexholms SK59:39+23:269:37
18Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:00:22+24:099:44
19Oskar NederheimTäby OK1:04:00+27:4710:19
20Stefan SpetzUlricehamns OK1:04:39+28:2610:25
21Hans JonssonVäsby OK1:08:32+32:1911:03
22Patrik RosénVäxjö OK1:09:25+33:1211:11
23Torbjörn AnderssonOK Motala1:09:39+33:2611:14
24Mats ErkersLeksands OK1:12:55+36:4211:45
25Mikael NilssonSkogslöparna1:16:33+40:2012:20
26Jörgen DalénSala OK1:32:17+56:0414:53

D55

4 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK32:467:48
2Catharina JäderbergAttunda OK35:17+2:318:24
3Ingrid KensbyOK Tyr35:49+3:038:31
4Lena SwartzOK Orion41:19+8:339:50
5Christina BirathStenungsunds OK41:45+8:599:56
6Ylva GrapeDalaportens OL42:54+10:0810:12
7Pia VångellLinköpings OK45:12+12:2610:45
8Annlouise AlmqvistIFK Mora OK45:45+12:5910:53
9Anna GundSkattkärrs SOK49:40+16:5411:49
10Inger SkantzLänna IF56:11+23:2513:22
11Katarina SundqvistOK Kåre58:36+25:5013:57
12Minna SeirHSOK.dk1:07:08+34:2215:59

H55

5 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas LöwegrenStora Tuna OK33:376:06
2Anders BergLinköpings OK33:40+0:036:07
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK38:47+5:107:03
4Anders LundJärfälla OK40:36+6:597:22
5Martin TichovskySK Praga43:44+10:077:57
6Jan HanssonStenungsunds OK45:09+11:328:12
7Bosse WiggeDomnarvets GOIF48:17+14:408:46
8Thomas ArvidssonSäterbygdens OK49:42+16:059:02
9Björn JäderbergAttunda OK52:42+19:059:34
10Mats KensbyOK Tyr56:49+23:1210:19
11Knut EngenRaumar Orientering58:23+24:4610:36
12Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:06:55+33:1812:10
13Ingemar MånssonRonneby OK1:09:39+36:0212:39
14Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:09:57+36:2012:43
Mats ErikssonGöteborg-Majorna OKej start

D60

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kane AnderssonIFK Mora OK41:0511:24
2Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK54:28+13:2315:07
3Yvonne TovenKöping-Kolsva OK57:59+16:5416:06
4Mirja MikkolainenValkeakosken Haka1:02:25+21:2017:20
5Marianne BandixenOLG Pfäffikon1:08:53+27:4819:08

H60

5 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen KarlssonAttunda OK42:048:24
2Anders FriesUmeå OK42:43+0:398:32
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF43:59+1:558:47
4Arne HolmerIFK Mora OK44:44+2:408:56
5Thom SandvikAvesta OK45:35+3:319:07
6Anders BjörklundSävedalens AIK46:44+4:409:20
7Thomas HjertFalköpings AIK OK49:51+7:479:58
8Torben SeirHSOK.dk51:46+9:4210:21
9Sönke BandixenOLG Pfäffikon51:59+9:5510:23
10Roland NorellSöders-Tyresö53:10+11:0610:38
11Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:04:07+22:0312:49
12Tomas VångellLinköpings OK1:06:44+24:4013:20

D65

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK56:0315:34
2Mona ForsbergNyköpings OK1:01:10+5:0716:59
3Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:01:58+5:5517:12
4Lena HedmanHallstahammars OK1:05:14+9:1118:07
5Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:14:02+17:5920:33
6Monica SvärdOK Klemmingen1:17:08+21:0521:25
Catherine DawsonGafanhoriej start

H65

4 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSala OK39:489:02
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK41:49+2:019:30
3Mats AnderssonSelånger SOK42:04+2:169:33
4Per Erik FogelVästerås SOK42:05+2:179:33
5Tomas OlaussonAskersunds OK42:30+2:429:39
6Harry BreilandÅlgård Orientering42:32+2:449:40
7Jan ÅsbergHäverödals SK42:55+3:079:45
8Anders Stefan VestlundOK Kåre44:50+5:0210:11
9Per ErikssonLinköpings OK45:41+5:5310:22
10Stig AnderssonOK Linné48:47+8:5911:05
11Dan WesterbergOK Kåre51:55+12:0711:47
12Inge HultmanKovlands IF52:03+12:1511:49
13Juergen ZiescheLOK Berlin53:48+14:0012:13
14Ove ÅbergStorviks IF54:06+14:1812:17
15Matts BjörkeSöders-Tyresö54:39+14:5112:25
16Göran SvärdOK Klemmingen57:53+18:0513:09
17Michael FrenzelLOK Berlin58:32+18:4413:18 Ladda ner rutt i gpx-format
18Lars-Erik OlssonOK Tyr1:04:08+24:2014:34
19Ulf KjellinOK Hedströmmen1:06:24+26:3615:05
20Olov SöderqvistHorndals IF1:06:31+26:4315:07
21Kurt EkbergOK Orinto1:08:13+28:2515:30
22Jens TörnmarckAskersunds OK1:30:23+50:3520:32
Sven LarssonSärna SKej start

D70

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK35:3211:50
2Annie GunnarstorpOK Motala40:38+5:0613:32
3Eva Marie GranOK Øst50:14+14:4216:44
4Kerstin JohanssonMarkbygdens OK50:20+14:4816:46
5Kerstin ErnvidUlricehamns OK50:57+15:2516:59
6Margrit EggliFuersten OK Ettingen53:38+18:0617:52
7Ingrid TengelandIK Gandvik55:54+20:2218:38
8Ulla LingJönköpings OK59:56+24:2419:58
9Edla FornanderVästerbergslagens OL1:02:01+26:2920:40
10Kerstin SpetzNitta IF1:10:49+35:1723:36
Ingrid Rex WallströmOK Landehofej godkänd

H70

4 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto39:529:43
2Karl Evert SvenssonIF Hagen41:49+1:5710:11
3Torbjörn WikströmOK Orinto44:11+4:1910:46
4Per-Olof FernbergIS Skanne44:28+4:3610:50
5Achim BaderLOK Berlin46:16+6:2411:17
6Ronald Mc GrailHjärnarps OL46:35+6:4311:21
7Lars PerssonOK Kompassen46:51+6:5911:25
8Ingemar LindblomOK Orinto47:09+7:1711:30
9Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK47:14+7:2211:31
10Håkan NilssonMalmö OK49:30+9:3812:04
11Inge PerssonOckelbo OK50:49+10:5712:23
12Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK51:04+11:1212:27
13Sören AnderssonIK Dran51:10+11:1812:28
14Roland EggliFuersten OK Ettingen52:17+12:2512:45
15Keller WernerBjörnbär OK52:18+12:2612:45
16Per-Erik WåhlbergOK Linné52:54+13:0212:54
17Göran ForsbergNyköpings OK57:22+17:3013:59
18Stanley HolmerIFK Mora OK59:33+19:4114:31
19Roland NilssonSOK Viljan1:02:54+23:0215:20
20Øistein HagenOK Øst1:04:54+25:0215:49 Ladda ner rutt i gpx-format
21Lars TuvessonUlricehamns OK1:05:35+25:4315:59
22Lars SvenssonTibro OK1:08:23+28:3116:40
23Kent OlaussonOK Orinto1:20:40+40:4819:40
Roy DawsonGafanhoriej start

D75

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK34:2811:29
2Gunborg WestinLeksands OK40:42+6:1413:34
3Mariann KjellbergBredareds IF41:53+7:2513:57
4Birgitta JohanssonKristinehamns OK47:57+13:2915:59
5Ulla NilssonSOK Viljan1:11:30+37:0223:50

H75

3 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JohanssonIFK Hedemora OK40:3911:17
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen41:28+0:4911:31
3Erland LingJönköpings OK47:37+6:5813:13
4Runo JohanssonKristinehamns OK49:34+8:5513:46
5Uno BergOK Motala51:11+10:3214:13
6Sverre JonssonOK Ravinen53:12+12:3314:46
7Johnny BrandtHällefors OK54:01+13:2215:00
8Ivan ErnvidUlricehamns OK1:03:13+22:3417:33
9Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik1:03:44+23:0517:42
10Enar PerssonOckelbo OK1:09:56+29:1719:25
11Amund HerrebrødenOK Øst1:28:11+47:3224:29
12Hans L AnderssonVästerbergslagens OL1:42:45+1:02:0628:32
Harald WibyeOK Mossej start

D80

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro VallinKungälvs OK51:4521:33

H80

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune AhlanderJönköpings OK35:4511:55
2Janne MånssonLeksands OK40:01+4:1613:20
3John VallinOK Hedströmmen46:20+10:3515:26
4Arne YngströmHagaby GoIF Örebro47:18+11:3315:46
5Bo LöwegrenVästerås SOK52:13+16:2817:24
6Holger PerssonOK Eken52:22+16:3717:27
7Åke SundbergFagersta OK1:02:12+26:2720:44
8Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:40:49+1:05:0433:36

U1

2 200 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jamie RollerJärfälla OK20:019:05
2Leonid RyapolovIFK Mora OK20:42+0:419:24
3Lea StokkelandÅlgård Orientering22:58+2:5710:26
4Olle GranefeltOK Tyr23:58+3:5710:53
5Rasmus KruseKFUM Örebro OK24:26+4:2511:06
6Felix HerbstVästerås SOK25:20+5:1911:30
7Olav BratteliOK Øst26:19+6:1811:57
7Tilde BirkebaekStora Tuna OK26:19+6:1811:57
9Emil Li EklundStora Tuna OK27:22+7:2112:26
10Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg27:46+7:4512:37
11Eric VikerOK Kåre27:51+7:5012:39
12Erik LundbackStora Tuna OK27:56+7:5512:41
13Lucas Bagge AnlindLeksands OK28:15+8:1412:50
14Jakob WåhlströmIF Thor29:02+9:0113:11
15Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK29:05+9:0413:13
16Emil ForsgrenOK Tyr29:58+9:5713:37
17Noel ÖstmanSmedjebackens OK30:06+10:0513:40
18Amelia Li EklundStora Tuna OK30:48+10:4713:59
19Markus KantarpÄrla IF31:30+11:2914:19
20Agnes LübckeOK Ravinen32:26+12:2514:44
21Emilia ErikssonFrösö IF33:07+13:0615:03
22Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK38:01+18:0017:16
23Hilda ElfvingDomnarvets GOIF38:07+18:0617:19
24Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK38:12+18:1117:21
25Svante LindbergIFK Göteborg38:25+18:2417:27
26Ilon HolmströmOK Ravinen39:25+19:2417:55
27Leo MikkolainenValkeakosken Haka41:06+21:0518:40
28Tea StokkelandÅlgård Orientering41:29+21:2818:51
29Sally ArvidssonSkogslöparna46:07+26:0620:57
30Malva KvethammerWing OK1:02:34+42:3328:26
31Anton LundbergOK Renen1:07:13+47:1230:33
32Nils Öjebo LöfKFUM Örebro OK1:08:19+48:1831:03

U2

2 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma CarlssonKFUM Örebro OK27:0711:47
2Assar Rosén ThelinJönköpings OK28:18+1:1112:18
3Alfred PihelOK Tisaren29:52+2:4512:59
4Ture CarlssonKFUM Örebro OK30:02+2:5513:03
5Oskar PihelOK Tisaren30:04+2:5713:04
6Oskar GustafssonTrollhättans SOK31:07+4:0013:31
7Lovisa NederheimTäby OK34:04+6:5714:48
8Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK38:51+11:4416:53
9Vera LindbergIFK Göteborg Orientering38:53+11:4616:54
10Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK38:58+11:5116:56
11Emmy PerssonOckelbo OK39:42+12:3517:15
12Lukas KantarpÄrla IF41:12+14:0517:54
13Linnea BrolinOckelbo OK45:02+17:5519:34
14Algot RymanGrycksbo IF OK46:56+19:4920:24
15Maria ZetterströmGrycksbo IF OK46:57+19:5020:24
16Elin BrolinOckelbo OK47:27+20:2020:37
Ella Öjebo LöfKFUM Örebro OKej godkänd
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarnaej start

Öppen motion 1

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma SaleskogOK Tyr19:478:59
2Sandra CerwallOK Tyr20:08+0:219:09
3Amanda LindgrenLinköpings OK25:48+6:0111:43
4Katarina Sandblad--29:01+9:1413:11
5Tor SimonsenOK Øst29:20+9:3313:19
6Liv SimonsenOK Øst34:00+14:1315:27
7Harriet RolénOK Älgen38:17+18:3017:24
8Margareta DahlströmOK Hedströmmen40:27+20:4018:23
9Unni HerrebrødenOK Øst45:19+25:3220:35
10Siv OlaussonOK Orinto49:42+29:5522:35
11Axel LundbergOK Renen1:07:41+47:5430:45

Öppen motion 3

3 100 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Neo YngströmOK Tisaren31:1810:05
2Helena LindbergIFK Göteborg Orientering34:33+3:1511:08
3Maja ÅkessonKlubblös34:50+3:3211:14
4Anna LarssonHJS-Vansbro OK35:11+3:5311:20
5Ove PetterssonIdrefjällens OK36:56+5:3811:54
6Felix ÖhmanSkogslöparna37:31+6:1312:06
7Andreas HanssonAskersunds OK37:48+6:3012:11
8Filip PerssonOckelbo OK38:21+7:0312:22
9Martina GabrielssonTrollhättans SOK41:26+10:0813:21
10Joerg SchifferleLV Zug41:47+10:2913:28
11Mats SporreStora Tuna OK41:50+10:3213:29
12Monika SchifferleLV Zug42:26+11:0813:41
13Gustav LöfqvistVästerås SOK42:29+11:1113:42
14Erica LöfqvistVästerås SOK42:47+11:2913:48
15Lisa JonassonÄlvdalens IF OK44:06+12:4814:13
16Rebecca RickardssonIFK Mora OK44:08+12:5014:14
17Björn ÅhsLeksands OK44:28+13:1014:20
18Øivind EriksenOK Øst45:04+13:4614:32
19Ann-Sofi SandvikAvesta OK45:07+13:4914:33
20Hans AnderssonIK Gandvik48:17+16:5915:34
21Magnus NilssonOK Kontinent48:59+17:4115:48
22Elisabeth ErikssonOK Milan49:12+17:5415:52
23Nils UllbergAvesta OK49:24+18:0615:56
24Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK49:39+18:2116:00
25Johanna DalinOK Kåre50:18+19:0016:13
26Anders JohanssonNyköpings OK50:48+19:3016:23
27Linda SlagbrandVästerås SOK51:53+20:3516:44
28Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg Orientering51:56+20:3816:45
29Anna AnåkerDomnarvets GOIF52:36+21:1816:58
30Kjell AnderssonSkattkärrs SOK52:56+21:3817:04
31Anna PerssonOckelbo OK53:13+21:5517:10
32Britt-Marie EkbergOK Orinto54:00+22:4217:25
33Erik HanssonOK Kåre54:10+22:5217:28
34Per NikkolaisenOK Øst54:18+23:0017:30
35Annelie JohanssonOckelbo OK54:27+23:0917:33
36Tindra YngströmOK Tisaren57:40+26:2218:36
37Helena LöfKFUM Örebro OK58:38+27:2018:54
38Magnus HallqvistUlricehamns OK1:00:11+28:5319:24
39Anders EklundStora Tuna OK1:01:17+29:5919:46
40Anna OksvoldOK Kåre1:02:04+30:4620:01
41Siv AnderssonKungsgårdens SK1:04:08+32:5020:41
42Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:04:46+33:2820:53
43Annika SolbreckLånghundra IF1:06:22+35:0421:24
44Pär WiklundVästerås SOK1:08:14+36:5622:00
45Inger LindblomOK Orinto1:22:09+50:5126:30
46Pia WiklundVästerås SOK1:39:49+1:08:3132:11
47Susanne AlmqvistSträngnäs-Malmby OL1:53:34+1:22:1636:38
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd
Sophie SvedjenäsOK Skogshjortarnaej godkänd
Stig-Olof StålAvesta OKej godkänd
Hanna HanssonAskersunds OKej godkänd
Sofia HärdvallAskersunds OKej start

Öppen motion 4

4 700 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK32:166:51
2Anton UllerKils OK32:34+0:186:55
3Tomas VikerOK Kåre34:06+1:507:15
4Peter ErikssonKFUM Örebro OK44:38+12:229:29
5Johan ÅhlundVänersborgs SK45:03+12:479:35
6Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro47:11+14:5510:02
7Linn NilssonOK Tyr47:48+15:3210:10
8Christer BorgGöteborg-Majorna OK48:12+15:5610:15
9Mia DammvikStora Tuna OK50:07+17:5110:39
10Sarah VikerOK Kåre51:23+19:0710:55
11Erika MickelsonAvesta OK51:26+19:1010:56
12Andreas BergLinköpings OK51:51+19:3511:01
13Helena FalkTäby OK52:03+19:4711:04
14Stefan HogartKamrat och IF KIF53:22+21:0611:21
15Marcus HäggblomSäterbygdens OK54:05+21:4911:30
16Louise RegnellVäxjö OK54:30+22:1411:35
17Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK57:17+25:0112:11
18Martin StålSödertälje-Nykvarn OF1:06:14+33:5814:05
19Erik HanssonOK Kåre1:06:24+34:0814:07
20Marcus ArnoldssonVästerås SOK1:13:38+41:2215:40
21Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:19:04+46:4816:49
22Marlene HälldalSkogslöparna1:19:08+46:5216:50
23Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL1:20:25+48:0917:06
24Arne BerlinTrollhättans SOK1:20:57+48:4117:13
25Erika TimbyUmeå OK1:32:47+1:00:3119:44
26Annika GustafssonCentrum OK1:44:42+1:12:2622:16

Öppen motion 7

3 000 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LindgrenOK Tisaren20:046:41
2Moa BirkebækStora Tuna OK20:52+0:486:57
3Pia BirkebækStora Tuna OK20:54+0:506:58
4Andreas MaxénTimrå SOK21:58+1:547:19
5Johan HerbstVästerås SOK23:05+3:017:41
6Karin StålAvesta OK23:43+3:397:54
7Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK24:36+4:328:12
8Leif LindgrenLinköpings OK25:01+4:578:20
9Andreas AllerhedIFK Mora OK25:03+4:598:21
10Fredrik LiljegrenHorndals IF26:09+6:058:43
11Josefin NorellSöders-Tyresö27:00+6:569:00
12Kristofer ÖhmanSkogslöparna28:06+8:029:22
13Linda CorneliussonOK Löftan28:50+8:469:36
14Lennart PerssonHorndals IF29:56+9:529:58
15Anders NilssonTäby OK30:19+10:1510:06
16Ellinor ErikssonOK Tisaren30:33+10:2910:11
17Niclas KjellmanLidköpings VSK30:55+10:5110:18
18Robert KruseKFUM Örebro OK31:05+11:0110:21
19Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK31:16+11:1210:25
20Tomas SundqvistOK Kåre31:47+11:4310:35
21Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro32:12+12:0810:44
22Erik ÖjeboKFUM Örebro OK32:15+12:1110:45
23Camilla KruseKFUM Örebro OK32:55+12:5110:58
24Tommy HallménVingåkers OK33:20+13:1611:06
25Patrik GustafssonSmedjebackens OK33:29+13:2511:09
26Frida KjellmanLidköpings VSK33:34+13:3011:11
27Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL33:58+13:5411:19
28Erica ImesonSärna SK34:10+14:0611:23
29Peter ThörnEksjö Garnisons IF34:14+14:1011:24
30Gunnel RaskIFK Mora OK34:50+14:4611:36
31Boel NybergOK Kåre35:42+15:3811:54
32Pia ÖstangårdGamleby OK37:13+17:0912:24
33Bengt SöderqvistHorndals IF37:14+17:1012:24
34Axel NiklassonIK Uven37:45+17:4112:35
35Ove PetterssonÄlvdalens IF OK39:11+19:0713:03
36Eva PålssonIFK Mora OK40:23+20:1913:27
37Tina LindgrenLinköpings OK40:34+20:3013:31
38Annica LübckeOK Ravinen41:04+21:0013:41
39Bengt HolmIFK Mora OK41:23+21:1913:47
40Fredrik LarssonSundbybergs IK41:44+21:4013:54
41Karin SärnbrinkOK Tisaren42:40+22:3614:13
42Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK43:08+23:0414:22
43Linus JernströmAvesta OK43:18+23:1414:26
44Sören AnderssonJärbo OK43:44+23:4014:34
45Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK44:34+24:3014:51
46Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL46:17+26:1315:25
47Lotta LarssonVästerbergslagens OL47:47+27:4315:55
48Kerstin MorastHaninge SOK54:32+34:2818:10
49Anne ErikssonKFUM Örebro OK55:22+35:1818:27
50Nils-Erik BondessonFrosta OK1:02:10+42:0620:43
51Fredrik SollenbergAttunda OK1:06:03+45:5922:01
52Rune SpetzNitta IF1:25:05+1:05:0128:21
Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Göran AnlindLeksands OKej godkänd
Torgny PalmHJS-Vansbro OKej godkänd

Öppen motion 9

7 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK55:046:58
2Loke ÖstangårdGamleby OK55:52+0:487:04
3Einar EricssonAttunda OK1:01:16+6:127:45
4Sebastian KvethammerWing OK1:01:40+6:367:48
5Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering1:03:10+8:067:59
6Mats HainkeSnättringe SK1:08:35+13:318:40
7Sara JohanssonDomnarvets GOIF1:13:33+18:299:18
8Emil ArvidssonSäterbygdens OK1:13:48+18:449:20
9Elias ÖhgrenStora Tuna OK1:20:17+25:1310:09
10Lennart MyrehedVandrarringen1:24:55+29:5110:44
11Claes SetthagenOK Tranan1:25:17+30:1310:47
12Anna-Karin BondessonFrosta OK1:25:43+30:3910:51
13Emil LarssonDomnarvets GOIF1:25:46+30:4210:51
14Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:30:49+35:4511:29
15Olle WindeliusFrosta OK1:38:41+43:3712:29
16Jan BergmanOK Kåre1:45:07+50:0313:18
17Niclas RökenTäby OK2:03:47+1:08:4315:40
Johan AlfredssonStora Tuna OKej godkänd
Nicklas EnlundGamleby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser