Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Idre 3-dagars, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 26 juni 2018 - torsdag 28 juni 2018

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

3 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Catherine TaylorOK Södertörn1:41:04
2Fredrika VångellLinköpings OK1:49:30+8:26
3Myrra CarlssonOK Orion1:50:24+9:20
4Lisa RisbyOK Kåre1:51:47+10:43
5Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK1:52:54+11:50
6Elin ClassonOK Orinto1:55:16+14:12
7Stina GranefeltOK Tyr1:56:12+15:08
8Anna HåkanssonOK Kolmården1:59:31+18:27
9Lisa WesterbergOK Milan2:00:30+19:26
10Jessica TullieDomnarvets GOIF2:02:05+21:01
11Moa GustafssonUddevalla OK2:03:38+22:34
13Maria Von SchmalenséeAttunda OK2:05:52+24:48
14Lina NilssonUlricehamns OK2:10:08+29:04
15Josefin ErlandssonOK Milan2:13:52+32:48
16Nina HallorOK Tisaren2:14:01+32:57
17Vendula SramkovaHemsedal IL2:17:17+36:13
18Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK2:23:58+42:54
19Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro2:33:29+52:25
Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOKej godkänd
Pia OlssonSkåneslättens OLej godkänd
Josephine RegnellVäxjö OKej godkänd
Kajsa SpetzUlricehamns OKej godkänd
Charlotte LindkvistLeksands OKutom tävlan
Linda LindkvistLeksands OKutom tävlan

H21

4 300 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:35:49
2Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:41:30+5:41
3Oskar AndrénOK Tisaren1:42:03+6:14
4Daniel AttåsOK Tisaren1:42:34+6:45
5Robbin KantarpÄrla IF1:42:56+7:07
6Ville JohanssonOK Kolmården1:46:36+10:47
7Per EklöfOK Milan1:47:09+11:20
8Mikael AnderssonOK Kolmården1:51:06+15:17
9Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:51:44+15:55
10Johan OlssonHjobygdens OK1:56:55+21:06
11Pelle EngstrandStora Tuna OK1:57:10+21:21
12Nils SpetzUlricehamns OK2:01:25+25:36
13Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna2:04:30+28:41
14Jacob ErikssonKFUM Örebro OK2:05:27+29:38
15Måns SandgrenOK Orion2:07:16+31:27
16Oscar VångellÄrla IF2:07:30+31:41
17Johan HallgrenBjursås OK2:08:06+32:17
18Ola AnderssonOK Orion2:08:26+32:37
20Per LindmanFinspångs SOK2:09:31+33:42
21Adam GeorgssonKarlskrona SOK2:15:00+39:11
22Jonas HjertFalköpings AIK OK2:21:56+46:07
23Johan KarlssonOK Kåre2:23:20+47:31
25Klas JohanssonOK Kolmården2:37:34+1:01:45
26Lukas OlssonVäsby OK2:43:15+1:07:26
27Simon BörjesonRyda SK2:59:16+1:23:27
28Zdenek LiscinskyTullinge SK3:03:01+1:27:12
29Joakim OlssonVäsby OK3:17:27+1:41:38
Erik AnderssonOK Orionej godkänd
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Pontus JanssonKungälvs OKej godkänd
Eskil KinnebergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Oskar LeinonenOK Kolmårdenej godkänd
Emil AlexanderssonStora Tuna OKutom tävlan
Håkan CarlssonKFUM Örebro OKutom tävlan
Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarnautom tävlan
Christoffer AndersénVästerås SOKej start
Erik FernlundOK Tisarenej start
Gustav HindérOK Tisarenej start
Philip PerssonGöteborg-Majorna OKej start

D21 Kort

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Susanne ErikssonOK Milan1:30:38
2Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:35:20+4:42
3Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården1:57:52+27:14
5Embla MorastHaninge SOK2:30:42+1:00:04
6Elina ArvidssonSäterbygdens OK2:50:55+1:20:17
Erica ImesonSärna SKej godkänd
Hanna MikkolainenValkeakosken Hakautom tävlan
Frida IngelssonOckelbo OKej start

D20

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Line SølbergOK Tisaren1:29:47
Ann-Charlotte SpangenbergTäby OKej godkänd
Mirjam DalénSala OKej start

H20

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils Hammaräng GripOK Orion1:23:22
2Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:24:58+1:36
3Johan EdenhamnLänna IF1:27:38+4:16
4Hugo LillieströmOK Roxen1:30:00+6:38
5Andreas JonssonOK Orion1:43:57+20:35
6Egil MorastHaninge SOK2:16:46+53:24
Albin AlsiöIF Hagenej godkänd
Erik HerneOK Ravinenej start
Anton KällströmSala OKej start

D18

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tindra JernströmAvesta OK1:27:37
2Moa AlsiöIF Hagen1:33:42+6:05
3Tindra HjortFalköpings AIK OK1:45:39+18:02
4Sofia JohanssonOK Skärmen1:53:13+25:36
5Johanna SärnbrinkOK Tisaren2:06:59+39:22

H18

3 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carl JosefssonSävedalens AIK1:21:02
2Hugo SetthagenOK Tranan1:21:12+0:10
3Gustav OlssonOK Orion1:21:16+0:14
4Jesper JohanssonOK Löftan1:24:07+3:05
5Valter PetterssonOK Tisaren1:27:32+6:30
6Zeb PalmHJS-Vansbro OK1:27:53+6:51
7Leo JohanssonOK Kolmården1:31:22+10:20
8Eric BerlinTrollhättans SOK1:44:57+23:55
Andreas NäslundVästerås SOKej godkänd
Adrian VartiaOK Löftanej start
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start

D17-20 Kort

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin JäderbergAttunda OK2:12:04
Lisa HallménOK Tisarenutom tävlan

H17-20 Kort

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK1:49:15

D16

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK1:06:50
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:23:50+17:00
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK1:32:30+25:40
4Clara JohanssonOK Skärmen1:40:47+33:57
5Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK1:54:49+47:59
6Emilia KraftIK Uven2:25:10+1:18:20
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Agnes MalmgrenOckelbo OKej godkänd
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej godkänd
Maja SandvikAttunda OKej start

H16

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Aron ÖstangårdGamleby OK1:19:27
2Nils GrimbeckSävedalens AIK1:23:59+4:32
3Eric HallnerOckelbo OK1:30:31+11:04
4Tore PalmgrenSundsvalls OK1:33:47+14:20
5Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:43:09+23:42
6Pontus GustafssonOK Linné2:20:34+1:01:07

H16 Kort

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linus BacklundTrollhättans SOK1:23:27

D14

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tuva ÖstangårdGamleby OK1:25:33
2Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK1:41:30+15:57
3Lisa SwartzOK Orion1:52:35+27:02
4Olga RindeskogVästerbergslagens OL2:00:02+34:29
5Alicia BergkvistVästerbergslagens OL2:16:05+50:32
6Elin JonhedKFUM Örebro OK2:44:20+1:18:47
Karin EmilsdotterDomnarvets GOIFej godkänd
Karolina AnderssonDalaportens OLej start
Elsa KaipeOK Kåreej start

H14

2 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Victor HanssonOK Löftan1:06:36
2Tobias JohanssonOK Löftan1:08:45+2:09
3Alfred HallqvistUlricehamns OK1:09:27+2:51
4Anton KruseKFUM Örebro OK1:15:26+8:50
5Simon CorneliussonOK Löftan1:19:18+12:42
6Markus LjungqvistKexholms SK1:23:11+16:35
7Joel HolmbergUlricehamns OK1:40:36+34:00
8Nils SwartzOK Orion1:46:21+39:45
9Samuel StokkelandÅlgård Orientering1:50:37+44:01
10Linus SjödénÄlvdalens IF OK1:55:37+49:01
11Jon HanssonOK Kåre1:56:17+49:41
Malte AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Albin MalmgrenOckelbo OKej godkänd
Fredrik WestlundKils OKej godkänd
Olle DalinOK Kåreej start
Anton ForsHJS-Vansbro OKej start
Olle HallnerOckelbo OKej start
Oskar HanssonAskersunds OKej start
Jakob OlssonOckelbo OKej start
Erik ÅkermanÄlvdalens IF OKej start

H14 Kort

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel GrimbeckSävedalens AIK1:33:46
2Lukas GustafssonOK Linné2:28:24+54:38

D12

2 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Liv PaulerSkogslöparna59:29
2Signe ForsbergSkogslöparna1:00:14+0:45
3Julia GustafssonKFUM Örebro OK1:02:29+3:00
4Ella KruseKFUM Örebro OK1:03:45+4:16
5Alice RökenTäby OK1:03:56+4:27
6Ylva HanssonOK Kåre1:07:31+8:02
7Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:07:39+8:10
8Nova SahlénVästerås SOK1:08:15+8:46
9Tuva HolmströmOK Ravinen1:13:35+14:06
10Malin HållHJS-Vansbro OK1:15:58+16:29
11Alva EliassonSundsvalls OK1:17:16+17:47
12Judit WennblomHagaby GoIF Örebro1:18:27+18:58
14Ada StokkelandÅlgård Orientering1:27:13+27:44
Saga ChristensenSkåneslättens OLej godkänd
Ebba FlodmanOK Hammarenutom tävlan
Signe WikstenGävle OKutom tävlan

H12

2 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK41:41
2Erik NederheimTäby OK43:35+1:54
3Martin NilssonSkogslöparna46:17+4:36
4Liam HälldalSkogslöparna46:39+4:58
5Jens FochsenWaxholms OK47:57+6:16
6Svante SandvikAttunda OK50:48+9:07
7Gustav LübckeOK Ravinen56:11+14:30
8Hugo EkströmOK Tyr58:05+16:24
9Petter FochsenWaxholms OK1:01:30+19:49
10Malte GranefeltOK Tyr1:03:17+21:36
11Erik PalmVästerås SOK1:04:25+22:44
12Filip HanssonOK Löftan1:08:57+27:16
13Olle VillmanHJS-Vansbro OK1:11:19+29:38
14Elliott RehnGränna-Bygdens OK1:12:16+30:35
15Viktor JonhedKFUM Örebro OK1:13:23+31:42
16Albin SvenssonFK Herkules1:15:16+33:35
17William OksvoldOK Kåre1:15:25+33:44
18André BergkvistVästerbergslagens OL1:17:17+35:36
19Axel JohanssonHJS-Vansbro OK1:30:14+48:33
20Felix LindOK Tyr1:32:50+51:09
21Jacob HolmbergUlricehamns OK1:35:47+54:06
22William KraftIK Uven1:40:36+58:55

H12 Kort

1 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
2Felix SlagbrandVästerås SOK34:30+10:13
Elias JohanssonKlubblösutom tävlan

D10

1 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hilma DalinOK Kåre23:30
2Ida PaulerSkogslöparna24:14+0:44
3Elin PalmVästerås SOK24:48+1:18
4Greta SandvikAttunda OK31:31+8:01
5Olivia GustafssonTrollhättans SOK34:03+10:33
6Elvira ÅhlundVänersborgs SK34:25+10:55
7Viola HolmströmOK Ravinen35:03+11:33
8Lovisa PihelOK Tisaren35:09+11:39
9Frida HerbstVästerås SOK35:13+11:43
10Selma LöfqvistVästerås SOK36:22+12:52
11Elin ForsHJS-Vansbro OK39:51+16:21
12Ida RökenTäby OK41:17+17:47
13Stina PerssonSkogslöparna47:19+23:49
14Signe AlbinssonOK Österåker48:03+24:33
15Moa TimbyUmeå OK49:03+25:33
Siri RehnGränna-Bygdens OKej godkänd

H10

1 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK25:13
2Herman EliassonSundsvalls OK25:39+0:26
3Hugo CorneliussonOK Löftan25:54+0:41
4Oskar KaipeOK Kåre27:27+2:14
5Simon JonhedKFUM Örebro OK28:14+3:01
6Karl EmilssonDomnarvets GOIF28:35+3:22
7Johannes HolmbergUlricehamns OK35:15+10:02
8Ture ForsbergSkogslöparna37:18+12:05
9Walter OksvoldOK Kåre38:19+13:06

D35

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika ÖstmanDomnarvets GOIF1:21:07
2Eva ElfvingDomnarvets GOIF1:22:24+1:17
3Helena ForsbergSkogslöparna1:27:16+6:09
4Emma KantarpÄrla IF1:38:10+17:03
5Erika JanssonRasbo IK1:57:06+35:59
6Emelie HolmströmKamrat och IF KIF1:59:11+38:04
Sofia NydahlOK Motalaej godkänd
Caroline WestbomOK Österåkerej godkänd
Linda WåhlströmIF Thorej godkänd

H35

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK1:34:24
2Martin KarlssonCentrum OK2:03:24+29:00

D40

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara TimnerSundsvalls OK1:25:22
2Åsa PaulerSkogslöparna1:25:39+0:17
3Karin ArvidssonSkogslöparna1:26:53+1:31
4Eva PalmVästerås SOK1:33:30+8:08
5Pernilla SahlénVästerås SOK1:35:33+10:11
6Karin PerssonSkogslöparna1:36:54+11:32
7Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:42:38+17:16
8Sofia LundbergOK Renen1:43:42+18:20
9Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK1:50:56+25:34
10Stina BorängSnättringe SK2:04:20+38:58
11Sofia HjortFalköpings AIK OK2:25:23+1:00:01
12Lina JonhedKFUM Örebro OK2:55:53+1:30:31

H40

3 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Börje PaulerSkogslöparna1:19:04
2Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK1:24:56+5:52
3Jonas HälldalSkogslöparna1:27:55+8:51
4Lars JonhedKFUM Örebro OK1:33:54+14:50
5Tomas HenrikssonAttunda OK1:34:24+15:20
6Mattias PerssonSkogslöparna1:35:34+16:30
7Jörgen GranefeltOK Tyr1:37:33+18:29
8Anders OksvoldOK Kåre1:38:19+19:15
9Oskar ForsbergSkogslöparna1:43:12+24:08
10Mattias LöfqvistVästerås SOK1:45:28+26:24
11Jan HjortFalköpings AIK OK1:47:05+28:01
12Sturla StokkelandÅlgård Orientering1:50:35+31:31
13Jonas LundbergOK Renen1:59:27+40:23
14Mats GustafssonKFUM Örebro OK2:07:41+48:37
15Mattias RehnGränna-Bygdens OK2:07:43+48:39
16Per OksvoldCentrum OK2:16:56+57:52
17Patrik CorneliussonOK Löftan2:17:04+58:00
18Bengt HansskeKils OK2:26:25+1:07:21
19Urban SärnbrinkOK Tisaren2:58:53+1:39:49
20Peter GrimbeckSävedalens AIK3:08:19+1:49:15
Tobias EliassonSundsvalls OKej godkänd

D45

2 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK1:12:26
2Annika LundströmSundbybergs IK1:22:11+9:45
3Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK1:25:32+13:06
4Anna RökenTäby OK1:39:38+27:12
5Johanna HallqvistUlricehamns OK1:48:49+36:23
6Marie-louise PerssonFK Herkules1:49:49+37:23
7Ann RollerJärfälla OK1:50:02+37:36
8Mari KraftIK Uven1:56:48+44:22
9Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL2:03:58+51:32
10Sofia GustafssonTrollhättans SOK2:04:34+52:08
11Erica HållHJS-Vansbro OK2:05:05+52:39
12Therese HolmströmOK Ravinen2:09:38+57:12
13Magdalena GrunderJärfälla OK2:26:30+1:14:04
14Anna GustafssonKFUM Örebro OK2:34:19+1:21:53
15Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF2:47:05+1:34:39
Karolina AnderssonLänna IFej godkänd
Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebroej godkänd

H45

3 200 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars-Håkan BengtssonOK Tyr1:20:34
2Per HolmbergUlricehamns OK1:33:59+13:25
3Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:34:33+13:59
4Tomas AlbinssonOK Österåker1:39:34+19:00
5Magnus HanssonOK Löftan1:40:20+19:46
6Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:43:41+23:07
7Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK1:48:50+28:16
8Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:51:28+30:54
9Andreas GrunderJärfälla OK1:58:15+37:41
10Henrik MorastHaninge SOK1:59:08+38:34
11Johan PetterssonOK Motala1:59:32+38:58
12Ulrik MagnussonHalmstad OK2:02:53+42:19
13Peter GustafssonOK Linné2:07:28+46:54
14Börje PerssonOK Ravinen2:07:55+47:21
15Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK2:08:33+47:59
16Mikael LindOK Tyr2:17:23+56:49
17Anders SahlénVästerås SOK2:27:34+1:07:00
18Björn JanssonVäsby OK2:28:36+1:08:02
19Erik BacklundTrollhättans SOK2:30:41+1:10:07
20Fredrik MorastHaninge SOK2:34:37+1:14:03
21Niklas TimbyUmeå OK2:57:07+1:36:33
Ola JodalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Neil MarstonHemsedal ILej godkänd
John SolbreckLånghundra IFej godkänd
Johan SwartzOK Orionej godkänd
Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarnaej godkänd
Jens WestinSkogslöparnaej godkänd
Johan HanssonOK Löftanej start
Ola TovenKöping-Kolsva OKej start

D50

2 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:03:19
2Hana TichovskaSK Praga1:10:56+7:37
3Lena RegnellVäxjö OK1:15:51+12:32
4Anette PalmHJS-Vansbro OK1:16:24+13:05
5Anna Von KrusenstiernaOK Kåre1:24:30+21:11
6Maria EngbergKorsnäs IF OK1:28:16+24:57
7Agneta BerlinTrollhättans SOK1:37:30+34:11
8Åsa AlsiöIF Hagen1:39:39+36:20
9Silvia Schneider-SchiessLG Stettlen1:46:36+43:17
10Lottie LindOK Tyr1:49:56+46:37
11Annelie JohanssonOK Skärmen1:52:10+48:51
12Elisabet ElmertoftNorbergs OK1:56:22+53:03
13Berit GummusIFK Mora OK1:56:28+53:09
14Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK2:03:31+1:00:12
15Carina NilssonTäby OK2:14:44+1:11:25
16Åsa Marknell DewittLänna IF2:23:02+1:19:43
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd

H50

3 100 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars Håkan SandvikAttunda OK1:06:33
2Ola JernströmAvesta OK1:10:19+3:46
3Robert PalmVästerås SOK1:15:21+8:48
4Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK1:17:03+10:30
5Magnus JohanssonOK Löftan1:19:05+12:32
6Magnus BergmanOK Kåre1:21:04+14:31
7Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering1:25:48+19:15
8Kennet AnderssonGrycksbo IF OK1:26:23+19:50
10Eric RollerJärfälla OK1:31:05+24:32
11Stefan SchwarzenbergerLG Stettlen1:36:40+30:07
12Tommy BäckOK Kullingshof1:37:20+30:47
13Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:37:51+31:18
14Mats LjungqvistKexholms SK1:45:43+39:10
15Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK1:46:12+39:39
16Peter BergkvistVästerbergslagens OL1:53:05+46:32
17Torbjörn AnderssonOK Motala1:56:01+49:28
18Stefan SpetzUlricehamns OK2:01:32+54:59
19Patrik RosénVäxjö OK2:02:47+56:14
20Hans JonssonVäsby OK2:04:13+57:40
21Ulf K. RaskIFK Mora OK2:04:24+57:51
22Oskar NederheimTäby OK2:14:39+1:08:06
23Mikael NilssonSkogslöparna2:19:41+1:13:08
24Mats ErkersLeksands OK2:40:37+1:34:04
25Jörgen DalénSala OK2:46:03+1:39:30
Fredrik WikstenGävle OKutom tävlan

D55

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger BergLinköpings OK1:11:24
2Lena SwartzOK Orion1:29:11+17:47
3Ingrid KensbyOK Tyr1:31:13+19:49
4Annlouise AlmqvistIFK Mora OK1:32:07+20:43
5Pia VångellLinköpings OK1:33:35+22:11
6Christina BirathStenungsunds OK1:38:34+27:10
7Katarina SundqvistOK Kåre2:29:06+1:17:42
8Minna SeirHSOK.dk2:34:54+1:23:30
Catharina JäderbergAttunda OKej godkänd
Inger SkantzLänna IFej godkänd
Ylva GrapeDalaportens OLej start
Anna GundSkattkärrs SOKej start

H55

3 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas LöwegrenStora Tuna OK1:05:02
2Anders BergLinköpings OK1:05:23+0:21
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK1:12:16+7:14
4Anders LundJärfälla OK1:26:58+21:56
5Knut EngenRaumar Orientering1:41:27+36:25
6Mats KensbyOK Tyr1:43:35+38:33
7Bosse WiggeDomnarvets GOIF1:49:25+44:23
8Ingemar MånssonRonneby OK1:54:21+49:19
9Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF2:08:15+1:03:13
10Björn JäderbergAttunda OK2:22:35+1:17:33
Thomas ArvidssonSäterbygdens OKej godkänd
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Martin TichovskySK Pragaej godkänd
Mats ErikssonGöteborg-Majorna OKej start

D60

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kane AnderssonIFK Mora OK1:16:42
2Marianne BandixenOLG Pfäffikon1:56:19+39:37
Ing-Marie HjertFalköpings AIK OKej godkänd
Mirja MikkolainenValkeakosken Hakautom tävlan
Yvonne TovenKöping-Kolsva OKej start

H60

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders FriesUmeå OK1:25:59
2Anders BjörklundSävedalens AIK1:30:35+4:36
3Thom SandvikAvesta OK1:31:11+5:12
4Sönke BandixenOLG Pfäffikon1:35:34+9:35
5Jörgen KarlssonAttunda OK1:42:12+16:13
6Thomas HjertFalköpings AIK OK1:47:42+21:43
7Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF1:50:58+24:59
8Torben SeirHSOK.dk1:51:42+25:43
9Arne HolmerIFK Mora OK1:55:11+29:12
10Tomas VångellLinköpings OK2:00:16+34:17
Roland NorellSöders-Tyresöej godkänd

D65

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mona ForsbergNyköpings OK1:41:09
2Lena HedmanHallstahammars OK1:56:05+14:56
3Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:57:12+16:03
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:57:30+16:21
5Monica SvärdOK Klemmingen2:15:11+34:02
6Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK2:18:00+36:51
Catherine DawsonGafanhoriej start

H65

2 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:22:30
2Tomas OlaussonAskersunds OK1:24:27+1:57
3Mats AnderssonSelånger SOK1:27:16+4:46
4Per ErikssonLinköpings OK1:27:34+5:04
5Anders Stefan VestlundOK Kåre1:27:50+5:20
6Göran LarssonSala OK1:27:55+5:25
7Per Erik FogelVästerås SOK1:28:38+6:08
8Harry BreilandÅlgård Orientering1:36:17+13:47
9Inge HultmanKovlands IF1:40:47+18:17
10Stig AnderssonOK Linné1:43:23+20:53
11Jan ÅsbergHäverödals SK1:43:24+20:54
12Ove ÅbergStorviks IF1:45:40+23:10
13Dan WesterbergOK Kåre1:45:55+23:25
14Lars-Erik OlssonOK Tyr1:53:28+30:58
15Matts BjörkeSöders-Tyresö1:58:44+36:14
16Ulf KjellinOK Hedströmmen1:59:18+36:48
17Juergen ZiescheLOK Berlin2:10:48+48:18
18Michael FrenzelLOK Berlin2:13:35+51:05
19Göran SvärdOK Klemmingen2:18:41+56:11
20Jens TörnmarckAskersunds OK2:37:17+1:14:47
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd
Olov SöderqvistHorndals IFej godkänd
Sven LarssonSärna SKej start

D70

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annie GunnarstorpOK Motala1:26:35
2Kerstin JohanssonMarkbygdens OK1:39:14+12:39
3Inga JohanssonNyköpings OK1:53:02+26:27
4Ulla LingJönköpings OK2:10:51+44:16
6Eva Marie GranOK Øst2:19:41+53:06
7Margrit EggliFuersten OK Ettingen2:23:35+57:00
8Kerstin SpetzNitta IF3:07:30+1:40:55
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Ingrid Rex WallströmOK Landehofej godkänd
Ingrid TengelandIK Gandvikutom tävlan
Edla FornanderVästerbergslagens OLej start

H70

2 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto1:14:42
2Karl Evert SvenssonIF Hagen1:20:30+5:48
3Lars PerssonOK Kompassen1:26:10+11:28
4Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK1:28:58+14:16
5Inge PerssonOckelbo OK1:36:07+21:25
6Sören AnderssonIK Dran1:36:20+21:38
7Göran ForsbergNyköpings OK1:36:25+21:43
8Ingemar LindblomOK Orinto1:37:06+22:24
8Per-Erik WåhlbergOK Linné1:37:06+22:24
10Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK1:38:39+23:57
11Per-Olof FernbergIS Skanne1:44:22+29:40
12Torbjörn WikströmOK Orinto1:44:32+29:50
13Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:48:20+33:38
14Roland EggliFuersten OK Ettingen1:48:40+33:58
15Achim BaderLOK Berlin1:50:16+35:34
16Roland NilssonSOK Viljan1:51:49+37:07
17Keller WernerBjörnbär OK1:53:18+38:36
18Håkan NilssonMalmö OK2:03:18+48:36
19Lars SvenssonTibro OK2:08:24+53:42
20Øistein HagenOK Øst2:10:40+55:58
21Kent OlaussonOK Orinto2:28:55+1:14:13
22Lars TuvessonUlricehamns OK2:36:30+1:21:48
Roy DawsonGafanhoriej start
Stanley HolmerIFK Mora OKej start

D75

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:16:15
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK1:21:24+5:09
3Gunborg WestinLeksands OK1:24:53+8:38
4Ulla NilssonSOK Viljan2:53:27+1:37:12
Mariann KjellbergBredareds IFej godkänd

H75

2 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle JohanssonIFK Hedemora OK1:18:46
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen1:27:06+8:20
3Erland LingJönköpings OK1:34:49+16:03
4Johnny BrandtHällefors OK1:45:57+27:11
5Runo JohanssonKristinehamns OK2:02:07+43:21
6Uno BergOK Motala2:02:31+43:45
7Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik2:14:46+56:00
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej godkänd
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Amund HerrebrødenOK Østej godkänd
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Enar PerssonOckelbo OKej godkänd
Harald WibyeOK Mossej godkänd

D80

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Barbro VallinKungälvs OKej godkänd

H80

2 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rune AhlanderJönköpings OK1:27:50
2Janne MånssonLeksands OK1:31:20+3:30
3John VallinOK Hedströmmen1:36:10+8:20
4Arne YngströmHagaby GoIF Örebro1:45:34+17:44
5Bo LöwegrenVästerås SOK1:54:45+26:55
6Åke SundbergFagersta OK2:33:18+1:05:28
7Holger PerssonOK Eken2:38:05+1:10:15
8Arvo HyvönenSkattkärrs SOK3:03:53+1:36:03

U1

1 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jamie RollerJärfälla OK36:04
3Lea StokkelandÅlgård Orientering38:20+2:16
6Emil Li EklundStora Tuna OK42:42+6:38
7Erik LundbackStora Tuna OK43:21+7:17
9Noel ÖstmanSmedjebackens OK43:40+7:36
10Felix HerbstVästerås SOK44:23+8:19
11Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK46:02+9:58
12Lucas Bagge AnlindLeksands OK48:41+12:37
14Amelia Li EklundStora Tuna OK52:15+16:11
15Agnes LübckeOK Ravinen56:53+20:49
23Tea StokkelandÅlgård Orientering1:15:19+39:15
Sally ArvidssonSkogslöparnautom tävlan
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Nils Bondesson WindeliusFrosta OKutom tävlan
Olav BratteliOK Østutom tävlan
Astrid BurlingFredrikshofs IF Skid & OKutom tävlan
Julius DahlbergIK Jarl Rättvikutom tävlan
Hilda ElfvingDomnarvets GOIFutom tävlan
Kaspar Fallahi GustafssonLimbköpingutom tävlan
Olle GranefeltOK Tyrutom tävlan
Finn HansskeKils OKutom tävlan
Lotta HansskeKils OKutom tävlan
Ilon HolmströmOK Ravinenutom tävlan
Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Markus KantarpÄrla IFutom tävlan
Rasmus KruseKFUM Örebro OKutom tävlan
Felix Lindberg--utom tävlan
Joel LindbergHagfors OKutom tävlan
Svante LindbergIFK Göteborgutom tävlan
Anton LundbergOK Renenutom tävlan
Leo MikkolainenValkeakosken Hakautom tävlan
Agnes PerssonOckelbo OKutom tävlan
Leonid RyapolovIFK Mora OKutom tävlan
Hanna WåhlströmIF Thorutom tävlan
Jakob WåhlströmIF Thorutom tävlan

U2

1 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
5Oskar GustafssonTrollhättans SOK52:13+9:27
8Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK57:07+14:21
9Lovisa NederheimTäby OK1:00:45+17:59
10Emmy PerssonOckelbo OK1:06:48+24:02
Tuva ChristensenSkåneslättens OLej godkänd
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Elin BrolinOckelbo OKutom tävlan
Alma CarlssonKFUM Örebro OKutom tävlan
Ture CarlssonKFUM Örebro OKutom tävlan
Erik HörnquistOK Renenutom tävlan
Tilda KindlundOK Tyrutom tävlan
Vera LindbergIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Alfred PihelOK Tisarenutom tävlan
Oskar PihelOK Tisarenutom tävlan
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarnaej start

Öppen motion 1

1 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Erika BurlingFredrikshofs IF Skid & OKutom tävlan
Julia GustafssonOK Linnéutom tävlan
Unni HerrebrødenOK Østutom tävlan
Magnus NilssonOK Kontinentutom tävlan
Max NilssonLunds OKutom tävlan
Liv SimonsenOK Østutom tävlan

Öppen motion 3

2 800 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martina GabrielssonTrollhättans SOK1:18:54
2Filip PerssonOckelbo OK1:27:20+8:26
3Andreas HanssonAskersunds OK1:31:41+12:47
4Anna AnåkerDomnarvets GOIF1:38:05+19:11
5Anders EklundStora Tuna OK1:39:06+20:12
6Anna PerssonOckelbo OK1:43:22+24:28
7Anna OksvoldOK Kåre1:49:33+30:39
8Britt-Marie EkbergOK Orinto1:53:30+34:36
9Linda SlagbrandVästerås SOK1:55:06+36:12
10Elisabeth ErikssonOK Milan1:55:59+37:05
11Pär WiklundVästerås SOK2:11:39+52:45
12Inger LindblomOK Orinto2:43:55+1:25:01
13Pia WiklundVästerås SOK2:53:52+1:34:58
Hanna HanssonAskersunds OKej godkänd
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd
Susanne AlmqvistSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Hans AnderssonIK Gandvikutom tävlan
Kjell AnderssonSkattkärrs SOKutom tävlan
Siv AnderssonKungsgårdens SKutom tävlan
Linn EneljungIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Øivind EriksenOK Østutom tävlan
Magnus HallqvistUlricehamns OKutom tävlan
Anders JohanssonNyköpings OKutom tävlan
Annelie JohanssonOckelbo OKutom tävlan
Ingrid JohanssonLinköpings OKutom tävlan
Anna LarssonHJS-Vansbro OKutom tävlan
Erica LöfqvistVästerås SOKutom tävlan
Gustav LöfqvistVästerås SOKutom tävlan
Zuzana MacúchováDomnarvets GOIFutom tävlan
Per NikkolaisenOK Østutom tävlan
Rolf NorinTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Rebecca RickardssonIFK Mora OKutom tävlan
Harriet RolénOK Älgenutom tävlan
Ann-Sofi SandvikAvesta OKutom tävlan
Annika SolbreckLånghundra IFutom tävlan
Mats SporreStora Tuna OKutom tävlan
Sophie SvedjenäsOK Skogshjortarnautom tävlan
kerstin svenssonTibro OKutom tävlan
Kristina TellqvistIK Dranutom tävlan
Nils UllbergAvesta OKutom tävlan
Laila VillmanHJS-Vansbro OKutom tävlan
Neo YngströmOK Tisarenutom tävlan
Sofia HärdvallAskersunds OKej start

Öppen motion 4

2 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas VikerOK Kåre1:03:30
2Sarah VikerOK Kåre1:20:14+16:44
3Stefan HogartKamrat och IF KIF1:20:23+16:53
4Helena FalkTäby OK1:27:32+24:02
5Louise RegnellVäxjö OK1:29:17+25:47
6Marcus ArnoldssonVästerås SOK1:42:18+38:48
7Marcus HäggblomSäterbygdens OK1:45:38+42:08
8Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:51:54+48:24
9Erika TimbyUmeå OK2:23:52+1:20:22
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKutom tävlan
Arne BerlinTrollhättans SOKutom tävlan
Annika GustafssonOK Centrumutom tävlan
Linus JernströmAvesta OKutom tävlan
Lisa JonassonÄlvdalens IF OKutom tävlan
Kristin LarssonTimrå SOKutom tävlan
Lotta LarssonVästerbergslagens OLutom tävlan
Helena LindbergIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OFutom tävlan
Andreas MaxénTimrå SOKutom tävlan
Charlotta MellegårdVästerbergslagens OLutom tävlan
Eva PålssonIFK Mora OKutom tävlan
Martin StålSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Stig-Olof StålAvesta OKutom tävlan
Anton UllerKils OKutom tävlan
Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Maja ÅkessonKlubblösutom tävlan

Öppen motion 7

2 600 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan HerbstVästerås SOK1:05:20
2Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:14:04+8:44
3Tomas SundqvistOK Kåre1:23:42+18:22
4Frida KjellmanLidköpings VSK1:26:43+21:23
5Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK1:27:37+22:17
6Peter ThörnEksjö Garnisons IF1:29:03+23:43
7Linda CorneliussonOK Löftan1:30:41+25:21
8Niclas KjellmanLidköpings VSK1:32:17+26:57
9Annica LübckeOK Ravinen1:43:50+38:30
10Axel NiklassonIK Uven1:46:25+41:05
11Kerstin MorastHaninge SOK2:25:48+1:20:28
Göran AnlindLeksands OKej godkänd
Emma HerbstVästerås SOKej godkänd
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OKej godkänd
Andreas AllerhedIFK Mora OKutom tävlan
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
David AnderssonIFK Lidingö SOKutom tävlan
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OLutom tävlan
Stefan AronssonKFUM Örebro OKutom tävlan
Andreas BergLinköpings OKutom tävlan
Nils-Erik BondessonFrosta OKutom tävlan
Christer BorgGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Anne ErikssonKFUM Örebro OKutom tävlan
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKutom tävlan
Mikael HörnquistOK Renenutom tävlan
Anders JanssonGrycksbo IF OKutom tävlan
Jenny JohanssonKFUM Örebro OKutom tävlan
Johanna KindlundOK Tyrutom tävlan
Camilla KruseKFUM Örebro OKutom tävlan
Robert KruseKFUM Örebro OKutom tävlan
Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OKutom tävlan
Fredrik LiljegrenHorndals IFutom tävlan
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Lennart MyrehedVandrarringenutom tävlan
Anders NilssonTäby OKutom tävlan
Josefin NorellSöders-Tyresöutom tävlan
Boel NybergOK Kåreutom tävlan
Marianne NymanTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Lennart PerssonHorndals IFutom tävlan
Ove PetterssonÄlvdalens IF OKutom tävlan
Ove PetterssonIdrefjällens OKutom tävlan
Jörgen SchifferleOK ZUGutom tävlan
Monika SchifferleOK ZUGutom tävlan
Felix SinclairKlubblösutom tävlan
Rune SpetzNitta IFutom tävlan
Karin StålAvesta OKutom tävlan
Karin SärnbrinkOK Tisarenutom tävlan
Bengt SöderqvistHorndals IFutom tävlan
Bengt-Rune WallströmIK Uvenutom tävlan
Pia ÖstangårdGamleby OKutom tävlan

Öppen motion 9

3 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering1:39:03
2Emil LarssonDomnarvets GOIF2:41:27+1:02:24
Emil ArvidssonSäterbygdens OKutom tävlan
Jenny Bagge AnlindLeksands OKutom tävlan
Jan BergmanOK Kåreutom tävlan
Anna-Karin BondessonFrosta OKutom tävlan
Robert EneljungIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Einar ErikssonAttunda OKutom tävlan
Ellinor ErikssonOK Tisarenutom tävlan
Jonas GustafssonTrollhättans SOKutom tävlan
Patrik GustafssonSmedjebackens OKutom tävlan
Mats HainkeSnättringe SKutom tävlan
Magda JanssonSisu Forshaga SKutom tävlan
Magnus JanssonSisu Forshaga SKutom tävlan
Einar JohanssonLinköpings OKutom tävlan
Sara JohanssonDomnarvets GOIFutom tävlan
Martina KarlssonStora Tuna OKutom tävlan
Lina LindbergKlubblösutom tävlan
Samuel LindbergHagfors Skidföreningutom tävlan
Erik LindgrenOK Tisarenutom tävlan
Peter LundOK Kolmårdenutom tävlan
Veronica LundOK Kolmårdenutom tävlan
Niclas RökenTäby OKutom tävlan
Michael WennblomHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Olle WindeliusFrosta OKutom tävlan
Johan ÅhlundVänersborgs SKutom tävlan
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKutom tävlan
Loke ÖstangårdGamleby OKutom tävlan
Tilda ÖstbergStora Tuna OKutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser