Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vandrarringens höstträff

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vandrarringens höstträff
Arrangörsorganisation: Vandrarringen
Datum: söndag 9 september 2018

Västerås SOK

114 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt LarssonD80 (2)45:4023:25
1Klara Åkerman SjöströmD16 (5)37:098:40
1Emma KlarinU1 (6)16:5410:54
1Maja AhlströmD14 (4)45:3011:56
1Rickard SvenssonÖppen motion 8 (21)30:377:08
1Elin PalmD10 (8)21:578:51
1Kalle Åkerman SjöströmH16 (5)36:447:09
1Cecilia EinarssonD21 (3)58:218:37
1Anna ZetterbergD45 (6)49:4211:35
1Mattias LöfqvistH40 (7)55:097:50
1Johan HerbstÖppen motion 18 (8)33:007:41
1Johan SundénÖppen motion 9 (9)47:326:45
2Felix HerbstU1 (6)18:32+1:3811:57
2Theodor ThenanderU2 (8)27:54+0:4211:15
2Alfred ZetterqvistInskolning (4)34:23+2:2522:10
2Erik ThenanderÖppen motion 3 (16)39:21+6:1512:59
2Hans-Erik SkalbergH65 (12)43:03+1:5710:02
2Erik PalmH12 (13)28:27+4:259:23
2Jonas LindegrenH45 (9)48:10+6:097:52
2Martin SandqvistH16 (5)45:43+8:598:54
2Robert PalmÖppen motion 9 (9)57:01+9:298:06
2Josiah BergrothH14 (7)41:13+5:1810:49
2Nova SahlénD12 (5)35:31+1:0011:43
2Elin DahlmarkÖppen motion 11 (4)1:03:39+12:1712:24
2Rasmus ViertelH10 (10)23:40+7:359:32
2Per SundströmH55 (8)45:36+3:008:48
3Ann-Sofie AndertoftÖppen motion 3 (16)39:42+6:3613:06
3Kalle StjärnesundU2 (8)32:40+5:2813:10
3Liz PorteousD75 (3)52:05+15:5721:31
3Ida LarssonD16 (5)57:59+20:5013:32
3Sofi ThorsellÖppen motion 8 (21)37:08+6:318:39
3Fanny AnderssonD14 (4)1:22:00+36:3021:31
3Selma LöfqvistD10 (8)26:01+4:0410:29
3Johan AhlströmH21 (6)1:02:55+2:527:01
3Lucas AhlströmH16 (5)47:20+10:369:13
3Kristoffer KlarinH14 (7)46:37+10:4212:14
3Claes KlarinH40 (7)57:05+1:568:07
3Fredrik DahlmarkÖppen motion 11 (4)1:07:24+16:0213:08
4Ruhdi KarlssonÖppen motion 8 (21)38:25+7:488:57
4Rickard PerssonÖppen motion 18 (8)49:12+16:1211:28
4Jens AndertoftH45 (9)53:17+11:168:42
4Hugo ZetterbergH12 (13)36:32+12:3012:03
4Margareta LöfqvistD70 (8)47:41+11:3816:54
4Hampus WestmanÖppen motion 9 (9)1:09:52+22:209:56
4Ola TorstenssonH50 (14)48:06+6:268:32Ladda ner rutt i gpx-format
4Åsa ErlandssonÖppen motion 11 (4)1:43:12+51:5020:07
4Gustav JuhlinH10 (10)24:24+8:199:50
4Jenny SigurdssonD40 (5)1:05:45+15:0713:43
4Anna HallD45 (6)52:15+2:3312:10
4Vilma ThulinD12 (5)55:09+20:3818:12
5Linda SlagbrandÖppen motion 5 (15)1:08:53+23:3118:04
5Filip ThorsellU1 (6)20:39+3:4513:19
5Elias MalmgrenU2 (8)39:20+12:0815:51
5Niclas AhlströmÖppen motion 18 (8)50:33+17:3311:46
5Frida HerbstD10 (8)28:15+6:1811:23
5Henrik OrtmanÖppen motion 9 (9)1:10:38+23:0610:02
5Elis WiklundH14 (7)57:47+21:5215:09
5Oscar NoringH10 (10)24:37+8:329:55
5Lovisa BjörnbergD12 (5)1:00:36+26:0520:00
5Eva WadmanD55 (9)44:46+4:5211:25
5Lill NallgårdD45 (6)1:28:57+39:1520:44
5Carl BymanH55 (8)56:50+14:1410:58Ladda ner rutt i gpx-format
6Andreas MathisenÖppen motion 8 (21)40:44+10:079:29
6Thomas AnderssonÖppen motion 9 (9)1:21:59+34:2711:39
6Dag AnderssonU2 (8)41:56+14:4416:54
6Kerstin SundbergÖppen motion 3 (16)46:27+13:2115:19
6Annika SundströmÖppen motion 18 (8)51:44+18:4412:03
6Elmar Montero CárcelesH21 (6)1:15:58+15:558:28
6Inger GunnarssonD50 (9)52:00+17:2313:15
6Kajsa BergrothD10 (8)32:22+10:2513:03
6Sixten SlagbrandH14 (7)1:08:32+32:3717:59
6Rasmus EliassonH12 (13)50:01+25:5916:30
6Mattias ViertelH40 (7)1:15:52+20:4310:47
6Ludvig JuhlinH10 (10)26:57+10:5210:52
6Per WadmanH55 (8)1:08:46+26:1013:16
7Lina EliassonU2 (8)47:13+20:0119:02
7Kristina HolmgrenÖppen motion 17 (24)40:10+17:4714:14
7Pia AnderssonÖppen motion 3 (16)50:44+17:3816:44
7Marcus ArnoldssonH40 (7)1:25:35+30:2612:10
8Annika DavidssonÖppen motion 18 (8)1:01:54+28:5414:25
8Rasmus LarssonU2 (8)47:47+20:3519:16
8Elisabeth WestmanÖppen motion 9 (9)1:32:06+44:3413:06
8Karin ÅkermanÖppen motion 17 (24)40:59+18:3614:31
8Joakim AhlströmH50 (14)54:40+13:009:42
9Hans WestmanÖppen motion 9 (9)1:35:52+48:2013:38
10Per Erik FogelH65 (12)55:37+14:3112:57
10Torsten LundH70 (11)52:10+17:3813:18
11Johan MalmströmÖppen motion 3 (16)58:15+25:0919:13
11Lars-Erik RaskH75 (21)43:20+7:5612:53
12Anna NoringÖppen motion 5 (15)1:24:42+39:2022:13
12Göran AnderssonÖppen motion 17 (24)45:41+23:1816:11
12Hanna HermannÖppen motion 3 (16)1:03:04+29:5820:48
12Jan ViklundH50 (14)1:03:02+21:2211:11
13Thomas WiklundÖppen motion 7 (15)52:53+29:4218:45
13Per NybonsÖppen motion 17 (24)46:19+23:5616:25
13Petra HermannÖppen motion 3 (16)1:04:06+31:0021:09
13Per HaepplingH75 (21)43:55+8:3113:04
14Nils SandqvistÖppen motion 5 (15)1:34:55+49:3324:54
14Catarina LarssonÖppen motion 8 (21)57:32+26:5513:24
15Pia WiklundÖppen motion 3 (16)1:20:19+47:1326:30
15Kristian FellÖppen motion 7 (15)1:02:32+39:2122:10
16Roger CarlssonÖppen motion 8 (21)59:13+28:3613:48
18Jouko TaskinenÖppen motion 17 (24)56:52+34:2920:09
18Lars HallÖppen motion 8 (21)1:00:43+30:0614:09
18Leif ZettervallH75 (21)53:14+17:5015:50
19Hans AnderssonH75 (21)57:49+22:2517:12
Felix SlagbrandH12 Kort (1)ej godkänd
Gustav ThenanderH12 (13)ej godkänd
Robin BergrothH12 (13)ej godkänd
Filip AnderssonH12 (13)ej godkänd
Emil AhlströmH16 (5)ej godkänd
Ebbe GuterstamInskolning (4)ej godkänd
Alexander ThulinH10 (10)ej godkänd
Malena AhlströmD45 (6)ej godkänd
Ebba ThenanderD14 (4)ej start
Irma MalmströmD10 (8)ej start
Amanda HallD16 (5)ej start
Kuno ÖsterlundH75 (21)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser