Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AOK Veteran OL 2017-09-07

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: AOK Veteran OL 2017-09-07
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: torsdag 7 september 2017

Korta

2 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SkyttKisa SK31:0715:33
2Gunnel ChristianssonGamleby OK42:30+11:2321:15
3Lennart KarlssonHultsfreds OK44:58+13:5122:29
4Inger AlmgrenGamleby OK47:01+15:5423:30
5Gunvald BruceAnkarsrums OK50:23+19:1625:11
6Bert SvenssonVästerviks OK51:33+20:2625:46
7Stig KarlssonKisa SK53:39+22:3226:49
8Inger PetterssonBjörkfors GOIF54:33+23:2627:16
9Åke KarlssonBjörkfors GOIF57:34+26:2728:47
10Marianne BergVimmerby OK1:01:09+30:0230:34
11Allan SvenssonKisa SK1:05:17+34:1032:38
12Eivor PetterssonGamleby OK1:07:04+35:5733:32
13Håkan B SvenssonVästerviks OK1:13:03+41:5636:31
14Pia AnderssonGamleby OK1:15:12+44:0537:36
15Håkan AnderssonGamleby OK1:31:39+1:00:3245:49
Inga-Britt JohanssonHultsfreds OKej godkänd
Bengt LönnVimmerby OKej godkänd
Lennart FridellGamleby OKej godkänd
Stig AnderssonVimmerby OKutgått

Mellan

2 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth MarmelidVästerviks OK48:2417:17
2GunBritt SvenssonVästerviks OK52:26+4:0218:43
3Britt-Marie BjörklundVästerviks OK52:27+4:0318:43
4Janerik AnderssonBjörkfors GOIF54:25+6:0119:26
5Lars EkholmBjörkfors GOIF54:48+6:2419:34
6Lars LångVimmerby OK56:28+8:0420:10
7Håkan PetterssonGamleby OK56:42+8:1820:15
8Anne Marie RobertssonMålilla OK57:01+8:3720:21
9Åke BjörklundVästerviks OK59:02+10:3821:05
10Monica MarmelidVästerviks OK59:57+11:3321:24
11Hans-Åke ChristianssonGamleby OK1:01:09+12:4521:50
12Bertil AxelssonVimmerby OK1:07:07+18:4323:58
13Sören MarmelidGamleby OK1:22:00+33:3629:17
14Harriet AlbinssonBjörkfors GOIF1:27:28+39:0431:14
Börje KarlssonVimmerby OKej godkänd
Greta KarlssonVimmerby OKej godkänd

Långa

3 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik SvenssonVimmerby OK54:5114:49
2Evert FranssonVimmerby OK58:05+3:1415:41
3Arne LarsenVästerviks OK1:06:32+11:4117:58
4Bo JohanssonMålilla OK1:07:22+12:3118:12
5Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:08:07+13:1618:24
6Göran FredrikssonMålilla OK1:10:32+15:4119:03
7Lennart PetterssonBjörkfors GOIF1:13:51+19:0019:57
8Stig JonssonKisa SK1:16:30+21:3920:40
Bo EklundVimmerby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser