*** Instance-specific ***

Preliminär resultatlista för Kolmårdsträffen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsträffen, medel
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: lördag 18 augusti 2018

D21

3 610 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad27:057:30
2Andrea SvenssonOK Tisaren29:42+2:378:13
2Malin Leijon LindOK Kolmården29:42+2:378:13
4Ida HylanderNyköpings OK30:13+3:088:22
5Rebecka HeinrupTullinge SK30:51+3:468:32
6Kristin HylanderNyköpings OK30:57+3:528:34
7Emma KantarpÄrla IF32:25+5:208:58
8Anna WehlinSkogspojkarnas OK32:37+5:329:02
9Fredrika VångellLinköpings OK33:43+6:389:20
10Kajsa HammarströmLinköpings OK33:46+6:419:21
11Sanna SkoogKils OK34:13+7:089:28
12Linn BrännebyÄrla IF34:19+7:149:30
13Amanda HolmgrenVittjärvs IK34:56+7:519:40
14Sara HelanderDomnarvets GOIF35:19+8:149:46
15Rebecka HylanderNyköpings OK37:26+10:2110:22
16Anna HåkanssonOK Kolmården38:37+11:3210:41
17Carin RosanderFinspångs SOK39:28+12:2310:55
18Kristyna HlubuckovaLinköpings OK40:38+13:3311:15
19Sofia SalomonssonLinköpings OK42:07+15:0211:40
20Emma RosénOK Njudung45:50+18:4512:41
21Marika LundinTjällmo-Godegårds OK48:34+21:2913:27
22Frida KarlssonLinköpings OK48:45+21:4013:30
23Linda EdströmMatteus SI50:57+23:5214:06
24Stina SvedevallOK Roxen51:04+23:5914:08
25Malin AxFinspångs SOK59:42+32:3716:32
Alva OlssonLinköpings OKej start

H21

4 630 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro29:166:19
2Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro29:41+0:256:24
3Mathias HallménOK Denseln30:25+1:096:34
4Ville JohanssonOK Kolmården30:53+1:376:40
5Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna30:57+1:416:41
6Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF31:00+1:446:41
7Robbin KantarpÄrla IF31:22+2:066:46
8Filip TrofastBredaryds SOK31:42+2:266:50
9Oskar DanielsAttunda OK31:45+2:296:51
10Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna31:50+2:346:52
11Oskar LeinonenOK Kolmården32:02+2:466:55
12Algirdas BartkeviciusOK Denseln32:13+2:576:57
13Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna32:20+3:046:59
14Emil AnderssonÄrla IF32:48+3:327:05
15Erik MartinssonLinköpings OK32:49+3:337:05
16Erik AnderssonOK Orion33:01+3:457:07
17Emil LjungemyrOK Kolmården33:09+3:537:09
18Oscar VångellÄrla IF33:21+4:057:12
19Jonas LundgrenLinköpings OK34:34+5:187:27
20Arvid VågIFK Göteborg Orientering34:55+5:397:32
21Mats RöjgårdOK Kolmården35:47+6:317:43
22Ludvig ErikssonKils OK36:28+7:127:52
23Mikael AnderssonOK Kolmården36:29+7:137:52
24Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna37:05+7:498:00
25Per LindmanFinspångs SOK37:35+8:198:07
26Viktor AntonssonEksjö SOK37:57+8:418:11
27Emil LauriKamrat och IF KIF38:08+8:528:14
28Maxime BonneauLinköpings OK38:29+9:138:18
29Filip HadacOrientacni Beh Opava39:58+10:428:37
30Måns BrännebyOK Kolmården40:17+11:018:42
31Alexander BlombergNyköpings OK40:31+11:158:45
32Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK40:33+11:178:45
33Joakim GustafssonFinspångs SOK42:06+12:509:05
34Johan PerssonHagaby GoIF Örebro42:16+13:009:07
35Johan AllardLinköpings OK42:41+13:259:13
36Magnus BlomgrenOK Kolmården43:08+13:529:18
37Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL43:42+14:269:26
38Erik BacktemanLinköpings OK45:55+16:399:55
39Ulf HylanderNyköpings OK46:17+17:019:59
40David ModigOK Denseln47:05+17:4910:10
41Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK47:25+18:0910:14
42Per SundholmOK Nolaskogsarna47:38+18:2210:17
43Simon NybergNAIS Orienteringsklubb50:22+21:0610:52
44Mattias ÅgrenCentrum OK51:13+21:5711:03
45Anders AbelSnättringe SK51:59+22:4311:13
46Johan StenströmLinköpings OK52:19+23:0311:17
47Henrik LundgrenCentrum OK54:20+25:0411:44
48Marcus HanssonLinköpings OK55:09+25:5311:54
49Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa59:51+30:3512:55
50Martin AllardTjällmo-Godegårds OK1:00:46+31:3013:07
51Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:08:47+39:3114:51
Filip KarlssonIF Hagenej godkänd
Martin ŠmelíkHellas Orienteringej start
Jonas BraamOK Denselnej start

D20

3 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BerggrenOK Kolmården34:529:59
2Jonna ForsVästerås SOK35:31+0:3910:10
3Klara LjunggrenLinköpings OK36:21+1:2910:24
4Klara CechovaOrientacni Beh Opava38:53+4:0111:08
5Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb42:55+8:0312:17
6Lova EvebornOK Roxen44:41+9:4912:48
7Hana FukalovaOrientacni Beh Opava45:16+10:2412:58
8Ebba SöderlundFK Göingarna59:12+24:2016:57
Moa KjellbergBjörkfors GOIFej godkänd

H20

3 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen23:226:28
2Jonas AnderssonOK Roxen23:34+0:126:31
3Ludvig EkNyköpings OK25:11+1:496:58
4Carl CarlssonNyköpings OK26:35+3:137:21
5Hugo DalhammerOK Roxen30:04+6:428:19
5Fredrik JohanssonOK Nackhe30:04+6:428:19
7Fritjof AxelssonFK Göingarna32:21+8:598:57
8Arvid LinderOK Hällen33:04+9:429:09

D18

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove EkströmLinköpings OK33:309:51
2Signe NilssonNyköpings OK34:47+1:1710:13
3Linnéa GustafssonOK Hällen38:09+4:3911:13
4Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK39:46+6:1611:41
5Beatrice ErikssonOK Hällen40:04+6:3411:47
6Lovisa WeidenSkåneslättens OL40:10+6:4011:48
7Malva EvebornOK Roxen47:22+13:5213:55

H18

3 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FalkNyköpings OK24:157:13
2Philip CarlssonNyköpings OK24:51+0:367:23
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna25:12+0:577:30
4Olof LjunggrenLinköpings OK26:25+2:107:51
5Emanuel HerberthsonLinköpings OK26:28+2:137:52
6Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö26:40+2:257:56
7Leo JohanssonOK Kolmården28:04+3:498:21
8Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna28:19+4:048:25
9Arvid WesterbergOK Kolmården28:33+4:188:29
10Jonathan JylltorpLinköpings OK34:06+9:5110:08
11Thorsten SvenssonFinspångs SOK35:58+11:4310:42
12William NilssonNyköpings OK37:13+12:5811:04
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start

D16

3 390 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården26:327:49
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK27:20+0:488:03
3Kristin HerberthsonLinköpings OK31:33+5:019:18
4Alma GustafssonSOK Aneby33:41+7:099:56
5Sara WänströmFinspångs SOK34:09+7:3710:04
6Caroline GuttkeNyköpings OK34:18+7:4610:07
7Elin KjellmanLinköpings OK34:36+8:0410:12
8Linnea LundOK Kolmården35:09+8:3710:22
9Tove ValleriusGamleby OK38:51+12:1911:27
10Hanna RothLinköpings OK39:44+13:1211:43
11Frida JardingNyköpings OK39:50+13:1811:45
12Alice EkNyköpings OK40:36+14:0411:58
13Emmy LindgrenLinköpings OK40:54+14:2212:03
14Elin NetzOK Kolmården41:05+14:3312:07
15Hanna LundgrenLinköpings OK45:10+18:3813:19
16Lova ElnegårdLinköpings OK47:01+20:2913:52
17Elsa LinderOK Hällen48:25+21:5314:16
18Bara PachmannovaOrientacni Beh Opava48:34+22:0214:19
19Karolina RönnbäckOK Eken59:27+32:5517:32
20Ellen OlovssonGamleby OK59:54+33:2217:40

H16

3 610 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker LundinOK Hällen24:436:50
2Karl LundinOK Hällen26:34+1:517:21
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna26:54+2:117:27
4Hugo KindbornOK Hällen27:53+3:107:43
5Aron ÖstangårdGamleby OK27:56+3:137:44
6Albin WeidenSkåneslättens OL28:28+3:457:53
7Edvin HellstenNyköpings OK30:17+5:348:23
8Vit CechOrientacni Beh Opava30:30+5:478:26
9Kasper LagerströmNyköpings OK30:37+5:548:28
10Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad31:08+6:258:37
11Adam ValikOrientacni Beh Opava31:17+6:348:39
12Sverre RöjgårdOK Kolmården32:47+8:049:04
13Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna33:23+8:409:14
14Isak AnängenNyköpings OK33:42+8:599:20
15Jiri KostkaOrientacni Beh Opava34:36+9:539:35
16Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping34:42+9:599:36
17Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen35:29+10:469:49
18Isak LiljeholmGamleby OK39:21+14:3810:54
19Karl GranathOK Kåre40:34+15:5111:14
20Malte EvebornOK Roxen40:58+16:1511:20
21Carl HedegårdOK Kolmården41:33+16:5011:30
22Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb41:48+17:0511:34
23Alfons PetersonOK Denseln42:03+17:2011:38
24Erik JohnssonOK Kolmården46:46+22:0312:57
25Erik SahlmanLinköpings OK48:13+23:3013:21
26Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK51:23+26:4014:14
27Andreas HolmqvistNyköpings OK52:14+27:3114:28
28Gustav NorbergOK Hällen53:10+28:2714:43
29Sven SjöqvistOK Måsen53:37+28:5414:51
30David StrömbäckOK Denseln58:27+33:4416:11
Adam ConwayGuildford Orienteersej start

D14

3 020 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK29:089:38
2Tuva ÖstangårdGamleby OK31:19+2:1110:22
3Sofia TunessonSkogspojkarnas OK31:48+2:4010:31
4Hanna AlsiöIF Hagen31:52+2:4410:33
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK32:23+3:1510:43
6Annie LundOK Kolmården33:31+4:2311:05
7Hanna AnängenNyköpings OK35:23+6:1511:42
8Lovis HellstenNyköpings OK37:21+8:1312:22
9Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping37:30+8:2212:25
10Stella RosengrenTjalve IF Norrköping37:53+8:4512:32
11Anna KovalcikovaOrientacni Beh Opava41:01+11:5313:34
12Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK41:36+12:2813:46
13Karin ArveliusTjalve IF Norrköping44:08+15:0014:36
14Katka PachmannovaOrientacni Beh Opava44:35+15:2714:45
15Magdalena CetlovaOrientacni Beh Opava44:36+15:2814:46
16Sigrid ForsmanLinköpings OK45:17+16:0914:59
17Mindra LangerOK Roxen48:33+19:2516:04
18Ellen LindforsBjörkfors GOIF49:45+20:3716:28
19Karolina KlechovaOrientacni Beh Opava49:57+20:4916:32
20Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK55:41+26:3318:26
21Ylva LidehnNyköpings OK1:02:15+33:0720:36
22Alva ForsmanLinköpings OK1:05:17+36:0921:37
Yrsa RöjgårdOK Kolmårdenej godkänd
Meja AleniusNyköpings OKej start
Katja GustafssonNyköpings OKej start
Ida HjortOK Roxenej start
Tyra LindellOK Roxenej start

H14

3 080 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK24:137:51
2Hugo PerssonOK Denseln24:36+0:237:59
3Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK28:14+4:019:10
4Ludvig EronnLinköpings OK29:03+4:509:25
5Jacob PåledalOK Roxen29:38+5:259:37
6Otto NilssonLinköpings OK39:08+14:5512:42
7Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb40:27+16:1413:07
8Elis PetersonOK Denseln41:20+17:0713:25
9Pontus ÖstemarFinspångs SOK42:45+18:3213:52
10John KinnanderMatteus SI43:42+19:2914:11
11Albin KjellbergBjörkfors GOIF44:18+20:0514:22
12Rikard HellgrenFinspångs SOK45:32+21:1914:47
13William SvartlingOK Motala47:07+22:5415:17
14Francesco SavaniSkogspojkarnas OK47:34+23:2115:26
15Sebastian SjöqvistOK Måsen49:58+25:4516:13
16Arvid JonforsenHallstahammars OK50:40+26:2716:27
17Vilgot KempeOK Denseln52:39+28:2617:05
18Albin StenssonNyköpings OK1:04:13+40:0020:50
19Emanuel ErikssonNyköpings OK1:04:55+40:4221:04
20Arvid SvenssonBjörkfors GOIF1:11:28+47:1523:12
21Isak SöderblomNyköpings OK1:18:25+54:1225:27
Vilgot ElnegårdLinköpings OKej godkänd
Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköpingej start
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start
Rasmus PåledalOK Roxenej start

D14 Kort

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LindgrenLinköpings OK34:4212:45
2Moa KleistBoxholm-Mjölby OL41:47+7:0515:21

H14 Kort

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David MalmOK Kolmården32:0411:29
2Rasmus KarlssonOK Denseln48:13+16:0917:16

D12

2 720 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa GuttkeNyköpings OK21:508:01
2Ebba SkullmanLinköpings OK25:07+3:179:14
3Barbora HolasovaOrientacni Beh Opava27:35+5:4510:08
4Frida SamuelssonBjörkfors GOIF28:34+6:4410:30
5Adele PalmqvistNyköpings OK28:39+6:4910:31
6Elsa GustafssonOK Tylöskog29:46+7:5610:56
7Tilde EvebornOK Roxen30:16+8:2611:07
8Miriam GustafssonNyköpings OK30:23+8:3311:10
9Alena KovalcikovaOrientacni Beh Opava30:28+8:3811:12
10Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb31:06+9:1611:26
11Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL31:18+9:2811:30
12Natalie GalloOrientacni Beh Opava32:10+10:2011:49
13Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping33:34+11:4412:20
14Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb35:27+13:3713:01
15Evelina PeterssonNyköpings OK35:49+13:5913:10
16Frida SöderqvistLinköpings OK37:10+15:2013:39
17Elin AbelSnättringe SK38:36+16:4614:11
18Ida EkholmBjörkfors GOIF38:59+17:0914:19
19Alva LindforsBjörkfors GOIF39:35+17:4514:33
20Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping40:11+18:2114:46
21Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb43:00+21:1015:48
22Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL43:12+21:2215:52
23Agnes OlovssonGamleby OK49:35+27:4518:13
24Karolina CetlovaOrientacni Beh Opava52:36+30:4619:20
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Moa PihlströmOK Roxenej start

D12 Kort

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julie CasselsjöOK Kolmården26:4311:58
2Hilda BrantvallOK Denseln29:28+2:4513:12
3Saga SehlerOK Kolmården35:08+8:2515:45
4Clara IllnerTjalve IF Norrköping38:27+11:4417:14
Emilia MarcussonLinköpings OKej start

H12

2 790 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna19:407:02
2Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK22:22+2:428:01
3Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK24:20+4:408:43
4Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK26:23+6:439:27
5Theo ÅrbrinkLinköpings OK26:33+6:539:30
6Wilmer KempeOK Denseln26:34+6:549:31
7Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping28:30+8:5010:12
8Elias SjöwallOK Denseln29:26+9:4610:32
9Hugo BraamOK Denseln29:28+9:4810:33
10Lucas BerggrenLinköpings OK30:09+10:2910:48
11Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK30:26+10:4610:54
12Melker WaldfeltFinspångs SOK30:34+10:5410:57
13Anders PeterssonNyköpings OK31:35+11:5511:19
14Matej BorunskyOrientacni Beh Opava33:09+13:2911:52
15Hampus HolmgrenOK Måsen35:35+15:5512:45
16Emil ÖstemarFinspångs SOK36:30+16:5013:04
17Vincent DahmTjalve IF Norrköping37:01+17:2113:16
18Petter GranathSvärdsjö SOK38:51+19:1113:55
19Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK39:39+19:5914:12
20Noah KorallMotala AIF OL45:23+25:4316:15
21Adrian SandellOK Roxen54:42+35:0219:36
22Isac LidehnNyköpings OK55:36+35:5619:55
23Joel FrodinOK Roxen58:13+38:3320:51
24Felix GustafssonBjörkfors GOIF58:17+38:3720:53
25Gustav HjelmOK Måsen1:15:06+55:2626:55
26Oskar SöderströmOK Kolmården1:31:52+1:12:1232:55
Ludvig ErikssonLinköpings OKej godkänd
Tobias FjellnerMatteus SIej start
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start
Edvin ÅttingLinköpings OKej start

D10

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb20:059:00
2Stina BerggrenLinköpings OK22:00+1:559:51
3Lova BraamOK Denseln25:24+5:1911:23
4Elsa KorallMotala AIF OL36:17+16:1216:16
Emilia EricsonNyköpings OKej start

H10

2 230 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petr KovalcikOrientacni Beh Opava17:037:38
2Malte AnderssonMatteus SI19:31+2:288:45
3Jakob FjellnerMatteus SI20:37+3:349:14
3Theo IllnerTjalve IF Norrköping20:37+3:349:14
5Melvin JohanssonOK Hällen20:41+3:389:16
6Victor PalmqvistNyköpings OK21:40+4:379:42
7Axel GustafssonOK Tylöskog25:21+8:1811:22
8David JonforsenHallstahammars OK25:24+8:2111:23
9Love OtterströmLinköpings OK26:42+9:3911:58
10Erik SjöstrandLinköpings OK29:07+12:0413:03
11Erik EttlingSkogspojkarnas OK30:46+13:4313:47
12Hugo AbelSnättringe SK31:24+14:2114:04
13Lukas KantarpÄrla IF31:34+14:3114:09
14Jonathan PeterssonNyköpings OK32:07+15:0414:24
15Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping45:36+28:3320:26
16Arvid BomanLinköpings OK50:04+33:0122:27
Felix NidebornOK Roxenej godkänd
Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköpingej start

D35

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline GreenOK Vivill39:0211:28
2Sara SöderqvistLinköpings OK47:10+8:0813:52
3Malin EklöfMatteus SI47:25+8:2313:56
4Åsa BraamOK Denseln57:04+18:0216:47
5Anna KempeOK Denseln57:35+18:3316:56
6Marie RubérLinköpings OK59:50+20:4817:35
7Maria LindforsBjörkfors GOIF1:10:33+31:3120:45
8Anna TibbelinVimmerby OK1:19:52+40:5023:29
Carin MarcussonLinköpings OKej start

D40

3 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Diana SoldaggOK Klemmingen38:5511:09
2Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL39:14+0:1911:14
3Karin PalmqvistNyköpings OK39:24+0:2911:17
4Cecilia SvedinKFUM Örebro OK39:27+0:3211:18
5Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK40:12+1:1711:31
6Anna KorallMotala AIF OL40:37+1:4211:38
7Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK41:29+2:3411:53
8Sara HellstenNyköpings OK42:51+3:5612:16
9Emma BerggrenLinköpings OK47:51+8:5613:42
10Liselott EricsonLinköpings OK52:49+13:5415:08
11Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:01:00+22:0517:28
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej start

H40

3 730 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK28:367:40
2Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK30:45+2:098:14
3Marcus AnderssonMatteus SI31:38+3:028:28
4Henrik PetersonOK Denseln32:38+4:028:44
5Henrik PilvingeOK Kolmården32:55+4:198:49
6Lars SoldaggOK Klemmingen34:05+5:299:08
7Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL34:14+5:389:10
8Richard OlovssonGamleby OK35:17+6:419:27
9Anders KnutssonLinköpings OK35:35+6:599:32
10Johan KällsandLinköpings OK37:39+9:0310:05
11Kjell SvenssonStjärnorps SK38:15+9:3910:15
12James MelanderTjällmo-Godegårds OK40:38+12:0210:53
13Markus HenrikssonLinköpings OK41:05+12:2911:00
14Jonas ViklundMatteus SI41:27+12:5111:06
15Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb41:53+13:1711:13
16Tomas BorunskyOrientacni Beh Opava42:42+14:0611:26
17Peter EttlingSkogspojkarnas OK42:46+14:1011:27
18Juraj BencurOrientacni Beh Opava43:34+14:5811:40
19Jonas JohnssonOK Kolmården44:22+15:4611:53
20Daniel AxelssonMålilla OK44:26+15:5011:54
21Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb46:14+17:3812:23
22Henrik FlordalKatrineholms OK46:30+17:5412:27
23Stefan NidebornOK Roxen46:46+18:1012:32
24Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb52:03+23:2713:57
25Johan PalmqvistNyköpings OK53:15+24:3914:16
26Lars-Olof MagnellKatrineholms OK54:16+25:4014:32
27Markus KleinBjörkfors GOIF55:19+26:4314:49
28Joakim KjellbergBjörkfors GOIF57:43+29:0715:28
29Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:00:29+31:5316:12
30Henrik SöderqvistLinköpings OK1:04:26+35:5017:16
31Nils-Åke SkoglundOK Motala1:08:33+39:5718:22
Kristian SamuelssonBjörkfors GOIFej godkänd
Mats GustafssonNyköpings OKej godkänd
Robert SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Niclas KinnanderMatteus SIej godkänd
Fredrik GranathSvärdsjö SOKej start
Björn BeckiusLinköpings OKej start

D45

3 120 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK28:349:09
2Annika IvarssonLinköpings OK28:37+0:039:10
3Susanne AldénOK Roxen29:29+0:559:26
3Jenny RöjgårdOK Kolmården29:29+0:559:26
5Charlotte FlansbjerOK Djerf30:31+1:579:46
6Marika Nylund EkNyköpings OK30:57+2:239:55
7Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad32:19+3:4510:21
8Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL35:38+7:0411:25
9Agneta ErikssonOK Kolmården36:18+7:4411:38
10Annika AsketunOK Roxen36:22+7:4811:39
11Lena LindmanFinspångs SOK37:41+9:0712:04
12Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb38:33+9:5912:21
13Sofia WesterbergOK Kolmården39:48+11:1412:45
14Annica BerggrenOK Kolmården41:52+13:1813:25
15Eva EngmanOK Denseln42:13+13:3913:31
16Cecilia StrömbäckOK Denseln42:28+13:5413:36
17Louise AxelssonFK Göingarna45:48+17:1414:40
18Karin LinderOK Hällen50:10+21:3616:04
19Malin WeidenSkåneslättens OL50:55+22:2116:19
20Maria LillieströmOK Roxen55:06+26:3217:39
21Tina LindgrenLinköpings OK56:20+27:4618:03
22Liselott RothLinköpings OK1:07:58+39:2421:47
23Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:13:05+44:3123:25
24Maria LangerOK Roxen1:17:38+49:0424:52
Annica CrispinOK Denselnej godkänd

H45

3 970 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören Nilsson PåledalOK Roxen31:367:57
2Johan PetterssonOK Motala32:15+0:398:07
3Magnus JohanssonNyköpings OK33:32+1:568:26
4Per MagnussonLinköpings OK34:27+2:518:40
5Björn KarlssonOK Denseln36:09+4:339:06
6Åke LjunggrenLinköpings OK36:21+4:459:09
7Christer CasselsjöOK Kolmården39:42+8:0610:00
8Tomas KovalcikOrientacni Beh Opava40:16+8:4010:08
9Thomas JohanssonGamleby OK40:56+9:2010:18
10Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL41:08+9:3210:21
11Tomas BomanLinköpings OK41:31+9:5510:27
12Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK41:38+10:0210:29
13Per KempeOK Denseln42:32+10:5610:42
14Martin JarelandLinköpings OK43:53+12:1711:03
15Fredrik KorallMotala AIF OL44:24+12:4811:11
16Henrik LjungemyrOK Kolmården45:23+13:4711:25
17Stefan SehlerOK Kolmården47:04+15:2811:51
18Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL47:31+15:5511:58
19Jonas RåbergLinköpings OK50:01+18:2512:35
20Jonas LindellOK Roxen52:27+20:5113:12
21Johan WänströmFinspångs SOK53:30+21:5413:28
22Tomas CechOrientacni Beh Opava55:01+23:2513:51
23Johan FrodinOK Roxen57:10+25:3414:23
24Jesper WaldfeltFinspångs SOK57:11+25:3514:24
25Örjan SandellOK Roxen59:06+27:3014:53
26Magnus ÖsterlundMatteus SI1:00:29+28:5315:14
27Magnus TrofastBredaryds SOK1:05:35+33:5916:31
28Mikael GuttkeNyköpings OK1:07:34+35:5817:01
29Leif LindgrenLinköpings OK1:08:43+37:0717:18
Henrik WeidenSkåneslättens OLej godkänd
Jörgen HjortOK Roxenej start

D50

3 130 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MolinBoxholm-Mjölby OL32:5410:30
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK35:17+2:2311:16
3Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog35:23+2:2911:18
4Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL36:45+3:5111:44
5Karin ÖhlinSOK Aneby37:06+4:1211:51
6Kristina ForsOK Grip39:46+6:5212:42
7Eva-Lena NilssonNyköpings OK41:55+9:0113:23
8Carina KaleredOK Denseln43:05+10:1113:45
9Lotta BorgLinköpings OK44:07+11:1314:05
10Pernilla HörwingOK Roxen46:50+13:5614:57
11Sofia SvedevallOK Roxen47:12+14:1815:04
12Åsa AlsiöIF Hagen47:34+14:4015:11
13Helena HolmOK Roxen48:47+15:5315:35
14Anna MartinNAIS Orienteringsklubb49:17+16:2315:44
15Ebba HedegårdOK Kolmården54:30+21:3617:24
16Lena StrömbäckLinköpings OK1:03:07+30:1320:09
Maria KjellmanLinköpings OKej godkänd
Inger GuståsLinköpings OKej godkänd
Karin OlofssonLinköpings OKej godkänd

H50

3 470 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK26:167:34
2Niklas RönnbäckOK Eken29:03+2:478:22
3Pär EricsonNyköpings OK31:04+4:488:57
4Johan OtterströmLinköpings OK31:13+4:578:59
5Thomas PerssonOK Denseln31:29+5:139:04
6Olle LindmanFinspångs SOK32:04+5:489:14
7Anders DalhammerOK Roxen32:17+6:019:18
8Mikael WesterbergOK Kolmården33:17+7:019:35
9Johan MalmOK Kolmården34:33+8:179:57
10Torbjörn AnderssonOK Motala35:29+9:1310:13
11Miroslav HadacOrientacni Beh Opava36:11+9:5510:25
12Fredrik EngmanOK Denseln36:45+10:2910:35
13Jan AsketunOK Roxen36:52+10:3610:37
14Hans PerssonOK Kolmården37:40+11:2410:51
15Mikael LangerOK Roxen38:24+12:0811:03
16Håkan AxelssonFK Göingarna38:33+12:1711:06
17Lars DanielsonMatteus SI38:52+12:3611:12
18Peter BerggrenOK Kolmården39:02+12:4611:14
19Magnus SahlmanLinköpings OK40:06+13:5011:33
19Christer ErikssonOK Kolmården40:06+13:5011:33
21Thomas RimhagenLinköpings OK41:10+14:5411:51
22Johan ÅttingLinköpings OK44:52+18:3612:55
23Fredrik UrbergHammarkinds OK47:09+20:5313:35
24Peter ForsOK Grip49:57+23:4114:23
25Patric MolinBoxholm-Mjölby OL50:06+23:5014:26
26Kennet LindqvistOK Kolmården50:27+24:1114:32
27Josef SklenarOrientacni Beh Opava50:28+24:1214:32
28Tomas SundqvistOK Kåre54:24+28:0815:40
29Johan JylltorpLinköpings OK54:26+28:1015:41
30Magnus JohanssonOK Kolmården56:02+29:4616:08

D55

3 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK31:2510:02
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK31:48+0:2310:09
3Gunilla KallhaugeSnättringe SK42:00+10:3513:25
4Pia VångellLinköpings OK43:06+11:4113:46
5Ingrid RoosMotala AIF OL44:10+12:4514:06
6Ingrid JohanssonGamleby OK45:20+13:5514:29
7Carina FaxénLinköpings OK55:34+24:0917:45
8Aire NikkoOK Kolmården55:37+24:1217:46
9Katarina SundqvistOK Kåre57:19+25:5418:18
10Yvonne JohanssonGamleby OK1:04:03+32:3820:27

H55

3 490 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK27:087:46
2Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF27:13+0:057:47
3Mikael KindbornOK Hällen29:57+2:498:34
4Anders ErikssonOK Hällen34:07+6:599:46
5Per KallhaugeSnättringe SK35:33+8:2510:11
6Pedro LundqvistLinköpings OK36:55+9:4710:34
7Thomas StenströmLinköpings OK37:33+10:2510:45
8Per CarlssonNyköpings OK38:55+11:4711:09
9Bo GustafssonOK Tylöskog41:47+14:3911:58
10Peter LindebringOK Denseln43:30+16:2212:27
11Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL43:36+16:2812:29
12Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna44:36+17:2812:46
13Rikard BorgLinköpings OK45:55+18:4713:09
14Johan HammarströmOK Måsen47:37+20:2913:38
15Jonas KarlssonOK Tylöskog49:31+22:2314:11
16Arne SääfGudhems IF51:06+23:5814:38
17Werner KöhlerTullinge SK52:00+24:5214:53
18Miroslav SklenarOrientacni Beh Opava52:11+25:0314:57
19Karri LindellOK Måsen56:15+29:0716:07
20Phil ConwayGuildford Orienteers58:45+31:3716:50
21Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:00:26+33:1817:18
Dan NilssonNyköpings OKej start

D60

2 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva-Karin JönssonOK Kolmården36:2213:40
2Marianne ThorssonIK Trenne Ullared39:25+3:0314:49
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb43:05+6:4316:11
4Berit EklöfMatteus SI44:38+8:1616:46
5Carin AnderssonOK Denseln49:48+13:2618:43
6Pia StålhandskeBjörkfors GOIF50:54+14:3219:08
7Carina ErikssonNyköpings OK51:04+14:4219:11
8Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK54:03+17:4120:19
9Catharina ForsénOK Denseln58:12+21:5021:52

H60

3 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt SchwartzOK Kolmården31:049:44
2Håkan PalmfjordKatrineholms OK32:14+1:1010:06
3Jan-Olof BäckOK Djerf34:09+3:0510:42
4Stefan GustafssonOK Hällen38:00+6:5611:54
5Mats AnderssonFinspångs SOK38:16+7:1211:59
6Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF44:00+12:5613:47
7Jan JohanssonGamleby OK45:43+14:3914:19
8Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb47:52+16:4815:00
9Ove ErikssonNyköpings OK48:50+17:4615:18
10Christer FranssonMotala AIF OL49:15+18:1115:26
11Jan LundgrenLinköpings OK53:32+22:2816:46
12Hans SamuelssonOK 64 Torpa57:19+26:1517:58
13Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:00:48+29:4419:03
Hannes CarlssonHammarkinds OKej start
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

2 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK34:2912:57
2Mona ForsbergNyköpings OK36:15+1:4613:37
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK38:43+4:1414:33 Ladda ner rutt i gpx-format
4Titti BergendahlOK Måsen47:45+13:1617:57
5Kerstin SvenskOK Hällen48:07+13:3818:05
6Maud Göthe LundgrenLinköpings OK49:05+14:3618:27
7Berit MartinssonFinspångs SOK52:40+18:1119:47
8Barbro ÖstlundOK Roxen55:39+21:1020:55
Britt-Marie AldénOK Kolmårdenej godkänd

H65

3 150 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL30:179:36
2Leif CarlssonSOK Viljan30:34+0:179:42
3Peter RasmussenNyköpings OK30:41+0:249:44
4Hans-Ove ErikssonNyköpings OK30:45+0:289:45
5Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK31:12+0:559:54
6Kent GranqvistVästerviks OK31:24+1:079:58
7Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK37:12+6:5511:48
8Magnus WrethmanOK Roxen37:49+7:3212:00
9Göran AnderssonOK Tylöskog38:23+8:0612:11
10Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK38:37+8:2012:15
11Kent BergendahlNyköpings OK39:19+9:0212:28
12Yngve PetterssonLinköpings OK39:53+9:3612:39
13Stephan SvenssonLinköpings OK40:51+10:3412:58 Ladda ner rutt i gpx-format
14Mats HastadFellingsbro GOIF41:05+10:4813:02
15Pelle SkullmanLinköpings OK42:29+12:1213:29
16Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL43:29+13:1213:48
17Kjell ErikssonStjärnorps SK45:18+15:0114:22
18Rolf KarlssonOK Hällen45:33+15:1614:27
19Olle ArmanNyköpings OK47:43+17:2615:08
20Torgny JohanssonBjörkfors GOIF49:12+18:5515:37
21Ove JohanssonOK Kolmården52:30+22:1316:40
22Lennart LundquistOK Nalle52:44+22:2716:44
23Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF53:47+23:3017:04
24Anders HedinMotala AIF OL58:55+28:3818:42
25Bengt ÖstlundOK Roxen1:08:08+37:5121:37

D70

2 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evy NordSödertälje IF39:2914:50
2Louise-Marie NilssonOK Klemmingen40:21+0:5215:10
3Ulla LindellOK Hällen41:33+2:0415:37
4Vivianne HolgerssonOK Måsen43:42+4:1316:25
5Carina LindmanFinspångs SOK47:21+7:5217:48
6Kerstin BlomOK Kolmården1:01:57+22:2823:17
7Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:05:28+25:5924:36
8Lena SandahlGamleby OK1:10:07+30:3826:21
9Eva LindgrenLinköpings OK1:12:39+33:1027:18
10Margareta TidmanOK Kolmården1:21:45+42:1630:43
11Stina KorallMotala AIF OL1:42:26+1:02:5738:30
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Inga-Lill PetterssonLinköpings OKej godkänd
Annie GunnarstorpOK Motalaej godkänd

H70

3 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK37:1012:23
2Roland AlsénOK Roxen38:52+1:4212:57
3Ove ThorssonIK Trenne Ullared39:41+2:3113:13
4Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK40:19+3:0913:26 Ladda ner rutt i gpx-format
5Jerry MartinssonOK Motala41:26+4:1613:48
6Curt KarlssonNyköpings OK43:37+6:2714:32
7Gunnar EnbergMålilla OK45:53+8:4315:17
8Roland NilssonSOK Viljan46:13+9:0315:24
9Claus PetersenOK Motala46:47+9:3715:35
9Gustaf OlssonLinköpings OK46:47+9:3715:35
11Ulf SvedestamEskilstuna OL48:30+11:2016:10
12Claes MartinssonFinspångs SOK50:37+13:2716:52
13Göran ForsbergNyköpings OK51:02+13:5217:00
14Runar AldénOK Kolmården59:32+22:2219:50
15Lars EkholmBjörkfors GOIF1:07:12+30:0222:24
16Bo LindkvistKöping-Kolsva OK1:08:16+31:0622:45
17Jan PetterssonOK Roxen1:11:21+34:1123:47
Hans HolgerssonOK Måsenej godkänd
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd

D75

2 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK40:5618:31
2Britten PerssonFinspångs SOK49:04+8:0822:12
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL54:31+13:3524:40
4Britt PetterssonOK Roxen55:59+15:0325:19
5Lotta GranholmLinköpings OK56:07+15:1125:23
6Ulla NilssonSOK Viljan1:42:26+1:01:3046:20
Chatarina AnderssonOK Motalaej godkänd

H75

3 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK40:5513:38
2Kjell HolmströmBjörkfors GOIF46:22+5:2715:27
3Uno BergOK Motala49:00+8:0516:20
4Stig IsraelssonOK Tylöskog52:41+11:4617:33
5Lars NordSödertälje IF56:34+15:3918:51
6Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK57:54+16:5919:18
7Johnny WallingeOK Kolmården59:34+18:3919:51
8Arne AnderssonOK Motala1:01:57+21:0220:39
9Erland LingJönköpings OK1:02:53+21:5820:57
10Nils-Göran KempeOK Denseln1:07:23+26:2822:27
11Arne WallbergOK Eken1:16:53+35:5825:37
12Kjell HagströmLinköpings OK1:34:09+53:1431:23
Ulf WaldenfjordLinköpings OKej godkänd
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Leif AnderssonOK Motalaej godkänd
Bengt KarlssonLinköpings AIKej start
Alf MattssonOK Kolmårdenej start
Lennart SturessonVästerviks OKej start

H80

2 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto HolmdahlLinköpings OK51:1119:14
2Evert ElgefjordOK Kolmården58:53+7:4222:08
3Stig BengtssonMotala AIF OL1:01:13+10:0223:00
4Göran HektorLinköpings OK1:10:16+19:0526:24
5Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:13:32+22:2127:38
6Holger PerssonOK Eken1:19:25+28:1429:51

Inskolning

1 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Axel GustafssonNyköpings OKfullföljt
Ludvig HolmgrenOK Måsenfullföljt
Markus KantarpÄrla IFfullföljt
Isabell KleistOK Kolmårdenfullföljt
Elis KorallMotala AIF OLfullföljt
Tove LennermarkSkogspojkarnas OKfullföljt
Astrid SamorTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Algot StenssonNyköpings OKfullföljt
My ÖsterlundMatteus SIfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKej start

U1

1 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias ÖbergOK Hällen11:327:41
2Hjalmar ErikssonOK Måsen13:57+2:259:18
3Matilda ÖsterlundMatteus SI14:36+3:049:44
4Theodor LauriJärla Orientering15:05+3:3310:03
5Moa PilvingeOK Kolmården17:56+6:2411:57
6Axel StridTrosabygdens OK18:51+7:1912:34
7Siri EngvallOK Kolmården21:55+10:2314:36
8Sayali NilssonTjalve IF Norrköping22:00+10:2814:40
9Ella EngvallOK Kolmården22:45+11:1315:10
10Wilma HultmanSkogspojkarnas OK22:54+11:2215:16
11Solveig SoldaggOK Klemmingen23:39+12:0715:46
12Agaton SoldaggOK Klemmingen23:40+12:0815:46
13Ammy ÖstemarFinspångs SOK24:17+12:4516:11
14Olle SognellKlubblös24:44+13:1216:29
15Gustav BomanLinköpings OK24:52+13:2016:34
16Tore BlomgrenOK Kolmården25:52+14:2017:14
17Sigrid LindMatteus SI28:04+16:3218:42
18Thelma Samuelsson KonstantinidisMatteus SI28:06+16:3418:44
19Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF28:55+17:2319:16
20Holger WennströmFinspångs SOK29:19+17:4719:32
21Alma FaxénVäxjö OK46:30+34:5831:00
Alexander CrispinOK Denselnej godkänd

U2

2 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LarssonFinspångs SOK35:2613:28
2Alvin KorallMotala AIF OL39:31+4:0515:01
3Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK40:50+5:2415:31
4Anton FaxénVäxjö OK42:50+7:2416:17
5Ville AnderssonMatteus SI48:34+13:0818:27
6Saga LindellOK Roxen57:53+22:2722:00
7Disa KorallMotala AIF OL1:03:40+28:1424:12
8Otto BrantvallOK Denseln1:19:39+44:1330:17
9Alma BrantvallOK Denseln1:19:42+44:1630:18
Liam SvenmarckLinköpings OKej godkänd
Alvar KempeOK Denselnej start

Öppen motion 1

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brigitte AlsénOK Roxen46:0921:27
2Karin LindqvistVäxjö OK46:17+0:0821:31
3Cecilia BomanLinköpings OK55:55+9:4626:00

Öppen motion 3

3 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas JohanssonOK Kolmården24:578:10
2Linda WänströmFinspångs SOK39:41+14:4413:00
3Cornelia LarssonFinspångs SOK48:59+24:0216:03
4Mats K LuksTjalve IF Norrköping50:16+25:1916:28
5Jessika PeterssonNyköpings OK52:16+27:1917:08
6Maria JarelandLinköpings OK53:42+28:4517:36
7Teresia LidehnNyköpings OK53:52+28:5517:39
8Martin ÖstemarFinspångs SOK58:08+33:1119:03
9Lova FrodinOK Roxen1:01:14+36:1720:04
10Olof ThorssellOK Måsen1:08:21+43:2422:24
11Anna-Lena KarlssonLinköpings OK1:10:14+45:1723:01
12Petra NorbergNyköpings OK1:11:06+46:0923:18
13Christina ÖbergOK Hällen1:18:47+53:5025:49
14Eva JylltorpLinköpings OK1:20:46+55:4926:28
15Ann-Christine EkNyköpings OK1:21:06+56:0926:35
16Lars-Åke HolmLinköpings OK1:25:08+1:00:1127:54
17Åsa ForsmanLinköpings OK1:25:14+1:00:1727:56
18Liselott AnderssonKlubblös1:29:05+1:04:0829:12
19Vidar EdlundTjalve IF Norrköping1:41:20+1:16:2333:13
Lisen BäckTrosabygdens OKej godkänd
Mira BäckTrosabygdens OKej godkänd
Görel SvedestamEskilstuna OLej godkänd
Alva ViklundMatteus SIej godkänd
Adam LundbyTjalve IF Norrköpingej start

Öppen motion 5

3 410 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindgrenOK Kolmården33:389:51
2Olle WindalZinkgruvans IF36:44+3:0610:46
3Henrik ElnegårdLinköpings OK42:53+9:1512:34
4Andreas KågemalmNyköpings OK49:08+15:3014:24
5Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL49:16+15:3814:26
6Rebecca KågemalmNyköpings OK49:40+16:0214:33
7Ingela ÅrbrinkLinköpings OK50:02+16:2414:40
8Rickard SöderbergTjällmo-Godegårds OK50:04+16:2614:40
9Annika LindellOK Roxen51:17+17:3915:02
10Anna KullbergLinköpings OK51:47+18:0915:11
11Ylva HolmqvistKlubblös54:12+20:3415:53
12Annika FjellnerMatteus SI54:59+21:2116:07
13Markus JohanssonZinkgruvans IF55:31+21:5316:16
14Thomas PeterssonNyköpings OK57:22+23:4416:49
15Louise DalhammerOK Roxen58:16+24:3817:05
16Marianne HörbergOK Roxen59:12+25:3417:21
17Kerstin BobergOK Roxen1:12:18+38:4021:12
18ERik HörbergIFK Linköpings1:12:57+39:1921:23
19Frida TullssonLinköpings OK1:13:47+40:0921:38
20Anna GustafssonNyköpings OK1:14:29+40:5121:50
21Gunvor FridLinköpings OK1:17:28+43:5022:43
22Sven AnderssonOK Hällen1:17:35+43:5722:45
23Inger EkmanOK Roxen1:25:31+51:5325:04
Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Öppen motion 7

3 110 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per SvenssonFinspångs SOK29:369:31
2Pontus LindblomOK Roxen29:45+0:099:33
3Magnus DjerfstenLinköpings OK30:34+0:589:49
4Helena SandbergIK Hakarpspojkarna32:55+3:1910:35
5Markus JohanssonLinköpings OK33:45+4:0910:51
6Josefina BerntssonLinköpings OK34:15+4:3911:00
7Jennie Hellström OlssonOK Linné35:23+5:4711:22
8Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF36:07+6:3111:36
9Erik HallgrenFinspångs SOK38:46+9:1012:27
10Anders SundbladOK Måsen38:48+9:1212:28
11Kajsa SundkvistOK Måsen39:17+9:4112:37
12Pär GustavssonNyköpings OK39:30+9:5412:42
13Maria ErikssonOK Måsen39:49+10:1312:48
14Magnus AnderssonOK Denseln42:16+12:4013:35
15Sara AnderssonOK Denseln42:17+12:4113:35
16Anders JohanssonVäxjö OK42:29+12:5313:39
17Sofie HagbergNyköpings OK42:41+13:0513:43
18Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK43:02+13:2613:50
19Peter SvenmarckLinköpings OK43:43+14:0714:03
20Per ZeijlonLinköpings OK43:50+14:1414:05
21Patrik GustavssonLinköpings OK44:22+14:4614:15
22Elin RimhagenLinköpings OK44:36+15:0014:20
23Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF45:30+15:5414:37
24Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK46:31+16:5514:57
25Conny NilssonNyköpings OK47:28+17:5215:15
26Roland FridLinköpings OK47:34+17:5815:17
27Lina LiljeholmAnkarsrums OK47:46+18:1015:21
28Caroline CasselsjöOK Kolmården47:49+18:1315:22
29Pia ÖstangårdGamleby OK48:56+19:2015:44
30Johan JohanssonTjällmo-Godegårds OK49:17+19:4115:50
31Stefan LaageGudhems IF49:18+19:4215:51
32Mats JohanssonOK Hällen49:44+20:0815:59
33Weronica BäckTrosabygdens OK49:48+20:1216:00
34Margrita SjöqvistOK Måsen51:08+21:3216:26
35Hans GustavssonNyköpings OK51:18+21:4216:29
36Åsa LarssonOK Hällen52:03+22:2716:44
37Monika LundqvistSkogspojkarnas OK52:36+23:0016:54
38Linn AldénOK Roxen53:39+24:0317:15
39Lars Åke SvenskOK Hällen53:54+24:1817:19
40Per-Ove EkmanOK Roxen53:55+24:1917:20
41Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK54:06+24:3017:23
42Pirkko HammarströmOK Måsen54:26+24:5017:30
43Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb55:00+25:2417:41
44Jörgen SvenssonLinköpings OK55:04+25:2817:42
45Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL55:52+26:1617:57
46Kjell NilssonOK Klemmingen56:50+27:1418:16
47Göran WallentinssonOK Denseln57:04+27:2818:20
48Kurt NensénOK Måsen57:16+27:4018:24
49Helena PerssonCentrum OK57:35+27:5918:30
50Lena FornanderSkogspojkarnas OK58:20+28:4418:45
51Anna LjusbergLinköpings OK58:26+28:5018:47
52Lars JohnssonOK Måsen59:31+29:5519:08
53Anita TalltjärnVästerås SOK1:00:19+30:4319:23
54Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:01:24+31:4819:44
55Ole PedersenLinköpings OK1:02:42+33:0620:09
56Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:04:23+34:4720:42
57Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:08:23+38:4721:59
58Cecilia JanzonOK Måsen1:12:03+42:2723:10
59Jan KaleredOK Denseln1:15:28+45:5224:15
60Karin AbelSnättringe SK1:16:19+46:4324:32
61Karin ErikssonVästerbergslagens OL1:18:38+49:0225:17
62Kaeiko ConwayGuildford Orienteers1:19:19+49:4325:30
63Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:27:41+58:0528:11
64Gilbert CasselsjöOK Kolmården1:34:26+1:04:5030:21
Johanna LiljaOK Denselnej godkänd
Monica LaageGudhems IFej godkänd
Roger StigssonLinköpings OKej godkänd
Anna-Karin MagnussonLinköpings OKej start

Öppen motion 8

4 630 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils OlssonOK Linné32:226:59
2Petter ErikssonÄrla IF33:01+0:397:07
3Erik PetterssonOK Denseln38:32+6:108:19
4Mattias ErikssonOK Denseln38:42+6:208:21
5Ola OlssonOK Kolmården39:30+7:088:31
6Henrik VuorinenOK Kolmården40:20+7:588:42
7Theresa NovakovaÄrla IF44:31+12:099:36
8Martin SklenarSKOB Bruntal45:25+13:039:48
9Måns FaxénVäxjö OK45:37+13:159:51
10Elis AnderssonTrosabygdens OK47:09+14:4710:11
11Hana VelajacikovaÄrla IF47:41+15:1910:17
12Peter LundOK Kolmården48:53+16:3110:33
13Sofie StrömbergMatteus SI50:20+17:5810:52
14Juha LoenbergSkarpnäcks OL51:09+18:4711:02
15Philip HjellströmGränna-Bygdens OK51:32+19:1011:07
16Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK51:36+19:1411:08
17Thomas LiljaOK Denseln52:22+20:0011:18
18Royne MyrmanNyköpings OK54:20+21:5811:44
19Tobias KonradssonOK Roxen54:29+22:0711:46
20Andreas BergLinköpings OK56:11+23:4912:08
21Anders JönssonFinspångs SOK56:15+23:5312:08
22Per ErikssonVästerbergslagens OL56:55+24:3312:17
23Kari TalltjärnVästerås SOK58:30+26:0812:38
24Johan ScherlinNyköpings OK59:20+26:5812:48
25Bengt-Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF59:57+27:3512:56
26Joakim TostebergLinköpings OK1:00:52+28:3013:08 Ladda ner rutt i gpx-format
27Kent BörjessonOK Måsen1:01:42+29:2013:19
28Anders MagnussonNyköpings OK1:03:14+30:5213:39
29Roger NorbergOK Hällen1:04:58+32:3614:01
30Erik SjöqvistOK Måsen1:07:22+35:0014:33
31Emma FaxénVäxjö OK1:08:12+35:5014:43
32Fredrik KempeOK Denseln1:10:57+38:3515:19
33Tomas VångellLinköpings OK1:13:00+40:3815:46
34Anniken GustafssonÖdeshögs SK1:15:14+42:5216:14
35Robert HögforsTrosabygdens OK1:17:20+44:5816:42
36Mikael WindahlZinkgruvans IF1:17:25+45:0316:43
37Tommy GustafssonBjörkfors GOIF1:25:01+52:3918:21
38Esko LeinonenOK Kolmården1:41:59+1:09:3722:01
39Rune  KarlssonKlubblös1:59:23+1:27:0125:47
Johan ErikssonOK Hällenej godkänd
Loke ÖstangårdGamleby OKej godkänd

Öppen motion 10

3 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa AdolfssonOK Denseln44:4812:00
2Lisa HahlinOK Denseln48:07+3:1912:53
3Sofia LauriJärla Orientering49:40+4:5213:18
4Karolina HellgrenFinspångs SOK49:44+4:5613:20
5Kenny ViströmKatrineholms OK49:48+5:0013:21
6Andrea BalakovaNyköpings OK52:21+7:3314:02
7Johan FridströmFinspångs SOK53:18+8:3014:17
8Marie OlssonOK Rodhen56:20+11:3215:06
9Tomas BäckTrosabygdens OK57:10+12:2215:19
10Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL1:05:37+20:4917:35
11Magnus HedegårdOK Kolmården1:06:05+21:1717:43
12Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:09:53+25:0518:44
13Johnny FranssonÄrla IF1:13:40+28:5219:44
14Alexandra EklundIK Gandvik1:24:02+39:1422:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser