Officiell resultatlista för Mila Stockholm by Night, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #4
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: onsdag 7 februari 2018

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 1 timme! (3 svar)

Herrar

8 930 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen52:075:50
2Simon ImarkTullinge SK53:02+0:555:56
3Niklas AldénOK Linné53:06+0:595:56
4Hector HainesIFK Lidingö SOK54:54+2:476:08
5Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK55:10+3:036:10
6Victor ImarkTullinge SK57:42+5:356:27
7Duncan RobertsonSvaide Roma SOK57:43+5:366:27
8Love BerzellOK Ravinen57:55+5:486:29
9Peter HemmyrJärla Orientering57:58+5:516:29
9Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK57:58+5:516:29
11Oscar BjörckJärla Orientering57:59+5:526:29
12Oskar EdvardssonJärfälla OK58:11+6:046:30
13Anders HedmanSnättringe SK58:18+6:116:31
14Josh BeechEspoon Suunta58:32+6:256:33
15Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF58:34+6:276:33
15Göran ThimbergSöders-Tyresö58:34+6:276:33
17Simon SchusterIFK Lidingö SOK58:35+6:286:33
18Emil AnderssonTullinge SK58:51+6:446:35
19Erik BerzellJärla Orientering58:56+6:496:35
20Kalle BergmanOK Ravinen59:54+7:476:42
21Oskar MalmbergIFK Umeå1:00:42+8:356:47
22Felix PerssonHaninge SOK1:03:58+11:517:09
23Nils EdvardssonJärfälla OK1:04:25+12:187:12
24Nick BarrableOK Ravinen1:05:17+13:107:18
25Morgan KarlssonSundbybergs IK1:06:54+14:477:29
26Anton SilierJärfälla OK1:10:47+18:407:55
27Oscar VångellÄrla IF1:11:09+19:027:58
28Filip MöllerOK Södertörn1:19:43+27:368:55
29Tomas HolmbergCentrum OK1:21:04+28:579:04
30Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:26:59+34:529:44
31Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:27:54+35:479:50
32Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:31:57+39:5010:17
33Patrik ÄppelgranSnättringe SK1:32:21+40:1410:20
34Erik FroodeKlubblös1:39:10+47:0311:06
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOKej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej start
Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OLej start
Christoffer EskilssonTullinge SKej start
Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OKej start
Casper GidingKamrat och IF KIFej start
Mattias JohanssonKamrat och IF KIFej start
Jesper LidmarSnättringe SKej start
Jere PajunenIFK Lidingö SOKej start
Henrik PerssonTullinge SKej start
Victor SadaranganiJärla Orienteringej start
Felix SpäthIFK Lidingö SOKej start

Damer

6 080 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BjessmoIFK Lidingö SOK46:527:42
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering46:59+0:077:43
3Susen LöschÄrla IF47:00+0:087:43
4Sara SjökvistJärla Orientering47:03+0:117:44
5Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK47:10+0:187:45
6Elsa JanssonJärla Orientering47:17+0:257:46
7Louise MarkstedtOK Södertörn48:11+1:197:55
8Lisa AnderssonÄrla IF48:42+1:508:00
9Hanna LagerbergOK Södertörn48:44+1:528:00
10Vilma KarlssonSnättringe SK49:27+2:358:07
11Moa KjellstrandCentrum OK50:33+3:418:18
12Ella AnderssonOK Södertörn52:02+5:108:33
13Kristina TedhamreSnättringe SK52:03+5:118:33
14Matilda MartinssonFalkenbergs OK53:06+6:148:44
15Lisa RönnolsOK Linné53:20+6:288:46
16Katarina NorrbyOK Södertörn1:04:46+17:5410:39
17Gunilla KreissJärla Orientering1:15:42+28:5012:27
Helena KarlssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Emma HagrotTäby OKutgått
Anna BachmanIFK Lidingö SOKej start
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Niina HulkkonenIFK Lidingö SOKej start
Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOKej start
Matilda OlssonSkåneslättens OLej start

Pöbel

6 080 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonOK Ravinen43:337:09
2Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK43:46+0:137:11
3Jesper AnderssonSnättringe SK45:59+2:267:33
4Hannes SvahnOK Ravinen46:34+3:017:39
5Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK46:39+3:067:40
6Magnus RajanIFK Lidingö SOK46:41+3:087:40
7Jorrit BoekelCentrum OK46:43+3:107:41
8Joakim PerssonHaninge SOK46:46+3:137:41
9Mattias KallhaugeSnättringe SK46:47+3:147:41
10Peter AnderssonSöders-Tyresö46:49+3:167:42
11Linus RisplingCentrum OK46:50+3:177:42
12Hampus HatlenTullinge SK46:51+3:187:42
13Eskil WidehagSundbybergs IK46:56+3:237:43
14Jesper ÅkessonJärfälla OK46:58+3:257:43
15Benjamin LangerakJärfälla OK47:41+4:087:50
16Tobias KarlssonSnättringe SK48:03+4:307:54
17Martin SigrandOK Södertörn48:17+4:447:56
18Ludvig SigrandOK Södertörn48:18+4:457:56
19Gustav NirvinHaninge SOK48:19+4:467:56
20Isak GeliusSnättringe SK48:22+4:497:57
21Piero SannicoloTullinge SK48:27+4:547:58
22Martin NilssonSnättringe SK49:29+5:568:08
23Pär LiljaIFK Lidingö SOK50:58+7:258:22
24Hans SundqvistTullinge SK51:37+8:048:29
25Olle KallurOK Ravinen51:46+8:138:30
26Jörgen HectorSnättringe SK51:47+8:148:31
27Oskar HermanssonCentrum OK51:52+8:198:31
28Per KallhaugeSnättringe SK52:15+8:428:35
29Erik BovalliusJärfälla OK55:56+12:239:11
30Fredrik MorastHaninge SOK55:59+12:269:12
31Göran EklundSkarpnäcks OL56:19+12:469:15
32Björn AxelssonTullinge SK56:24+12:519:16
33Johan LidmarSnättringe SK57:28+13:559:27
34Per DambergIFK Lidingö SOK57:30+13:579:27
35Janne NilssonCentrum OK57:34+14:019:28
36Stefan NorinSöders-Tyresö57:40+14:079:29
37Asbjörn GrøvlenJärfälla OK57:46+14:139:30
38Wilhelm BergmanTullinge SK57:57+14:249:31
39Peter BergmanTullinge SK58:00+14:279:32
40Michael GranqvistOK Ravinen58:36+15:039:38
41Kenneth JönssonTullinge SK59:40+16:079:48
42Ola BovalliusJärfälla OK1:01:05+17:3210:02
43Nils EklöwOK Södertörn1:01:20+17:4710:05
44Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK1:02:14+18:4110:14
45Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK1:02:15+18:4210:14
46Emil HåsteenRånäs OK1:05:24+21:5110:45
47Erik AnderssonOK Österåker1:08:19+24:4611:14
48Mats LarssonIFK Enskede1:18:03+34:3012:50
49Hans OlsénSundbybergs IK1:21:50+38:1713:27
50Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:29:17+45:4414:41
51Jan LindhSundbybergs IK1:30:14+46:4114:50
Mats BernSnättringe SKej godkänd
Anders BrohällStockholm Multisport Klubbej godkänd
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej godkänd
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej godkänd
Stefan LundOK Linnéej godkänd
Jakob Gadefors NauHaninge SOKej godkänd
Christofer NäsholmÄrla IFej godkänd
Björn RegerSöders-Tyresöej godkänd
Mark ÅkessonJärfälla OKej godkänd
Lars SegermanSkarpnäcks OLutgått
Niklas SvenssonJärfälla OKutgått
Erik BerggrenTullinge SKej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Manne HammarbergJärfälla OKej start
Bo LauriSnättringe SKej start
Henrik MorastHaninge SOKej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start
Martin SkärlénHaninge SOKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Hans TarandiIFK Lidingö SOKej start
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej start

Pöbelina

4 000 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda LindhSundbybergs IK40:3210:08
2Elin SundqvistTullinge SK40:47+0:1510:11
3Jutta JussilaIFK Lidingö SOK41:21+0:4910:20
4Amelie RajanIFK Lidingö SOK41:53+1:2110:28
4Vera RolfssonSkarpnäcks OL41:53+1:2110:28
6Amanda GranqvistOK Ravinen41:55+1:2310:28
7Ella BroquistIFK Lidingö SOK42:07+1:3510:31
8Agnes DambergIFK Lidingö SOK43:10+2:3810:47
9Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK43:19+2:4710:49
10Julia DavidssonÄrla IF43:24+2:5210:51
11Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL43:37+3:0510:54
12Sara JonassonCentrum OK43:57+3:2510:59
13Lisa ThunellIFK Lidingö SOK47:04+6:3211:46
14Anna-Karin SundqvistTullinge SK47:32+7:0011:53
15Mia LiljaIFK Lidingö SOK47:52+7:2011:58
16Cecilia HectorSnättringe SK52:12+11:4013:03
17Elin WolgastSnättringe SK52:25+11:5313:06
18Hedda RöstinOK Ravinen53:36+13:0413:24
19Louise NilssonJärfälla OK1:37:31+56:5924:22
20Cina BroquistIFK Lidingö SOK2:06:40+1:26:0831:40
Åsa EdgrenSkarpnäcks OLutgått
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLutgått
Sussie TistadIFK Lidingö SOKutgått
Frida ArnessonSkarpnäcks OLej start
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej start
Monica HatlenTullinge SKej start
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser