Officiell resultatlista för Mila Stockholm by Night, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #4
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: onsdag 7 februari 2018

Attunda OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lars GerhardssonPöbel (60)ej start

Centrum OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jorrit BoekelPöbel (60)46:43+3:107:41
11Moa KjellstrandDamer (18)50:33+3:418:18
11Linus RisplingPöbel (60)46:50+3:177:42
12Sara JonassonPöbelina (20)43:57+3:2510:59
27Oskar HermanssonPöbel (60)51:52+8:198:31
29Tomas HolmbergHerrar (35)1:21:04+28:579:04
35Janne NilssonPöbel (60)57:34+14:019:28

Espoon Suunta

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Josh BeechHerrar (35)58:32+6:256:33

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Matilda MartinssonDamer (18)53:06+6:148:44

Haninge SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Joakim PerssonPöbel (60)46:46+3:137:41
19Gustav NirvinPöbel (60)48:19+4:467:56
22Felix PerssonHerrar (35)1:03:58+11:517:09
30Fredrik MorastPöbel (60)55:59+12:269:12
Jakob Gadefors NauPöbel (60)ej godkänd
Henrik MorastPöbel (60)ej start
Martin SkärlénPöbel (60)ej start

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
48Mats LarssonPöbel (60)1:18:03+34:3012:50

IFK Lidingö SOK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma BjessmoDamer (18)46:527:42
2Rasmus Palmqvist AslaksenPöbel (60)43:46+0:137:11
3Jutta JussilaPöbelina (20)41:21+0:4910:20
4Hector HainesHerrar (35)54:54+2:476:08
4Amelie RajanPöbelina (20)41:53+1:2110:28
5Nicolas SimoninHerrar (35)55:10+3:036:10
5Linnea ClaesdotterDamer (18)47:10+0:187:45
5Ingemar StenbeckPöbel (60)46:39+3:067:40
6Magnus RajanPöbel (60)46:41+3:087:40
7Ella BroquistPöbelina (20)42:07+1:3510:31
8Agnes DambergPöbelina (20)43:10+2:3810:47
9Bryan Russel-KeelyHerrar (35)57:58+5:516:29
9Karolina BjärnlidPöbelina (20)43:19+2:4710:49
13Lisa ThunellPöbelina (20)47:04+6:3211:46
15Mia LiljaPöbelina (20)47:52+7:2011:58
17Simon SchusterHerrar (35)58:35+6:286:33
20Cina BroquistPöbelina (20)2:06:40+1:26:0831:40
23Pär LiljaPöbel (60)50:58+7:258:22
34Per DambergPöbel (60)57:30+13:579:27
44Ludvig JarlemarkPöbel (60)1:02:14+18:4110:14
45Robert Olsson KihlborgPöbel (60)1:02:15+18:4210:14
Erik Ivarsson SandbergHerrar (35)ej godkänd
Helena KarlssonDamer (18)ej godkänd
Sussie TistadPöbelina (20)utgått
Jere PajunenHerrar (35)ej start
Felix SpäthHerrar (35)ej start
Anna BachmanDamer (18)ej start
Alice HugossonDamer (18)ej start
Niina HulkkonenDamer (18)ej start
Ausrine KutkaiteDamer (18)ej start
Hans TarandiPöbel (60)ej start
Elin JarlemarkPöbelina (20)ej start
Anneli WendeliusPöbelina (20)ej start

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Oskar MalmbergHerrar (35)1:00:42+8:356:47

Järfälla OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Oskar EdvardssonHerrar (35)58:11+6:046:30
14Jesper ÅkessonPöbel (60)46:58+3:257:43
15Benjamin LangerakPöbel (60)47:41+4:087:50
19Louise NilssonPöbelina (20)1:37:31+56:5924:22
23Nils EdvardssonHerrar (35)1:04:25+12:187:12
26Anton SilierHerrar (35)1:10:47+18:407:55
29Erik BovalliusPöbel (60)55:56+12:239:11
30Aleksandr ManoilovHerrar (35)1:26:59+34:529:44
37Asbjörn GrøvlenPöbel (60)57:46+14:139:30
42Ola BovalliusPöbel (60)1:01:05+17:3210:02
Mark ÅkessonPöbel (60)ej godkänd
Niklas SvenssonPöbel (60)utgått
Manne HammarbergPöbel (60)ej start
Frank SteinerPöbel (60)ej start

Järla Orientering

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anna Dahlgren-RosénDamer (18)46:59+0:077:43
4Sara SjökvistDamer (18)47:03+0:117:44
6Elsa JanssonDamer (18)47:17+0:257:46
9Peter HemmyrHerrar (35)57:58+5:516:29
11Oscar BjörckHerrar (35)57:59+5:526:29
17Gunilla KreissDamer (18)1:15:42+28:5012:27
19Erik BerzellHerrar (35)58:56+6:496:35
Victor SadaranganiHerrar (35)ej start

Kamrat och IF KIF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Casper GidingHerrar (35)ej start
Mattias JohanssonHerrar (35)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Erik FroodeHerrar (35)1:39:10+47:0311:06

OK Linné

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Niklas AldénHerrar (35)53:06+0:595:56
15Lisa RönnolsDamer (18)53:20+6:288:46
Stefan LundPöbel (60)ej godkänd

OK Ravinen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanHerrar (35)52:075:50
1Albin AnderssonPöbel (60)43:337:09
4Hannes SvahnPöbel (60)46:34+3:017:39
6Amanda GranqvistPöbelina (20)41:55+1:2310:28
8Love BerzellHerrar (35)57:55+5:486:29
18Hedda RöstinPöbelina (20)53:36+13:0413:24
20Kalle BergmanHerrar (35)59:54+7:476:42
24Nick BarrableHerrar (35)1:05:17+13:107:18
25Olle KallurPöbel (60)51:46+8:138:30
40Michael GranqvistPöbel (60)58:36+15:039:38

OK Södertörn

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Louise MarkstedtDamer (18)48:11+1:197:55
9Hanna LagerbergDamer (18)48:44+1:528:00
12Ella AnderssonDamer (18)52:02+5:108:33
16Katarina NorrbyDamer (18)1:04:46+17:5410:39
17Martin SigrandPöbel (60)48:17+4:447:56
18Ludvig SigrandPöbel (60)48:18+4:457:56
28Filip MöllerHerrar (35)1:19:43+27:368:55
43Nils EklöwPöbel (60)1:01:20+17:4710:05

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
47Erik AnderssonPöbel (60)1:08:19+24:4611:14

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
46Emil HåsteenPöbel (60)1:05:24+21:5110:45

Skarpnäcks OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Vera RolfssonPöbelina (20)41:53+1:2110:28
11Karolina Bergh PapasikasPöbelina (20)43:37+3:0510:54
31Håkan RolfssonHerrar (35)1:27:54+35:479:50
31Göran EklundPöbel (60)56:19+12:469:15
32Jörgen StegardHerrar (35)1:31:57+39:5010:17
Gunnar LangsPöbel (60)ej godkänd
Lars SegermanPöbel (60)utgått
Åsa EdgrenPöbelina (20)utgått
Niclas BehrenfeldtHerrar (35)ej start
Frida ArnessonPöbelina (20)ej start
Agnes EdgrenPöbelina (20)ej start

Skogsluffarnas OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Magnus FalkenströmHerrar (35)ej start
Per WesterlundPöbel (60)ej start

Skåneslättens OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Matilda OlssonDamer (18)ej start

Snättringe SK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jesper AnderssonPöbel (60)45:59+2:267:33
9Mattias KallhaugePöbel (60)46:47+3:147:41
10Vilma KarlssonDamer (18)49:27+2:358:07
13Anders HedmanHerrar (35)58:18+6:116:31
13Kristina TedhamreDamer (18)52:03+5:118:33
16Tobias KarlssonPöbel (60)48:03+4:307:54
16Cecilia HectorPöbelina (20)52:12+11:4013:03
17Elin WolgastPöbelina (20)52:25+11:5313:06
20Isak GeliusPöbel (60)48:22+4:497:57
22Martin NilssonPöbel (60)49:29+5:568:08
26Jörgen HectorPöbel (60)51:47+8:148:31
28Per KallhaugePöbel (60)52:15+8:428:35
33Patrik ÄppelgranHerrar (35)1:32:21+40:1410:20
33Johan LidmarPöbel (60)57:28+13:559:27
Mats BernPöbel (60)ej godkänd
Jesper LidmarHerrar (35)ej start
Bo LauriPöbel (60)ej start

Stockholm Multisport Klubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
50Allan EverumPöbel (60)1:29:17+45:4414:41
Anders BrohällPöbel (60)ej godkänd

Sundbybergs IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Matilda LindhPöbelina (20)40:3210:08
13Eskil WidehagPöbel (60)46:56+3:237:43
25Morgan KarlssonHerrar (35)1:06:54+14:477:29
49Hans OlsénPöbel (60)1:21:50+38:1713:27
51Jan LindhPöbel (60)1:30:14+46:4114:50
Joakim SkantzePöbel (60)ej start

Svaide Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Duncan RobertsonHerrar (35)57:43+5:366:27

Söders-Tyresö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Peter AnderssonPöbel (60)46:49+3:167:42
15Göran ThimbergHerrar (35)58:34+6:276:33
36Stefan NorinPöbel (60)57:40+14:079:29
Björn RegerPöbel (60)ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Martin JanssonHerrar (35)58:34+6:276:33

Tullinge SK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Simon ImarkHerrar (35)53:02+0:555:56
2Elin SundqvistPöbelina (20)40:47+0:1510:11
6Victor ImarkHerrar (35)57:42+5:356:27
12Hampus HatlenPöbel (60)46:51+3:187:42
14Anna-Karin SundqvistPöbelina (20)47:32+7:0011:53
18Emil AnderssonHerrar (35)58:51+6:446:35
21Piero SannicoloPöbel (60)48:27+4:547:58
24Hans SundqvistPöbel (60)51:37+8:048:29
32Björn AxelssonPöbel (60)56:24+12:519:16
38Wilhelm BergmanPöbel (60)57:57+14:249:31
39Peter BergmanPöbel (60)58:00+14:279:32
41Kenneth JönssonPöbel (60)59:40+16:079:48
Markus AdolfssonHerrar (35)ej start
Christoffer EskilssonHerrar (35)ej start
Henrik PerssonHerrar (35)ej start
Erik BerggrenPöbel (60)ej start
Monica HatlenPöbelina (20)ej start

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Emma HagrotDamer (18)utgått

Västerbergslagens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jonas HolmgrenPöbel (60)ej godkänd
Hillevi EkstrandPöbelina (20)utgått

Ärla IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Susen LöschDamer (18)47:00+0:087:43
8Lisa AnderssonDamer (18)48:42+1:508:00
10Julia DavidssonPöbelina (20)43:24+2:5210:51
27Oscar VångellHerrar (35)1:11:09+19:027:58
Christofer NäsholmPöbel (60)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser