Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Väsby OK, Grymnatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Väsby OK, Grymnatta
Arrangörsorganisation: Väsby OK
Datum: fredag 6 april 2018

D21

7 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara SjökvistJärla Orientering1:03:298:04
2Rebecka LindbergOK Roslagen1:07:11+3:428:32
3Gunilla SvärdIF Thor1:17:27+13:589:51
Hedwig HaasSundsvalls OKej godkänd
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OLej godkänd
Louise MarkstedtOK Södertörnej start
Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OKej start

H21

10 670 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas AldénOK Linné1:01:445:47
1Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK1:01:445:47
3Jan TroengOK Linné1:01:45+0:015:47
4Josef NordlundOK Linné1:01:46+0:025:47
5Mats TroengOK Linné1:01:49+0:055:47
6David LingforsOK Linné1:01:51+0:075:47
7Axel WrådheAttunda OK1:01:55+0:115:48
8Oskar DanielsAttunda OK1:02:01+0:175:48
9Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:02:05+0:215:49
10Andreas HallIFK Lidingö SOK1:02:10+0:265:49
11Love BerzellOK Ravinen1:02:12+0:285:49
12Johan HöijOK Linné1:02:23+0:395:50
13Axel GranqvistOK Ravinen1:02:45+1:015:52
14Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:03:12+1:285:55
15Daniel RoosAttunda OK1:04:38+2:546:03
16Assar HellströmOK Ravinen1:09:46+8:026:32
17Olof ErikssonOK Linné1:11:49+10:056:43
18Thomas PetterssonAttunda OK1:12:04+10:206:45
19Alvaro PrietoAttunda OK1:12:13+10:296:46
20Morgan KarlssonSundbybergs IK1:12:57+11:136:50
21Nick BarrableOK Ravinen1:13:01+11:176:50
22Tommy LindbergOK Roslagen1:13:09+11:256:51
23Anders VedinSundsvalls OK1:13:40+11:566:54
24Albin BergkvistOK Kåre1:13:45+12:016:54
25Tomas StenströmOK Linné1:13:54+12:106:55
26Erik BjörklundOK Linné1:13:57+12:136:55
27Simon MarkendahlHagaby GoIF Örebro1:14:10+12:266:57
28Simon AnderssonOK Rodhen1:14:22+12:386:58
29Anders AxlingSundsvalls OK1:15:34+13:507:04
30Karl EngesAttunda OK1:16:14+14:307:08
31Petter LindbergOK Linné1:21:07+19:237:36
32Johan EdenhamnLänna IF1:25:36+23:528:01
33Johan HameliusOK Linné1:35:12+33:288:55
34Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:38:03+36:199:11
35Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:38:17+36:339:12
36Joakim SkärlénHaninge SOK1:39:09+37:259:17
37Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:40:52+39:089:27
38Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:43:24+41:409:41
Henrik LundgrenCentrum OKej godkänd
Josh BeechEspoon Suuntaej start
Jorrit BoekelCentrum OKej start
Anders BoströmOK Linnéej start
Pontus JohanssonOK Linnéej start
Robert JohanssonTäby OKej start
Mårten LundqvistSundbybergs IKej start
Johan PerssonAttunda OKej start

H21 Kort

7 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PlattJärla Orientering1:13:049:47

H20

7 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK51:577:08
2Hannes SvahnOK Ravinen54:23+2:267:28
Gustav FrænellSundsvalls OKej godkänd
Erik HerneOK Ravinenej godkänd
Hugo LindbärgOK Södertörnej godkänd
Albin AnderssonOK Ravinenej start

H18

6 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SilierJärfälla OK52:388:16
2Filip MöllerOK Södertörn52:44+0:068:17
3Anton HänströmTäby OK1:02:42+10:049:51
4Arvid RoosOK Linné1:08:22+15:4410:44
5Martin SkärlénHaninge SOK1:35:47+43:0915:03
Philip ForngrenTäby OKej start
Victor SadaranganiJärla Orienteringej start

D16

4 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa SundströmJärla Orientering51:2811:41
2Lovisa HambäckLånghundra IF52:15+0:4711:52
3Sara MöllerOK Södertörn54:13+2:4512:19
4Ebba LindellIF Thor59:42+8:1413:34
5Sofia EdvardssonJärfälla OK1:24:30+33:0219:12
6Ida HänströmTäby OK1:24:46+33:1819:15
Amanda GranqvistOK Ravinenej start

H16

5 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William GrunderJärfälla OK45:138:15
1Manne HammarbergJärfälla OK45:138:15
3Otto BalckTäby OK51:50+6:379:27
4Gustav BjörklundIFK Enskede1:28:49+43:3616:12

H16 Kort

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Konrad StamerJärfälla OK52:4113:51

D14

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna RoosOK Linné46:4912:55
2Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:13:25+26:3620:16

H14

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Axel BalckTäby OKej godkänd

D12

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara RoosOK Linné25:379:46

H12

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valle LarssonIF Thor22:568:45
Gustav LindbergOK Roslagenej start

D40

5 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida WesselLänna IFej godkänd

H40

7 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarboIFK Lidingö SOK54:197:27
2Liutauras BileviciusOK Roslagen54:30+0:117:29
3Emil AnderssonLänna IF54:41+0:227:30
4Pål JanssonOK Roslagen1:10:21+16:029:39
5Johan HedmanSöders-Tyresö1:11:05+16:469:45
6Tomas HenrikssonAttunda OK1:17:18+22:5910:37
7Mikael WallnäsSundbybergs IK1:19:52+25:3310:58

D45

4 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina RundströmIFK Enskede1:11:0615:35
2Maria EdvardssonJärfälla OK1:24:39+13:3318:33

H45

6 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik RoosOK Linné52:007:56
2Johan LindqvistTäby OK52:21+0:217:59
3Jesper HedbergIF Thor56:55+4:558:41
4Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK57:00+5:008:42
5Fredrik JohanssonSundbybergs IK59:22+7:229:03
6Nils EdvardssonJärfälla OK1:00:03+8:039:10
7Fredrik LindellIF Thor1:01:53+9:539:26
8Erik ViklundRånäs OK1:02:14+10:149:30
9Bo SegermanIF Thor1:05:57+13:5710:04
10Nicklas BergströmTäby OK1:07:15+15:1510:16
11Erik MöllerOK Södertörn1:07:28+15:2810:18
12Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:09:20+17:2010:35
13Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:12:50+20:5011:07
14Andreas GrunderJärfälla OK1:16:05+24:0511:36
15Magnus StrömqvistAttunda OK1:25:27+33:2713:02
Tomas EklundSkogsluffarnas OKej godkänd
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OKej godkänd
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Anders TillegårdSundbybergs IKej start

D50

3 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hillevi ErikssonOK Linné50:0812:39
2Johanna SundströmJärla Orientering54:24+4:1613:44
3Monica RoosAttunda OK1:00:48+10:4015:21

H50

5 980 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ForsbergIFK Enskede46:417:48
2Conny ForsbergLånghundra IF47:22+0:417:55
3Stefan LundOK Linné47:26+0:457:55
4Pontus GilleOK Roslagen47:34+0:537:57
5Fredrik SoneAttunda OK47:46+1:057:59
6Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL51:58+5:178:41
7Joakim SkantzeSundbybergs IK54:00+7:199:01
8Anders BjörklundIFK Enskede55:35+8:549:17
9Frank SteinerJärfälla OK59:08+12:279:53
10Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:05:23+18:4210:56
11Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:05:25+18:4410:56
12Peter AlbinssonIFK Enskede1:06:32+19:5111:07
13Nils EklöwOK Södertörn1:06:52+20:1111:10
14Staffan BromanOK Roslagen1:10:31+23:5011:47
15Johan JakobssonLånghundra IF1:11:35+24:5411:58
16Göran HellgrenOK Södertörn1:16:36+29:5512:48
17Oskar NederheimTäby OK1:26:02+39:2114:23
Jonas GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Olle SjöforsOK Älmeej godkänd
Lars KarlssonValbo AIFej start
Kalle PerssonOK Österåkerej start

D55

3 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cathrine JohanssonTierps SOK54:0713:39
Dorothe SpillmannIF Thorej start

H55

5 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EdenhamnLänna IF1:00:5711:04
2Janne NilssonCentrum OK1:01:00+0:0311:05
3Björn RegerSöders-Tyresö1:02:04+1:0711:17
4Bengt SvenssonSundbybergs IK1:07:07+6:1012:12
5Peter NordströmTäby OK1:07:33+6:3612:16
6Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:09:22+8:2512:36
7Sven WigertzLånghundra IF1:12:56+11:5913:15
8Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:14:36+13:3913:33
9Klas LindgrenVästerås SOK1:20:50+19:5314:41
Jan-Olov BergmanVästerås SOKej godkänd
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Johan KarlssonNorbergs OKej start
Ronny NordgrenSundbybergs IKej start
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start

D60

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta ValentinGustavsbergs OK1:05:5218:17
2My RönnolsTäby OK1:06:05+0:1318:21

H60

4 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JakobssonOK Södertörn41:078:21
2Björn SöderbäckOK Linné43:57+2:508:55
3Jan  EskilssonHaninge SOK49:45+8:3810:06
4Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK50:40+9:3310:17
5Göran HanssonTäby OK51:28+10:2110:27
6Anders HallménAttunda OK53:35+12:2810:53
7Lars LandströmLånghundra IF58:12+17:0511:49
8Reinhold LenneboIF Thor1:18:51+37:4416:01
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej start

D65

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:22:4823:00
2Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:32:07+9:1925:35
Margareta HallménAttunda OKej godkänd

H65

4 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HävrénTullinge SK53:4511:47
2Anders KärrströmTullinge SK54:01+0:1611:50
3Lars GrankvistTäby OK1:02:57+9:1213:48
4Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:05:40+11:5514:24
5Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:05:46+12:0114:25
6Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:13:16+19:3116:04
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IFej godkänd
Matz LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Anders ForsstedtSöders-Tyresöej start
Björn LindgrenOK Österåkerej start

D70

3 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta BillstamJärfälla OK50:4916:17
2Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:26:56+36:0727:51
3Elke WilkeTierps SOK1:26:57+36:0827:52
Karin TibbelinAttunda OKej godkänd

H70

3 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar SvenssonBjursås OK1:01:2815:31
2Jan BojlingSolna OK1:02:17+0:4915:43
3Lars JonassonJärfälla OK1:04:45+3:1716:21

H75

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo SundénKarlsbyhedens OK1:01:4517:09
2Ronny HedlundOK Södertörn1:05:03+3:1818:04
3Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:21:03+19:1822:30
4Torbjörn TirénHellas Orientering1:50:29+48:4430:41
Sören JohanssonSala OKej godkänd
Martin EngqvistUpsala IFej start

H80

3 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sivert SöderbärgOK Roslagen1:24:3927:07

Öppen motion 3

2 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin AlbinssonIFK Enskede35:4513:38
2Markus NordénLånghundra IF42:03+6:1816:02
3Heidi BjerkhaugOK Ravinen57:42+21:5722:01
Åsa SkunckeTäby OKej godkänd

Öppen motion 5

3 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JonssonLånghundra IF1:00:1015:50
2Jesper SundienKlubblös1:05:20+5:1017:11
3Isabelle StåhlbrandtRasbo IK1:13:25+13:1519:19
4Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:15:50+15:4019:57
5Monica RostöRånäs OK1:21:37+21:2721:28
6Staffan  ThorellKlubblös1:29:46+29:3623:37
Björn RundströmOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 7

3 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan RostöRånäs OK44:5314:23
2Bengt HameliusSäterbygdens OK52:33+7:4016:50
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKej godkänd

Öppen motion 8

4 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats EkmanTäby OK42:058:33
2Bart Van WijngaardenOK Klemmingen43:38+1:338:52
3Daniel UnnerudLånghundra IF47:38+5:339:40
4Tomas SjökvistOK Österåker48:38+6:339:53
5Jonas StåhlbrandtRasbo IK54:14+12:0911:01
6Henrik WåhlströmIF Thor54:36+12:3111:05
7Harald BauerIFK Lidingö SOK55:36+13:3111:18
8Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK56:02+13:5711:23
9Ruhdi KarlssonVästerås SOK57:27+15:2211:40
10Joachim WansölinOK Ravinen57:46+15:4111:44
11Ronja JungåkerOK Kåre1:00:32+18:2712:18
12Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:04:47+22:4213:10

Öppen motion 9

7 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zsolt LenkeiIFK Mora OK53:357:10
2Anders LagerwallOK Linné1:09:45+16:109:20
3Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:11:50+18:159:37
4Mattias IvaresOK Södertörn1:17:47+24:1210:25
5Anders TollOK Linné1:22:34+28:5911:04
6Alexander SchandlOK Södertörn1:33:11+39:3612:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser